05 Wskazówki dotyczące konfigurowania komputera do gier

Zbudowanie własnego komputera do gier to zabawny projekt dla graczy, którzy chcą ulepszyć swoją konfigurację. Konfiguracja pierwszego komputera do majsterkowania może być trudna, ale po sukcesie poczujesz się dobrze.

Samodzielne budowanie komputera do gier jest często tańsze niż kupowanie wszystkich drogich gadżetów do gier w pełnej cenie. Możesz także dostosować swój komputer do swoich potrzeb w zakresie gier. Jeśli masz trochę doświadczenia z elektroniką, skonfigurowanie własnego komputera do gier nie będzie zbyt trudne. Dla konstruktorów po raz pierwszy lub bez wcześniejszego doświadczenia w pracy z elektroniką może to być trudne, ale nie niemożliwe, a ostatecznie satysfakcjonujące.

Podczas konfigurowania komputera do gry pamiętaj o tych przydatnych wskazówkach!

Wskazówki dotyczące budowania komputera do gier:

Budżet oparty na twoich preferencjach Inwestuj w jakość PSUpewnij się, że części są kompatybilne Buduj na płaskiej, twardej powierzchni Nie zapomnij o chłodzeniu Rozważ zarządzanie przewodami

Budżet na podstawie Twoich preferencji

Jedną z zalet budowy własnego komputera do gier jest to, że można go dostosować do własnych potrzeb i preferencji. Jest to zwykle bardziej przystępne cenowo, ale możesz wybrać, gdzie chcesz wyszaleć i gdzie oszczędzać. Kupując części, zaplanuj budżet odpowiadający Twoim preferencjom.

Wybierz części na podstawie rodzajów gier, w które grasz, i technologii, która jest dla Ciebie najważniejsza. Jeśli ważne jest, aby mieć duży monitor do gier, możesz zaoszczędzić na innych częściach, takich jak pamięć RAM lub klawiatura. Jeśli potrzebujesz dużo pamięci, skorzystaj z pamięci RAM i SSD lub HDD i oszczędzaj gdzie indziej.

Zainwestuj w zasilacz wysokiej jakości

Chociaż możesz chcieć zaoszczędzić na Zasilacz aby zaszaleć na innej, bardziej ekscytującej części, ważne jest, aby użyć wysokiej jakości jednostki elektrowni. Ta część jest odpowiedzialna za dostarczanie zasilania do komputera, dlatego jest niezbędna do działania komputera. Wybranie taniego zasilacza naraża komputer na smażenie i całkowite zniszczenie projektu. Skoki napięcia mogą spowodować awarię całego zestawu.

Zawsze wybieraj zasilacz o mocy znamionowej 80 plus. Najlepiej też zajrzeć do recenzji produktów i producentów, ale 80 plus to ogólnie złoty standard zasilaczy. Wybierz zasilacz 80 plus lub wyższy; wyższe oceny rosną w następujący sposób:

80 Plus80 Plus Bronze80 Plus Silver80 Plus Gold80 Plus Platinum80 Plus Titanium

Wyższe oceny będą miały lepsze zasilacze i inne wspaniałe funkcje.

Upewnij się, że części są kompatybilne

Kolejną ważną wskazówką na etapie zakupu komputera do gier jest sprawdzenie zgodności. Wszystkie twoje części muszą być kompatybilne, w przeciwnym razie nie będą ze sobą współpracować, a będziesz marnować czas i pieniądze.

Dwie najważniejsze części, które muszą być kompatybilne, to procesor i płyta główna. Płyta główna musi obsługiwać moc i gniazdo procesora. Upewnij się, że Twoja płyta główna obsługuje także każdy dodatkowy sprzęt, który planujesz dodać do komputera.

Często pomijaną częścią jest przypadek twoich części. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z budowaniem własnego komputera, sprawa dotyczy całego sprzętu (oprócz monitora i urządzeń peryferyjnych, takich jak myszy i klawiatura). Ważne jest, aby obudowa pasowała do wszystkich określonych części i miała miejsce na więcej, jeśli planujesz później dodać ją do komputera.

Twoje etui można dostosować, dzięki czemu możesz dodać osobisty styl, wybierając ten element wyposażenia. Istnieje wiele opcji w zależności od budżetu, kompatybilności części i osobistych preferencji.

Buduj na płaskiej, twardej powierzchni

Nie buduj komputera do gier na dywanie. Elektryczność statyczna może uszkodzić komputer, dlatego pracuj na płaskiej, solidnej powierzchni, takiej jak stół lub biurko. Jeśli pracujesz na stole, który siedzi na dywanie, niektórzy gracze zdejmą skarpetki, aby upewnić się, że nie niosą ze sobą elektryczności statycznej. Miej też dużo oświetlenia, abyś mógł zobaczyć, co robisz!

Nie zapomnij o chłodzeniu

Wszystkie komputery mają wentylatory, więc jest to niezbędny element podczas tworzenia własnego. Niektóre procesory mają chłodzenie, ale nie zawsze są wystarczająco duże, w zależności od innych części i potrzeb w grach. Komputery do gier pracują ciężej niż standardowe komputery, więc upewnij się, że masz wystarczającą moc chłodzenia, aby zapobiec ich przegrzaniu.

Podczas instalowania lodówki postępuj dokładnie według instrukcji. Prawdopodobnie użyjesz pasty termicznej, aby zainstalować tę część, chociaż czasami jest ona wstępnie nałożona. Jeśli nie jest wstępnie zastosowany, nie używaj zbyt wiele; ilość groszku wystarczy.

Zastanów się nad zarządzaniem przewodami

Budując komputer, pamiętaj o tym, jak uporządkujesz przewody. Zarządzanie przewodami ważne, aby utrzymać wygląd komputera w czystości, porządku i porządku: nikt nie lubi bałaganu splątanych przewodów wokół elektroniki.

Utrzymywanie uporządkowanych sznurków jest również ważne również z powodów innych niż kosmetyczne. Jeśli kable są uporządkowane, może to poprawić chłodzenie procesora, ponieważ w obudowie będzie więcej, lepszy przepływ powietrza. Staranne zarządzanie wszystkimi kablami również generuje więcej miejsca, więc możesz zmieścić więcej kart graficznych lub innych funkcji, które chcesz dodać później. Zaplanuj zarządzanie kablami z wyprzedzeniem, aby móc inteligentnie układać i organizować kable.

Baw się dobrze Konfigurując komputer do gier

Ostatnia wskazówka: baw się dobrze! Budowa własnego komputera do gier może być trudna i pełna wyzwań, ale ma także stanowić ekscytujące i zabawne wyzwanie. Czasami możesz być zestresowany lub sfrustrowany, ale bądź cierpliwy wobec siebie. Nie spiesz się i skonsultuj przewodniki online i ekspertów, aby wszystko działało poprawnie! Jeśli po raz pierwszy budujesz komputer na własną rękę, sprawdź fora i poszukaj wskazówek i wskazówek.

Gdy w końcu uruchomisz komputer do gier, satysfakcjonujące będzie to, że sam go skonfigurowałeś!