1 Czas Smartfon Realme GT 2 Pro ma wczesne innowacje w zakresie projektowania, aparatu i łączności

Realme przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojego pierwszego telefonu komórkowego z najwyższej półki. A poza tym używanie Snapdragon 8 Gen 1, firma powinna postawić na kilka innowacji, które przyciągną uwagę konsumentów, na co w poniedziałek zwróciła uwagę sama marka (20).

Pomimo tego, że jeszcze nie ogłosił Realme GT 2 Pro, firma zorganizowała wydarzenie, podczas którego przewidziała pewne nowości dotyczące funkcji i konstrukcji flagowca. Pierwszym z nich jest konstrukcja z pewnego rodzaju biopolimeru, która obiecuje zapewnić trwałą i bezpieczną karoserię, a jednocześnie będzie ekologicznie zrównoważona.

To ciało byłoby zatem zasadniczo oparte na papierze, dzięki technice projektanta Naoto Fukasawy. Wcześniej współpracował z Chińczykami przy specjalnych edycjach Realme GT Master Edition.

Kamera ultraszerokokątna 150º

1 Czas Smartfon Realme GT 2 Pro ma wczesne innowacje w zakresie projektowania, aparatu i łączności 1

Kolejną innowacją byłby aparat ultraszerokokątny: minęły lata, odkąd widzieliśmy wiele postępów w tym czujniku – oprócz większej przysłony dla mniej ciemnych obrazów i autofokusa, dzięki czemu jest on również używany w zdjęciach makro. Realme powinno zastosować obiektyw o polu widzenia 150º, który przyniósłby znacznie więcej kadrowania nagrań.

Dla porównania, większość obiektywów na rynku ma aperturę do 123º. Tym samym będziemy mieli spory skok w polu widzenia. Ponadto czujnik będzie w stanie uzyskać ujęcia z efektem „rybiego oka”, zdjęcia z efektem sferycznym, które pomogą dać poczucie immersyjności.

Jeśli chodzi o łączność, użytkownicy mogą oczekiwać, oprócz 5G, stabilności połączenia. To dlatego, że Realme GT 2 Pro użyje sistema 12-punktowe połączenie wielopunktowe, które zawsze wykrywa, gdzie najlepiej odbierać sygnał.

1 Czas Smartfon Realme GT 2 Pro ma wczesne innowacje w zakresie projektowania, aparatu i łączności 2

Nawet Wi-Fi będzie miał wiadomości. Oczekuje się, że będzie obsługiwać Wi-Fi 6 a nawet Wi-Fi 6E, telefon komórkowy będzie miał sistema symetryczne anteny poprawiające stabilność nawet o 20%.

Wreszcie, NFC powinno usprawnić parowanie urządzeń do noszenia i tagów za pomocą znacznie większego pola wykrywania — co Realme nazywa NFC 360. Zasadniczo nie byłoby konieczne dotykanie kompatybilnych urządzeń w określonym obszarze ani nawet zajmowanie tak niewielkiej odległości . W ten sposób cały tylny obszar byłby w stanie wykryć akcesorium, pomagając w szczególności w dokonywaniu płatności przez przybliżenie.

Wydanie jeszcze nieznane

Pomimo ogłoszenia wszystkich tych wiadomości dla Realme GT 2 Pro, na szczycie linii wciąż nie ma daty do ogłoszenia. Będzie konkurować z Xiaomi 12, Motorola Edge 30 Ultra (Moto Edge X30) i OnePlus 10 Pro za pionierskie wykorzystanie Snapdragona 8 Gen 1.

W 2022 r. konkurencja będzie jeszcze ostrzejsza — wraz z pojawieniem się Galaxy S22 i inne modele oczekiwane na pierwsze półrocze. Faktem jest, że im dłużej to potrwa, tym więcej Realme zobaczy na półkach przeciwników dla Twojego urządzenia.

Źródło: programiści XDA