10 aplikacji do nauki programowania

Jednym z obszarów pracy, który stał się bardzo popularny w ostatnich latach, jest programista, strony internetowe i tym podobne. Co więcej, jest to także obszar, który może być świetną zabawą dla najbardziej uważnych.

Jeśli należysz do jednej z kategorii lub znasz kogoś, kto pasuje, dobrze jest przeczytać ten artykuł o najlepszych aplikacjach, aby dowiedzieć się, jak programować na dowolnym urządzeniu, niezależnie od tego, czy jest to Mac, iOS, Android, czy Windows.

1. Konik Polny

Pierwsza z aplikacji do nauki programowania na naszej liście jest prawdopodobnie jedną z najlepszych, ponieważ została opracowana przez jedną z największych dzisiejszych firm technologicznych, Google. Ma aplikacje na smartphones Android i iOS, więc wystarczy mieć jedno z urządzeń, aby rozpocząć naukę.

Ta aplikacja próbuje uczyć programowania poprzez zabawę i dużą interaktywność, w przeciwieństwie do najsurowszego standardu klas. Oferowany przez niego kurs jest bardzo kompletny, składa się z trzech faz nauki, z osiągnięciami i barras postępu, które służą jako motywatory do dalszego korzystania.

Niestety jest dostępny tylko w języku angielskim; Jeśli nadal chcesz dowiedzieć się więcej o tym, po prostu śledź na oficjalnej stronie aplikacji.

konik polny "szerokość =" 610 "wysokość =" 330 "src =" https://www.apptuts.com/wp-content/uploads/2019/11/grasshopper.jpg "/></p>
<h2>2. Udemy</h2>
<p>Jest to płatna platforma edukacyjna, która obejmuje wszystkie możliwe obszary wiedzy, w tym programowanie. Ich kursy są prowadzone przez doświadczonych nauczycieli, którzy sprzedają je po przystępnych cenach ze względu na ciągłe promocje.</p>
<p>Kursy są prawie zawsze wspierane przez fora, a nawet prywatne kontakty z nauczycielami, co stanowi dodatkowy plus i można je znaleźć w dowolnym języku, w tym portugalskim, będąc niezwykle dostępnym dla Brazylijczyków.</p><div class='code-block code-block-3' style='margin: 8px auto; text-align: center; display: block; clear: both;'>
<div data-ad=

Platforma zawiera aplikacje do nauki programowania zarówno na Androidzie, jak i iPhonie, i obsługuje wszystkie najlepsze przeglądarki. Jeśli jesteś zainteresowany tą platformą, po prostu przejdź do strony.

3. Udacity

Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu, z ponad 1 i pół miliona użytkowników. Oferuje bezpłatne lekcje angielskiego w wielu obszarach, takich jak szyfrowanie, projektowanie programów, tworzenie aplikacji dla Androida, wprowadzenie HTML i CSS i wiele innych.

Ma ponad 40 opcji kursów, które po wybraniu pokazują użytkownikowi podgląd tego, co ma nadejść, i może je rozpocząć, korzystając z lekcji wideo i tekstowych prowadzonych przez nauczycieli.

Jeśli użytkownik chce korzystać z płatnej wersji, z opinią nauczyciela i certyfikatem ukończenia, wymagana jest jednak opłata w wysokości prawie 200 USD miesięcznie. Kliknij link, aby przejść do oficjalnej strony internetowej i zobacz więcej o platformie.

4. SoloLearn

Kolejną aplikacją do nauki programowania jest SoloLearn, która oferuje bezpłatne zajęcia z szerokiego zakresu tematów, w tym oczywiście programowania.

Wszystkie oferowane kursy zawierają filmy i quizy, które pomagają w nauce, a za każdym razem, gdy użytkownik poprawi odpowiedzi, otrzyma punkty, które pomogą zmierzyć wydajność i poprawę w czasie oraz porównać z innymi użytkownikami.

Ma tylko angielskie aplikacje, przeglądarki i dowolny smartfon z Androidem lub iOS; aby zobaczyć więcej, kliknij link.

aplikacje sololearn, aby dowiedzieć się, jak programować

5. Khan Academy

Jest to jedna z najstarszych platform edukacyjnych dla dowolnego przedmiotu, w tym programowania; Kilka lat temu wysiłki społeczności zaczęły nie tylko podtytułować całą zawartość, ale także stworzyć portugalskie wersje, co jest doskonałe.

Większość treści jest w formie wideo, chociaż zawiera także kilka tekstów oraz kilka quizów i testów, dzięki czemu użytkownik może lepiej zmierzyć swoją wiedzę. Jeśli chcesz zobaczyć więcej, po prostu kliknij link.

6. RoboMind

Inną aplikacją do nauki programowania jest RoboMind, który jest bardzo interaktywny i przyjemny w użyciu, który uczy, jak programować w innowacyjny sposób, ponieważ występuje w formie gry, a nie w formie kursu.

W grze użytkownik musi kontrolować małego robota za pomocą poleceń dostarczonych przez samą platformę, takich jak walkFront, skręcić w lewo, między innymi. Ma kilka poziomów, które pomagają opracować doskonałe pojęcie algorytmów. Kliknij link, jeśli chcesz przeczytać więcej..

7. Codecademy: Hour of Code

Ta aplikacja jest unikalna dla iOS i uczy użytkownika wielu wczesnych funkcji, takich jak podstawowa struktura kodu. Aby użyć, po prostu otwórz aplikację i wybierz odpowiednią lekcję.

Jeśli chcesz nadal używać platformy do pisania własnego kodu, możesz także użyć jego wersji przeglądarki. Kurs jest całkowicie darmowy, ale niestety tylko w języku angielskim. Jeśli chcesz zobaczyć więcej, kliknij link.

aplikacje codecademy do nauki programowania

8. Szkoła kodu

Jest to jedna z aplikacji do nauki programowania, która niestety jest płatna bez żadnej bezpłatnej wersji. Opłaca się być świetnym w tym, co robi z milionami użytkowników. Ma dziesiątki kursów, z ponad czterdziestoma, na takie tematy jak JavaScript, HMTL / CSS, Ruby and Rails, Git i iOS.

Aplikacja pozwala również użytkownikom pobierać filmy, aby obejrzeć je, gdy nie mają dostępu do Internetu lub tylko z mobilną transmisją danych. Korzystanie kosztuje 29 USD miesięcznie, a jeśli jesteś zainteresowany, po prostu przejdź do oficjalnej strony.

9. Codemurai

Jeśli dopiero zaczynasz się uczyć programowania, ta aplikacja może być właśnie dla Ciebie, zapewniając bardzo wciągający i przyjemny sposób nauki. Użytkownik może nauczyć się różnych umiejętności programistycznych z kursów specjalistycznych.

Dzięki aplikacji możesz nauczyć się uczyć w wielu różnych językach, takich jak CSS, C #, JavaScript, Python, iOS, Unity 3D i wiele innych. Aplikacja jest bezpłatna z zakupami w aplikacji; aby zobaczyć więcej, przejdź do sklepu z zabawkami.

10. Enki

Kolejną świetną aplikacją do nauki programowania jest ta, która oferuje kursy na szeroki zakres tematów, pozwalając ci dowiedzieć się, czego chcesz.

Twoja metoda uczenia się jest bardzo zrelaksowana i wymaga tylko 5 minut użytkowania dziennie, nawet przy użyciu łamigłówek i kodowania minigier. Aby dowiedzieć się więcej o nim, kliknij link.

Co sądzisz o naszej liście najlepszych aplikacji do nauki programowania?

Pozostaw w komentarzach, jeśli znasz którąś z tych platform lub już z nich korzystałeś. Poinformuj nas, jeśli zapomnimy Twojego ulubionego, i zostaw swoją opinię o przyszłości programowania.