Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

10 błędnych powodów, które powodują, że użytkownicy wracają z Linuksa do Windowsa!

Czy dręczył Cię Linux i ponownie instalowałeś system Windows? Czy wróciłeś do systemu Windows? Tutaj powiemy Ci, dlaczego powinieneś nalegać na używanie Linuksa po migracji.

Czy należysz do użytkowników, którzy migrowali z systemu Windows do systemu Linux i teraz zdali sobie sprawę, że sprawy nie układają się zgodnie z oczekiwaniami? czy myślisz o ponownej instalacji tego samego?

Zatrzymywać się!

Kastracja przy użyciu nowego systemu operacyjnego nie zawsze jest łatwa, ale jest wiele powodów, dla których powinieneś pozostać przy Linuksie. Można powiedzieć, że większość wymówek, jakich używają użytkownicy po opuszczeniu Linuksa, jest błędna, nieprzemyślana lub nieaktualna.

Przeczytaj ten artykuł przed pobraniem pliku instalacyjnego systemu Windows i wgraniem go na dysk flash USB; możesz tego żałować.

1. Dobrze jest mieć prawo wyboru pomiędzy niezliczoną liczbą dystrybucji

Duża część krytyki Linuksa dotyczy dużej liczby jego dystrybucji. Dystrybucje Linuksa obejmują każdy używany model, od serwerów po komputery stacjonarne, komputery jednozakresowe, Internet rzeczy i wiele więcej.

Możesz łatwo zignorować większość dystrybucji i skupić się wyłącznie na dystrybucjach Linuksa dla komputerów stacjonarnych.

CZYTAĆ:  Czynniki, na które należy zwrócić uwagę u dostawcy marketingu treści White Label

Najlepszym miejscem na początek może być Ubuntu, które jest dobrze obsługiwane. Być może jednak szukasz bardziej funkcjonalnej dystrybucji, takiej jak Linux Mint.

Z pewnością pomogłoby, gdybyś sam poświęcił czas na znalezienie właściwej dystrybucji; może nawet będziesz musiał wrócić do systemu Windows, dopóki nie znajdziesz właściwej wersji. Ale kiedy się dowiesz, nie wątp, że nie będziesz już oglądać się wstecz.

2. Po pierwsze, nie wypróbowałeś Linuksa

Okna można zobaczyć wszędzie: w pracy, na uniwersytecie czy w bibliotece. Wszyscy wiemy, jak korzystać z komputera z systemem Windows.

Większość osób, które po raz pierwszy korzystają z Linuksa, nie ma konkretnego pomysłu na korzystanie z systemu operacyjnego Linux. Powód jest prosty: nigdy wcześniej nie używali Linuksa. Przejście na nowy system operacyjny bez jego ponownego przetestowania nie jest logiczne.

Na szczęście przed migracją do Linuksa możesz wypróbować wiele sposobów. Do uruchomienia systemu Linux można użyć oprogramowania do wirtualizacji. Możesz zainstalować podsystem Windows dla systemu Linux (WSL) na komputerze z systemem Windows i wypróbować go.

Następnie możesz kupić i pracować na małym komputerze z systemem Linux, takim jak Rasbury Pay, jeśli chcesz.

Bez względu na to, która metoda najbardziej Cię interesuje, pamiętaj, aby poświęcić trochę czasu przed zmianą systemu operacyjnego na Linux.

3. Nie możesz zainstalować wybranej dystrybucji? Przetestuj inną dystrybucję

Być może jednym z krytycznych problemów związanych z instalacją Linuksa są kłopoty w procesie instalacji.

Rozwiązanie jest proste. Usuń model komputera i przeszukaj Internet. Pamiętaj, aby do wyszukiwanego słowa dodać „Linux+” lub „Zainstaluj Linux”. Dostarczy Ci wszelkich informacji o tym, która wersja Linuksa działa na Twoim sprzęcie.

Następnie pobierz go, wrzuć na DVD lub USB i zainstaluj.

4. Pulpit Linuksa nie jest przyjazny dla użytkownika? Wybierz nowszy model

Wielu użytkowników Windowsa nie przyzwyczaiło się do obiektów Linuksa, których wersja na komputery stacjonarne jest nieodpowiednia.

Faktem jest, że w przeciwieństwie do Windowsa, na wybranej wersji dystrybucji Linuksa możesz mieć niemal dowolne środowisko graficzne. Na przykład Ubuntu jest domyślnie dostarczane z GNOME. Ale są też inne modele, wersje takie jak „KDE PlsmaT lub Xfce.

CZYTAĆ:  Jak mogę zwiększyć prędkość Internetu w systemie Windows 8?

5. Właściwie nie ma takiej różnicy jak Windows

Ci, którzy zatrzymują Linuksa i wracają do Windowsa, twierdzą, że Linux bardzo różni się od Windowsa.

Jest w miarę godny zaufania. Ogólna koncepcja Linuksa jest inna. Filozofia jego tworzenia jest inna. Jednak wszystkie komputery stacjonarne z systemem Linux są projektowane według tych samych standardów, co systemy Windows i macOS. Wszystkie działają za pomocą myszy, korzystając z menu do porządkowania aplikacji. Wśród nich znajduje się kliknięcie prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić dodatkowy tekst i polecenia oraz posiadanie programów ładujących pliki.

Nazwy mogą się różnić, projekt wizualny może być nieznany, ale zasady i reguły są takie same.

6. Nie daj się zwieść, Twoje oprogramowanie działa również w systemie Linux

Jeśli kiedykolwiek zmieniłeś system operacyjny na Linux, koniecznie spróbuj uruchomić The Windsor Software. Jedną z negatywnych stron Linuksa z punktu widzenia użytkowników Windowsa jest to, że niezbędne oprogramowanie nie może działać w systemie operacyjnym typu open source.

Chociaż oprogramowania Windows nie można zainstalować ani uruchomić natywnie, jest to możliwe w systemie Linux za pomocą narzędzi takich jak Wine. Oprogramowanie dodaje do systemu niezbędną i wymaganą kompatybilność. Zwykle są używane razem z PlayOnLinux lub Front End.

7. Nie narzekaj. Aktualizacje Linuksa są ważne

Aktualizacje systemu Windows są odpowiedzialne za najbardziej niepokojące i zakłócające działanie komputera. Natomiast aktualizacje Linuksa są rzadko rozpoznawalne.

Jeśli korzystałeś z Linuksa i aktualizacje spowodowały powrót do systemu Windows, przypuszczamy, że używasz nielicencjonowanych i nielegalnych wersji systemu Windows, dla których nie można pobierać aktualizacji.

Aktualizacje systemu są niezbędne dla bezpieczeństwa i stabilności systemu operacyjnego. Upewnij się, że każdy używany model systemu operacyjnego otrzymuje aktualizacje.

8. Czy sprzęt nie działa? Zrobiłeś jedną część źle

Większość sprzętu będzie działać pod Linuksem bez najmniejszych problemów. Drukarki, wyświetlacze, mysz i klawiatury, kontrolery gier i akcesoria dźwiękowe będą działać bez problemów. Jeśli wybrałeś dystrybucję, o której wiesz, że działa na komputerze stacjonarnym lub laptopie, nie będziesz mieć żadnych problemów.

CZYTAĆ:  Finaliści Festiwalu Fotografii Focus on Nature 2024

9. Windows ma dużą liczbę poleceń tekstowych

Czy Linux wymaga dużo zamówień? NIE.

W przypadku systemu Windows możesz polegać na wierszu poleceń. Każdy, kto twierdzi, że Linux opiera się na pisanych poleceniach, albo zapomniał zainstalować środowisko graficzne, albo nie zainstalował poprawnie systemu operacyjnego.

10. Gry działają na Linuksie

Być może jednym z najważniejszych czynników wśród użytkowników myślących o ponownym powrocie z Linuksa do Windowsa jest brak kompatybilności z grami. Podsumowując, Windows jest znany jako platforma do gier, podczas gdy Linux nie.

Jednak Linux ma wiele zasług w grach:

– Wersja Steam jest dostępna dla prawie każdego rodzaju dystrybucji Linuksa, jaki tylko możesz wymyślić.

– Do pobrania dostępny jest nawet system SteamOS wraz z systemem operacyjnym konsoli Steam Deck, który wkrótce zostanie wydany.

– Istnienie oprogramowania takiego jak Lutris zwiększa kompatybilność z interfejsem użytkownika.

Co najważniejsze, Valve i inne usługi dystrybucji cyfrowej opracowały liczne technologie i warstwy aplikacji, aby zapewnić, że rozgrywka w systemie Windows będzie działać w systemie Linux.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmodarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie redmiPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs Udemy do pobrania