Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 inspirujących pomysłów na tworzenie lepszych treści

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 inspirujących pomysłów na tworzenie lepszych treści

Słyszałeś kiedyś powiedzenie „dobre rzeczy nie przychodzą łatwo?” Może nie zawsze jest to prawdą, ale z pewnością tak jest, jeśli chodzi o tworzenie treści. Chociaż wysokiej jakości treść jest podstawą każdej doskonałej strategii SEO, jest to również jeden z najtrudniejszych elementów witryny, który należy regularnie publikować.

Aby pomóc Ci w uruchomieniu procesu twórczego i rozpoczęciu tworzenia lepszych treści już dziś, przygotowaliśmy dziesięć najbardziej inspirujących pomysłów i wskazówek dotyczących tworzenia treści.

1. Przemyślcie chwytliwe nagłówki

Dobre pierwsze wrażenie jest na wagę złota, zwłaszcza jeśli chodzi o treści online. W końcu internauci mają teraz na wyciągnięcie ręki tak niesamowitą ilość informacji, że nie ma powodu, aby klikali coś, co ich wyraźnie nie intryguje.

Jak więc od razu przyciągnąć uwagę czytelników? Jedną ze skutecznych taktyk jest użycie chwytliwych nagłówków, które wzbudzą ich ciekawość.

Jeden badanie 100 milionów nagłówków znalazłem to na Facebook I Twitternajczęściej udostępniane nagłówki zazwyczaj zawierają kilka konkretnych elementów:

 • Liczbyprzy czym liczba 10 uzyskała najwięcej kliknięć.
 • Trygramyczyli frazy składające się z trzech słów, takie jak roku, X sposobówI przyszłość.
 • Zwroty instruktażowe Jak na przykład potrzebuję wiedzieć I jak zrobić.
 • Zwroty oparte na ciekawości Jak na przykład tu są I X powodów.
 • LataJak na przykład X najlepsze w 2020 roku I najlepsze X 2021 r.
 • Hiperbole Jak na przykład bardzo, największyI to, co najlepsze.

Jeśli chodzi o długość, optymalnym rozwiązaniem wydaje się być około 11 słów lub 65 znaków, dlatego pamiętaj, aby nagłówki były krótkie i na temat.

Aby naprawdę przenieść nagłówki na wyższy poziom, możesz spróbować skorzystać z najlepszych bezpłatnych narzędzi do optymalizacji nagłówków. Nasze ulubione to:

2. Podaj przydatne informacje

Poświęć chwilę na przemyślenie powodów klikania nagłówków. Czy dlatego, że możesz nauczyć się czegoś nowego? A może dzieje się tak dlatego, że interesuje Cię przeczytanie wyjątkowej perspektywy, o której wcześniej nie słyszałeś?

Niezależnie od sytuacji, prawdopodobnie dołożysz wszelkich starań, aby kliknąć artykuł, ponieważ myślisz, że coś z niego uzyskasz. Dotyczy to również osób odwiedzających Twoją witrynę i niezależnie od tego, czy spodziewają się zyskać:

 • pomocna rada;
 • Nowa informacja;
 • odpowiedzi na ich pytania;
 • Inspiracja;
 • zaspokojenie ich ciekawości; Lub
 • innego rodzaju korzyści.

Dlatego tworząc treść swojej witryny, pamiętaj o tym, co zyskają na tym czytelnicy. Czy Twój nowy artykuł jest pełen bzdur i sugestii sprzedażowych, czy też zawiera cenne informacje i unikalne wnioski?

Zapewniając, że Twoje treści będą zawierały to pierwsze, a nie drugie, zapewnisz również, że odwiedzający będą wracać po więcej.

3. Skoncentruj się na osobach czytelników

Bez względu na to, dla jakiego rodzaju odbiorców piszesz, ważne jest, aby stale dostosowywać swoje treści do ich zainteresowań, pragnień, potrzeb, a nawet cech osobowości.

Aby Ci w tym pomóc, możesz stworzyć persony czytelników. Podobny do A osobowość kupującegoosobowości czytelników to po prostu podsumowania typowych (i docelowych) czytelników, oparte zarówno na prawdziwych danych, jak i fikcyjnych szczegółach.

Po co tworzyć osobowości czytelników, zamiast po prostu budować treść na surowych danych demograficznych? Cóż, ty z pewnością Móc realizują strategię tworzenia treści w oparciu o same dane, ale wielu osobom łatwiej jest wyobrazić sobie swoich odbiorców jako prawdziwych ludzi, a nie liczby na wykresie.

Aby określić, czy osobowości czytelników są dla Ciebie odpowiednie, zastanów się, która jest bardziej przekonująca:

 • dane pokazujące, że Twoi goście są zazwyczaj w wieku 25–40 lat, zazwyczaj pracują w firmach zatrudniających od 10 do 50 pracowników, przeważnie mieszkają na obszarach miejskich i mają średni roczny dochód od 35 000 do 80 000 dolarów; Lub
 • postać czytelnika opisująca Kelly, 35-letnią konsultantkę finansową, która mieszka w Spokane w stanie Waszyngton ze swoim małżonkiem, dzieckiem i psem, spędza wolny czas na pieszych wędrówkach, pasjonuje się zdrowym odżywianiem i utrzymuje rodzinę z dochodu w wysokości 50 000 dolarów na rok.

Jeśli bardziej sensowne będzie dla Ciebie pisanie artykułów dla Kelly’ego niż dla ogólnych danych demograficznych, skorzystaj na tym, tworząc i skupiając się na osobach czytelników. Na początek warto przeczytać Przewodnik Quick Sprout na temat.

4. Zwróć uwagę na rozmowy organiczne

Nawet najbardziej kreatywnym osobom ciągłe wymyślanie pomysłów na świeże, nowe treści może być trudne. Jednym z prostych, ale niezwykle skutecznych rozwiązań jest po prostu słuchanie pojawiających się pytań, wątpliwości i rozmów odbiorców.

Aby to zrobić, możesz wypróbować pomysły na wydobywanie z:

 • przemysł Facebook grupy;
 • odpowiednie subreddity;
 • dedykowane fora internetowe;
 • grupy LinkedIn;
 • trafny Twitter hashtagi; I
 • dowolna inna przestrzeń cyfrowa (lub nawet osobista), w której ludzie dyskutują na tematy związane z rodzajem treści, które chcesz utworzyć.

Wkrótce przekonasz się, że obserwowanie rozmów online to jeden z najlepszych sposobów na odkrycie, czym interesują się Twoi czytelnicy. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ich opiniach na dany temat, nie bój się zabierać głosu i zadawać pytania.

5. Analizuj treści konkurencji

TS Eliota kiedyś powiedziano że „niedojrzali poeci naśladują; dojrzali poeci kradną; źli poeci niszczą to, co przyjmują, a dobrzy poeci przekształcają to w coś lepszego, a przynajmniej coś innego.

To przekonanie jest tak samo prawdziwe w XXI wieku, jak było w 1920 roku, nic więc dziwnego, że powszechną (i uzasadnioną) taktyką tworzenia treści jest analizowanie treści konkurencji, wybieranie ulubionych pomysłów i ulepszanie ich (lub przynajmniej inny, jak twierdzi Eliot).

Aby zastosować proste, mniej zaawansowane technologicznie podejście, po prostu spójrz na blogi konkurencji, profile w mediach społecznościowych i biuletyny e-mailowe. Zrób listę tematów, które Cię najbardziej interesują (i wydają się wzbudzać największe zaangażowanie i pozytywne opinie), zmodyfikuj te tematy, aby pasowały do ​​Twojej unikalnej strategii dotyczącej treści, i zacznij pisać.

Jeśli chcesz głębiej zagłębić się w temat i zastosować podejście bardziej oparte na danych, możesz skorzystać z usługi takiej jak Semrush, aby oprzeć swoją analizę na zimnych, twardych faktach.

Na przykład ich Narzędzie do badania tematu przeanalizuje treści konkurentów i przedstawi odpowiednie pomysły w oparciu o jeden główny temat – w tym przypadku Tworzenie treści:

Zamiast tego szukasz bezpłatnego (aczkolwiek mniej szczegółowego) narzędzia? Próbować Podobna siećbezpłatna opcja udostępniająca szereg danych na podstawie jednego adresu URL.

Możesz podłączyć adres URL swojej witryny, aby zobaczyć, kim są Twoi konkurenci:

I z darmowa wersja BuzzSumomożesz wpisać adres URL lub konkretny temat, aby uzyskać listę treści najbardziej angażujących dla Twojego zapytania:

Bez względu na to, jakiego narzędzia lub taktyki użyjesz, Twoje treści z pewnością ulegną poprawie, jeśli skorzystasz z wskazówek od konkurentów, którzy odnieśli największe sukcesy.

6. Nie skupiaj się na sprzedaży

Jeśli czytałeś o strategiach marketingowych, być może znasz już koncepcję lejka marketingu przychodzącego. jako następująca grafika ilustruje, że można go podzielić na górę lejka (TOFU), środek lejka (MOFU) i dół lejka (BOFU):

Treści TOFU mają na celu przyciągnięcie nowych gości niezaznajomionych z Twoją marką, treści MOFU mają pomóc odwiedzającym zacząć rozważać Twoje produkty lub usługi jako realną opcję, a treści BOFU mają za zadanie zmienić czytelników w kupujących klientów.

Co najważniejsze, treść TOFU nie powinna zawierać oczywistych ofert sprzedaży, a nawet treść MOFU nie powinna zawierać niczego poza subtelnymi przypomnieniami o ofercie Twojej marki. Treści BOFU to jedyny rodzaj treści, w przypadku którego rozsądnie jest otwarcie zachęcać odwiedzających do dokonania zakupu, ale treści BOFU to także rodzaj treści, których powinieneś tworzyć jak najmniej.

W rzeczywistości, niektórzy marketerzy zalecają że 70 procent Twoich treści powinno stanowić treści TOFU.

Oznacza to, że jeśli dołączysz ofertę sprzedażową do każdej publikowanej treści, możesz odstraszyć więcej klientów, niż przyciągniesz. Aby mieć pewność, że nowi odwiedzający pozostaną na Twojej stronie, porzuć zachętę sprzedażową i zamiast tego skoncentruj się na oferowaniu wysokiej jakości treści, które odpowiadają na pytania czytelników i dostarczają cennych spostrzeżeń.

7. Użyj konturów

Wszyscy autorzy wiedzą, jak zniechęcające jest ostateczne rozstrzygnięcie tematu artykułu i wpatrzenie się w pustą stronę, nie mając pojęcia, jak zacząć.

Dla wielu osób problem ten można rozwiązać (lub przynajmniej pomóc) za pomocą dodatkowej struktury, szczególnie w formie konspektu. Dzieje się tak dlatego, że dzięki konspektowi możesz oszczędzić swojemu mózgowi zadania jednoczesnego organizowania pisania. Zamiast tego będziesz mógł wcześniej poświęcić kilka minut na porządkowanie, dzięki czemu będziesz mógł później skupić się wyłącznie na pisaniu.

Może się nawet okazać, że cały proces pisania przebiega szybciej, gdy pracujesz na podstawie konspektu, zamiast po prostu go przesuwać.

W większości przypadków zarys wpisu na blogu lub podobnego artykułu będzie wyglądał podobnie ten szablon z CoSchedule:

W przypadku własnego konspektu pamiętaj o dodaniu sekcji zawierających takie rzeczy, jak zabójczy metaopis, autorzy zdjęć, tagi tytułowe i tym podobne. Możesz także uwzględnić elementy techniczne do własnego użytku, ale nie do publikacji, takie jak docelowe słowa kluczowe i część ścieżki marketingowej, dla której piszesz.

Bez względu na to, jak szorstki jest Twój kontur, pamiętaj, że jakikolwiek kontur jest prawie zawsze lepszy niż żaden.

8. Wypróbuj generator tematów

Czy masz trudności ze znalezieniem wyjątkowych tematów, o których warto pisać? Dzięki pomocy kilku przydatnych narzędzi pomożemy Ci.

Jednym z nich jest WebFX Generator pomysłów na posty na blogu. Wystarczy wpisać jedno słowo lub frazę (może to być nawet tak podstawowe, jak Twoja branża lub główny obszar zainteresowań Twojej witryny), a natychmiast otrzymasz sugestię dotyczącą tematu wartego kliknięcia.

Nie czujesz tematu, który został wygenerowany? Po prostu kliknij odświeżać przycisk, aby otrzymać zupełnie nowy:

To nie jedyny pomocny generator tematów. Możesz także wypróbować te z HubSpot, temat, Przepowiednia, Kparser, i więcej. Mając do dyspozycji tak wiele przydatnych narzędzi, wkrótce będziesz mieć długą listę świeżych i inspirujących tematów.

9. Dodaj obrazy i liczby

Wspomnieliśmy już o skuteczności używania liczb w tytułach artykułów, ale warto wspomnieć, że stanowią one również wspaniałe uzupełnienie głównego tekstu artykułu.

Dzieje się tak dlatego, że cyfry wyjątkowo przyciągają wzrok – jedna badanie eyetrackingowe odkryli, że cyfry „często zatrzymują błądzące oko i przyciągają uwagę, nawet jeśli są osadzone w masie słów, które w przeciwnym razie użytkownicy ignorowaliby”.

Jeśli więc piszesz o statystykach, przyciągniesz więcej uwagi czytelników, jeśli zaczniesz pisać 23 procent zamiast dwadzieścia trzy procent. A jeśli publikujesz listę, mądrze byłoby nadać jej tytuł 10 powodów zamiast dziesięć powodów.

Możesz także użyć obrazów, aby Twoje treści znacznie bardziej przyciągały uwagę. Jak Odkryli naukowcy z MITludzki mózg jest w stanie przetworzyć obrazy w zaledwie 13 milisekund. A w świecie marketingu internetowego taka prędkość ma duży wpływ: na TwitterTweety ze zdjęciami get 35 procent więcej retweetów niż te bez.

Aby wykorzystać te fakty na swoją korzyść, pamiętaj, aby zawsze, jeśli to możliwe, uzupełniać swoje treści odpowiednimi obrazami i statystykami liczbowymi. Bez względu na to, jakiego rodzaju treści tworzysz, od postów w mediach społecznościowych po artykuły na blogu, Twoi czytelnicy z pewnością będą w rezultacie bardziej zaangażowani.

10. Uwzględnij cytaty ekspertów

Jednym ze sposobów osiągnięcia cech wymienionych w Wytyczne Google dotyczące osób oceniających jakość polega na włączeniu do treści cytatów i statystyk ekspertów, jeśli ma to sens. Możesz zacząć identyfikować najlepsze miejsca do dodawania cytatów, skanując treść w poszukiwaniu absolutnych stwierdzeń.

Załóżmy na przykład, że piszesz artykuł i to stwierdzasz zdecydowana większość psów jest puszystych. Możesz wzmocnić to stwierdzenie, dodając cytat lub statystykę eksperta, udowadniając w ten sposób czytelnikom (i wyszukiwarkom), że jesteś godny zaufania i nie składasz bezpodstawnych twierdzeń.

A jeśli nie możesz znaleźć cytatu lub statystyk eksperta na poparcie swojego stwierdzenia, mądrze byłoby zmienić je na coś mniej absolutnego, np. wiele psy są puszyste.

Posuwanie się tak daleko może wydawać się nudne, ale warto podjąć wysiłek, aby ulepszyć treść, umocnić reputację witryny i zdobyć zaufanie czytelników.

Naprawdę wyjątkowa zawartość jest na wyciągnięcie ręki

Jeśli starasz się ulepszyć zawartość swojej witryny, określenie, od czego zacząć, może być trudne. Od nagłówków, przez analizę konkurencji, po wymyślanie nowych tematów do pisania – tworzenie wysokiej jakości treści nie jest łatwe.

Ale wdrażając którykolwiek z dziesięciu omówionych tutaj inspirujących pomysłów na tworzenie treści, możesz już dziś zacząć przenosić swoje treści na wyższy poziom (i torować drogę do lepszych rankingów).

Kredyty obrazowe

Zrzuty ekranu autorstwa autora / październik 2021
DataBranding / wrzesień 2019
Harmonogram / wrzesień 2019