Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 kroków do stworzenia strategii mediów społecznościowych dla Twojej firmy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 kroków do stworzenia strategii mediów społecznościowych dla Twojej firmy

Ludzie często pytają o marketing w mediach społecznościowych i czy ich firma musi budować obecność online. Zwykle pytanie zadaje ktoś, kto postrzega media społecznościowe tylko jako ewoluującą modę, która w końcu stanie się zmęczona i przestarzała. To nie może być dalsze od prawdy.

Jednym z największych błędów, jakie może popełnić firma, jest lekceważenie strategii marketingu w mediach społecznościowych (SMM). Właściciele firm często myślą, że mogą opublikować kilka przeciętnych postów w mediach społecznościowych miesięcznie i wzbudzić zainteresowanie. W przeciwnym razie mogą przekazać swoje media społecznościowe młodszemu pracownikowi lub członkowi rodziny i założyć, że ktoś młody wie, co robi.

W rzeczywistości marketing w mediach społecznościowych jest nieco bardziej złożony i wymaga konsekwencji, starannego planowania i kontynuacji. Może to być również gra liczbowa. Właśnie dlatego w tym poście omówimy, jak stworzyć skuteczną strategię marketingową w mediach społecznościowych rozkręć swój biznes.

Dlaczego Twoja firma potrzebuje strategii w zakresie mediów społecznościowych

Dawno minęły czasy, kiedy ludzie sięgali po książkę telefoniczną, aby znaleźć wpis odpowiadający ich potrzebom. Obecnie znaczna liczba potencjalnych klientów pochodzi z reputacji, a media społecznościowe to najlepszy sposób na jej pielęgnowanie. To sprawia, że ​​marketing w mediach społecznościowych jest ważną częścią ogólnej strategii marketingowej.

Podobnie jak w przypadku wszystkich tego typu strategii, kluczem do sukcesu jest znalezienie się we właściwym miejscu we właściwym czasie iz właściwym przesłaniem. Chociaż na początku może się to wydawać przytłaczające, ustanowienie dobrze przemyślanej strategii ułatwi znalezienie pożądanych odbiorców i upewnienie się, że przekaz zostanie przekazany. Zaczyna się od wiedzy, kim są ci odbiorcy i z jakich platform mediów społecznościowych korzystają.

Wybór najlepszych platform mediów społecznościowych dla Twojej firmy pomoże Ci zaprezentować się docelowym odbiorcom i zapewni nieoceniony sposób pozostawania w kontakcie z życzeniami i potrzebami klientów w miarę wzrostu i rozwoju Twojej firmy.

Jakie są główne platformy mediów społecznościowych do marketingu Twojej firmy?

Istnieje kilka popularnych platform, których można używać do SMM. W zależności od branży i odbiorców docelowych, niektóre z nich będą lepiej odpowiadać potrzebom Twojej firmy niż inne. Oto lista wiodących platform, na których należy się skupić:

Facebook

Ponad 60% wszystkich użytkowników mediów społecznościowych jest włączonych Facebook, więc jest to jedna platforma, której nie będziesz chciał pominąć. Witryna szczyci się tym, że jest już domem dla ponad 80 milionów innych firm, więc będziesz musiał ciężko pracować, aby się wyróżnić.

Korzyść z używania Facebook jest jego widoczność. przeciętny użytkownik wydaje 58 minut dziennie przeglądając ich „kanał”, podczas gdy wielu spędza więcej czasu, więc bycie zauważonym jest prawie gwarantowane, jeśli dobrze rozegrasz swoje karty i będziesz przestrzegać zasad zaangażowania.

TIK Tok

Przeciętny użytkownik TikToka spędza na platformie około godziny dziennie, więc Twoje szanse na zobaczenie tutaj są nieco zwiększone. Należy jednak zauważyć, że TikTok jest ogólnie przeznaczony dla młodszych odbiorców (średnio pomiędzy 16 i 24 lata), więc musisz się zastanowić, czy obecność na tej platformie jest dla Ciebie korzystna.

Na przykład, jeśli prowadzisz firmę doradztwa finansowego, która pomaga emerytom znaleźć inwestowanie o niskim ryzyku możliwości, raczej nie znajdziesz wielu wartościowych leadów na TikToku.

Z drugiej strony, pod warunkiem, że Twój cel ma odpowiedni wiek, TikTok oferuje ogromną pulę użytkowników, z którymi można się zaangażować. Z ponad 2.6 łącznie miliard pobrań aplikacji i największa liczba pobrań w ciągu jednego kwartału ze wszystkich aplikacji na świecie (315 milionów pobrań w I kwartale 2020 r.), nawet niewielki ułamek użytkowników będzie oznaczał setki tysięcy osób, które zobaczą Twoją markę.

Reddit

O 430 milionów ludzi przegląda Reddita każdego miesiąca, przy czym ponad połowa tych widzów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i ma średnio dwadzieścia kilka lat. Jeśli brzmi to jak Twoja grupa docelowa, powinieneś zainteresować się tą społecznością.

Pod względem biznesowym Reddit błyszczy w sprzedaży ukierunkowanej przestrzeni reklamowej na popularnych subredditach. Subreddity to na ogół fora dyskusyjne poświęcone określonym tematom, na których użytkownicy Reddit, zwani „redditorami”, omawiają szeroki wachlarz tematów w witrynie. Dzięki temu Twoja reklama bezpośrednio dopasowuje się do tych, którzy już szukają porady i rekomendacji w Twojej branży.

Snapchat

Snapchat to druga najpopularniejsza aplikacja mobilna, a przeciętny użytkownik Snapchata otwiera aplikację 30 razy lub więcej w ciągu dnia! To trzydzieści możliwości, aby Twoja firma była widoczna dla każdego użytkownika. Również z ponad 5 miliardów Snapów tworzonych codziennie, jest to świetna platforma do organizowania konkursów lub wydarzeń promocyjnych. Możliwości maksymalizacji widoczności na Snapchacie są niezliczone!

Linkedin

LinkedIn ma reputację najbardziej „dojrzałej” platformy mediów społecznościowych i stał się domem dla wielu firm B2B. Tutaj profesjonaliści łączą się z innymi profesjonalistami, aby rekrutować członków zespołu, rozmawiać o sklepach i poznawać rozwój branży.

Ponad połowa wszystkich absolwentów szkół wyższych ma profile na LinkedIn, który stał się popularnym miejscem poszukiwania pracy ponad 95 podań o pracę wypełniane na sekundę na stronie internetowej. Niezależnie od tego, czy chcesz zatrudnić utalentowanych ludzi, czy wypromować się w swojej branży, musisz być na LinkedIn!

Twitter

Twitter ma szeroki przedział wiekowy użytkowników, z większością pomiędzy 18 i 44 lata. Jest to również modna platforma, na której wiele poważnych firm (i innych mniej poważnych) publikuje krótkie wiadomości z wiadomościami na temat swojej działalności lub branży, docierając ze swoimi wiadomościami do milionów ludzi, którzy używają Twitter codziennie. W rzeczywistości jeden dzień tweetów zaowocowałby średnio dziesięciomilionową książką, gdyby została opublikowana na papierze!

Twitter to świetne miejsce do udostępniania krótkich fragmentów tekstu, którym mogą towarzyszyć linki, krótkie filmy i zdjęcia. Jest to również miejsce, w którym można znaleźć potencjalnych klientów dla wielu firm. Na przykład, jeśli Twoja firma sprzedaje produkty dla dzieci, tweetowanie na tematy związane z rodziną i dziećmi, które mogą dotyczyć rodziców, przyciągnie odpowiednich obserwujących. Możesz tweetować o ulgi podatkowe na dzieci w swoim kraju docelowym, aby zasięg był bardziej konkretny, lub możesz podzielić się krótkimi wskazówkami na temat bezpieczeństwa dzieci i bezpiecznych dla dzieci udogodnień w domu.

Tweety z obrazem lub filmem często działają lepiej niż te, które występują samodzielnie jako tekst, więc miej to na uwadze.

Instagram

Tam są 130 milionów kliknięć miesięcznie na komercyjnym Instagram postów, więc nie zapomnij dodać Instagram do Twojej strategii w mediach społecznościowych. Jest to nieco cichsza platforma z wolniejszym włączaniem, ale widoczność jest wysoka, jeśli używasz jej poprawnie. Firmy w niemal każdej niszy znajdą w niej miejsce Instagram. Chociaż wiele celebrytów publikuje banalne treści, znajdziesz także wszelkiego rodzaju firmy tworzące wartościowe treści dla swoich potencjalnych klientów.

Jak stworzyć strategię mediów społecznościowych w 10 krokach

Tworzenie i utrzymywanie strategii w mediach społecznościowych obejmuje kilka kroków. W tej sekcji dowiesz się, jak zapewnić powodzenie, zaangażowanie i zabawę swojej strategii dla odbiorców. W ten sposób wygenerujesz bardzo potrzebny „szum”, aby odpowiednio zareklamować swoją firmę i rozwinąć obecność i reputację w Internecie.

krok #1: Zidentyfikuj grupę docelową, ustal cele i ustal zasady dla siebie.

Określenie, kim są Twoi odbiorcy docelowi i opracowanie dokładnego opisu tej osobowości kupującego, pomoże Ci zdecydować o Twoich potrzebach w mediach społecznościowych. Jak masz nadzieję nawiązać kontakt z tą publicznością? Co wygeneruje pozytywny szum dla Ciebie i Twojej firmy? Oto niektóre z pytań, na które możesz odpowiedzieć dopiero wtedy, gdy znasz swoich odbiorców.

Po zidentyfikowaniu nabywcy nadszedł czas, aby wyznaczyć cele strategii SMM. Oznacza to tworzenie konkretnych, mierzalnych, osiągalnych, odpowiednich i określonych w czasie celów, które będą kierować twoimi postępami na drodze. Wyznaczanie celów oznacza udzielenie odpowiedzi na pytanie, jakie wyniki chcesz osiągnąć dzięki swojej strategii w mediach społecznościowych. Przykłady obejmują zwiększenie liczby obserwujących o określoną liczbę obserwujących w ciągu następnego kwartału lub zgromadzenie określonej liczby zaangażowania w następnym miesiącu.

Na koniec ustal zasady swojej strategii w mediach społecznościowych. O czym będziesz/nie będziesz publikować? Kiedy będziesz/nie będziesz się angażować? Pamiętaj, że zgodnie z ogólną zasadą zaleca się oddzielenie osobistych opinii politycznych, religijnych i społecznych od biznesowych, chyba że stanowią one część podstawowych wartości Twojej firmy. Ważne jest, aby pamiętać, że Twoja reputacja w mediach społecznościowych ostatecznie staje się reputacją Twojej firmy, więc działaj odpowiednio.

krok #2: określ, z których platform chcesz korzystać, i odpowiednio je skonfiguruj.

Jak wspomniano powyżej, określenie grupy docelowej pomoże określić, z których platform mediów społecznościowych powinieneś korzystać. Żadne ustalone prawo nie mówi, że musisz używać ich wszystkich, więc jeśli jeden lub więcej nie wydaje się dobrze pasować, to w porządku! Skoncentruj się na tych, którzy to robią.

Podczas konfigurowania profili na różnych platformach najlepiej jest używać tej samej nazwy użytkownika na wszystkich platformach. Ułatwi to użytkownikom rozpoznanie Cię, gdziekolwiek Cię znajdą. Twoja nazwa użytkownika powinna być nazwą Twojej marki, jeśli jest dostępna. Jeśli nie, podaj nazwę swojej marki i postaraj się, aby była jak najbardziej zwięzła.

Potem przychodzi wybór zdjęcia profilowego i zdjęć pomocniczych. Branding to duża część każdej strategii marketingowej, więc chcesz być spójny ze swoim wizerunkiem na wszystkich platformach, bez względu na to, jak bardzo się od siebie różnią. Na przykład wskazane jest używanie tego samego zdjęcia profilowego we wszystkich mediach społecznościowych oraz stosowanie tego samego schematu kolorów i układu, gdy tylko jest to możliwe.

Używaj atrakcyjnych, trafnych obrazów w swoim profilu oraz spójnych, poprawnych gramatycznie sformułowań w zakładkach „O mnie” i towarzyszących im informacjach. Możesz nawet rozważyć opracowanie hashtagów ukierunkowanych na Twoją firmę na odpowiednich platformach.

krok #3: Sprawdź konkurencję.

Zobacz, co inne firmy, takie jak Twoja, robią w mediach społecznościowych. Skoncentruj się na tym, co wydaje się im działać, a co nie. Niektóre rzeczy, które chcesz zanotować, to:

  • Jak często najwięksi gracze publikują w mediach społecznościowych
  • Kiedy publikują i jakie posty o której godzinie generują więcej szumu
  • Rodzaje postów, które uzyskują więcej udostępnień i generują większe zaangażowanie
  • Rodzaj treści, których dotyczą te posty

Dobrym pomysłem jest również ocena wszystkich dostępnych informacji o użytkownikach wchodzących w interakcje z innymi markami.

Pamiętaj, że nigdy nie chcesz kopiować konkurencji. Spowoduje to tylko negatywną uwagę, jeśli inni to zauważą i wezwą. Zamiast tego pomyśl o sposobach wykorzystania tego, co robią, i uczynienia ich wyjątkowymi dla osobowości, której chcesz nadać swoją obecność w Internecie.

krok #4: określ najlepszy czas i dni do opublikowania.

Publikowanie informacji, gdy grupa docelowa nie jest online, nic ci nie da. Twoje treści będą nadal tam dostępne, gdy Twoi odbiorcy przejdą do trybu online, a Twoi odbiorcy nadal będą otrzymywać powiadomienia o tym, jeśli mają to skonfigurowane, ale najlepiej jest publikować dokładnie wtedy, gdy są przy komputerze lub mają telefon w dłoniach.

Wiele firm korzysta teraz z publikowania w określonym czasie, aby mieć pewność, że ich posty docierają do docelowych odbiorców w odpowiednich odstępach czasu. Niektóre badania online i analiza algorytmów pomogą Ci określić najlepszy czas na zobaczenie i usłyszenie Twoich postów.

krok #5: Twórz lub zdobywaj treści, które pokochają Twoi docelowi odbiorcy.

Gdy już wiesz, kiedy publikować, dla kogo publikujesz i co kochają Twoi odbiorcy, nadszedł czas, aby wybrać media. Pamiętaj, że post jest bardziej widoczny, jeśli towarzyszy mu pomoc wizualna, czy to grafika, czy wideo.

Wielu zleca proces tworzenia grafikom i programistom stron internetowych, aby zachować profesjonalny wygląd online. Istnieją jednak dziesiątki narzędzi online, niektóre z nich są bezpłatne, dzięki którym tworzenie przyciągających wzrok postów będzie dziecinnie proste.

Treść interaktywna to jeden z najlepszych sposobów na zaangażowanie odbiorców, co z kolei pomoże zwiększyć Twoją widoczność w wynikach wyszukiwania. Quizy i ankiety pomogą również zaprezentować Cię jako lidera w swojej dziedzinie, skutecznie pozyskując nowe leady i gromadząc obserwujących.

krok #6: promuj swoje kanały społecznościowe i angażuj odbiorców.

Po utworzeniu kanałów społecznościowych nadszedł czas na promocję i zaangażowanie. Pamiętaj, aby dodać linki do wszystkich kanałów mediów społecznościowych na swojej stronie internetowej. Dodaj ikony mediów społecznościowych do przesyłek pocztowych, wizytówek i innych elementów promocyjnych, aby zachęcić docelowych odbiorców do kliknięć, polubień i zaangażowania.

Następnie upewnij się, że jesteś na bieżąco ze swoim zaręczynami. Odpowiadaj na pytania, dziękuj użytkownikom za ich komentarze i opinie, dobre lub złe, komentuj odpowiednie artykuły, używając nazwy swojej firmy, i baw się z potencjalnymi klientami.

Fajną sztuczką, aby ukraść publiczność konkurencji i promować swoje kanały w mediach społecznościowych, jest obserwowanie ich obserwujących. Osoby, które otrzymają powiadomienie o tym, że ktoś nowy obserwuje ich w mediach społecznościowych, zwykle zainteresują się tym, kim jesteś i odwiedzą Twój profil, aby się dowiedzieć. Dowiedziawszy się o tobie, mogą nawet pójść za tobą w zamian. Jeśli kierujesz reklamy do odpowiedniej grupy użytkowników, może to stać się bogatym źródłem potencjalnych klientów i obserwujących, które pomogą Ci szybko rozwinąć kanały.

krok #7: Rozważ współpracę z wpływowymi osobami w mediach społecznościowych, aby zwiększyć widoczność.

Osoby wpływowe w mediach społecznościowych są tutaj na stałe. W zależności od budżetu znalezienie takiej, która jest odpowiednia dla Twojej marki i dotarcie do niej, może nie być złym pomysłem. Często influencerzy chętnie „podpinają” produkt w zamian za darmowe produkty lub prowizje.

Często przejawia się to w tym, że influencerzy „testują” Twój produkt na filmie lub tworzą recenzję wideo produktu. Niektórzy influencerzy przyjmą płatność, aby zagwarantować dobrą recenzję. W przeciwieństwie do tego, inni gwarantują jedynie uczciwą recenzję, więc bądź gotów z wdziękiem przyjąć wszelkie negatywne opinie, które możesz otrzymać w takich okolicznościach.

krok #8: Twórz kampanie w wielu kanałach.

Zakładając, że współpracujesz z więcej niż jednym kanałem mediów społecznościowych (a powinieneś), kampania w wielu kanałach to świetny sposób na zwiększenie widoczności i zaangażowania.

Świetnym sposobem na to jest udostępnianie tylko typów treści odpowiednich dla każdej platformy na tej platformie. Następnie możesz zachęcić odbiorców na jednej platformie do interakcji z innymi mediami, przekierowując ich za pomocą linku.

Na przykład opublikuj przyciągającą wzrok klatkę z filmu Facebook z napisem „Pełny film można znaleźć na TikTok!” To również porusza niektóre z twoich Facebook ruch, aby dołączyć do Ciebie na TikTok, co zwiększa ogólną liczbę obserwujących.

krok #9: Śledź swoje wyniki i odpowiednio je dostosuj.

Korzystając z narzędzi analitycznych i wbudowanych wskaźników każdej platformy, możesz śledzić, jak często Twoje treści są oglądane i angażowane przez odbiorców. Śledzenie tego w odniesieniu do wydanych przychodów może pomóc Ci zrozumieć, co działa, a co nie w odniesieniu do Twojej strategii w mediach społecznościowych.

Odtąd łatwo jest dostosować. Oznacza to, że wycinaj posty, które nie generują ruchu i twórz więcej treści. Rozpoznaj też, kiedy Twoje zaręczyny wywołały lub nie wywołały u Ciebie dobrego szumu. Czy publikowałeś posty, które wydawały się negatywnie wpływać na Twoją obecność? Dowiedz się, dlaczego i pomiń ten błąd, posuwając się naprzód.

Krok 10: Bądź zaangażowany i nie poddawaj się!

Budowa obecności w mediach społecznościowych zajmuje trochę czasu. Nie spowoduje to natychmiastowego zwrotu z inwestycji, więc nie poddawaj się.

Pamiętaj, że kluczem do zbudowania solidnej obecności w Internecie jest ciągłe angażowanie odbiorców i stanie się wiarygodnym źródłem informacji/rozrywki. Nawet jeśli wydaje się to stratą czasu, gdy dopiero zaczynasz, ten czas i wysiłek opłaci się później, gdy Twoja obecność zostanie ugruntowana, a docelowi odbiorcy zaangażują się w Ciebie.

Tworząc solidną obecność w mediach społecznościowych, możesz generować szum na temat rozwoju biznesu, być na bieżąco z aktualnymi trendami biznesowymi i rozwijać relacje z najbardziej aktywnymi obserwującymi i docelowymi odbiorcami. To kolejna najlepsza rzecz po relacjach twarzą w twarz i znajomości klientów po imieniu.

Dolna linia

Solidna obecność w mediach społecznościowych jest niezbędna do odniesienia sukcesu przez firmę w dzisiejszym cyfrowym klimacie. Opracowując silną strategię w mediach społecznościowych dla swojej firmy, zapewniasz sobie nie tylko nowy sposób reklamowania się wśród docelowych odbiorców, ale także sposób na zaangażowanie.

Interakcja z docelowymi odbiorcami w mediach społecznościowych pomoże rozwinąć Twoją reputację online, która jest na wagę złota, jeśli chodzi o zapewnienie powracających klientów i maksymalizację widoczności.