Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 lat, 10 innowacji Galaxy Seria S wprowadzona w nasze życie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 lat, 10 innowacji Galaxy Seria S wprowadzona w nasze życie

Nieco ponad 10 lat temu, w czerwcu 2010 roku, Samsung wypuścił na rynek Galaxy S. I cóż, przy całym szacunku dla wysiłków Motoroli i HTC, iPhone w końcu miał konkurenta godnego jego zapału. Telefon stał się bestsellerem i jest jednocześnie jedną z najdłużej działających flagowych linii Androida. Jednym z powodów jego sukcesu była chęć wkroczenia dość odważnie i na masową skalę w obszary, w których inni wahali się wkroczyć. Innowacja była częścią serii S. W rzeczywistości czasami oskarżano go nawet o próbę nadmiernej innowacji – pamiętasz szalone, bogate w funkcje S3 i S4?

Nie wszystkie z tych innowacji zmieniły nasze życie. Nie wszystkie z nich były pionierami firmy Samsung, ale wszystkie uświadomiły nam, co potrafi telefon. Tak więc, gdy czekamy na Galaxy S21 zostanie zaprezentowany jeszcze dzisiaj, oto dziesięć innowacji Galaxy Seria S wprowadzona do naszego życia. Niektórzy zostali. Niektórzy tego nie zrobili. Wszystko zrobiło różnicę:

1. Super AMOLED – wzrost żywych kolorów i bogatej czerni

Słyszeliśmy i widzieliśmy AMOLED, zanim Samsung wypuścił go na nas za pomocą Galaxy S, ale zawsze był postrzegany jako technologia oszczędzająca baterię. Ale każdy, kto spojrzał na Galaxy S w 2010 roku był oszołomiony intensywnością kolorów. Doprowadziło to również do dodania „bogatych czarnych” do słownika recenzentów technologii. Niektórzy puryści narzekali i narzekali na przesycenie kolorów i pojawiały się dziwne skargi dotyczące martwych pikseli, ale standardy dla wyświetlaczy telefonów zostały zmienione na zawsze.

2. Wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości – wprowadzenie wysokiej rozdzielczości smartphones

W 2012 roku pojawiły się wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, które do tej pory były w dużej mierze domeną telewizorów i notebooków smartphones. A telefonem, który sprawił, że był to must-have, był: Galaxy S3, który pokazał światu, jak olśniewająca zawartość w wysokiej rozdzielczości może wyglądać nawet na stosunkowo małym wyświetlaczu smartfona (pamiętaj, że 4.8-calowy wyświetlacz był wówczas uważany za duży). Seria S była także jedną z pierwszych, w których zastosowano wyświetlacz Quad HD, choć nie stał się on standardem branżowym, a wielu graczy nadal korzystało z rozdzielczości Full HD.

3. Eye-tracking – oko przykuło moją uwagę

Samsunga Galaxy S3 był prawdopodobnie najbardziej wyposażonym w funkcje flagowcem swoich czasów, do tego stopnia, że ​​niektóre funkcje zostały zapomniane. Dużą uwagę przykuła funkcja śledzenia wzroku, która wykorzystywała aparat do selfie do wykrywania, kiedy użytkownik patrzy na wyświetlacz – w rezultacie wyświetlacz nigdy nie wyłączał się, gdy na niego patrzyliśmy.

4. Wielo-windows – zdefiniowanie na nowo wielozadaniowości, zanim zrobił to sam Android

Obraz: Nagłówki Androida

The Galaxy S3 (tak, znowu POWIEDZIAMY, że jest bogaty w funkcje) stworzył wielewindows rzecz w smartphones. Uruchamianie wielu aplikacji to jedno, ale uruchamianie ich dosłownie obok siebie na tym samym ekranie to drugie. I Galaxy S3 poradziło sobie lepiej niż ktokolwiek inny. Minęło trochę czasu, zanim sam Android otrzymał tę funkcję.

5. Sprawdzanie temperatury – sprawdź, jak jest gorąco

Nie, to się nie przyjęło, ale Samsung Galaxy S4 był jednym z pierwszych telefonów wyposażonych w czujnik temperatury. Pozwala zmierzyć temperaturę otoczenia, co naszym zdaniem jest super fajne.

6. Czujnik tętna – takie / lup dup odczuwa

Zdjęcie: Praktyczny szczeniak

Znowu było to coś, co nie przerodziło się w wściekłość, ale Galaxy S5 rzeczywiście był wyposażony w czujnik tętna. Znajdował się z tyłu, w pobliżu aparatu i nie był najwygodniejszy w użyciu, ale naprawdę warto było go wypróbować.

7. Wyświetlacze Edge-y – pozbycie się ramek w 2015 roku

Dziś jesteśmy w trakcie kampanii mającej na celu zminimalizowanie ramek wokół wyświetlacza za pomocą wbudowanych w wyświetlacz skanerów linii papilarnych i kamer z dziurką, ale Samsung w 2015 roku spróbował tego inaczej, wydając Galaxy Krawędź S6. Telefon zapewnił większy wyświetlacz, dosłownie przenosząc wyświetlacz na boki. Wprowadził także nowy rodzaj interfejsu, który działał na krawędziach. S8 przeniósł go na inny poziom dzięki wyświetlaczowi Infinity. Stało się popularne przez jakiś czas i choć wydawało się, że powoli wycofuje się z rynku, zdecydowanie wymagało to odmiennego myślenia. Podobnie jak jego słynny rywal.

8. Zmienna przysłona – niech będzie światło dla fotografii

The Galaxy S9 nadał zupełnie nowy wymiar fotografowaniu telefonem komórkowym. Umożliwiało to przełączanie pomiędzy dwoma ustawieniami przysłony, wpuszczając więcej światła lub zmniejszając je w zależności od okoliczności. Możesz wybrać pomiędzy f/1.5 i f/2.4i była to właściwa zmiana przysłony, a nie tylko regulacja programowa. Nokia próbowała tego z N86, ale Samsung poszedł o krok dalej.

9. Duże megapiksele – i to nie tylko w głównym sensorze

Samsung powstrzymywał się od wdawania się na wielką skalę w wojny megapikselowe, ale to się zmieniło wraz z pojawieniem się S20 Ultra w 2020 roku. Telefon był jednym z pierwszych wyposażonych w ogromny 108-megapikselowy czujnik główny, ale co było jeszcze ciekawsze, był wyposażony w duży 48-megapikselowy czujnik pełniący również funkcję teleobiektywu z OIS. Pozostaje jednym z najpotężniejszych teleobiektywów w telefonie i mamy nadzieję, że nadal będzie trendem.

10. TouchWiz – oprogramowanie z dużą ilością rzeczy

Tak, dobrze to przeczytałeś. Nie byliśmy wielkimi fanami niezwykle bogatego i bardzo kolorowego interfejsu użytkownika Samsunga, TouchWiz. Wydawało się to skandalicznie skomplikowane i zbyt bogate w funkcje dla wygody (NIE zaczynajmy od S3), ale faktem jest, że najczęściej torowało drogę do udostępnienia funkcji głównym użytkownikom Androida, a co najważniejsze , pokazał potencjał Androida znacznie lepiej niż sam Android, który, prawdę mówiąc, był w porównaniu z nim trochę nudny. Wielu z nas potrząsnęło głowami na widok mnóstwa funkcji i skomplikowanych ustawień, ale znacznie więcej użytkowników po prostu uwielbiało mieć do dyspozycji te opcje. Nawet jeśli nie korzystali z nich zbyt często. TouchWiz poruszył nas wszystkich w taki czy inny sposób!