Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 mało znanych funkcji programu Microsoft Excel

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 mało znanych funkcji programu Microsoft Excel

Niezrównane narzędzie do manipulowania danymi i organizowania statystyk Microsoft Excel to bez wątpienia aplikacja oszczędzająca czas, ale podobnie jak jego siostrzane narzędzia Word i PowerPoint, ona również ma pewne ukryte funkcje. Wiedząc, które to są, możesz uzyskać więcej z tej aplikacji.

Importuj statystyki ze stron internetowych

Wstawiając wykresy ze strony internetowej, w Excelu nie musisz koniecznie męczyć się z ich ręcznym kopiowaniem i wklejaniem. Zamiast tego możesz po prostu zaimportować statystyki z witryn. Aby to zrobić, jeśli używasz programu Excel 2010, przejdź do

Co ciekawe, w Excelu 2013 dostępnych jest wiele takich funkcji. Przede wszystkim na pewno możesz pobrać dane ze swojego konta lub SharePoint, jeśli zajdzie taka potrzeba. Aby to zrobić, przejdź do i kliknij znak plus z napisem . Jeśli chcesz pobrać zestawienie z konkretnej strony internetowej, kliknij menu „Dane” na pasku wstążki, a po lewej stronie kliknij opcję Następnie wyświetli się pytanie o adres URL tej strony; pamiętaj, że pobranie danych z witryny może zająć minutę lub dwie. Poza tym możesz także importować statystyki z tabel SQL, plików XML i kilku innych miejsc, jak pokazano na obrazku zamieszczonym poniżej.

Wklej specjalnie, aby wykonać obliczenia wsadowe

Manipulowanie danymi aż do kilku wierszy i kolumn nie jest żmudnym zadaniem, ale gdy trzeba wykonać pewne operacje matematyczne na ogromnej liczbie komórek i wierszy, z pewnością nie jest to łatwe. To jest gdzie Wklej specjalnie pojawia się na zdjęciu.

Znajdziesz go na pasku menu Wklej lub możesz uzyskać do niego bezpośredni dostęp z klawiatury, naciskając . Pomaga wstawić tylko skopiowane wartości, a nie wszystkie niepotrzebne kody, które się z nimi wiążą.

Przekształć wiersze w kolumny, a kolumny w wiersze

Załóżmy, że pomyliłeś wiersze z kolumnami i zdałeś sobie z tego sprawę dopiero po zadaniu wystarczających obrażeń. Czy jest po tym powrót? Cóż, najwyraźniej istnieje sposób na transpozycję pozycji komórek i skorygowanie ich pozycji. Aby to zrobić, zaznacz ponownie komórki, kliknij mały trójkąt na ikonie wklejania, przejdź do opcji Wklej specjalnie i zaznacz przycisk.

Dostosuj obszar wydruku

W przeciwieństwie do drukowania dokumentu, uzyskanie papierowej kopii plików arkusza kalkulacyjnego jest nieco kłopotliwe. Wybierając ustawienia domyślne, prawie za każdym razem będziesz usuwać tabele z arkusza. Sprytną rzeczą, jaką można zrobić, jest użycie opcji do sprawdzenia, w jaki sposób tabele zostaną wydrukowane. Jeśli chcesz mieć wpływ na to, które komórki powinny zostać pomalowane, możesz przeciągać, aby uwzględnić lub wykluczyć komórki; w ten sposób możesz uwzględnić tylko te komórki, które chcesz wydrukować.

Zdobądź Sparklines

Zwykłe zestawienia i formatowanie w arkuszu kalkulacyjnym są niezwykłe, ale jeśli masz mało czasu, jest to trochę zagmatwane. Spróbuj dodać coś do swojego arkusza, aby statystyki miały sens nawet na pierwszy rzut oka. Aby uzyskać linie przebiegu w czasie, zaznacz komórki, przejdź do paska wstążki i wybierz .

Usuń duplikaty

Nadmiarowość to kolejny częsty problem, na który możesz się natknąć podczas importowania statystyk ze źródeł. Na szczęście Excel może pomóc Ci to naprawić; po prostu wybierz tabelę, przejdź do zakładki Dane i kliknij Usuń duplikaty. Pojawi się okno z pytaniem o kolumny i wiersze, w których chcesz sprawdzić zduplikowane wpisy.

Sumuj, licz i uśredniaj bez użycia jakichkolwiek wzorów matematycznych

Jeśli chcesz poznać podstawowe rzeczy, takie jak elementy niektórych komórek, ich i , nie musisz koniecznie używać do tego żadnego wzoru matematycznego. Excel ma tę funkcję, dzięki której jeśli wybierzesz tylko komórki, wyniki zostaną wyświetlone na dole okna Excela. Klikając prawym przyciskiem myszy pasek stanu, możesz także włączyć inne sortowania matematyczne, takie jak i.

Uważaj na komórki

Jedną z naprawdę irytujących rzeczy podczas pracy z dokumentami arkusza kalkulacyjnego jest to, że wraz ze wzrostem rozmiaru arkusza trudno jest utrzymać cały arkusz na jednym ekranie. Jasne, możesz powiększać i pomniejszać, ale to również zwiększa poziom irytacji. To jest gdzie Oglądać Windows wchodzi w grę. Ta funkcja programu Excel umożliwia podzielenie arkusza na kilka części. Następnie możesz go rozebrać i kontynuować pracę nad nim.

Aby wyświetlić okno podglądu, przejdź do zakładki z menu wstążki i kliknij przycisk. Po wyświetleniu okna o zmiennym rozmiarze zdefiniuj zakres komórek, którymi chcesz się zająć.

Pokaż wszystkie formuły

Komórki domyślnie pokazują tylko wyniki formuł, a nie same użyte formuły. Jednak wiele razy będziesz musiał sprawdzić formułę, której użyłeś podczas przeglądania dokumentu. Aby zobaczyć formuły działające za zasłonami, zaznacz komórki i naciśnij klawisze i . Dobrą rzeczą w tym wszystkim jest to, że kiedy trafisz na tę kombinację, wybrane komórki automatycznie się powiększą, co pomoże ci lepiej przyjrzeć się tak małym komórkom zawierającym tak wiele wyrażeń.

Rób migawki

Jedną z najprzydatniejszych funkcji programu Excel jest narzędzie aparatu. Chociaż to małe narzędzie jest niewidoczne, może pomóc w robieniu zrzutów ekranu komórek. Aby skorzystać z tej funkcji, musisz dodać ją do (patrz obrazek poniżej). Kliknij tę małą strzałkę i wybierz „”, przewiń w dół opcje od „” i ustaw je na . Po wykonaniu tej czynności znajdź opcję, kliknij ją dwukrotnie i wybierz do tego okna. Zobaczysz ikonę aparatu na górze ekranu, wybierz ją, a teraz wybierz komórki, z których chcesz zrobić migawki. Te zrzuty ekranu zostaną zapisane w schowku i możesz wkleić ten element do dowolnej komórki lub utworzyć jego obraz za pomocą dowolnego narzędzia do edycji obrazu.