Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 najbezpieczniejszych witryn pobierania bezpłatnego oprogramowania dla Windows

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 najbezpieczniejszych witryn pobierania bezpłatnego oprogramowania dla Windows

Chociaż w Internecie jest wiele miejsc, w których można pobrać bezpłatne oprogramowanie, nie wszystkie są bezpieczne. Wiele witryn wykorzystuje osoby szukające bezpłatnych plików do pobrania, aby zaatakować Cię złośliwymi reklamami, fałszywymi ostrzeżeniami o wirusach, a nawet zmodyfikowanymi plikami.

Chociaż dobre oprogramowanie antywirusowe ochroni Cię przed najgorszymi witrynami, lepiej całkowicie unikać podejrzanych witryn z darmowymi plikami do pobrania i trzymać się godnych zaufania darmowych zasobów. Przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych i najbezpieczniejszych witryn do pobierania Windows oprogramowanie.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Oprócz ogólnej reputacji i osobistych doświadczeń, wykorzystaliśmy URLVoid do sprawdzenia bezpieczeństwa witryny. To narzędzie sprawdza witryny pod kątem dziesiątek czarnych list oprogramowania zabezpieczającego. Każda witryna tutaj uzyskała co najmniej 41/43 punktów (co oznacza, że ​​wszystkie skanery z wyjątkiem jednego lub dwóch uznały witrynę za czystą).

1. Oficjalne strony internetowe oprogramowania

Zanim przejdziemy do witryn, które oferują wiele różnych Windows oprogramowanie, warto pamiętać, że najbezpieczniejszym miejscem do pobrania najpopularniejszego oprogramowania jest często jego oficjalna strona internetowa. Jeśli chcesz pobrać przeglądarkę, pakiet zabezpieczeń, aplikację multimedialną lub podobną, nie możesz uzyskać większego bezpieczeństwa niż jej strona główna.

BEZPŁATNA Ściągawka: Ostateczna lista pomocnych Windows Kody alternatywne

Niektóre programy mogą nadal próbować narzucić ci niechciane pakiety śmieci ze swojej oficjalnej strony internetowej, ale możesz być prawie pewien, że nie zawierają złośliwego oprogramowania. Jeśli nie znasz strony pobierania aplikacji, szybkie wyszukiwanie w Google frazy „pobierz Spotify” lub podobnej spowoduje wyświetlenie okna, które przeniesie Cię bezpośrednio do niej. Upewnij się tylko, że jesteś na oficjalnej stronie.

Ninite jest prosta. Witryna przedstawia listę popularnych programów do wyboru, a ty zaznaczasz pola dla wszystkich aplikacji, które chcesz. Następnie kliknięcie przycisku pobierania spowoduje wyświetlenie niestandardowego pliku instalatora, który łączy wszystkie wybrane programy razem, umożliwiając ich masową instalację.

Rekommenderad:  Jak sprawić, by system Windows 10 rozpoznał mój drugi monitor?

Ninite jest znany ze swojego bezpieczeństwa. Automatycznie odrzuca paski narzędzi i dodatkowe śmieci, działa w tle i nie wymaga klikania Następny raz po raz. W związku z tym nie ma ryzyka złośliwego oprogramowania ani śmieci w pakiecie. Uruchomienie tego samego pliku instalacyjnego później spowoduje, że Ninite automatycznie zaktualizuje wszystko, co pierwotnie pobrałeś.

Chociaż na Ninite jest tylko kilkadziesiąt aplikacji, ma wiele najpopularniejszych Windows oprogramowanie takie jak Chrome, VLC, Zoom, LibreOffice i inne. Pamiętaj o tym następnym razem, gdy będziesz konfigurować nowy komputer.

Softpedia to jedna z największych dostępnych witryn do pobierania; na przestrzeni lat dostarczył ponad trzy miliardy pobrań. Najpopularniejsze aplikacje są aktualizowane codziennie, dzięki czemu możesz uzyskać czyste i wolne od złośliwego oprogramowania oprogramowanie, które jest tak aktualne, jak to tylko możliwe.

Ponadto ma łatwy w użyciu interfejs, który sprawia, że ​​przeglądanie programów na dowolnej platformie jest bezbolesne. Możesz przeglądać, co było ostatnio aktualizowane, lub wyszukiwać za pomocą filtrów, takich jak kategorie, ostatnia aktualizacja i koszt. oprócz Windowsznajdziesz też aplikacje na Maca, Linuksa i Androida.

Mimo że witryna wygląda tak, jakby nie była aktualizowana od lat 90., MajorGeeks od pewnego czasu jest jedną z najbardziej renomowanych witryn pobierania oprogramowania.

Jego lista Najlepsze darmowe oprogramowanie to świetne miejsce do rozpoczęcia, ale nie bój się przeglądać lewego paska bocznego i przeglądać wszelkiego rodzaju wysoko oceniane programy, które mogą Ci się przydać. W przeciwnym razie wyszukiwanie pomoże znaleźć to, czego szukasz.

FileHippo to dobrze znana witryna z mnóstwem aktywnych programów podzielonych na kategorie. Posiada również repozytorium aplikacji internetowych, jeśli nie chcesz tylko pobierać oprogramowania komputerowego.

Witryna od czasu do czasu wyświetli monit o pobranie innej aplikacji (takiej jak Opera) przed tą, o którą prosiłeś. Ale jest to wyraźnie oznaczone, łatwe do pominięcia i nie popycha podejrzanego oprogramowania.

Rekommenderad:  Najlepsze aplikacje na Androida 2023. Ile z nich znasz?

FileHippo idzie dalej, oferując również starsze wersje oprogramowania. Chociaż generalnie nie należy instalować przestarzałego oprogramowania ze względów bezpieczeństwa, jest to przydatna opcja na wypadek problemów z najnowszą wersją.

Witryna Download Crew wyróżnia się krótkimi, ale treściwymi opisami na każdej stronie aplikacji. Są one pisane przez prawdziwych użytkowników, a nie tylko kopiowane i wklejane ze strony internetowej dostawcy. Dowiesz się, co robi każda aplikacja, jakie są jej zalety i jakie ma wady.

Górna część ma Polecane pliki do pobrania, dzięki czemu jest to dobre miejsce do rozpoczęcia. Posiada również solidną listę opcji licencji na oprogramowanie, w tym Otwarte źródło, Wersja próbna, i więcej. Pozwala to dokładnie przeanalizować, jakiego rodzaju darmowe oprogramowanie otrzymujesz.

FileHorse nie ma ogromnego repozytorium oprogramowania. Zamiast tego ta strona koncentruje się na gromadzeniu najlepszych i najbardziej przydatnych programów. Każda strona produktu zawiera zrzuty ekranu, dzięki czemu wiesz, czego się spodziewać, a także kompatybilność wersji, dziennik zmian, linki do starych wersji i nie tylko.

Ponieważ strona główna jest podzielona na stosunkowo niewielką liczbę kategorii, takich jak Oprogramowanie wideo I Czyszczenie i poprawianieto także dobre miejsce do znalezienia zaufanych alternatyw dla popularnego oprogramowania.

FilePuma ma dość prosty interfejs i koncentruje się na prostocie. Wyszukaj interesujące Cię oprogramowanie lub przejrzyj jego kategorie, aby znaleźć coś nowego. Ponieważ kategorie zawierają najpopularniejsze narzędzia bezpośrednio na stronie głównej, łatwo jest zobaczyć, co jest w ofercie.

Powiązane: Jak zaktualizować WindowsAplikacje i sterowniki: kompletny przewodnik

Oprócz starych wersji i zrzutów ekranu, na stronie pobierania produktu nie ma nic więcej. Jedyną wyróżniającą się funkcją jest Update Detector FilePuma, który ułatwia sprawdzanie i instalowanie aktualizacji oprogramowania na komputerze.

SnapFiles wygląda jak wiele innych polecanych przez nas witryn pobierania, ale ma kilka fajnych funkcji, które sprawiają, że warto na nie spojrzeć. Jednym z nich jest Darmowy wybór na stronie głównej, która wyróżnia oprogramowanie, o którym mogłeś nie wiedzieć. I pod Więcej u góry strony znajdziesz a Losowy wybórktóry jest również świetny do odkrywania nowego oprogramowania do pobrania.

Rekommenderad:  Co należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do renowacji biura: kompleksowy przewodnik na rok 2023

Istnieje również dedykowana strona dla Aplikacje przenośne, przydatne, jeśli chcesz uruchamiać aplikacje bez ich instalowania. SnapFiles zawiera również recenzje użytkowników na stronach pobierania oprogramowania oraz ostrzeżenia dotyczące aplikacji, które próbują zainstalować dołączone oprogramowanie.

Łatwo jest zignorować sklep Microsoft Store, w którym znajdują się nowoczesne aplikacje Windows 10 i Windows 11. I chociaż wiele z jego ofert nie jest szczególnie świetnych, nadal możesz znaleźć kilka solidnych aplikacji w Sklepie.

Korzystanie z aplikacji Store ma również pewne zalety w porównaniu z ich tradycyjnymi odpowiednikami. Sklep aktualizuje aplikacje automatycznie aktualizując się. A co ważniejsze, działają w trybie piaskownicy, więc nie mogą ingerować w inne obszary systemu. Sprawdź, czy Twoje ulubione aplikacje są dostępne w sklepie Microsoft Store, a możesz być mile zaskoczony tym, co jeszcze znajdziesz.

Przeczytaj więcej: Aplikacje na komputer a aplikacje Microsoft Store: które należy pobrać?

Najlepsze strony z darmowym oprogramowaniem do pobrania

Pamiętaj, że żadna witryna nie może być w 100% bezpieczna. Możliwe, że przedostanie się nieuczciwa reklama lub witryna może zostać zhakowana lub sprzedana złośliwej firmie. Ale ogólnie rzecz biorąc, strony pobierania, które tu przedstawiliśmy, są czyste i godne zaufania.

Użyj trochę zdrowego rozsądku i nie instaluj niczego, co wydaje się podejrzane. Jeśli witryna oferuje „szybszego” menedżera pobierania, zignoruj ​​go i zamiast tego użyj bezpośredniego pobierania. Zanim zaczniesz, upewnij się, że widzisz reklamy udające linki do pobierania.

Table of Contents