Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 najczęstszych błędów w biznesie eCommerce

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 najczęstszych błędów w biznesie eCommerce

Tworzenie stron internetowych to trudna koncepcja, którą wielu sprzedawców detalicznych i biznesmenów wciąż próbuje zrozumieć.

Projektowanie własnej witryny e-commerce zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy. Serwisy e-commerce to nie tylko miejsce, w którym znajdziesz listy produktów i dziesiątki katalogów. Nie, platforma oferuje klientom kompleksowe doświadczenie zakupowe, które obejmuje również projekt strony, opcje płatności itp. Zbudowanie witryny zakupów to tylko pierwszy krok; prawdziwa praca zaczyna się po uruchomieniu sklepu.

Kto powiedział, że początkujący muszą uczyć się wszystkiego na własnej skórze? Uczenie się podstaw handlu elektronicznego metodą prób i błędów nie jest tak naprawdę mądrym ani lukratywnym sposobem. Przedstawiamy Państwu ostateczny przewodnik, wyczerpującą listę typowych błędów, które mogą poważnie zaszkodzić Twojej reputacji online.

Sprawdź je, abyś mógł zrobić to lepiej.

Wybór niewłaściwej platformy

Po pierwsze, platforma do tworzenia witryn internetowych stanowi podstawę Twojej witryny e-commerce. To platforma decyduje o wydajności, zasięgu, atrakcyjności, wyglądzie i sukcesie Twojego sklepu. Nie możesz sobie pozwolić na zepsucie tego. Teraz większość twórcy stron internetowych dostępne online bazują na frameworku WYSIWYG, który pozwala na tworzenie funkcjonalnych stron internetowych bez konieczności pisania ani jednej linijki kodu. Istnieją jednak inne, które wymagają pewnych podstawowych umiejętności kodowania. Ponadto różne narzędzia do tworzenia witryn służą różnym celom. Niektóre najlepiej nadają się do blogów, podczas gdy inne pomagają rozwijającym się startupom.

Wybierz platformę, która najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom i zawiera wszystkie elementy potrzebne do stworzenia sklepu internetowego. 3dwózek, ShopifyJoomla i BigCommerce są niektóre najlepsi twórcy witryn e-commerce i platformy, które większość przedsiębiorców wybiera do budowy swoich sklepów.

Brak loga

Po wybraniu odpowiedniej platformy i opracowaniu strony internetowej zgodnie z własnymi upodobaniami, następnym krokiem jest ustalenie jej tożsamości online. Nazwa domeny i usługa hostingowa tworzą tę tożsamość Twojej witryny, która zapewnia Twojej platformie bardzo potrzebne uznanie i atrakcyjność. To jednak nie wszystko. Większość witryn e-commerce, jeśli nie wszystkie, ma również unikalne logo wraz z nazwą dla lepszej widoczności. Logo jest zwykle pierwszą rzeczą, którą każdy odwiedzający zauważa w Twojej witrynie, która tworzy trwałe wrażenie w ich umysłach. Wbrew powszechnemu przekonaniu, tak naprawdę nie musisz wydawać fortuny na zatrudnianie projektantów i profesjonalistów, aby stworzyli logo dla Twojej witryny. Istnieje mnóstwo darmowych lub tanich opcji online, dzięki którym możesz stworzyć logo swojej witryny w ciągu kilku minut.

Rekommenderad:  18 ważnych błędów TFSA i RRSP, których należy unikać w 2023 r

Brak obrazów

Klienci oceniają Twoją witrynę po okładce. Jeśli jest to przyjemne dla oka, jest interesujące, a tym samym atrakcyjne dla gościa. Nikt tak naprawdę nie zawraca sobie głowy czytaniem obszernych blogów i długich opisów, które umieszczasz na swojej stronie. Obrazy, samouczki wideo i grafiki działają znacznie lepiej. Włączenie logotypów i nazw marek popularnych firm w Twoim sklepie to pewny sposób na przyciągnięcie uwagi obecnych i potencjalnych klientów. Prawdopodobnie przyciągną ich strony internetowe przedstawiające dobrze znane marki, a nie te, które nie mają obrazów ani logo potwierdzających autentyczność produktu. Oczywiście będziesz musiał uzyskać prawa autorskie od firm przed dodaniem ich logo na swojej stronie internetowej.

Nieprawidłowe lub niepełne informacje kontaktowe

Wielu sprzedawców internetowych i webmasterów nie doceniło siły strony Informacje. Ankiety i badania dowodzą, że strona Informacje jest drugą lub trzecią najczęściej oglądaną stroną dowolnej witryny. Brak tej konkretnej strony w Twoim sklepie znacznie zmniejsza Twoje szanse na sukces. Nie pomijaj tej strony ani nie podawaj niepełnych informacji, znacznie obniża to wiarygodność Twojej witryny. Strona Informacje zapewnia doskonałą okazję do opowiedzenia swojej historii, dodania niezbędnych informacji kontaktowych, a także podania autentycznych informacji o lokalizacji Twojego sklepu. Mimo że sklep jest online, widzowie nadal chcą wiedzieć o położeniu geograficznym, z którego wysyłane są produkty. Powstrzymaj się również od używania ogólnego adresu e-mail; najlepiej utworzyć osobną wiadomość e-mail (taką, która zawiera nazwę Twojej domeny), aby była natychmiast rozpoznawalna.

Brak (lub nadmierny) dowód społeczny

Samo utworzenie sklepu internetowego nie wystarczy; musisz go też agresywnie reklamować. Sieci społecznościowe to świetna platforma do rozpowszechniania informacji o Twojej firmie. Tutaj możesz nie tylko dotrzeć do większej liczby osób, ale także dowiedzieć się o trendach i motywach dominujących na rynku. Dodanie recenzji i komentarzy klientów w Twojej witrynie również zachęca więcej osób do sprawdzenia Twojego sklepu. Chociaż zalecamy, aby nie tworzyć sekcji „recenzje”, dopóki nie będziesz mieć wystarczającej liczby recenzji (i pozytywnych), aby się tam znaleźć.

Rekommenderad:  Sześć kroków do migracji z przestarzałej platformy eCommerce

Brak strategii SEO

Bez względu na to, jak profesjonalna i atrakcyjna jest Twoja witryna, wszystko sprowadza się do tego, jak dobrze zajmujesz pozycję w głównych wyszukiwarkach. Pojawienie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania automatycznie zwiększa Twoje szanse na sukces. Dobry ranking SEO lub optymalizacja pod kątem wyszukiwarek ma kluczowe znaczenie dla Twojej witryny. I w przeciwieństwie do tego, co myśli większość ludzi, SEO to nie tylko umieszczenie kilku słów kluczowych i popularnych wyszukiwanych fraz na stronie internetowej. SEO obejmuje mnóstwo innych elementów; daje dokładne wyobrażenie o tym, co opublikować i kiedy to opublikować, aby treść zobaczyła maksymalna liczba użytkowników. Skutecznym sposobem na zwiększenie SEO Twojej strony byłoby dołączenie napisów w postaci zwykłego tekstu do wszystkich treści graficznych (wyszukiwarki takie jak Google rozpoznają tylko zwykły tekst HTML).

Nadużywanie wyskakujących okienek

Reklamy to dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy z boku, jeśli użyjesz ich inteligentnie. Badanie pokazuje, że ponad 55% odwiedzających, którzy odwiedzają Twoją witrynę, opuszcza ją w ciągu pierwszej minuty. Masz bardzo mało czasu, aby przekonać gościa i wzbudzić jego zainteresowanie. Reklamy wyskakujące są krzykliwe, chwytliwe i bardzo skutecznie przyciągają uwagę użytkownika. Grafika użyta w tych krótkich reklamach agresywnie reklamuje Twój produkt lub powiązane produkty w Twoim sklepie. Co więcej, możesz również zarobić trochę pieniędzy, wyświetlając te reklamy w swoim sklepie internetowym. Jedna uwaga, nie przesadzaj. Wyskakujące okienka mogą być irytujące i często zmuszają użytkownika do opuszczenia strony internetowej wcześniej, niż zamierza, jeśli nie ma dostępu do informacji na stronie.

Brak optymalizacji witryny pod kątem urządzeń mobilnych

Ponad 50% osób korzystających z Internetu uzyskuje dostęp do Internetu na swoich urządzeniach smartphones a nie na standardowym komputerze stacjonarnym czy laptopie. Rekordy te rosły tylko przez lata, ponieważ coraz więcej osób przechodzi na telefony komórkowe. Jako przedsiębiorca e-commerce powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby wykorzystać tę okazję i zarabiać na niej. Witryna zaprojektowana tylko pod kątem ekranu komputera jest mało dostępna dla użytkownika mobilnego. Responsywny design to nie tylko wymóg, ale konieczność dla sklepów e-commerce. Wiele platform do tworzenia witryn e-commerce umożliwia użytkownikom tworzenie witryn zoptymalizowanych pod kątem urządzeń mobilnych, które można przeglądać i uzyskiwać do nich dostęp na wszystkich rozdzielczościach ekranu i urządzeniach.

Rekommenderad:  Prawnicy i kancelarie prawne nie dostrzegają korzyści płynących z obniżek podatków federalnych

Nieskuteczne wezwanie do działania

CTA lub wezwanie do działania to kolejny skuteczny sposób na pozyskanie subskrybentów. Przyciski wezwania do działania, które pojawiają się niemal natychmiast po otwarciu strony głównej witryny, przyciągają uwagę odwiedzających. Twoja witryna może mieć najbardziej niesamowity projekt i treść, ale nie ma sensu, jeśli odbiorcy nie mają pojęcia, co z nią zrobić. Przycisk CTA mówi Twojemu klientowi, co dokładnie musi zrobić, aby wyrazić zainteresowanie i uzyskać najlepsze oferty i rabaty z Twojej strony. Jednak wszystko, co zostało powiedziane i zrobione, wezwania do działania powinno być subtelnie uwzględnione w Twoim sklepie. Nie dodawaj ogromnych wyskakujących przycisków na każdej stronie, ponieważ tylko zdezorientuje to widza.

Nie przeprowadza żadnych testów A/B

Testy A/B to prawdopodobnie jedno z najważniejszych narzędzi do badania rynku, z którego korzysta większość witryn e-commerce. Zasadniczo pomaga przedsiębiorcom zrozumieć preferencje klientów i zobaczyć, co działa, a co nie. Tutaj dwie wersje strony internetowej są testowane na dwóch różnych grupach klientów. Reakcje i informacje zwrotne obu grup A i B są następnie monitorowane, rejestrowane i skrupulatnie analizowane. Testy A/B to świetny sposób na poprawę ogólnego doświadczenia kupującego. I nie ogranicza się to tylko do produktów, webmasterzy mogą również używać tego narzędzia do sprawdzania wiarygodności projektu swojej witryny, procesu realizacji transakcji i innych opcji zakupów.

Wniosek

Obeznany z technologią kupujący online nie szuka po prostu lukratywnych ofert produktów, ale oczekuje kompleksowych i wygodnych zakupów. Nowicjusze w branży zwykle mają tendencję do popełniania prostych błędów omówionych powyżej. Jednak przy odrobinie świadomości i czujności możesz ominąć te przeszkody i znacznie zwiększyć swoją atrakcyjność w sieci. Unikaj robienia tych prostych ale niebezpieczne błędy e-commerce jeśli chcesz poprawić ranking swojej witryny i rozszerzyć swoją działalność na cały świat.