10+ najlepsze darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki dla początkujących (Mac i PC)

Pojawienie się Internetu spowodowało zmianę paradygmatu w branży muzycznej. Dawno minęły czasy, kiedy legiony aspirujących muzyków poszukiwały wytwórni muzycznych do nagrywania muzyki o profesjonalnej jakości. Dzięki przypływowi bezpłatnego oprogramowania do produkcji muzyki lub DAW, każdy może komponować piękne melodie w wygodnym otoczeniu swojego domu i wypuszczać hity, aby podziwiać cały świat. Chociaż produkcja muzyki stała się niezwykle łatwa, znalezienie najlepszego darmowego oprogramowania do produkcji muzyki jest żmudne.

Problem komplikuje wiele drogich programów na rynku, które odradzają korzystanie z darmowego oprogramowania do produkcji muzyki! Więc w jaki sposób początkujący autor tekstów porywa przyzwoitego DAW? Przechodząc nasza lista 10 najlepszych darmowych produkcji muzycznych dla początkujących, oczywiście!

Jak wybrać najlepsze darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki dla początkujących w 2019 roku?

najlepsze darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki

Czy to na Mac OS X lub Windows (7, 8 i Windows 10), wszystkie bezpłatne DAW z naszej listy zostały wybrane według kilku kryteriów, takich jak łatwość użycia i szybkość reakcji interfejsu użytkownika. Aby wybrać korzystny DAW, upewnij się, że uwzględniono takie czynniki, jak zgodność VST innych firm. Na szczęście wszystkie DAW z naszej listy najlepszych darmowych programów do produkcji muzyki oferują bogatą kolekcję wbudowanych darmowe wtyczki VST, darmowe syntezatory, pętle perkusyjne i wiele innych.

Niezależnie od tego, czy z niepokojem szukasz potężnego DAW z darmowe syntezatory lub po prostu prosty twórca beatów, Twoje wyszukiwanie dobiegło końca. Czy jesteś gotowy wybrać najlepsze darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki dla początkujących? Bez zbędnych ceregieli, zacznijmy.

10 najlepszych darmowych programów do produkcji muzyki dla początkujących w 2019 roku

1) Żniwiarz (Mac i Windows)

najlepsze darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki

Musisz się zastanawiać, dlaczego Reaper znajduje się na tej liście darmowego oprogramowania do produkcji muzyki, gdy prosi o uiszczenie opłaty nominalnej w wysokości 60 USD po bezpłatnym okresie próbnym? Prawda jest taka, że ​​Reaper może być używany wiecznie, nawet po 2 miesiące prób są zakończone. Powodem, dla którego Reaper króluje, są takie cechy jak potężne routing MIDI w wielu formatach multimedialnych przy dowolnej próbce, szybkości bitowej i głębokości.

Nie wspominając o podstępnych Narzędzie ReSurround do wizualizacji przestrzennej jak również rozciąganie w czasie rzeczywistym, przetwarzanie efektów i Czytnik notacji do pisania i czytania muzyki. Możliwości dostosowywania oferowane przez Reaper nie mają sobie równych, jak możesz popraw to wszystko czego chcesz według kaprysów.

Szczególnie początkujący byliby zachwyceni możliwością dostosowania Reaper's przeciągnij i upuść układ interfejs, w którym możesz zadokować, pokazać lub ukryć silnik zaburtowy windows na osobnym monitorze. Reaper może również bezproblemowo przetwarzać dźwięk stereo i wielokanałowy (do 64 kanałów).

Co więcej, Reaper oferuje bezproblemową integrację wtyczki VST, AU, MIDI innych firm z automatyczną kompensacją opóźnienia wtyczki. Ponadto istnieje wiele narzędzi ułatwiających dostęp dla początkujących w postaci zmiany rozmiaru, kleju i przycinania, które są przydatne do rejestrowania wielu ujęć i pętli, overdub utwory.

2) GarageBand (Prochowiec)

najlepsze darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki

Od niepamiętnych czasów GarageBand jest podstawową funkcją komputerów Mac dla początkujących, którzy uczą się tworzenia linek do produkcji muzyki. Wierzcie lub nie, GarageBand to fenomenalny DAW z przebiegłością wirtualni perkusiści, mnóstwo wtyczek AU, Wsparcie EQ bogate gitary, syntezatory i pętle perkusyjne. Co więcej, interfejs użytkownika jest dość schludny i responsywny, w którym można nakładać do 255 utworów, użyj wielu wbudowanych modele stompboxi pedalboardy z aplombem.

Z realistycznym zestawem emulatory wzmacniaczy GarageBand, obejmujący różne gatunki, takie jak Classic Rock, grunge, Metalcore i indie, nadaje się do produkcji muzyki na gitarze. Nie wspominając o tym, że możesz zanurzyć się w gamie bogatych brzmień dla gitary, wokalu i instrumentów perkusyjnych twórz, nagrywaj i udostępniaj twoje arcydzieło.

Podsumowując, Garageband jest jednym z najlepszych darmowych programów do produkcji muzyki dla początkujących i stanowi świetny krok do doskonalenia umiejętności i nauki Logic Pro, zaawansowanego starszego brata GarageBand.

3) Tracktion 7 (Mac i Windows)

najlepsze darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki

Od dawna zwany „nieograniczonym” darmowym DAW dla twórców muzyki, Tracktion 7 to pełnoprawny program zorientowany na przepływ pracy, który cechuje się eleganckim „niebieskim stalowym interfejsem” wewnętrznie zaprojektowanym pod kątem poważnych działań. Bez względu na to, jaki gatunek muzyki tworzysz, Tracktion 7 obsługuje tablicę wtyczek VST / AU, których parametry można dodatkowo zautomatyzować za pomocą sprytnego Wzorce automatyzacji narzędzie. Jeśli chcesz, aby wtyczka była jeszcze bardziej wyrazista, możesz użyć T7 Modyfikator LFO.

Ale prawdziwą nowością jest Narzędzie Efekty przycinania warstw która pozwala na układanie wielu efektów na poszczególnych klipach zamiast używania ich na całych ścieżkach. Początkujący byliby pod wrażeniem intuicyjności T7 interfejs jednego ekranu przydaje się do tworzenia, nagrywania, miksowania i masteringu utworów z finezją.

Oczywiście T7 wprowadził dziedzictwo Tracktion 6 z ciekawymi atrakcjami, takimi jak elastique pro Z-Plane algorytm rozciągnięcia czasu, korekta czasu uderzenia, Narzędzie do kompilacji dźwięku „super comp”, rom i solidny system zarządzania wtyczkami system zarządzania wtyczkami do zarządzania stertami wtyczek VST / AU w DAW.

4) Ableton Live Lite 9 (Mac i Windows)

najlepsze darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki

Nie zniechęcaj się Ableton Live 9Jest to jedno z najlepszych darmowych programów do produkcji muzyki dla początkujących, którzy mogą się nim bawić. Na początek wersja Lite pozwala nagrywać do 8 utwory z Sekwencjonowanie MIDI. Ponadto możesz wykorzystać eklektyczną kolekcję wbudowanych wtyczek VST / AU i SFX (EQ, pogłos, kompresor, refren, opóźnienie, próbnik bębnaitp.), aby tworzyć profesjonalne miksy jakości.

Co więcej, możesz zsynchronizować sprzęt MIDI, taki jak klawiatury i zestawy odtwarzania, gdziekolwiek jesteś, od Ableton Live Lite 9 jest kompatybilny z Eksportuj zestaw na żywo funkcja wielu aplikacji na iOS.

Ponadto interfejs jest dość responsywny i zorientowany na przepływ pracy, więc początkujący mogliby dość łatwo pisać, nagrywać i tworzyć własne piosenki. Niektóre inne wspaniałe funkcje obejmują: wbudowane krojenie i wypaczanie narzędzia i ładne filtry modelowane analogowo, które emulują klasyczne modele sprzętu.

5) Zapał (Mac i Windows)

najlepsze darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki

Unikalny DAW typu open source, Ardor, wzbudził nasze zainteresowanie na wiele sposobów. Na początek Ardor obsługuje hordy wtyczek VST / AU i FX, które są kluczowe dla upiększania twojego dźwięku na DAW. Co ważniejsze, ty też możesz zautomatyzować parametry w ramach wtyczek. Potem jest standardowa konsola miksująca, który jest łatwy w użyciu dzięki kojącemu interfejsowi, w którym wszystkie przyciski i widżety są dobrze zdefiniowane i starannie ułożone bez wyglądania jak miszmasz.

Ponadto, wielościeżkowa edycja MIDI jest dość łatwy na Ardorze, ponieważ jest nieliniowym edytorem (z wirtualnymi stojakami do pokazywania nakładających się regionów) i jednym z najlepszych darmowych programów do produkcji muzyki dla początkujących.

A jeśli chcesz także wykonać zręczną edycję wideo z boku, to Ardor jest twoim głównym programem. Po prostu edytuj ścieżkę dźwiękową wideo na osi czasu klatka po klatce lub przycinaj filmy wyświetlane w osobnym oknie monitora z łatwością i wdziękiem.

6) LMMS (Mac i Windows)

najlepsze darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki

Odpowiedni dla producentów muzycznych o różnych odcieniach, zarówno początkujących, jak i profesjonalnych, LMMS zdobywa koronę, jeśli prostota interfejsu użytkownika była kryterium wyboru dobrego DAW. LMMS ma znajomą stylistykę i od razu Cię zaczepia. Z gamą syntezatory instrumentów (w tym emulacje Roland TB-303) i wsparcie dla drop-in VST i Wtyczki LADSPA, LMMS zapewnia włączenie większej liczby elementów do twoich ścieżek. Pomaga to, że LMMS jest kompatybilny z oprogramowaniem zewnętrznym i ma natywną wielokanałową obsługę poprawek jakości instrumentów i banków.

Ponadto LMMS może się pochwalić 5 edytory, które pomogą Ci komponować chore melodie. Na Edytor efektów dla wyrastające mieszanki, Beats + edytor linii basu za wykonanie tych groovy beatów i a Edytor piosenek do tworzenia melodii.

Możesz także rozkoszować się zwykłą taryfą – wzmacniacz zniekształceń i basów, edytor fortepianów, opóźnienie, ogranicznik, pogłos, i wbudowany kompresor. Na koniec możesz także importować pliki MIDI z innych programów DAW, takich jak Hydrogen, i eksportować pliki do formatów MP3, AIFF i WAV.

7) DarkWave Studio (Windows)

najlepsze darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki

Jeśli szukasz lekkiego DAW, który nie zajmuje dużo pamięci ani miejsca, to DarkWave Studio jest świetnym kandydatem na naszą listę najlepszych darmowych programów do produkcji muzyki dla początkujących. Jest to potęga wielu funkcji, takich jak Multitrack Hard Disk Recorder, Edytor wzorców, edytor sekwencji i Virtual Studio. Z tych Edytor sekwencji jest bardzo imponujący, ponieważ pozwala użytkownikom mieszać wszystkie wzorce ścieżek razem i wzorce, które można odtwarzać w dowolnym układzie.

DarkWave obsługuje również różne rodzaje Sterowniki audio ASIO i ponad 19 wbudowanych VST, które dodają gamie eklektycznych efektów do twojego miksu na intuicyjnie przeciągnij i upuść interfejs. Chociaż dotyczy zbyt wielu menu i osobnych windows na DarkWave może być irytujący dla niektórych początkujących.

8) MU.Lab (Mac i Windows)

najlepsze darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki

MU.Lab to najwyższej klasy modułowy silnik syntezatorów i efektów, który musi mieć program dla początkujących, którzy chcą komponować, nagrywać, miksować i renderować ścieżki wielościeżkowe. Na początek ten niesamowity DAW obsługuje audio i Odtwarzanie MIDI na płynnym i responsywnym interfejsie użytkownika. Byłbyś pod wrażeniem intuicyjnego wizualnego routingu i MU.Lab wszechstronne biurko miksujące który został usprawniony do wykonywania krótkich prac złożonych i czasochłonnych zmian.

Mu.Lab jest również wyposażony w automatyczną obsługę dźwięku mono / stereo, sekwencer krokowy, arpeggiator a także masz opcję łatwej automatyzacji parametrów. Ale prawdziwą atrakcją muszą być programowalne syntezatory i bębny.

Możesz wykorzystać Moduł MuDrum do ulepszania próbkowanych pętli bębna i MuSynth syntezator / sampler (zbiór światowej klasy syntezatorów), aby wprowadzić nowe życie do swojego miksu.

9) Wodór (Prochowiec)

najlepsze darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki

Szukasz solidnego DAW z modułowy interfejs za tworzenie beatów za darmo? Nie szukaj dalej niż Hydrogen, który jest jednym z najlepszych darmowych programów do produkcji muzyki dla początkujących muzyków o ograniczonym budżecie. Świetna bezpłatna alternatywa dla tworzenia i dostosowywania ścieżek opartych na rytmie, Hydrogen pasuje do rachunku, jeśli koncentrujesz się wyłącznie na bębny próbkowania.

Wodór jest zaawansowana automat perkusyjny wyposażony w sekwencer oparty na wzorach które mogą wplatać tony wzorów w tor. Ponadto można również korzystać z obsługi wejścia MIDI i renderować ścieżki w formatach takich jak FLAC, OGG, AIFF i WAV.

Z drugiej strony, Hydrogen nie ma tak wielu funkcji, jak niektóre drogie DAW na rynku. Ale nie daj się zwieść jego ograniczonym funkcjom, Hydrogen ma przykładowy edytor z opcjami cięcia i pętli, korektor pitch, zaawansowane tempo Touchez i narzędzie do rozciągania w czasie.

10) Śmiałość (Mac i Windows)

najlepsze darmowe oprogramowanie do produkcji muzyki

Lista najlepszych darmowych programów do produkcji muzyki dla początkujących rzadko byłaby kompletna bez Audacity. Kompatybilny z szeregiem VST, Audacity oferuje narzędzia takie jak korektor skoku i opóźnienie które są niezbędne dla początkujących uczących się sztuczek z handlu.

Uzupełnieniem jest łatwy w użyciu interfejs, do którego można wykorzystać Audacity edytuj próbki, utwory i przetwarzaj pliki audio do formatów takich jak MP3, AIFF, WAV, FLAC i in. Co więcej, możesz także edytować oddzielnie pliki mono i stereo w Audacity, ponieważ jest to wielościeżkowy edytor audio.

Ponieważ jednak jest to oprogramowanie typu open source cyfrowy edytor audio a nie pełnoprawny DAW, Audacity pierwotnie manipuluje danymi audio, zamiast pomagać użytkownikom zorganizować kilka przebiegów audio w przekonujący miks. Może to stanowić czynnik ograniczający dla niektórych użytkowników, którzy znacznie przekroczyli próg dla początkujących lub chcą przenieść swoją produkcję audio na wyższy poziom.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze bezpłatne wtyczki VST Autotune

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze darmowe wtyczki Piano VST

ZOBACZ TEŻ: Ponad 20 darmowych stron z efektami dźwiękowymi