10 najlepszych alternatyw dla telegramu

Stopniowo Telegram stał się jedną z najlepszych dostępnych obecnie aplikacji do przesyłania wiadomości. Jest bezpieczny, ma wiele opcji dostosowywania, może być używany niezależnie na wielu urządzeniach itp. Jest jednak zrozumiałe, że chcesz wiedzieć, jakie są alternatywy dla Telegramu.

Czy to dlatego, że nie działa zbyt dobrze na smartfonie lub dlatego, że wielu znajomych go nie używa. Na szczęście istnieje wiele świetnych aplikacji, których możesz użyć do ich zastąpienia. Możesz sprawdzić nasze najlepsze rekomendacje poniżej!

1. Whatsapp

alternatywy dla telegramu WhatsApp

Przy wielu okazjach widzimy Telegram cytowany jako alternatywa dla Whatsapp, ale jest też odwrotnie. Jest to jedna z najczęściej używanych aplikacji do przesyłania wiadomości na świecie, która ułatwia korzystanie z niej, jeśli szukasz czegoś, czego używają Twoi znajomi.

Poza tym w końcu otrzymuje coraz więcej wiadomości i funkcji. Twoje bezpieczeństwo również zostało znacznie poprawione, więc warto to sprawdzić. Możesz pobrać aplikacja przez link.

2. Facebook Messenger

Inną bardzo popularną opcją, która bardzo dobrze służy jako jedna z alternatyw dla Telegramu, jest Facebook Messenger Zaczęło się od zwykłego prywatnego czatu Facebook, ale teraz działa niezależnie od sieci społecznościowej.

Ma dobre opcje bezpieczeństwa, pewne dostosowania, wiele unikalnych pakietów naklejek itp. Możesz nawet korzystać z aplikacji bez konieczności posiadania konta Facebook, co samo w sobie jest świetne. Sprawdź to i pobierz aplikację na swój Android lub iPhone.

3. Viber

Viber to kolejna aplikacja dobrze znana osobom szukającym alternatywy dla Telegramu i innych aplikacji do czatu. Jest bardzo prosty w użyciu i nadal może być używany na większości systemów operacyjnych i platform.

Oprócz wysyłania i odbierania wiadomości możesz używać aplikacji do wygodnych połączeń głosowych i wideo z kontaktami. Oczywiście udostępnianie zdjęć, filmów i innych plików jest również obecne. Możesz go pobrać przez link.

4. Linia

Linia to połączenie wiadomości tekstowych z interakcjami społecznościowymi, tworząc w ten sposób bardzo interesujące doświadczenie. Użytkownicy mogą wysyłać bezpłatne wiadomości, udostępniać krótkie filmy oraz wiadomości głosowe i wideo.

Umożliwia także wysyłanie emotikonów i udostępnianie lokalizacji oraz jest jedną z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości na terytorium Azji. Możesz pobierz go przez link.

5. Google Hangouts

alternatywy dla spotkań telegramowych

Uruchomiona jakiś czas temu Google Hangouts jest jedną z najciekawszych aplikacji do czatowania na liście. Jest zintegrowany z Twoim kontem Google i może być używany na komputerze lub smartfonie bez względu na wszystko sistema operacyjny.

Posiada również wszystkie inne funkcje aplikacji tego typu, z wiadomościami tekstowymi, audio i wideo, a także z udostępnianiem plików. Możesz sprawdź więcej poprzez link.

6. Skype

Oczywiście nie możemy przestać o tym mówić Skype, które było kiedyś jednym z najczęściej używanych programów do rozmów głosowych i wideo. Dziś jest nieco mniej popularny, ale nadal jest jedną z najlepszych alternatyw dla Telegramu.

Jest jeszcze bardziej odpowiedni dla tych, którzy chcą oprogramowania na PC, ponieważ jego wersja na komputery stacjonarne jest bardzo kompletna. Jeśli chcesz czegoś bardziej profesjonalnego, staje się to również jedną z najlepiej ocenianych opcji. Sprawdź więcej i pobierz Skype przez link.

7. Luz

Slack jest interesującą opcją, choć nie jest to zalecane dla wszystkich typów użytkowników. Sama aplikacja jest przeznaczona do bardziej profesjonalnych czatów, niezależnie od tego, czy chodzi o współpracowników, czy osoby, z którymi pracujesz nad projektem.

W razie potrzeby możesz wysyłać wiadomości, udostępniać pliki oraz nawiązywać połączenia głosowe i wideo. Istnieje wersja płatna, ale można jej używać bezpłatnie z pewnymi bardzo akceptowalnymi ograniczeniami. Możesz sprawdź więcej poprzez link.

8. Kik

Kik jest łatwo jedną z najstarszych alternatyw Telegramu na naszej liście. Od momentu premiery stale się rozwija i otrzymuje więcej funkcji oraz ciekawych wiadomości.

Obecnie jest bardzo podobny do samego Telegramu, WhatsApp i takich aplikacji. Musisz tylko utworzyć swoją nazwę użytkownika, podać swój numer telefonu i zacząć z niego korzystać.

Ma bardzo bezpieczeństwo i pozwala na tworzenie grup o większej prywatności. Istnieje również opcja internetowa dla tych, którzy nie lubią pozostać na smartfonie przez cały dzień. Sprawdź więcej przez link.

9. Wehat

WeChat jest jedną z alternatyw dla Telegramu, o której mogłeś słyszeć, nawet jeśli go nie używałeś. W ostatnich latach stał się bardziej popularny i oferuje funkcje podobne do konkurentów.

Nadal otrzymuje częste aktualizacje, jest bardzo bezpieczny i można go używać do rozmów tekstowych, głosowych i wideo oraz udostępniania plików. Warto wspomnieć, że jego konstrukcja jest bardzo piękna i ma kilka opcji dostosowywania. Sprawdź więcej przez link

10. KakaoTalk

alternatywy dla telegramu kakao

Wreszcie mamy aplikację, która nie jest tak dobrze znana, ale świetnej jakości. KakaoTalk używa książki telefonicznej do tworzenia listy kontaktów z osobami, które natychmiast korzystają z aplikacji.

Dzięki niemu możesz wysyłać wiadomości, udostępniać pliki, tworzyć grupy i nawiązywać połączenia głosowe. Jest naprawdę podobny do tego z tej listy, ale służy jako jedna z dobrych alternatyw dla Telegramu. Możesz pobierz go przez link.

Czy podobały Ci się alternatywy dla Telegramu?

Czy możesz skorzystać z naszej listy, aby znaleźć dobre alternatywy dla Telegramu? Zostaw więc swój komentarz i powiedz nam, co myślisz o opcjach, a jeśli masz jakieś inne sugestie, które chciałbyś tutaj zobaczyć.