10 najlepszych aplikacji dla filmowców na Androida!

To jest wyróżniony obraz najlepszych aplikacji dla twórców filmów na Android Authority
Coraz więcej osób kręci filmy smartphones. To szczerze mówiąc ma sens. Większość współczesnych flagowców wykonuje zdjęcia 4K, a to w rzeczywistości wyższa rozdzielczość niż niektóre lustrzanki średniej klasy. Hollywood ma ładniejsze aparaty fotograficzne, ale kręcenie filmów na urządzeniach z Androidem jest całkowicie możliwe. Oczywiście nie chodzi tylko o aparat. Twórcy filmów muszą się martwić o skrypty, dokumentując, które sceny są kręcone, i uzyskać formularze wydania dla codziennych ludzi, którzy mogą przypadkowo być w filmie. Istnieją aplikacje do większości tych rzeczy. Oto najlepsze aplikacje dla filmowców na Androida!

ActionDirector i PowerDirectory

Darmowy / $3.99 / $40,99 miesięcznie / do 34,99 USD rocznie

ActionDirector i PowerDirector to dwa najpopularniejsze edytory wideo dla systemu Android. ActionDirector to nieco prostsza aplikacja. Możesz nagrywać wideo, dodawać szybkie filtry oraz obsługę szybkiego i zwolnionego tempa. PowerDirector (Link do Google Play) to bardziej tradycyjny edytor wideo. Możesz importować pliki, wycinać je, łączyć je, edytować na różne sposoby i eksportować kompletny projekt. Działa najlepiej na większych ekranach, takich jak tablety lub Chromebooki. Nadal zalecamy pełny edytor pulpitu, ale zrobią to w mgnieniu oka. ActionDirector ma jeden koszt, podczas gdy PowerDirector wymaga miesięcznej subskrypcji.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Adobe Premiere Rush i Premiere Clip

Darmowy / $9.99 na miesiąc

Adobe ma kilka przyzwoitych aplikacji do edycji wideo na Androida. Obejmują one starszy Adobe Premiere Clip i nowszy Adobe Premiere Rush. Polecamy Rush, ponieważ jest nowszy i na pewno otrzyma mnóstwo aktualizacji w niedalekiej przyszłości w porównaniu ze starszym rodzeństwem. Możesz nagrywać, edytować i eksportować wideo bezpośrednio z aplikacji. Obsługuje edycję wielościeżkową, niektóre dostosowania i obsługę chmury. Kosztuje $90,99 miesięcznie jako samodzielna usługa lub można ją uzyskać w ramach Adobe Creative Cloud.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Zrzut ekranu Adobe Premiere Rush 2020

Clean Slate – Clapperboard and Log

$1.99

Trudno jest znaleźć dobrą aplikację clapperboard, ale uważamy, że ta pasuje do ustawy. Nie ma żadnych ozdobników i bezsensownych wzdęć. Aplikacja oferuje konfigurowalne czasy odliczania, dokładne odmierzanie czasu i porządny dziennik, dzięki czemu możesz śledzić swoje zdjęcia. Możesz przechowywać małe notatki na temat każdego ujęcia i tego, czy je wydrukować. Jest również dość tani w $1.99 i nie ma żadnych dodatkowych zakupów ani reklam w aplikacji. Jest to zdecydowanie jedna z lepszych aplikacji dla filmowców na Androida.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Clean Slate - najlepsze aplikacje dla filmowców na Androida

DubScript Screenplay Writer

Bezpłatnie / Do $9.99

Na urządzeniach mobilnych jest wiele edytorów tekstu, w tym Dokumenty Google, Microsoft Word i wiele innych popularnych. Jednak żądny przygód pisarz może chcieć wypróbować DubScript. Jest to pisarz tekstowy, który wyświetla rzeczy w formacie scenariusza bez mnóstwa dodatkowej pracy. Wykorzystuje znaczniki Fountain. Aplikacja wyświetla również dane w formacie FDX, PDF, HTML i współpracuje z drukarkami w chmurze. Ponownie, Dokumenty Google lub Microsoft Word na urządzeniach mobilnych działają dla większości ludzi, ale ten jest specjalnie dla scenarzystów.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

DubScript - najlepsze aplikacje dla filmowców na Androida

Easy Release Pro

$9.99 z zakupami w aplikacji

Istnieją również aplikacje prawne po stronie filmowej. Easy Release tworzy formularze zwolnienia. Ludzie podpisują je i to wszystko. Na początek ma w niej standardową formę wydania. Obsługuje również 17 języków. Wypełnione formularze można przesłać na Dysk Google lub Dropbox w formacie PDF lub JPEG. Przydaje się głównie w fotografii. Jednak odrobina edycji sprawia, że ​​działa również w przypadku produkcji wideo. Oczywiście, większe produkcje mają prawnika, który robi to za ciebie, więc jest tylko niewielka grupa demograficzna, która będzie dla ciebie przydatna.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Zrzut ekranu programu Easy Release Pro 2020

FiLMiC Pro

14,99 USD + USD9.99

FiLMiC Pro to niezwykle popularna aplikacja na iOS. Działa dobrze na Androidzie. To aplikacja kamery wideo. Ta jest ciężką aplikacją z mnóstwem funkcji. Obejmuje to masę ręcznych elementów sterujących, obsługę do 240 klatek na sekundę, histogram, monitor kształtu fali i wiele innych. Istnieją opcjonalne funkcje za dodatkową opłatą na obsługiwanych urządzeniach. Dostajesz nawet wsparcie sprzętowe innych firm. To dość poważna aplikacja. Wygląda jednak na pewne problemy ze stabilnością i błędy. Im bardziej programiści aktualizują aplikację, tym lepiej na pewno. Nie ma wielu podobnych aplikacji dla filmowców. Zdecydowanie zalecamy wypróbowanie wersji testowej aplikacji, aby upewnić się, że aplikacja działa z Twoim urządzeniem.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

KineMaster

Darmowy / $40,99 miesięcznie / 34,99 USD rocznie

KineMaster to kolejna doskonała aplikacja do edycji wideo na Androida. Ma zwykły styl edycji na osi czasu wraz z wieloma warstwami, efektami wideo, doskonałymi kontrolami przycinania, przejściami i innymi. Posiada również bardziej zaawansowane funkcje, takie jak filtry LUT, Chroma Key, przejścia 3D i niektóre elementy głośności. Działa to doskonale na tablecie lub Chromebooku, ale w razie potrzeby działa na telefonie. Koszt subskrypcji odblokowuje każdą funkcję. To właśnie tam z PowerDirector jako najlepszy na Androida do edycji wideo.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Shot Lister

13,99 USD / 13,99 USD rocznie

Shot Lister to rodzaj listy rzeczy do zrobienia dla filmowców. Pozwala ci robić różne rzeczy. Zwykła wersja za 13,99 USD pozwala tworzyć i planować wszystkie działania związane z fotografowaniem. Po zakończeniu wystarczy wybrać dzień zdjęciowy, a pojawi się lista scen. Istnieje dodatkowa wersja za dodatkową subskrypcję 13,99 USD miesięcznie, która obejmuje bardziej zaawansowane funkcje, takie jak importowanie skryptów, dodawanie scenariuszy i wiele innych. Chodzi o to, że jest to bardzo podobne do FiLMiC. Ma mnóstwo potencjału, ale błędy sprawiają, że nie jest naprawdę niesamowity. Mamy nadzieję, że programiści będą kontynuować ten projekt.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Shot Lister - najlepsze aplikacje dla filmowców na Androida

Sun Surveyor

Darmowy / $7.99

Sun Surveyor to doskonała aplikacja dla filmowców. Daje szybkie informacje o wschodzie i zachodzie słońca oraz magicznych godzinach. Pozwala to fotografom i filmowcom planować ujęcia. Chcesz idealny zachód słońca? Ta aplikacja pozwala zaplanować z wielogodzinnym wyprzedzeniem. Niektóre inne funkcje obejmują podgląd na żywo rzutowanych pozycji słońca i księżyca, tryb offline, informacje panoramiczne 360 ​​stopni i więcej. Wersja pro jest nieco droga, ale całkowicie tego warta. Jest całkiem wyjątkowy.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Sun Surveyor - najlepsze aplikacje dla filmowców na Androida

Kalkulator upływu czasu

Darmowy / $1.99

TimeLapse Calculator to proste narzędzie. Pomaga strzelać właściwe upływy czasu. Mówisz aplikacji, jak długo ma trwać strzał. Podaje prawidłowy interwał fotografowania, całkowitą liczbę zrobionych zdjęć i całkowite wykorzystanie pamięci. To w zasadzie to. To prosta aplikacja, która robi prostą rzecz. Czasami jest miło, gdy takie rzeczy się zdarzają. Pomaga także zabrać ze sobą odpowiednie miejsce do przechowywania zdjęć poklatkowych. Wiele funkcji jest bezpłatnych. Istnieje również bardzo tania wersja pro.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Zrzut ekranu kalkulatora czasu 2020

Jeśli przegapiliśmy jakieś świetne aplikacje filmowe dla Androida, opowiedz nam o nich w komentarzach! Możesz także kliknąć tutaj, aby sprawdzić naszą najnowszą aplikację na Androida i listy gier!