Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 najlepszych aplikacji do automatyzacji Androida

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 najlepszych aplikacji do automatyzacji Androida

Automatyzacja powtarzalnych czynności to efektywny sposób wykonywania codziennych zadań. Android, otwarty na ulepszenia i dostosowywanie, oferuje możliwość automatyzacji różnych trywialnych i żmudnych czynności na urządzeniu, dzięki czemu nie musisz wykonywać ich ręcznie.

ZDJĘCIE: Sebastian Bednarek (Unsplash)

Na przykład dzięki automatyzacji możesz zmieniać określone ustawienia urządzenia za pomocą określonych wyzwalaczy, wysyłać SMS-y/e-maile na podstawie ustawionego kryterium, zmniejszać zużycie baterii, gdy jest zbyt niskie i między innymi automatyzować tworzenie kopii zapasowych plików. Ponadto automatyka domowa stała się w ostatnim czasie raczej normą niż wyjątkiem.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby to zrobić, to aplikacja do automatyzacji. Google Play Store ma kilka aplikacji do automatyzacji na Androida. Oto lista najlepszych, które mogą pomóc Ci osiągnąć cele w zakresie automatyzacji.

1. Tasker: najpotężniejsza aplikacja do automatyzacji Androida

OBRAZ: Tasker (Google Play)

Tasker to jedna z najpotężniejszych aplikacji do automatyzacji na Androida. Obsługuje ponad 350 akcji, za pomocą których możesz zautomatyzować wiele przyziemnych zadań w codziennej rutynie, aby wykonywać je automatycznie. W pewnym sensie może to również wyeliminować Twoją zależność od aplikacji innych firm, które w przeciwnym razie musiałbyś pobrać do niektórych zadań na swoim urządzeniu.

U podstaw mocy Taskera leży jego zdolność do automatyzacji zadań w oparciu o kontekst. Innymi słowy, oznacza to, że możesz wykonać akcję w oparciu o określoną godzinę, datę, lokalizację, wydarzenie lub gest. Jednym z przykładów jest automatyzacja urządzenia w celu zmiany profilu dźwiękowego, gdy opuszczasz określone miejsce, np. dom lub biuro.

Oprócz całej automatyzacji działań aplikacja Tasker na Androida może również pomóc w tworzeniu kopii zapasowych plików na urządzeniu lub preferowanej usłudze w chmurze. Dzięki temu nie będziesz musiał robić tego ręcznie, a zatem nie ryzykujesz utraty danych, gdy coś pójdzie nie tak z Twoim urządzeniem.

Chociaż Tasker nie potrzebuje uprawnień roota do automatyzacji większości działań, niektóre ustawienia urządzenia i działania wymagają rootowania.

Bezpłatny (7-dniowy okres próbny), Płatny
Pobierz Taskera

2. MacroDroid: najlepsza darmowa aplikacja do automatyzacji Androida

ZDJĘCIE: MacroDroid (Google Play)

MacroDroid to kolejna potężna aplikacja do automatyzacji Androida. Może pomóc zautomatyzować różne zadania systemowe i obejmuje obsługę szeregu działań – podobnie jak Tasker – ale ze stosunkowo łatwym w obsłudze interfejsem.

Automatyki w MacroDroid nazywane są „makrami” i możesz je utworzyć samodzielnie lub pobrać ze społeczności MacroDroid. Jeśli wolisz pierwsze podejście, otrzymasz około 70 różnych wyzwalaczy z możliwością zautomatyzowania kontroli ponad 100 działań. Co więcej, oferuje także ograniczenia, które zapewniają bardziej szczegółową kontrolę nad wyzwalaczami, dzięki czemu możesz tworzyć makra dokładnie tak, jak chcesz.

Podobnie jak w przypadku wielu innych aplikacji do automatyzacji, aplikacja MacroDroid obsługuje również wtyczki innych firm, w tym wtyczki społeczności Tasker, których można użyć do jeszcze większego rozszerzenia jej możliwości.

MacroDroid może wymagać dostępu do konta root w przypadku niektórych rodzajów automatyzacji.

Bezpłatny, płatny
Pobierz MacroDroida

3. Automate: najlepsza aplikacja do automatyzacji Androida dla początkujących

OBRAZ: Automatyzacja (Google Play)

Automate to dość łatwa w użyciu aplikacja do automatyzacji podstawowych, powtarzalnych zadań na urządzeniu z Androidem. Oferuje ponad 350 akcji i wykorzystuje przede wszystkim schematy blokowe, które wymagają połączenia bloków akcji w celu stworzenia „przepływu” realizującego pożądane zadania. Na przykład może automatycznie wysłać SMS-a do współmałżonka, gdy zaczniesz jechać z pracy lub zaplanować przesyłanie plików na Dysk Google.

Jednak ta łatwość użycia ma swoją cenę: Automate lepiej nadaje się do automatyzacji podstawowej i pośredniej, ponieważ czasami może być trudno zautomatyzować w nim złożone zadania.

Ale powiedziawszy to, wciąż jest wiele rzeczy, które możesz zrobić dzięki Automate. Na przykład, jeśli wbudowane akcje nie spełniają Twoich wymagań, możesz nawet użyć wtyczek Tasker, aby utworzyć przepływ.

Alternatywnie, jeśli zaczynasz od automatyzacji i masz trudności z samodzielnym tworzeniem przepływów, możesz na początek pobrać gotowe przepływy od społeczności.

Bezpłatny, płatny
Pobierz Automat

4. IFTTT: najlepsza aplikacja do automatyzacji usług i urządzeń inteligentnych

ZDJĘCIE: IFTTT (Google Play)

IFTTT (lub IF This then That) to coś więcej niż przeciętna aplikacja do automatyzacji Androida. Oprócz pomocy w automatyzacji niektórych zadań Androida, IFTTT może także komunikować się z inteligentnymi urządzeniami w Twoim domu i różnymi usługami online, aby pomóc Ci zautomatyzować wszystkie powiązane zadania.

Na przykład możesz użyć IFTTT do czegoś tak prostego, jak włączenie inteligentnych żarówek w celu krzyżowego publikowania treści w różnych witrynach. Jednak nie wszystkie przepisy IFTTT są dostępne za darmo i musisz wykupić abonament Pro, aby odblokować dostęp do nieograniczonej liczby apletów i nie tylko.

Zasadniczo, jeśli szukasz automatyzacji wokół podłączonych urządzeń (przez Google Assistant lub Siri lub Alexa) i różnych usług online, IFTTT jest prawdopodobnie najlepszą aplikacją do automatyzacji spełniającą Twoje wymagania. Jeśli jednak potrzebujesz narzędzia do automatyzacji, które oferuje rozbudowane funkcje automatyzacji Androida, musisz rozważyć inne opcje na tej liście.

IFTTT jest również kompatybilny z Wear OS, więc możesz go używać do automatyzacji zadań również na swoim smartwatchu. Jest to z pewnością jedna z najpopularniejszych aplikacji do automatyzacji na Androida.

Bezpłatny, płatny
Pobierz IFTTT

5. AutomateIt: najlepsza aplikacja do podstawowej automatyzacji Androida

AutomateIt to kolejna popularna aplikacja do automatyzacji, która istnieje już od jakiegoś czasu. Oferuje przyzwoitą liczbę wyzwalaczy i akcji, które pomogą Ci stworzyć reguły automatyzujące różne zadania na urządzeniu z Androidem.

Zdefiniowanie tych reguł jest dość proste i możesz także pobrać reguły utworzone przez społeczność. Najlepsze w AutomateIt jest to, że zawiera szereg domyślnych reguł, które pomogą Ci zacząć.

OBRAZ: AutomateIt (Google Play)

Pamiętaj jednak, że bezpłatna wersja aplikacji oferuje ograniczone wyzwalacze i działania. Jeśli więc chcesz tworzyć złożone przepływy pracy na swoim urządzeniu, musisz dokonać aktualizacji do AutomateIt Pro, aby odblokować wszystkie jego funkcje.

Podobnie jak inne aplikacje do automatyzacji, AutomateIt również wymaga dostępu do konta root w celu zautomatyzowania niektórych zachowań urządzenia.

Bezpłatny, płatny
Pobierz AutomateIt

Wykorzystaj w pełni swój telefon dzięki aplikacjom Android Automation

Aplikacje do automatyzacji naprawdę ułatwiają automatyzację przyziemnych i powtarzalnych zadań na telefonie z Androidem, dzięki czemu możesz wykonywać je wydajniej, a także wykonywać zadania, których w innym przypadku nie wyobrażałbyś sobie robić ręcznie.

Oczywiście przed rozpoczęciem automatyzacji zadań na urządzeniu ważny jest wybór odpowiedniej aplikacji, a także upewnienie się, że ta, której używasz, nie jest złośliwa. Umieściliśmy te aplikacje na liście, ponieważ nie zgłoszono, że nadużywają uprawnień systemowych i oczywiście oferują szeroką gamę opcji automatyzacji niż inne aplikacje w Sklepie Play.

Często zadawane pytania dotyczące aplikacji Android Automation

Cóż, nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ ostatecznie sprowadza się to do tego, co chcesz zautomatyzować i jaką kontrolę chcesz mieć nad swoim urządzeniem. Na przykład, jeśli chcesz po prostu zautomatyzować zadania systemowe — takie jak te, które musisz wykonywać codziennie —MakroDroid I Zadanie to najlepsze aplikacje dla Ciebie. Z drugiej strony, jeśli chcesz zautomatyzować przepływ pracy w usługach online lub chcesz zautomatyzować swoje działania na podłączonych urządzeniach, wówczas coś w rodzaju IFTTT aplikacja jest idealnym wyborem.

Aby zautomatyzować zadania na smartfonie z Androidem, potrzebujesz aplikacji do automatyzacji. W powyższym artykule omówiliśmy różne aplikacje do automatyzacji. Możesz je sprawdzić, aby znaleźć taką, która najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom, a następnie możesz zacząć korzystać z aplikacji w celu zapoznania się z nią. W niektórych przypadkach otrzymasz kilka domyślnych przepływów pracy, które pozwolą Ci zorientować się w działaniu aplikacji, podczas gdy w innych przypadkach w końcu przyzwyczaisz się do aplikacji w miarę dalszego jej używania. Możesz także skorzystać z Internetu, aby zapoznać się z dokumentacją uzupełniającą i dowiedzieć się, jak tworzyć lepsze przepływy pracy.

Automate jest całkiem bezpieczny w użyciu. Komunikuje się za pośrednictwem protokołu HTTPS, przechowuje dane uwierzytelniające w zaszyfrowanym formacie i według swojej witryny internetowej „przeszła kompleksową kontrolę bezpieczeństwa strony trzeciej przeprowadzoną przez Salesforce w ramach programu partnerskiego”, więc nie ma nic dziwnego w aplikacji w momencie jej uruchomienia. pisząc to.