10 najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego na Androidzie

Szacuje się, że jest ich około 6, 500 języków mówionych na świecie. Spośród tych języków angielski jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie, zaraz za chińskim mandaryńskim. Angielski jest używany na całym świecie, jednak nauka języka może być trudna. Dzięki kilku aplikacjom do nauki języków na Androida ty też możesz uczyć się angielskiego w mgnieniu oka.

Istnieje kilka aplikacji dostępnych w Internecie Google Play Store do nauki języka angielskiego nie wszystkie aplikacje oferują intuicyjne uczenie się. Aby uniknąć kłopotów ze znalezieniem aplikacji odpowiedniej dla Ciebie, ułatwiliśmy sobie wybór, wybierając 10 najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego na Androida.

Najlepsze aplikacje do nauki angielskiego na Androida

Knudge.me

Aplikacja edukacyjna Knudge.me

Aplikacja ma znaczek „Wybór redaktora” na stronie Google Play Store i jest jedną z najlepszych aplikacji do nauki angielskiego. Ma wiele różnych kursów opartych na języku angielskim i możesz wybrać tematy, których chcesz się uczyć. Knudge.me pomaga budować słownictwo na trzech różnych etapach – łatwym, średniozaawansowanym i zaawansowanym.

W sekcji zaawansowanej skorzystasz z egzaminów typu CAT, IELTS, TOEFL i innych. Knudge.me korzysta z interaktywnych gier słownych i prezentuje informacje w kartach, aby podnieść komfort uczenia się.

10 najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego na Androidzie 1

Duolingo

Aplikacja do nauki języka angielskiego Duolingo

Duolingo to najpopularniejsza aplikacja do nauki języka angielskiego i innych języków. Jest odpowiedni dla tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę angielskiego. Aplikacja sprawia, że ​​nauka jest bardzo przyjemna i łatwa. Nagrody Duolingo wskazują tych, którzy kończą lekcje, jako zachętę do nauki. Nie musisz poświęcać więcej niż 15-20 minut dziennie na naukę nowych słów i zwrotów. Duolingo przekazuje również informacje zwrotne na podstawie wyników, aby pomóc Ci śledzić swoje postępy.

10 najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego na Androidzie 2

Busuu: Ucz się języków

Busuu uczy się angielskiego

Oto kolejna doskonała aplikacja do nauki języka angielskiego, która jest dobra dla początkujących. Jeszcze bardziej interesujące i unikalne dla Busuu jest to, że możesz połączyć się ze społecznością. W ten sposób uzyskasz informacje zwrotne od rodzimych użytkowników języka angielskiego. Aplikacja obejmuje wszystkie podstawowe lekcje, takie jak czytanie, pisanie, mówienie i pisownia w języku angielskim. Oprócz angielskiego jest 11 innych języków, których możesz się uczyć w aplikacji.

10 najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego na Androidzie 3

Krople: nauka języków

Krople uczą się języka

Krople: nauka języka ma piękny interfejs użytkownika, a także została wyróżniona odznaką Wybór redaktora w Sklepie Play. Aplikacja pomaga uczyć się angielskiego z ilustracjami i koncentruje się na nauce rozmowy w języku angielskim. „Mikro-gry” sprawiają, że nauka staje się odrobinę przyjemniejsza, dlatego chętnie uczysz się więcej. Każda sesja trwa tylko 5 minuty, które są idealne dla tych, którzy nie mogą poświęcić więcej niż kilka minut każdego dnia na naukę za pośrednictwem aplikacji.

10 najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego na Androidzie 4

Kamień z Rosetty: ucz się języków

Aplikacja do nauki angielskiego Rosetta Stone

Rosetta Stone to fantastyczna aplikacja do nauki języków, która wyróżnia się na tle innych, oferując opatentowaną technologię TruAccent. Aplikacja umożliwia czytanie krótkich opowiadań i zapewnia natychmiastowe informacje zwrotne na temat wydajności. Możesz nawet pobierać lekcje, aby uczyć się we własnym tempie i bez połączenia z Internetem. Rosetta Stone umożliwia dostęp do funkcji Rozmówki, w której można szybko nauczyć się kilku popularnych zwrotów.

Nie przegap: pisz z ufnością za pomocą gramatycznej klawiatury

Ponadto interfejs użytkownika aplikacji jest prosty i łatwy w użyciu. Będziesz miał dostęp do aplikacji dla 3 dni za darmo. Daje to wystarczająco dużo czasu na podjęcie decyzji, czy chcesz kontynuować naukę w aplikacji.

10 najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego na Androidzie 5

Zapamiętaj

Zapamiętaj aplikację do nauki angielskiego

Memrise to wielokrotnie nagradzana aplikacja do nauki, a także jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków na Androida. Aplikacja łączy Cię z prawdziwymi ludźmi, którzy są native speakerem języka, którego próbujesz się nauczyć. Każda lekcja na temat aplikacji pomaga rozwijać umiejętności konwersacyjne, a nie tylko uczyć się gramatyki. Memrise warto sprawdzić, czy interesują Cię umiejętności mówienia po angielsku.

10 najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego na Androidzie 6

Po prostu naucz się amerykańskiego angielskiego

Po prostu naucz się amerykańskiego angielskiego

Jeśli chcesz uczyć się amerykańskiego angielskiego, możesz wypróbować tę aplikację. Darmowa wersja jest trochę rozczarowująca, ponieważ nie masz dostępu do wielu słów i zwrotów. Jednak wersja premium daje dostęp do ponad 1000 słów i zwrotów z ponad 30 różnych kategorii. Klipy audio w aplikacji są wysokiej jakości, a mówcą jest rodowity użytkownik języka angielskiego z USA.

10 najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego na Androidzie 7

Beelinguapp

Beelinguapp Ucz się angielskiego

Beelinguapp pomaga uczyć się angielskiego i kilku innych języków. Robi to jednak w sposób całkowicie odmienny od większości innych aplikacji do nauki języków. Aplikacja pozwala na czytanie i słuchanie opowiadań w różnych językach obok siebie. Dlatego możesz czytać historię w swoim ojczystym języku, a także w języku angielskim lub innym języku, aby uczyć się słów i zwrotów. Polecamy Beelinguapp tylko wtedy, gdy interesuje Cię nauka angielskiego poprzez czytanie i słuchanie opowiadań.

10 najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego na Androidzie 8

BBC uczy angielskiego

BBC uczy angielskiego

Z własnej aplikacji BBC, która pomaga osobom uczącym się języka angielskiego, można korzystać bez reklam. W przeciwieństwie do większości aplikacji do nauki angielskiego na liście, nie musisz płacić, aby odblokować funkcje. Aplikacja zapewnia dostęp do wielu różnych transkryptów i quizów do nauki angielskiego. Ostatnia aktualizacja przyniosła także programy audio (6 Minute English, 6 Gramatyka minutowa i 6 Słownictwo minutowe), z którego użytkownicy mogą się uczyć. Te programy audio można pobrać, aby słuchać zbyt offline. Aplikacja otrzymuje nowe lekcje jeszcze zanim będą dostępne na stronie BBC.

10 najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego na Androidzie 9

FluentU

Aplikacja do nauki języka angielskiego FluentU

Oto kolejna aplikacja, która wyróżnia się spośród innych za pomocą filmów z YouTube. Wszystkie filmy przedstawione w aplikacji przypisują kanały. Filmy prezentowane w aplikacji pochodzą z różnych kategorii, w tym inspirujących rozmów i muzyki. Niektóre lekcje wideo mogą nie być tym, czego szukasz, jednak w większości filmy prezentowane w aplikacji pomogą Ci nauczyć się angielskiego w bardziej rozrywkowy sposób.

10 najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego na Androidzie 10

Czytaj dalej: Wpisz słowa i frazy w jednym dotknięciu za pomocą Kboard