Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 najlepszych darmowych aplikacji i usług online do generowania memów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 najlepszych darmowych aplikacji i usług online do generowania memów

Memy zawładnęły Internetem jako najnowszy sposób wyrażania myśli z odrobiną dowcipu i sarkazmu. Ponieważ memy stają się bardziej zrozumiałe dla masowego odbiorcy niż tradycyjne teksty, a nawet obrazy, większość z nich to te, które są ponownie rozpowszechniane w Internecie. Czym właściwie są te memy? Jak wygenerować mema, aby zyskać dodatkową uwagę w mediach społecznościowych? Nauczmy się ich wszystkich bardzo szczegółowo.

Czym są memy?

Mem to coś, co może mieć postać obrazu, wideo, GIF lub czegokolwiek opartego na zdarzeniu z filmu, prawdziwego życia, a nawet fikcji. Mają one zazwyczaj charakter humorystyczny i są powszechnie wykorzystywane do tworzenia relacji na temat bieżących wydarzeń mających miejsce w Internecie. Postrzeganie memów jest różne w zależności od osoby, ale ich charakter jest na ogół sarkastyczny i ma na celu wywołanie uśmiechu, a czasem śmiechu czytelnika.

Cóż, to mogło brzmieć jak definicja prosto ze słownika, więc weźmy najnowszy przykład trendu memowego w Internecie. Cristiano Ronaldo, gwiazda futbolu, podczas konferencji prasowej odsunął na bok dwie butelki Coca-Coli. Internet nie miał czasu, aby znaleźć odrobinę humoru w tym incydencie i widzieliśmy, że wiele osób wymyśliło memy na ten temat.

Czego szukać w generatorze memów?

Podstawą każdego generatora memów jest biblioteka szablonów, na podstawie której przeprowadzisz edycję, aby stworzyć własnego mema. Dobry generator memów powinien mieć w swojej bibliotece mnóstwo opcji do wyboru. Następnie następuje część redakcyjna.

Włączenie różnych czcionek, możliwość zmiany koloru tekstu i możliwość dodania własnych obrazów do szablonu to także kilka sprytnych funkcji, które warto mieć. A jeśli jesteś osobą, która chce profesjonalnie tworzyć memy na stronę komediową w mediach społecznościowych, nie chciałbyś mieć żadnego znaku wodnego w swoim memie. Wybraliśmy kilka najlepszych i najbardziej darmowych sposobów generowania memów online, a także na smartfonie!

Najlepsze generatory memów online

Oto kilka najprostszych sposobów na tworzenie świetnych memów online za darmo!

1. IMGFlip – generator memów

Generator memów IMG Flip to internetowa usługa online, z której można korzystać bezpłatnie. Możesz wybrać szablon mema z biblioteki i dodać tekst na górze i na dole. Następnie kliknij generuj mema. Witryna wyświetla listę popularnych memów, dzięki czemu możesz także wybierać spośród nich. Daje także możliwość dodawania obrazów z lokalnej pamięci w celu tworzenia nowych memów lub dodawania zdjęć do istniejących szablonów memów.

Interfejs użytkownika jest prosty i zrozumiały dla początkujących. Daje także możliwość utworzenia konta i zalogowania się, dzięki czemu wszystkie utworzone przez Ciebie memy będą przechowywane w chmurze za darmo. Generator memów IMG Flip ma mały znak wodny w prawym dolnym rogu, który jest całkiem nieistotny. Możesz zapłacić opłatę w wysokości $30,85/miesiąc, aby usunąć znak wodny.

Cechy szczególne: Ogromna biblioteka szablonów, obsługa niestandardowych obrazów, zapisywanie memów w bezpłatnej chmurze, prosty interfejs.

Obsługiwane platformy: każdy WindowsmacOS, Linux, Android lub iOS, na którym można uruchomić zwykłą przeglądarkę internetową.

Cena: Darmowy do użytku ze znakiem wodnym, $30,95/miesięcznie, aby usunąć znak wodny.

2. Imgur

Do generowania memów można również używać popularnej platformy do udostępniania zdjęć Imgur. Musisz przejść do strony imgur.com/memegen i kliknąć opcję wybierz domyślnego mema. Możesz teraz wybrać szablon do edycji, a nawet wyszukać konkretny szablon z paska wyszukiwania. Pozwala także dodać własny obraz, aby utworzyć nowy mem.

Opcje tekstu są tutaj ograniczone, z możliwością dodania tekstu tylko na górze i na dole. Kliknij opcję utwórz ten mem po wprowadzeniu edycji. Możesz teraz pobrać obraz lub ukształtować link do obrazu w serwisie Imgur w mediach społecznościowych, aby zaprezentować swój mem. Imgur udostępnia również opcję założenia bezpłatnego konta w celu zapisywania memów online, do którego można uzyskać dostęp z dowolnego źródła, takiego jak smartfon, tablet, inny komputer itp.

Rekommenderad:  Szczyt 5 Powody, dla których warto rozpocząć podcast

Cechy szczególne: Łatwy w obsłudze interfejs, podgląd szablonów memów, społeczność memerów.

Obsługiwane platformy: dowolny system oparty na WindowsmacOS, Linux, Android lub iOS, na których można uruchomić przeglądarkę i aplikację Imgur Google Play Store I Apple Sklep z aplikacjami.

Cena: Można używać bezpłatnie ze znakiem wodnym.

3. Zrób mema

Make a Meme to jedna z najpopularniejszych usług tworzenia memów online, znana z ogromnej biblioteki szablonów memów. Po otwarciu strony zobaczysz podgląd wszystkich dostępnych szablonów memów. Jest również wyposażony w pasek wyszukiwania ułatwiający nawigację w bazie danych. Kliknij preferowany mem, aby rozpocząć jego edycję. Funkcja Utwórz mema oferuje również opcję dodawania niestandardowych obrazów w celu tworzenia memów. Całkiem fajne rozwiązanie umożliwiające dodanie śmiesznych podpisów do zdjęć.

Usługa umożliwia dodanie tekstu na górze i na dole. Zapewnia także 50 różnych czcionek z możliwością zmiany koloru tekstu, dla których będziesz musiał się zarejestrować i utworzyć konto za darmo. Daje to pełny dostęp do wszystkich funkcji, a także możesz zachować prywatność swojego mema dla siebie. Serwis umożliwia wydrukowanie mema na kubku, za co trzeba będzie odpowiednio zapłacić.

Cechy szczególne: Ogromna biblioteka szablonów memów, bezpośredni podgląd szablonów podczas wyboru, niestandardowe czcionki i kolor tekstu, obsługa konturów.

Obsługiwane platformy: dowolny system operacyjny obsługujący przeglądarkę internetową.

Cena: Bezpłatne korzystanie ze znakiem wodnym.

4. Generator memów Kapwinga

Generator memów Kapwinga ma zaawansowane opcje i obsługuje animowane memy. Znów można z niego korzystać bezpłatnie, bez znaku wodnego. Możesz wybrać szablon mema z ich biblioteki, co daje wiele możliwości wyboru. Edytor zapewnia pełnoprawną oś czasu, na której możesz dodawać nakładki, teksty, niestandardowe obrazy, a nawet ustawić czas trwania mema. Obsługuje również wiele współczynników wyjściowych, takich jak 9:16, 4:5, 1:1a nawet rozmiar niestandardowy.

Na początku może wydawać się nieco skomplikowany w użyciu, ale większość opcji, takich jak dodawanie tekstów i inne podstawowe funkcje, jest łatwa w użyciu. Po zakończeniu edycji Twój mem można wyeksportować jako wideo, GIF, obraz, a nawet dźwięk (jeśli do mema dodano elementy audio). Pamiętaj, że będziesz musiał zalogować się przy użyciu konta Google lub konta Google Facebook konto, aby usunąć znak wodny. Nie ma potrzeby dodawania żadnych szczegółów płatności; znak wodny zostanie usunięty po prostym zalogowaniu.

Cechy szczególne: Zaawansowane opcje edycji, takie jak dodawanie nakładek, kształtów, wtyczek od GIPHY, obsługa animowanych memów, niestandardowe czcionki, brak znaków wodnych.

Obsługiwane platformy: dowolny system operacyjny obsługujący przeglądarkę internetową.

Cena: Bezpłatne.

5. Livemem

Livemem to prosty, szybki i skuteczny sposób na szybkie utworzenie mema. Witryna oferuje dwie fajne opcje: przesłanie własnego obrazu i drugą, utworzenie mema. Kliknięcie tego ostatniego spowoduje wyświetlenie wszystkich szablonów memów dostępnych w serwisie. Wybierz mema, następnie dodaj tekst na górze i na dole i naciśnij przycisk generowania.

Pokazuje także podgląd tekstu mema w czasie rzeczywistym. Po wygenerowaniu mema możesz go pobrać i zapisać w swoim systemie lub bezpośrednio przesłać na Reddit. Livememe to bardzo prosty generator memów z dobrymi szablonami i zapewniający prostotę. Dlatego opcje czcionek i kolor tekstu są tutaj ograniczone do wartości domyślnych.

Cechy szczególne: Najłatwiejszy interfejs użytkownika w nawigacji, szybki i skuteczny, bez znaku wodnego.

Obsługiwane platformy: dowolny system operacyjny obsługujący przeglądarkę internetową.

Rekommenderad:  Kompletny przewodnik po LinkedIn INFOGRAFIKA.

Cena: Można używać bezpłatnie bez znaku wodnego.

Najlepsze aplikacje do generowania memów

Jeśli internetowe generatory memów nie są dla Ciebie wystarczająco dobre, oto niektóre z najlepszych natywnych aplikacji do tworzenia memów dostępnych zarówno na iPhone’a, jak i telefony z Androidem.

1. Generator memów ZomboDroid

Generator memów autorstwa ZomboDroid można pobrać bezpłatnie na stronie Google Play Store. Aplikacja posiada ogromną bibliotekę szablonów memów, które są nawet podzielone na nowe, popularne, losowe i ulubione. Możesz wybrać dowolny mem, aby zacząć za darmo.

Aplikacja umożliwia zmianę rozmieszczenia tekstu, edycję czcionek, dodawanie konturów i cieni do tekstu, a także zmianę rozmiaru czcionki. Co ciekawsze, znajduje się tam przycisk „Przykład”, którego naciśnięcie aplikacja automatycznie wygeneruje mema na podstawie tego konkretnego szablonu. Możesz więc cieszyć się nowym, świeżym memem i zapisać go na swoim urządzeniu. Aplikacja nie dodaje znaków wodnych do memów, ale obsługuje dodawanie. Możesz pobrać wersję premium, aby cieszyć się grą bez reklam za $4.5 jako opłata jednorazowa.

Cechy szczególne: Dobra biblioteka memów, obsługa niestandardowych obrazów, brak znaków wodnych, różnorodne opcje edycji tekstu, w tym dymki.

Obsługiwane platformy: Android

Cena: Bezpłatne korzystanie z reklam, $4.5 jednorazowa opłata za usunięcie ogłoszeń.

2. Twórca memów

Memes Maker autorstwa Memes Apps LLC to kolejny darmowy generator memów na platformie Google Play Store. Aplikacja wymaga na początek założenia nowego konta. Przed wybraniem szablonu mema aplikacja zapyta Cię o rozmiar mema, który chcesz utworzyć. Pełny ekran dla Instagram historie, portrety, krajobrazy, a nawet niestandardowe rozdzielczości.

Możesz wybierać pomiędzy obrazami i GIF-ami dla swojego szablonu mema. Opcje edycji są doskonałe, z możliwością dodawania niestandardowych obrazów, dostosowywania nakładki i ulepszania obrazu za pomocą filtrów. Umożliwia także dodanie do mema własnego znaku wodnego, który można utworzyć za pomocą tekstu lub kształtów. Jednak aplikacja ma własny znak wodny na memie w wersji darmowej. Wersja premium bez znaku wodnego kosztuje $1miesięcznie i 10 dolarów rocznie. Pochodzi z 3-dniowy darmowy okres próbny dla wersji premium, natomiast darmowa wersja ze znakiem wodnym nie ma ograniczeń czasowych.

Cechy szczególne: Animowane GIF-y, obsługa niestandardowych obrazów, skalowanie obrazów, tworzenie własnego znaku wodnego.

Obsługiwane platformy: Android.

Cena: Bezpłatne korzystanie ze znakiem wodnym, $1 miesięcznie i 10 dolarów rocznie za usunięcie znaku wodnego.

3. Zrób mema

Jest to ta sama usługa, o której wspomnieliśmy powyżej w przypadku twórców memów online. Make a meme ma bezpłatną aplikację na Apple App Store, który zapewnia podobną funkcjonalność jak internetowa wersja usługi. Szablon biblioteki memów jest taki sam w aplikacji mobilnej. Możesz także wybrać zdjęcie z lokalnej pamięci telefonu lub zrobić nowe zdjęcie.

Aplikacja pozwala dostosować rozmiar czcionki i dodać tekst na górze i na dole. Możesz także wybrać kontur tekstu z cieniem. Utwórz mem ma również funkcję logowania, z możliwością zalogowania się przy użyciu swojego Facebook konto również.

Cechy szczególne: Dostosowywanie rozmiaru czcionki, konturu i cienia, prosty w obsłudze interfejs, obsługa niestandardowych obrazów.

Obsługiwane platformy: iOS

Cena: Bezpłatny

4. WhatsAppa i Google’a

Ten pochodzi z naszej książki o rzeczach JerryRiga i samoobsługowego typu generowania memów. Ale tak naprawdę możesz polegać na Google i WhatsApp, dwóch podstawowych aplikacjach dostępnych obecnie na prawie każdym smartfonie, aby tworzyć memy z nieskończoną kreatywnością.

Po prostu wyszukaj w Google swój szablon mema, pobierz ten obraz. Teraz otwórz rozmowę WhatsApp i wybierz pobrany szablon. W podglądzie zdjęć WhatsApp kliknij Dodaj tekst i wpisz kontekst mema. Aby uzyskać „efekt mema”, kliknij trzykrotnie ikonę „T”, aby zmienić czcionkę. W ten sposób wygląda bardzo podobnie do czcionki „Impact”, która jest powszechnie używana w memach. Teraz dostosuj swój tekst i to wszystko. Naciśnij wyślij. To coś, czego używamy do szybkiego dodawania memów podczas rozmów WhatsApp, bez żadnej usługi zewnętrznej!

Rekommenderad:  Napraw Elder Scrolls Online, które utknęły na ekranie ładowania

Memy utworzone w WhatsApp można także udostępniać innym platformom, klikając ikonę Udostępnij w WhatsApp. Alternatywnie można je również udostępnić w pamięci lokalnej, dzięki czemu można je również opublikować osobno.

Często zadawane pytania dotyczące memów i generatorów memów

Niektórzy z Was mogą mieć dodatkowe, podstawowe pytania dotyczące generatorów memów. Postaramy się odpowiedzieć na niektóre z nich.

Jak wymówić mem

Słowo mem wymawia się jako „mee-em”. W przypadku różnych akcentów mogą występować niewielkie różnice w wymowie, np. „may-ems” lub „mims”, ale najczęściej używanym i właściwym sposobem wypowiedzenia jest „mee-em”. Jedno możemy potwierdzić, że nazywanie tego „może-może” jest najbardziej niewłaściwym i błędnym sposobem wymowy słowa mem.

Jaki jest najlepszy darmowy generator memów?

Naszym zdaniem najlepszym darmowym generatorem memów jest „MakeaMeme.org” biorąc pod uwagę obszerną bibliotekę szablonów memów, możliwość zmiany czcionki i jej koloru oraz łatwy dostęp do usługi z dowolnego urządzenia za pomocą przeglądarki internetowej. Obecność znaku wodnego może przeszkadzać niektórym osobom, dla których mamy inne alternatywy, takie jak Kapwing. Mimo to ogólna funkcjonalność i prostota MakeaMeme umieszczają go na szczycie naszej listy rekomendacji, jeśli chodzi o najlepszy darmowy generator memów.

Czy mogę tworzyć memy animowane lub wideo?

Tak, możesz tworzyć memy animowane lub wideo. Kapwing to najlepszy sposób na tworzenie animowanych memów, który umożliwia dodawanie ścieżek audio i ustawianie taktowania nakładek. Imgur to kolejna dobra alternatywa do generowania memów opartych na GIF-ach, które również opierają się na usługach, dzięki czemu są dostępne na szerokiej gamie urządzeń.

W systemie Android ZomboDroid ma generator memów wideo i GIF Google Play Storektóra ma tę samą funkcjonalność co zwykła aplikacja, ale jak wspomniano, obsługuje filmy i pliki GIF.

Jak zrobić mema z własnym zdjęciem?

Wszystkie usługi, o których wspomnieliśmy, zarówno online, jak i oparte na aplikacjach, obsługują tworzenie memów z własnymi niestandardowymi obrazami w lokalnej pamięci. Co więcej, możesz także użyć niezbędnego oprogramowania do edycji zdjęć, takiego jak Photoshop na PC i PicsArt na urządzeniach mobilnych, aby dodać nakładki tekstowe / dymki do swoich zdjęć i przekształcić je w memy. Pamiętaj, że wszystko, co może rozśmieszyć innych, jest memem. Nie ma właściwej definicji szablonu mema, dlatego każdemu się podoba!

Gdzie mogę zdobyć darmowe memy?

Internet jest pełen memów. Najpopularniejsze miejsca, w których możesz bezpłatnie oglądać memy, to: Instagram, Imgur, które są obsługiwane selektywnie. Również w mediach społecznościowych, np Twitter I Facebook, Reddit, a nawet WhatsApp do przodu, jeśli masz obok siebie doskonałą firmę. Wraz ze stale rosnącą popularnością memów, zawsze możesz znaleźć konkretne uchwyty w mediach społecznościowych, takich jak 9Gag, który aktywnie publikuje memy za darmo.