Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 najlepszych filmów dokumentalnych o naturze do obejrzenia w serwisie Netflix

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 najlepszych filmów dokumentalnych o naturze do obejrzenia w serwisie Netflix

Z wielu różnych powodów wielu z nas pragnie teraz spędzać czas na świeżym powietrzu. Jednak nie każdy z nas ma czas, pieniądze lub możliwość ucieczki od tego wszystkiego.

Jak inaczej można odkrywać przyrodę? Cóż, oczywiście możesz oglądać filmy dokumentalne o przyrodzie. Oto najlepsze filmy dokumentalne o przyrodzie dostępne obecnie do obejrzenia w serwisie Netflix.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Tygrysy Szkocji

Niech temat Was nie zmyli! Na podstawie zwiastuna myśleliśmy, że ten dokument będzie nudny, ale po wypróbowaniu go możemy z czystym sumieniem polecić The Tigers of Scotland.

Trwający niecałą godzinę film The Tigers of Scotland opowiada o nieuchwytnym, krytycznie zagrożonym szkockim żbiku, a także o wysiłkach lokalnych władz na rzecz jego ochrony.

Dzięki oszałamiającym panoramicznym zdjęciom szkockich wyżyn, wywiadom z ekspertami od dzikiej przyrody i zjadliwym komentarzom narratora, ten film jest nasycony suchym poczuciem humoru i optymizmem. Jest w równym stopniu praktyczna, pełna nadziei i pouczająca.

Obejrzyj Tygrysy Szkocji w serwisie Netflix

2. Pacyfik

Pacificum to hiszpańskojęzyczny film dokumentalny o peruwiańskim wybrzeżu. Łącząc ręcznie rysowane animacje z obszernymi materiałami lotniczymi, opowiada historię Oceanu Spokojnego. Ten dokument szczegółowo opisuje prehistoryczne początki oceanu do jego obecnego stanu, a także wpływ ekspansji człowieka na ten obszar.

Ten pięknie zmontowany i niemal eteryczny materiał filmowy z lotu ptaka jest uzupełniony przez wielu ekspertów wyjaśniających znaczenie wpływu oceanu na lokalny krajobraz. Co zaskakujące — jak na film dokumentalny o wodzie — Pacificum pokazuje również mnóstwo nagrań z pobliskich pustyń, chociaż ta rozbieżność ma swoje uzasadnienie.

Jak wyjaśnia jeden z ekspertów, te pustynie były kiedyś oceanami; musimy je studiować, aby zobaczyć, co może się z nami stać w przyszłości.

Obejrzyj Pacificum na Netflix

3. Taniec Z Ptakami

Szukasz absolutnie przezabawnego, doskonale zmontowanego dokumentu przyrodniczego, który można ukończyć w jedno popołudnie? W takim razie z całego serca polecamy Taniec z ptakami, nagłośniony przez wiecznie zabawnego Stephena Fry’a.

Rekommenderad:  Phil Schiller twierdzi, że MacBook Pro 2023 otrzymał najwięcej zamówień w przedsprzedaży w historii

Niezwykle zabawny, ale także pouczający, ten krótki dokument przyrodniczy dostępny w serwisie Netflix szczegółowo opisuje absolutnie absurdalne odległości, do jakich posuną się ptaki tropikalne, aby zapewnić sobie partnera. Jak mówi Fry, cały program można podsumować słowami: „Pogoń za miłością to dzieło jego życia, ale dobry wygląd to tylko połowa sukcesu”.

Ponadto, jeśli szukasz więcej filmów dokumentalnych z wpływami brytyjskimi, możesz również sprawdzić najlepsze filmy dokumentalne BBC do obejrzenia w serwisie Netflix.

Obejrzyj Taniec z ptakami w serwisie Netflix

4. Misja Błękitna

Szukasz filmu dokumentalnego o naturze, który ma akcenty polityczne? Jeśli tak, polecamy Mission Blue. Śledzi historię dr Sylvii Earle, słynnej oceanografki i legendarnego nurka, która próbuje edukować decydentów rządowych na temat stanu światowych oceanów.

Po części dokument przyrodniczy, po części biografia, Mission Blue zaczyna się od początków Sylvii jako młodej kobiety pracującej w branży zdominowanej przez mężczyzn. Następnie podąża za nią aż do jej nominacji na szefa National Oceanic and Atmospheric Administration, a następnie jej aktywizmu.

Łącząc osobiste wywiady, historyczne nagrania nurkowe i eksplorację głębin morskich, Mission Blue ilustruje ogólny pogarszający się stan ekosystemów oceanicznych. To zdecydowanie jeden z najlepszych filmów przyrodniczych na Netflix.

Obejrzyj Mission Blue na Netflix

5. Terra

Prawie nie polecaliśmy tego dokumentu, ponieważ obawialiśmy się, że będzie zbyt „ciemny”. Jednak Terra jest tak pięknie nakręcona, że ​​bylibyśmy niedbali, gdybyśmy o tym nie wspomnieli. Ma też ważne przesłanie dla nas wszystkich.

Kiedy po raz pierwszy zaczniesz oglądać dokument, możesz pomyśleć, że Terra dotyczy wylesiania, rolnictwa przemysłowego, dobrostanu zwierząt i nic więcej. Ten francuski film zawiera jednak znacznie więcej.

Przepięknie nakręcony z nawiedzonymi, panoramicznymi obrazami i niesamowitą, mocną muzyką, ten filozoficzny dokument przypomina prawdziwą Fantazję, splatając razem naukę, mitologię i religię, wyjaśniając historię mieszkańców ziemi i znaczenie ich ochrony.

Rekommenderad:  Historia sukcesu Amita Jaina — CEO i współzałożyciel CarDekho

Oglądaj Terrę na Netflix [Broken URL Removed]

6. Nieokiełznana Rumunia

Szukasz filmu, który jest przyjemny dla oczu, przyjemny w oglądaniu i niezbyt obciążający komórki mózgowe? Obejrzyj Nieokiełznana Rumunia, dokument przyrodniczy o dzikich terenach Rumunii.

Jako jedno z ostatnich – i największych – naturalnych siedlisk pozostawionych w Europie, Untamed Romania ma na celu edukowanie opinii publicznej o lokalnej faunie i florze, którą mogli przeoczyć. Pokazuje również oszałamiające krajobrazy, w których żyją te stworzenia.

Od opustoszałych Karpat, przez lasy starego świata, po leniwe, wijące się rozlewiska Dunaju; ten dokument przyrodniczy wygląda jak żywcem wyjęty z bajki.

Obejrzyj Nieokiełznana Rumunia na Netflix

7. Poruszająca sztuka

Szukasz dokumentu przyrodniczego bez stresu, bez narracji lub czegokolwiek choćby w najmniejszym stopniu związanego z polityką? Następnie sprawdź Moving Art.

Każdy odcinek Moving Art zawiera ujęcie za ujęciem pięknych obrazów osadzonych w muzyce klasycznej (oto najlepsze muzyczne filmy dokumentalne Netflix).

Od jezior po góry, po pustynie i całe kraje (wraz z ich unikalnymi ekosystemami), Moving Art łączy materiał filmowy w czasie rzeczywistym z filmami poklatkowymi, aby splatać historię pokoju i ciszy. To obecnie jeden z najlepszych filmów dokumentalnych o naturze.

Oglądaj Ruchoma sztuka w serwisie Netflix

8. W pogoni za koralem

Czy chcesz filmu dokumentalnego, który pozwoli ci zrozumieć zapaść ekologiczną, ale także z przytłaczającą determinacją, by coś z tym zrobić? Obejrzyj Chasing Coral, dokument przyrodniczy byłego reklamodawcy, który stał się działaczem na rzecz zmian klimatycznych.

Wraz z zaawansowaną technologicznie ekipą maniaków kamer i entuzjastów koralowców film ma na celu rejestrowanie „wybielania” koralowców i uświadamianie opinii publicznej o rosnących temperaturach oceanów. Po części Google Street View, po części reklama — wszystko w jednym eleganckim opakowaniu — ten dokument jest dla każdego, kto kocha rafy koralowe.

Obejrzyj W pogoni za koralem w serwisie Netflix

Rekommenderad:  Jak rejestrować aktywność na ekranie Androida

9. Magiczne Andy

Magiczne Andy to prawdopodobnie najbardziej skoncentrowany na człowieku dokument na tej liście, ale wciąż kręci się wokół natury.

Hiszpańskojęzyczny serial telewizyjny Magical Andes śledzi pasmo górskie Andów od krańca Ameryki Południowej aż po Karaiby. Bada różne środowiska, które powstały wokół tych cech geologicznych, wraz z ludźmi, którzy się tam osiedlili.

Dzięki pięknym zbliżeniom i wspaniałym panoramom, a także intymnym, sympatycznym wywiadom z mieszkańcami, Magiczne Andy są idealne dla każdego, kto chce odbyć wirtualną podróż.

Obejrzyj Magiczne Andy w serwisie Netflix

10. Nasza planeta

Jeśli chodzi o najlepsze filmy dokumentalne o przyrodzie w serwisie Netflix, żaden nie może przebić naszej planety. To program, który ma na celu uczczenie naturalnego piękna ziemi, a jednocześnie mówi o tym, co możemy zrobić, aby chronić ją w przyszłości.

Wykorzystując wspaniały materiał filmowy i kojącą narrację Davida Attenborough, każdy odcinek Our Planet skupia się na ważnym ekosystemie i zawiłościach tego środowiska. Jeśli szukasz filmu, który łączy w sobie „klasyczny dokument przyrodniczy” z nowoczesnymi akcentami, nasza planeta jest dla Ciebie.

Obejrzyj Nasza planeta na Netflix

Inne świetne filmy dokumentalne do obejrzenia w serwisie Netflix

Teraz, gdy nurkowaliśmy głęboko w oceanach i zapuszczaliśmy się daleko w lasy, znasz najlepsze filmy dokumentalne o przyrodzie w serwisie Netflix. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko je obserwować.

Szukasz innych filmów dokumentalnych, które zabiorą Cię w odległe miejsca? Następnie sprawdź najlepsze filmy dokumentalne z podróży do obejrzenia w serwisie Netflix.

Table of Contents