10 najlepszych gier strategicznych na Androida w 2020 roku

Gry strategiczne zostały nieco zaniżone w porównaniu do bardziej popularnych gatunków gier, takich jak Action czy Adventure. Ale strategia jest bardzo ważną częścią każdej gry i sprawia, że ​​jest zabawna. Zastanów się nad grą akcji, w której możesz strzelać do ludzi w lewo i w prawo, w grę akcji, w której musisz zaplanować atak. Jeśli jesteś fanem gier strategicznych, Android ma ich wiele, nawet niektóre pełne akcji. Oto nasze podsumowanie najlepszych gier strategicznych na Androida po 2020 roku. Jeśli lubisz także gry wojenne, mamy listę 5 najlepsze gry wojenne na Androida, których nie możesz przegapić.

1. Starcie klanów

10 najlepszych gier strategicznych na Androida w 2020 roku 1

Wielu z was prawdopodobnie już wie o grze i być może już ją wypróbowało. Niezależnie od tego, czy ci się podobało, czy nie, to zależy od ciebie, ale nie można zaprzeczyć, że taka jest popularność tej małej gry budowania klanów. Jeśli lubisz budować gry i gry strategiczne w czasie rzeczywistym na Androidzie, istnieje duża szansa, że ​​spodoba ci się Clash of Clans. Przynajmniej przez chwilę, zanim czas oczekiwania stanie się absurdalnie długi,

2. Knights Of Pen I Paper 2

10 najlepszych gier strategicznych na Androida w 2020 roku 2

Knights of Pen and Paper +1 to turowa gra strategiczna na Androida, która obejmuje długą kampanię, liczne lochy do odkrycia, różnych rycerzy, magów i potworów. Knights of Pen and Paper 2 jest, cóż, kontynuacją tego. Ta przygoda w stylu retro, oparta na pikselach, jest pełna niebezpieczeństw, intryg i częściowo odpowiednich kulturowych odniesień. W tej stołowej grze RPG możesz grać jako gracz lub Game Master.

3. Age Of Sparta

10 najlepszych gier strategicznych na Androida w 2020 roku 3

Age of Sparta to gra strategiczna na Androida, która obejmuje dwa gatunki: budowanie miasta i walkę. Część gry o budowaniu miasta koncentruje się głównie na zarabianiu pieniędzy poprzez różne budynki dochodów. Zarobione pieniądze są następnie wykorzystywane do tworzenia wszystkiego, od jednostek po budynki wiary, które są wykorzystywane w części bojowej gry. Jeśli to brzmi znajomo, to dlatego, że tak jest. Ta gra przypomina Clash of Clans. Istnieje jednak tryb kampanii, który rzuca na ciebie mnóstwo tekstu, aby wyjaśnić kontekst. Tego nie znajdziesz w Clash of Clans.

Nie przegap: 10 najlepszych gier Gameloft poniżej 50 MB na Androida

4. Plague Inc.

Plague Inc.: najlepsze gry strategiczne na Androida

10 najlepszych gier strategicznych na Androida w 2020 roku 4

Plague Inc to stary tytuł i nie jest już tak popularny, jak kiedyś. Ta koncepcja, przynajmniej w momencie premiery, była dość oryginalna i wciąż jest powiewem świeżego powietrza. Grasz zarazkiem (wirusem, bakterią lub czymś innym), a twoim celem jest oczywiście rozprzestrzenianie się na całym świecie, niosąc choroby i zniszczenia, a tym samym zabijając ostatniego człowieka na planecie. Jeśli to nie brzmi dla ciebie zabawnie, jesteś maniakiem.

5. Wielkie bitwy średniowieczne

10 najlepszych gier strategicznych na Androida w 2020 roku 5

Great Battles Medieval to historyczny tytuł strategii na Androida z quasi-RTS. Odbywa się podczas Wojny stuletnie i ma wiele potyczek wraz z trybem kampanii i trybem dla wielu graczy. System walki sprawia, że ​​gra jest przyjemna do grania, a nawet oglądania. Bitwy są szybkie, więc musisz efektywnie wykorzystać swój czas. Jest to obowiązkowa gra dla fanów historycznych tytułów, takich jak Total War.

6. Hearthstone

Hearthstone: najlepsze gry strategiczne na Androida

10 najlepszych gier strategicznych na Androida w 2020 roku 6

Hearthstone to gra Blizzarda, popularnego twórcy gier takich jak World of Warcraft. Jest to gra strategiczna dostępna również na Androida, polegająca na magicznych kartach używanych do wzywania stworzeń z podziemnego świata, rzucania zaklęć i przeżywania pełnych fantazji przygód o imponujących proporcjach. Twoim celem jest wygranie jak największej liczby użytecznych kart, aby dodać je do imponującej kolekcji. Jeśli nic więcej, gra zdobywa obecnie wiadomości z głównego nurtu za cenzurowanie gracza za jego polityczne poparcie dla Hongkongu.

7. Kingdom Rush Vengeance

10 najlepszych gier strategicznych na Androida w 2020 roku 7

Kingdom Rush to gra strategiczna typu tower defense na Androida. Vengeance to czwarta i najnowsza odsłona tej serii. Pod względem rozgrywki i projektowania gra ta poprawia całkiem sporo w porównaniu do poprzednich tytułów. Gra niesie ze sobą 7 nowe wieże, 19 etapów, 10 bohaterów, 40 wrogów, 30 osobnych ulepszeń i 50 osiągnięć. Istnieje również wiele zakupów w aplikacji, mimo że gra ma również koszty początkowe.

8. World At Arms

World At Atms: gra strategiczna na Androida

10 najlepszych gier strategicznych na Androida w 2020 roku 8

Chociaż nazwa sugeruje scenariusz typu wojny światowej, World at Arms opowiada o Ameryce walczącej z organizacją terrorystyczną pod nazwą KRA. To strategia budowania bazy na Androida z systemem walki na podzielonym ekranie, który może być odświeżający dla większości ludzi. Awansowanie bazy odblokowuje więcej specjalnych broni, takich jak atak powietrzny, atak nuklearny, pocisk wybuchowy itp. Uważaj jednak, ponieważ wrogowie również zaatakują twoją bazę.

Musisz przeczytać: 10 najlepszych lekkich gier na Androida

9. Army Of Heroes

Army of Heroes: najlepsze gry strategiczne na Androida

10 najlepszych gier strategicznych na Androida w 2020 roku 9

Zgodnie z mottem „Walcz, niszcz i broń” Army of Heroes to internetowa gra strategiczno-wojenna na Androida. Ponieważ grasz przeciwko prawdziwym ludziom, masz do pokonania miliony wrogów. Twoim celem jest wyszkolenie swojej armii do obrony bazy przed potencjalnymi wrogami przybywającymi w celu jej zdobycia. W międzyczasie będziesz też próbował zbudować silne terytorium placówki, aby bronić swojej bazy i podbić świat. Przetrwanie jest kluczem do zwycięstwa.

10. Tropico

Tropico: najlepsze gry strategiczne na Androida

10 najlepszych gier strategicznych na Androida w 2020 roku 10

Tropico to jedna z najlepszych gier strategicznych obejmujących budowanie miast, a także na Androida. Jeśli grałeś w tę grę na PC lub konsoli, wiesz, że może być świetną zabawą. Założeniem gry jest to, że otrzymujesz wyspę i jesteś dyktatorem. Czy poprowadzisz to w kierunku demokracji i stracisz kontrolę, czy zmiażdżysz swoich przeciwników żelazną pięścią? To zależy od Ciebie, ale powiemy ci, że żadne z nich nie jest tak proste, jak się wydaje.

Czytaj dalej: 5 Najlepsze gry walki na Androida do grania w podróży