Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 najlepszych miejsc pracy dla 15-latków

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 najlepszych miejsc pracy dla 15-latków

Czy twój 15-latek desperacko szuka pracy?

Może chcieliby zarobić dodatkowe pieniądze na wyjście z przyjaciółmi lub zakup nowych ubrań i najnowszych gier wideo? Być może jest myślącym przyszłościowo, który chce zacząć oszczędzać na studia lub ambitnym przebojem, który jest zdeterminowany, aby rozpocząć swoje CV?

Alternatywnie, pomysł znalezienia pracy może być Twój! Na przykład możesz chcieć nauczyć je zalet ciężkiej pracy lub satysfakcjonującej natury wydawania zarobionych pieniędzy.

W każdym razie z przyjemnością dowiesz się, że praca dla 15-latków nie jest tak rzadka, jak niektórzy myślą! Szukaj we właściwych miejscach, a znajdziesz mnóstwo możliwości odpowiadających zainteresowaniom, harmonogramowi i umiejętnościom nastolatka.

W tym artykule podzielimy się wyborem najlepszych. Czytaj dalej, aby odkryć dziesięć pierwszorzędnych ofert pracy, o które mogą ubiegać się 15-latkowie już dziś.

Kluczowe zasady i przepisy dotyczące pracy nastolatków

Zanim zagłębimy się w pomysły na pracę, warto zająć się kwestiami prawnymi dotyczącymi zatrudniania młodszych nastolatków. Zasadniczo, jako osoba niepełnoletnia, oferty pracy, o które możesz się ubiegać, są nieco ograniczone.

Dlaczego? Ze względu na ustawę o sprawiedliwych standardach pracy (FLSA).

W imię uczciwych praktyk w miejscu pracy, ten ważny zestaw praw i statutów dotyczących pracy dzieci określa ścisłe ograniczenia dotyczące tego, gdzie, kiedy i jak długo możesz pracować. Oto kilka kluczowych wniosków z FLSA, o których należy pamiętać:

Minimalny wiek zatrudnienia na stanowiskach pozarolniczych to 14 lat*

Godziny pracy nie mogą pokrywać się z godzinami zajęć szkolnych

Nie wolno ci wcześniej pracować 7:00 rano lub później 7:00 PM (chyba że od 1 czerwca do Święta Pracy możesz pracować do godz 9:00 PM)

 • Liczba godzin pracy nie może przekraczać 3 godziny w dni szkolne
 • Nie możesz pracować więcej niż 18 godzin tygodniowo, kiedy szkoła jest w sesji
 • Poza semestrem szkolnym nie możesz pracować dłużej niż 40 godzin tygodniowo

Dobrą wiadomością jest to, że te zasady dotyczące godzin pracy nie mają już zastosowania, gdy skończysz 16 lat. Jeśli twój nastolatek zyska reputację sumiennego pracownika w wieku 15 lat, rok później może otrzymać dłuższe zmiany.

Jednak w zależności od tego, gdzie mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, mogą również wymagać pozwolenia na pracę (lub zaświadczenia potwierdzającego wiek), aby uzyskać legalne zatrudnienie. Skonsultuj się ze stanowym departamentem pracy lub szkolnym doradcą zawodowym, aby ustalić, czy jest to coś, czego potrzebujesz.

*Nie ma minimalnego wieku dla prac takich jak opieka nad dziećmi, praca aktorska, praca w firmie rodziców (zakładając, że nie obejmuje to ani pracy produkcyjnej, ani materiałów niebezpiecznych) lub dostarczanie gazet.

Ile kosztuje praca dla 15-latków?

Trudno dać ostateczną odpowiedź na to pytanie. Jak większość rzeczy, to zależy! Chociaż jest mało prawdopodobne, że dostaniesz coś w wysokości 20 USD za godzinę, niektórzy pracodawcy płacą więcej niż inni, a niektóre stany mają wyższą płacę minimalną niż inne części kraju.

Niemniej jednak federalna płaca minimalna wynosi obecnie $70,25 za godzinę według stanu na marzec 2022 r., więc jest to rozsądna stawka podstawowa. Jest jednak zastrzeżenie. FLSA pozwala pracodawcom płacić $40,25 za godzinę każdej osobie poniżej 20 roku życia w ciągu pierwszych 90 dni zatrudnienia. Dopiero po tym okresie są zobowiązani do wypłaty płacy minimalnej.

Rekommenderad:  Praca w handlu zdalnym: sposoby pracy w handlu detalicznym z domu

Gdzie szukać pracy dla 15-latków

Nie wszystkie branże są równe, jeśli chodzi o oferty pracy dla 15-latków. Ogólnie rzecz biorąc, te, które warto realizować, zwykle dzielą się na trzy odrębne kategorie:

 • Sklepy spożywcze, sklepy detaliczne
 • Miejsca rozrywki (np. parki rozrywki i kina)
 • Restauracje, branża gastronomiczna i punkty gastronomiczne (np. lodziarnie i sieci fast foodów)

Mając to na uwadze, oto krótki przegląd 15 konkretnych firm, które mają reputację zatrudniania młodych nastolatków. Rozważ skorzystanie z tych sieci restauracji i przejrzenie lokali w Twojej okolicy, aby sprawdzić, czy mają jakieś wolne miejsca:

 1. Teatry AMC
 2. Baskina Robbinsa
 3. Rynek Bostoński
 4. Chick-fil-A
 5. Królowa Nabiału
 6. KFC
 7. Krogera
 8. McDonald’s
 9. Pałacowa rozrywka
 10. Pizzeria
 11. Bezpieczna droga
 12. Parki rozrywki Six Flags
 13. Apteki SuperValu
 14. Taco Bell
 15. Firma Hershey

10 najlepszych miejsc pracy dla 15-latków

Każda firma z naszej poprzedniej sekcji byłaby świetnym pierwszym portem dla nastolatków, którzy chcą znaleźć pracę. Ale nie są ograniczeni do nieco ograniczonego wachlarza oferowanych tam ról! Rzeczywiście, niektóre z najlepszych ofert pracy dla 15-latków nie mają nic wspólnego z uznanymi markami i firmami.

Aby to zademonstrować, przyjrzymy się teraz 10 wysokiej jakości alternatyw, które rozważymy, jeśli otwarcia w sieciach regionalnych/krajowych nie wydają się odpowiednie.

1. Opiekunka lub Niania

Opieka nad dziećmi to klasyczna praca dla nastolatków, która może być lukratywna i satysfakcjonująca. Co więcej – zazwyczaj łatwo jest zacząć. W końcu godne zaufania i niezawodne opiekunki są zawsze bardzo poszukiwane wśród zapracowanych rodziców!

Przekaż znajomym, współpracownikom i sąsiadom, że twój 15-latek jest dostępny, a nie powinno im zająć dużo czasu, zanim wylądują na swoim pierwszym koncercie.

Wiele czynników może określić, ile opiekunka może pobierać, na przykład lata doświadczenia i liczba dzieci, które będą pilnować. Mogli zarabiać około 18 dolarów za godzinę.

2. Twórca treści

Internet dał początek mnóstwu nowych i ekscytujących ścieżek kariery, z których wiele nie wymaga doświadczenia ani oficjalnych kwalifikacji, aby wziąć w nich udział.

Najlepszym przykładem jest tworzenie treści. Od blogów i vlogów po podcasty i projektowanie graficzne, każdy może nauczyć się niezbędnych umiejętności i wykorzystać Internet do zarabiania na nich (sprzedając swoje usługi lub tworząc platformę do sprzedaży partnerskiej i zarabiania na reklamach). Może to być lukratywna ścieżka, jeśli twój 15-latek wykaże zainteresowanie tego rodzaju przedsięwzięciami.

3. Myjnia samochodowa

Pomysł zarabiania na życie myciem samochodów może nie sprawić, że serce twojego nastolatka zacznie śpiewać, ale nadal jest to opłacalna praca do rozważenia. Podobnie jak opieka nad dziećmi, nie tylko nie jest to coś, do czego nie potrzebujesz doświadczenia zawodowego ani specjalnych kwalifikacji, ale także powinno być duże zapotrzebowanie na twoje usługi przez cały rok.

Rekommenderad:  Marketing B2B bez plików cookie w 2023 roku

I to nie wszystko. Może to być również świetna okazja do nauki, aby zachęcić ich do chodzenia od drzwi do drzwi, pukania do domów ludzi, aby zapytać, czy właściciel chciałby umyć samochód. W rezultacie Twój 15-latek zacznie budować swoją pewność siebie, pogodzić się z odrzuceniem (kluczowa umiejętność życiowa) i opanować sztukę sprzedaży.

Należy również zauważyć, że to samo dotyczy pokrewnych prac, takich jak praca w ogrodzie.

4. Właściciel firmy

Niektórzy ludzie rodzą się przedsiębiorcami. Inni uczą się zasad z czasem. Bez względu na to, do której kategorii należy Twoje dziecko, nie popełniaj błędu, myśląc, że biznes jest tylko dla dorosłych. Jeszcze raz, dzięki internetowi, rozpoczęcie i prowadzenie udanej operacji nigdy nie było bardziej możliwe – bez względu na to, ile masz lat.

Jeśli Twoje dziecko ma pomysł na biznes i czuje potrzebę jego realizacji, zachęcamy do poważnego potraktowania go. Tylko upewnij się, że a) rozumieją, że to nie jest łatwe i b) są przygotowani do pracy na wielu stanowiskach z tej listy, aby to sfinansować!

5. Wyprowadzacz psów

Jeśli chodzi o biznes, co powstrzymuje twojego nastolatka przed zorganizowaniem akcji wyprowadzania psów w twojej okolicy? Mogli pukać do drzwi i wysyłać ulotki przez skrzynki pocztowe oferując opiekę nad zwierzętami domowymi w dogodnym dla nich czasie.

Oczywiście musiałbyś ułożyć harmonogram spacerów z psami wokół godzin szkolnych. Ale zakładając, że potrzebują pomocy wieczorami iw weekendy, wkrótce możesz mieć wystarczającą liczbę klientów, aby wygenerować spory miesięczny dochód.

6. Pomocnik Farmy

W przypadku uczniów szkół średnich z wiejskich części kraju właściciele gospodarstw rolnych często szukają osób do pomocy przy różnych zadaniach. Konkretna rola różniłaby się w zależności od ich potrzeb, ale typowe przykłady obejmują zbieranie plonów i wspieranie ich na rynku rolników społeczności.

Możesz przynosić ostatnie zbiory, poznawać ziemię lub pracować w kasie, sprzedając miejscowym świeże produkty w danym dniu. Jeśli to drugie, nauczysz się również cennych umiejętności życiowych związanych z obsługą klienta i obsługą pieniędzy.

7. Pojemnik na golfa

Na pierwszy rzut oka spotykanie się, witanie i noszenie kijów golfowych przez cały dzień może nie wydawać się atrakcyjną propozycją. Zdziwiłbyś się jednak!

To świetna praca. Wiele klubów golfowych zatrudnia młodych członków załogi do tego zadania, oferując im niepowtarzalną okazję do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, zaprzyjaźnienia się z gośćmi, których spotykają, a przy okazji zarobienia pieniędzy.

Oczywiście byłaby to rola zorientowana na klienta, wraz ze wszystkimi wyzwaniami i lekcjami, które pojawiają się na takich stanowiskach. Nauczysz się sztuki dobrej obsługi klienta, a także niezliczonych korzyści płynących z pozytywnego nastawienia.

8. Odkurzacz

Możemy sobie wyobrazić, jak te nastoletnie gałki oczne przewracają się na ten widok, ale wysłuchaj nas! Sprzątanie domu to kolejna prosta praca, którą stosunkowo łatwo byłoby znaleźć. Może również zapłacić więcej, niż można się spodziewać (np. 15 USD za godzinę, w zależności od wymaganej ilości sprzątania).

Rekommenderad:  Modelowa kompresja to wielki smak ML roku 2021

Niezależnie od tego, czy pracowałeś dla rodziny przyjaciela, sąsiada czy kolegi, zamiatałeś i zmywałeś podłogi, odkurzałeś dywany, sprzątałeś pomieszczenia mieszkalne, zmywałeś naczynia i pomagałeś we wszystkim, co potrzebował właściciel domu. Możesz również zaoferować usługę „premium”, w ramach której przynosisz swoje środki czyszczące i sprzęt – w rezultacie naliczając więcej.

9. Ratownik

Ratownik to jedno z najlepszych zajęć dla 15-latków, którzy chcą wziąć na siebie odpowiedzialność. Oczywiście będziesz potrzebować kwalifikacji, aby to zrobić, ale wiele lokalnych grup zatrudni Cię po zaznaczeniu tego pola (a niektóre nawet zorganizują Twoje szkolenie). Od pracy na plaży po basen społecznościowy lub park wodny, bycie wyszkolonym ratownikiem otwiera drzwi do wszelkiego rodzaju możliwości.

Świetnie wygląda również w Twoim CV. Świadczy o zaangażowaniu, dobrych umiejętnościach interpersonalnych, pracy zespołowej, znajomości procedur BHP, chęci wzięcia na siebie odpowiedzialności i spokoju pod presją.

10. Firma rodzinna

Czy Twoja rodzina jest właścicielem i prowadzi firmę? Jeśli tak, może to być idealna oferta pracy dla Twojego 15-latka. Jak zauważyliśmy wcześniej, zwykłe zasady FLSA dotyczące liczby godzin, które mogą pracować, nie miałyby zastosowania. Oznacza to, że będą mogli dołączyć do siły roboczej, aby wykonywać dłuższe zmiany i (w zależności od tego, ile im zapłacisz!) W rezultacie zarobić więcej pieniędzy.

Nie tylko to, ale edukacja byłaby ogromna. Nastolatek w twoim życiu może zdobyć doświadczenie na każdym poziomie biznesu i zrozumieć podstawy prowadzenia odnoszącej sukcesy firmy. Podobnie zaangażowanie ich w tak młodym wieku byłoby idealnym przygotowaniem, jeśli chciałbyś, aby pewnego dnia przejęli władzę.

Spójrz na te oferty pracy dla 15-latków

Trudno przecenić korzyści płynące ze znalezienia pracy w wieku nastoletnim. Od budowania solidnej etyki pracy (i jeszcze lepszego CV) po zarabianie dodatkowych pieniędzy, które napędzają twoją niezależność finansową, lista zachęt jest długa.

Czy szukałeś pracy dla 15-latków, próbując wykorzystać te zalety? Mamy nadzieję, że sugestie zawarte w tym przewodniku pomogły.

Pamiętaj o nich, podążaj za pomysłami i nie powinno upłynąć dużo czasu, zanim twój nastolatek znajdzie rolę odpowiadającą jego potrzebom, zainteresowaniom i skłonnościom.

Ten post pierwotnie pojawił się na Savoteur.

Jonathan Sanchez jest inwestorem w nieruchomości i blogerem zajmującym się finansami osobistymi dla Parent Portfolio. Jest właścicielem małej firmy zajmującej się nieruchomościami, która zarządza kilkoma nieruchomościami inwestycyjnymi na swoim lokalnym rynku. Ma na celu pomóc innym zrozumieć ich pieniądze i wygenerować dochód pasywny. Występował także w Business Insider, USA Today i FOX Business.