10 najlepszych motywów na Androida, aplikacji tematycznych i dostosowań!

najlepsze motywy z Androidem na obrazie Motywy na Androida są w okresie przejściowym. W dawnych czasach trzeba było zrootować telefon, jeśli chcesz zmienić takie rzeczy, jak kolory menu ustawień lub zrobić Google Play Store ciemno Obecnie wielu producentów OEM obsługuje tematy systemowe w dedykowanych sklepach z motywami lub przynajmniej w ciemnych trybach, które wpływają na każdą możliwą aplikację w telefonie, zależnie od tego, czy programista na to pozwala. Jednak wiele starych sposobów nadal działa, w tym pakiety ikon, zewnętrzne uruchamiacze Androida, różne aplikacje do tapet, a nawet bardziej hardcorowe rzeczy, takie jak twórcy widgetów i tapet na żywo. Istnieje mnóstwo rzeczy, które możesz zrobić i, szczerze mówiąc, potrzeba kilku list aplikacji, aby wymienić je wszystkie. W tym artykule omówimy najlepsze motywy na Androida z punktu widzenia dostosowywania. Mamy inne listy aplikacji połączone poniżej, aby uzyskać jeszcze więcej pomysłów tematycznych.

Launcher akcji

Bezpłatnie / Do 12,00 $

Action Launcher to świetne miejsce na rozpoczęcie tematycznych tematów. Zawiera kilka podstawowych elementów tematycznych. Może automatycznie dostosowywać kolory programu uruchamiającego na podstawie kolorów na tapecie. Ponadto ma wiele opcji dostosowywania, dzięki którym wszystko wygląda tak, jak chcesz. Dotyczy to Androida 7.1 stylowe skróty do aplikacji, szybki pasek, inteligentne ikony i elementy z Google Pixel Launcher. Jest to również bardzo solidna aplikacja do uruchamiania. Za pomocą tego jednego i odrobiny smaru do łokci możesz robić wszelkiego rodzaju zabawne motywy na Androida. Evie Launcher to kolejny doskonały program uruchamiający z wieloma indywidualnymi opcjami dostosowywania.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Facer and WatchMaker

Bezpłatnie z zakupami w aplikacji

Wear OS ma rozbudowany system tematyczny. Facer i WatchMaker są prawdopodobnie szczytem tego. Obie pozwalają na niestandardowe tworzenie tarcz zegarka dla urządzenia Android Wear. Możesz także znaleźć tysiące tarcz zegarków od innych osób. Możesz przesłać swoje projekty i również przyczynić się do tego numeru. Facer obsługuje również urządzenia Gear S2 i S3. Osoby korzystające z Wear OS mogą używać takich aplikacji tematycznych, aby ich zegarki wyglądały tak samo niesamowicie, jak telefony z odrobiną pracy.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Gboard i SwiftKey

Darmowe

Gboard i SwiftKey to dwie najpopularniejsze klawiatury Android. Oba są również doskonałe do tematów. SwiftKey ma więcej unikalnych motywów wraz z motywami sezonowymi i tym podobnymi. Motywy Gboard są nieco bardziej podstawowe. Jednak obie klawiatury mają niestandardowe motywy dostępne na wstępnie zaprogramowanych elementach. Istnieją inne klawiatury z tą funkcją. Gboard i SwiftKey są po prostu dwoma najlepszymi pod względem faktycznej użyteczności i tematyki. Ponadto oba są bezpłatne i nie zawierają zakupów ani reklam w aplikacji. Dziękuję Google i Microsoft!

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

KWGT i KLWP

Darmowy / $3.49

KWGT i KLWP to obecnie dwie najpopularniejsze aplikacje tematyczne. KWGT to niestandardowy program do tworzenia widgetów. Zawiera mnóstwo różnych funkcji, dzięki którym możesz tworzyć widżety, które chcesz. Aplikacja obsługuje Google Fit, większość danych z czujników, pogodę, a nawet takie rzeczy, jak niestandardowe liczniki odliczania. Ma także obsługę Tasker dla jeszcze większej funkcjonalności. KLWP to animator tapet na żywo. Posiada edytor WYSIWYG, który pozwala tworzyć według własnego uznania. Ma również wiele funkcji z KWGT. Są doskonałe dla motywów Androida. Istnieje również ekran blokady KLCK Kustom, jeśli chcesz pójść jeszcze dalej.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

MIUI-ify

Bezpłatnie / Do $7.49 MIUI-ify to unikalna aplikacja do dostosowywania. Daje ci szybkie menu ustawień podobne do tego w MIUI. Ta wersja szybkich ustawień pojawia się od dołu zamiast od góry. Możesz zmieniać kolory i motywy oraz same ikony, aby dostosować je do swoich potrzeb. Jest to nieco więcej ustawień niż standardowe szybkie ustawienia Androida. Ponadto istnieją dziesiątki innych ustawień, pełna obsługa powiadomień i różne suwaki dla takich rzeczy, jak głośność alarmu i jasność. To dobry sposób na oderwanie się od typowego menu szybkich ustawień.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

MIUI-ify - najlepsze aplikacje do dostosowywania

Aplikacje paska nawigacyjnego

Bezpłatnie / Do $1.99

Aplikacje paska nawigacyjnego motywują przyciski przycisków programowych. Jego podstawowa funkcja działa podobnie jak klawiatura Chrooma. Zmienia kolor niezależnie od używanej aplikacji. Możesz także zmienić go na doWolny kolor, jeśli chcesz. Zawiera także różne obrazy, wskaźnik baterii i wiele innych. Programiści akceptują również żądania niestandardowych obrazów do przyszłych aktualizacji. Jest kilka wad. Na przykład nie będzie działać z niektórymi telefonami Huawei. Możesz wypróbować większość funkcji za darmo. Wersja płatna odblokowuje wszystkie funkcje. Aplikacja Gesty nawigacyjne XDA to kolejny fajny pomysł na sekcję klawiszy programowych w telefonie.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Aplikacje paska nawigacyjnego - najlepsze aplikacje dostosowywania

Nova Launcher

Darmowy / $4.99

Nova Launcher jest prawdopodobnie najlepszą dostępną aplikacją do uruchamiania. Jest także doskonały do ​​motywów na Androida. Ma mnóstwo opcji dostosowywania. Możesz sprawić, że będzie wyglądał prawie tak, jak chcesz. Obsługuje pakiety ikon, pozycjonowanie podsieci, sterowanie kolorami, przewijaną stację dokującą i wiele innych. Istnieją również motywy Nova Launcher w Google Play, które dodają nieco więcej do miksu. Wersja płatna dodaje kilka dodatkowych funkcji. Możesz także uzyskać wtyczkę, która dodaje znaczki powiadomień do aplikacji. To dobre miejsce na początek.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Nova Launcher to jedna z najlepszych aplikacji na Androida

Tapet

Darmowy / $1.99

Istnieje wiele aplikacji do tapet z naprawdę fajnymi rzeczami. Tapet nie jest jedną z tych aplikacji. Zamiast tego ta aplikacja losowo generuje tapety z jednym z wielu wzorów. Do wyboru jest prawie 100 wzorów, a kolory można w 100% dostosować. Wszystko jest generowane na twoim urządzeniu, więc działa również offline. Ten ma trochę krzywej uczenia się. Sterowanie nie jest łatwe, gdy jesteś przyzwyczajony do działania innych aplikacji. Jest to jednak bardzo niewielka i tymczasowa grabieżka. Można tu znaleźć naprawdę fajne, jedyne w swoim rodzaju rzeczy. Darmowa wersja daje dostęp do niektórych wzorów. Wersja premium odblokowuje wszystkie wzory. Niektóre inne doskonałe aplikacje w tej przestrzeni to Minima i Vectorify da Home.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Tapet najlepsze aplikacje do dostosowywania dla Androida

UCCW

Darmowy / $4.99

UCCW to jedna z najpopularniejszych aplikacji na niestandardowe widżety. Ma edytor WYSIWYG. W ten sposób możesz zobaczyć, jak wygląda Twój widget podczas jego tworzenia. Możesz dodać wszelkiego rodzaju funkcje, w tym wydarzenia w kalendarzu, pogodę, baterię, nieodebrane połączenia, różne powiadomienia, lokalizację i inne. Obsługuje również Tasker. Możesz pobrać dodatkowe pakiety skórek jako aplikacje w Google Play. Możesz także importować widżety wykonane przez inne osoby. Tu i tam ma kilka błędów. Jest też trochę krzywej uczenia się. Pomóżcie, to dobrze.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Walli

Bezpłatnie z zakupami w aplikacji

Walli to ponadprzeciętna aplikacja do tapet. Ma kilka losowych obrazów i dzieł sztuki od losowych artystów. To trochę jak Etsy, ale dla twoich tapet. Możesz znaleźć mnóstwo unikalnych rzeczy, których ogólnie nie możesz znaleźć nigdzie indziej. Walli robi też dobrze, dając swoim artystom zarobki z samej aplikacji. Uzupełnia funkcjonalność dzięki użytecznemu interfejsowi użytkownika i zgrabnej liście odtwarzania, która pomaga odkrywać nowe tapety. Lubimy też Google Wallpapers, Abstruct i WallPix do tapet.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Walli - najlepsze aplikacje do tapet fotograficznych dla Androida

Bonus: motywy OEM

Darmowe / Różne

Android nie ma natywnych motywów. To właśnie dlatego motywy Androida są tak trudne. Jednak wielu producentów OEM ma motywy w swoich skórkach. Samsung, HTC, LG, Huawei, MIUI i inne mają silniki tematyczne. Musisz je znaleźć w menu ustawień lub w indywidualnym sklepie z aplikacjami OEM, aby je znaleźć. Mogą one zmienić kolor i motyw ikon, tła, szybkich ustawień, menu ustawień i innych elementów, do których normalne metody tematyczne nie mogą dostać się normalnie. Nie są zbyt zróżnicowane, a niektóre z nich kosztują pieniądze. Jest to jednak dobre miejsce na początek, jeśli nie masz zasobów Androida.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Bonus: Opcje rootowania tematów

Darmowe

Zrootowane urządzenia mają znacznie więcej opcji tematycznych niż urządzenia niezrootowane. Ci, którzy odważą się złamać gwarancję i przejść na nieuczciwość, mają mnóstwo opcji, w tym Xposed Framework dla różnych ulepszeń interfejsu użytkownika, Substratum i Synergy dla motywów nakładek, a niektóre niestandardowe ROM-y pozwalają również na różne elementy tematyczne. Jest to jeden z niewielu dobrych powodów, dla których warto zrootować urządzenie, ponieważ pozwala ono na wkopanie się w system, zamiast być zablokowanym jak zwykłe, niezrootowane urządzenia. Połączyliśmy Substratum, ale być może będziesz musiał wykonać kopanie, aby znaleźć wszystkie różne opcje zrootowanego urządzenia.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY!

Jeśli przegapiliśmy jakieś świetne motywy na Androida, opowiedz nam o nich w komentarzach! Ponadto, jeśli jesteś trochę nowy, możesz znaleźć mnóstwo samouczków na temat programistów Reddit i XDA. Obie strony mają dość ostre wątki tematyczne! Możesz także kliknąć tutaj, aby sprawdzić naszą najnowszą aplikację na Androida i listy gier!