Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 najlepszych narzędzi do badania słów kluczowych dla SEO

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 najlepszych narzędzi do badania słów kluczowych dla SEO

Wiele osób mówi o optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), ale większość z nich tak naprawdę nie wie, od czego zacząć — ani jak uzyskać pożądane wyniki. Podstawy SEO są dość łatwe do zrozumienia, dlatego tak wiele osób, zwłaszcza właścicieli firm i przedsiębiorców, mówi o nich. Ale jeśli chodzi o faktyczne stosowanie strategii SEO w ich biznesie, bardzo niewielu kiedykolwiek zaczyna. (A jeśli tak, to często w aspektach SEO, które tak naprawdę nie dają najlepszych wyników).

Więc zamiast marnować czas i pieniądze na „robienie” SEO bez faktycznej wiedzy, co robisz, dlaczego nie zacząć od tego, co naprawdę ważne:

Słowa kluczowe.

Jeśli chcesz swój Taktyki SEO aby uzyskać jakąkolwiek przyczepność, musisz zrozumieć, na jakie słowa kluczowe kierujesz reklamy i dlaczego. Właściwe słowa kluczowe nie tylko zwiększają ruch w Twojej witrynie, ale także przyciągają więcej właściwych osób — a to ma kluczowe znaczenie.

Jeśli wszystkie twoje wysiłki SEO przyciągają tylko ludzi do Twojej witryny, a nie rzeczywistych kupujących, to w 100% marnujesz czas i pieniądze.

Co więcej, gdy zrozumiesz, na jakie słowa kluczowe chcesz kierować swoje SEO, pomoże Ci to zaprojektować treści (w tym płatne reklamy), które przemawiają bezpośrednio do odbiorców. Innymi słowy, właściwe słowa kluczowe przyciągają odpowiednich ludzi, a to przekłada się na sprzedaż.

Znalezienie odpowiednich słów kluczowych dla SEO

Oczywiście znalezienie idealnych słów kluczowych nie zawsze jest prostym zadaniem, zwłaszcza jeśli próbujesz zrobić to wszystko samodzielnie. Tylko tyle możesz zrobić bez pomocy zaawansowanych narzędzi.

Obecnie najskuteczniejsze SEO opiera się na najlepszych w branży narzędziach do badania słów kluczowych. Te inteligentne narzędzia dostarczają niesamowitych informacji, prowadząc Cię na każdym kroku, aby upewnić się, że znajdujesz właściwe słowa kluczowe, a następnie lokujesz pieniądze reklamowe we właściwych miejscach.

Chociaż do wyboru jest mnóstwo narzędzi do badania słów kluczowych SEO, najlepsi wykonują te rzeczy (i nie tylko):

  • Znajdź popularne pomysły na tematy dotyczące treści
  • Sortuj według wyszukiwań w wyszukiwarkach, aby wiedzieć, czego szukają Twoi odbiorcy
  • Zaplanuj strategię i harmonogram treści, aby móc podjąć działania w związku ze znalezionymi badaniami
  • Zapewnij początkowe słowa kluczowe (jedno lub dwa słowa) i słowa kluczowe z długim ogonem (powszechne frazy i wyszukiwania), aby Twoja treść mogła zawierać oba
  • Zapewnij wgląd w to, co robi konkurencja i jak sobie radzi
  • Pozwalają zobaczyć, co najlepsze strony robią, aby znaleźć się na pierwszej stronie (i co możesz zrobić, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki)

11 najlepszych narzędzi do badania słów kluczowych dla SEO

Teraz, gdy wiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze narzędzia do badania słów kluczowych, przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych dostępnych.

1. SEMrush

Jedno z najpopularniejszych narzędzi SEO, SEMrush robi to wszystko, w tym doskonałe badanie słów kluczowych. Chociaż robi wiele, jednym z najlepszych narzędzi w SEMrush pod względem słów kluczowych jest „Przegląd słów kluczowych”. Korzystając z tego narzędzia, uzyskujesz wszelkiego rodzaju dane, których możesz użyć do poprawy pozycji w wyszukiwarkach, na przykład ile osób rzeczywiście wyszukuje słowa kluczowego każdego miesiąca, trend określonego słowa kluczowego (czy staje się ono bardziej popularne?) inne podobne słowa kluczowe, których możesz chcieć użyć.

Rekommenderad:  5 Darmowe edytory wideo online dla początkujących i twórców treści

Kolejną wspaniałą cechą SEMrush jest to, że możesz korzystać z witryn konkurencji, aby uzyskać kompleksowy przegląd tego, co pomaga im w rankingu, na przykład organicznych wyszukiwanych haseł i innych danych słów kluczowych.

SEMRush jest jedną z droższych opcji na tej liście, a jej najtańszy plan zaczyna się od 119,95 USD miesięcznie. Ten plan startowy najlepiej nadaje się dla freelancerów, wewnętrznych marketerów i startupów. Możesz też sprawdzić inne Alternatywy SEMrush jeśli masz ograniczony budżet.

2. Jaaxy

Jeśli chcesz szybko uzyskać tysiące słów kluczowych, Jaaxy to świetne narzędzie SEO dla słów kluczowych, które możesz mieć w kieszeni swojej firmy. Jedno z najłatwiejszych w użyciu narzędzi do badania słów kluczowych, największą zaletą korzystania z Jaaxy jest po prostu liczba słów kluczowych uzyskiwanych z jednego wyszukiwania. A gdy zaczniesz dokładniej przyglądać się tym słowom kluczowym, możesz użyć Jaaxy, aby uzyskać jeszcze więcej danych. Możesz także użyć Jaaxy, aby dowiedzieć się, które witryny Twojego konkurenta są oceniane pod kątem dokładnych warunków. Po prostu skorzystaj z narzędzia Cytated Search Result (QSR), a będziesz na najlepszej drodze do sukcesu SEO w mgnieniu oka.

Jaaxy oferuje bezpłatną wersję próbną, aby przetestować swoją usługę, z limitem 30 wyszukiwań słów kluczowych i 20 wyników wyszukiwania. Jeśli uznasz, że Jaaxy dobrze pasuje do Twojej firmy, możesz zacząć od planu Pro za 49 USD miesięcznie.

3. OdpowiedzThePublic

Mniej „formalne” niż inne narzędzia do badania słów kluczowych SEO, OdpowiedzThePublic jest wyjątkowy, ponieważ jest wizualnie interesujący. A kiedy uzyskasz wyniki, które chcesz zapisać, możesz szybko pobrać je wszystkie do pliku CSV. Ponieważ AnswerThePublic jest tak szybki i łatwy w użyciu, jest doskonałym narzędziem do utrzymania przeglądarki internetowej. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć, to słowo kluczowe, a narzędzie pokazuje, czego ludzie szukają za pomocą tego słowa kluczowego.

Wszystkie wyniki, które otrzymujesz na AnswerThePublic, są generowane na podstawie funkcji automatycznego sugerowania w Google i Bing. Darmowa wersja AnswerThePublic jest świetna dla twórców treści i blogerów, którzy chcą generować pomysły na treści, które będą dobrze działać pod kątem SEO. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych wyników, będziesz chciał przejść na plan Pro (który kosztuje 79 USD miesięcznie, płatny rocznie).

4. Ubersugeruj

Neil Patel, jeden z królów treści i SEO, stworzył Ubersugeruj aby pomóc użytkownikom uzyskać wgląd w słowa kluczowe. Korzystając z Ubersuggest, dowiesz się, ile osób wyszukuje dane słowo kluczowe każdego miesiąca, zasugerujesz powiązane słowa kluczowe i frazy oraz uzyskasz wgląd, aby zrozumieć, jak trudne będą niektóre słowa kluczowe pod względem rankingu w wyszukiwarkach. Ubersuggest staje się jeszcze bardziej szczegółowy, oferując dane dotyczące liczby linków zwrotnych na stronie internetowej, liczby jej udostępnień i nie tylko.

Korzystanie z Ubersuggest jest bezpłatne, ale niektóre funkcje, takie jak historyczne dane słów kluczowych, są dostępne tylko w przypadku płatnego abonamentu. Ceny zaczynają się od 29 USD miesięcznie i są bezpłatne 7-dniowa wersja próbna jest dostępna do przetestowania w pierwszej kolejności.

Rekommenderad:  Zwiększanie częstotliwości fakturowania: 4 Powody, dla których powinno to przynieść korzyści Twojej firmie

5. Eksplorator słów kluczowych Ahrefs

Ahrefy istnieje w świecie SEO od jakiegoś czasu, ale ostatnio został zaktualizowany i ulepszony, co czyni go kolejnym czołowym konkurentem pod względem najlepszych narzędzi do badania słów kluczowych. Bardziej niż inne narzędzia, Ahrefs zapewnia najbardziej szczegółowe informacje o słowach kluczowych, w tym bardzo ważną funkcję „trudności słów kluczowych”. Wiedząc, jak trudne będzie pozycjonowanie dla niektórych słów kluczowych, możesz podejmować mądrzejsze decyzje dotyczące tego, na które słowa kluczowe chcesz kierować reklamy (i inwestować w nie czas i pieniądze).

Ahrefs zapewnia również zaawansowane informacje, w tym dokładną liczbę wymaganych linków zwrotnych, aby konkurować o rankingi słów kluczowych w głównych wyszukiwarkach.

Ceny Ahrefs zaczynają się od 99 USD miesięcznie za plan Lite. za $7oferują również 7-dniowa wersja próbna umożliwiająca przetestowanie oprogramowania przed wykupieniem subskrypcji.

6. SECockpit

Jedno z bardziej zaawansowanych narzędzi do badania słów kluczowych dla SEO, SECockpit może być używany na wiele sposobów, dzięki czemu jest wszechstronnym wyborem dla profesjonalistów SEO, firm i blogerów. Wypełniony mnóstwem unikalnych wbudowanych funkcji, SECockpit zapewnia wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o trendach wyszukiwania, prognozach ruchu i konkurencji organicznej.

Chociaż może nie być najlepszym narzędziem dla początkujących SEO, po prostu dlatego, że może tak wiele, jest zdecydowanie idealnym narzędziem do badania słów kluczowych dla osób, które są zaznajomione z optymalizacją wyszukiwarek (lub które są gotowe na dużą dawkę tego, co SEO naprawdę jest).

Możesz wypróbować SECockpit za darmo z ich 7-dzień próbny. Jeśli zdecydujesz się zapisać na płatną subskrypcję, ceny zaczynają się od 39 USD miesięcznie za ich plan osobisty.

7. Planer słów kluczowych Google

Chociaż tak naprawdę nie ma to być narzędzie SEO do badania słów kluczowych, Planer słów kluczowych Google jest w rzeczywistości niezwykle pomocny właśnie w tym. Aby rozpocząć, wystarczy wpisać słowo kluczowe, a następnie przejrzeć dane. Zobaczysz takie informacje, jak miesięczna liczba wyszukiwań, a także zalecane propozycje słów kluczowych, na które możesz kierować reklamy. To świetny początek dla każdego, kto zaczyna przygodę z SEO i potrzebuje kilku podstawowych danych wprowadzających.

Planer słów kluczowych Google jest również bezpłatny, o ile masz utworzone konto Google Ads.

8. Narzędzie propozycji słów kluczowych

Podobne do AnswerThePublic, Narzędzie propozycji słów kluczowych używa Google Suggest do zbierania słów kluczowych i innych danych słów kluczowych. Jedną z zalet korzystania z Narzędzia propozycji słów kluczowych jest to, że łatwo uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat słów kluczowych, na które chcesz kierować reklamy. Możesz dodać filtry do swoich wyszukiwań, aby dokładnie określić słowa kluczowe, których chcesz użyć.

Kolejną fajną funkcją tego narzędzia jest możliwość generowania propozycji słów kluczowych na podstawie witryny konkurencji. Wystarczy wejść na ich witrynę, a Narzędzie propozycji słów kluczowych automatycznie wygeneruje listę propozycji słów kluczowych na podstawie treści znajdujących się w tej witrynie.

Rekommenderad:  Jak tworzyć, edytować i usuwać domyślne szybkie odpowiedzi dla Apple Watch

Narzędzie propozycji słów kluczowych oferuje również wersję Pro swojego narzędzia, która, jak twierdzą, „daje słowa kluczowe, które są ukryte przed wszystkimi innymi”, oprócz dostarczania dodatkowych danych. Ceny zaczynają się od 199 USD miesięcznie.

9. Serpstat

Kolejny świetny wybór narzędzi do badania słów kluczowych, Serpstat pomaga znaleźć najlepsze wyniki Google dla określonego słowa kluczowego, na które chcesz kierować reklamy. Gdy znajdziesz swoją największą konkurencję dla określonego słowa kluczowego, Serpstat pomoże Ci uzyskać jeszcze więcej informacji, w tym, jak są widoczni dla tego słowa kluczowego, a także co trzeba zrobić, aby je przewyższyć.

Unikalnym aspektem Serpstat jest możliwość wyszukiwania słów kluczowych na podstawie kraju. Może to być szczególnie pomocne dla firm, które chcą wejść na rynek międzynarodowy.

Serpstat jest darmowy, ale oferuje również płatne plany, które zapewniają więcej wyszukiwań dziennie, wyniki na raport i więcej. Ceny zaczynają się od 69 USD miesięcznie za plan Lite.

10. Eksplorator słów kluczowych Moz

Jeśli chcesz zwiększyć ruch w swojej witrynie za pomocą SEO, to Eksplorator słów kluczowych Moz jest doskonałym narzędziem do wykorzystania. Jedną z najlepszych funkcji Moz jest to, że może pomóc Ci znaleźć „boczne” słowa kluczowe, które są powiązane, ale nie są często sugerowane.

W świecie SEO Moz jest uważany za jedno z najmądrzejszych narzędzi, dlatego jest tak często używany przez ekspertów. Możesz także skorzystać z funkcji Moz, aby dowiedzieć się, ilu kliknięć możesz się spodziewać po słowie kluczowym, na które chcesz kierować reklamy. Pozwala to przewidywać wyniki i dokładnie wiedzieć, ile czasu i pieniędzy należy przeznaczyć na ranking dla określonego słowa kluczowego.

Moz oferuje narzędzie Keyword Explorer za darmo. Jednak oferują również wersję Pro swojego oprogramowania, która obejmuje audyty witryn, śledzenie pozycji, analizę linków zwrotnych i zaawansowane badanie słów kluczowych. Możesz zarejestrować się na 30-dniowy okres próbny – jeśli zdecydujesz się na subskrypcję, ceny zaczynają się od 99 USD miesięcznie.

Wniosek

Przy tak wielu dostępnych narzędziach do badania słów kluczowych podjęcie decyzji, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, może być trudne. Niezależnie od tego, czy próbujesz pozycjonować nowy sklep internetowy, czy poprawić SEO na blogu, badanie słów kluczowych może być niezwykle pomocne. Najlepsze narzędzie dla Twojej firmy to zawsze takie, które mieści się w Twoim budżecie i spełnia wszystkie Twoje potrzeby. Wskaż funkcje, których najbardziej potrzebujesz z narzędzia do badania słów kluczowych, i wybierz to, które jest dla Ciebie odpowiednie.

Table of Contents