Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 najlepszych programów do kontroli rodzicielskiej chroniących Twoje dziecko w Internecie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 najlepszych programów do kontroli rodzicielskiej chroniących Twoje dziecko w Internecie

Internet oferuje wszystkie potrzebne informacje za kilkoma naciśnięciami klawiszy i jest pełen świetnych narzędzi dla studentów poszukujących informacji. Ale Internet ma ciemną stronę, podobnie jak tylne uliczki dużych miast, gdzie czyhają wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwa. To zrozumiałe, że rodzice szukają sposoby blokowania dostępu do stron dla dorosłych. Aby czuli się bezpiecznie, wiedząc, że ich dzieci nie będą się dziwić i odwiedzać takich witryn, programiści na całym świecie wkładają wiele ciężkiej pracy w tworzenie najlepszego oprogramowania do blokowania witryn dla dorosłych.

Również nowa generacja smartphones i tablety, takie jak nowy iPhone 5 (który ma wiele nowych funkcji) lub Samsung Galaxy S 3 dać dzieciom możliwość poruszania się po Internecie i interakcji z innymi na portalach społecznościowych. Naraża ich to na ryzyko stania się ofiarą cyberprzemocy lub nawigacji, nawet przez przypadek, w witrynach dla dorosłych. Dobrą stroną jest to, że pracują nad tym programiści aplikacji na Androida i iOS zrobienie smartphones bezpieczniejsze dla dzieciograniczając instalację tych witryn lub aplikacji.

Poziomy ochrony

 • Zintegrowany z systemem operacyjnym – wszystkie systemy operacyjne mają jakąś funkcję kontroli rodzicielskiej, która blokuje dostęp do niektórych stron internetowych z kont użytkowników dzieci. Windows Bezpieczeństwo rodzinne na żywo to doskonałe narzędzie do śledzenia dzieci i ich aktywności w Internecie. Umożliwia wyznaczanie limitów czasowych, blokowanie stron internetowych, tworzenie filtrów i przeglądanie raportów aktywności na temat tego, co Twoje dzieci robią w sieci. Apple zawiera także niesamowitą funkcję kontroli rodzicielskiej w systemie MacOS, ograniczającą czas spędzony na komputerze, filtrującą pocztę e-mail, rozmowy iChat lub strony internetowe. Działają świetnie, ale czasem potrzebna jest pomocna dłoń, a jest ich mnóstwo oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej pomóc Ci.
 • Ochrona smartfona – Zarówno na urządzenia z Androidem, jak i iOS, możesz znaleźć aplikacje, które pomogą Ci śledzić, co Twoje dzieci odwiedzają w Internecie. Ponadto aplikacje zabezpieczające mogą regularnie skanować swoje urządzenia i automatycznie usuwać aplikacje stanowiące zagrożenie. Aplikacje dla dorosłych można pobrać z Internetu, a na ich komputerach są zainstalowane takie narzędzia smartphonesmożna przed nimi chronić dzieci.
 • Ochrona przeglądarki – Dostępne są wszelkiego rodzaju narzędzia i dodatki dla wszystkich powszechnie używanych przeglądarek, które oferują dobry poziom kontroli rodzicielskiej

kontrola. Mają możliwość blokowania witryn na podstawie kryteriów takich jak nazwa, opis, adres URL i tak dalej. Są chronione hasłem, więc Twoje dzieci nie mogą wyłączyć funkcji kontroli rodzicielskiej. Dobrym przykładem takiej usługi jest Pasek kontroli rodzicielskiejnarzędzie, które może pomóc w blokowaniu stron internetowych za pomocą haseł.

Te poziomy ochrony zapewniają spokój ducha i bezpieczne przeglądanie Internetu dla Twoich dzieci. Ale to nie wszystko, co jest potrzebne. Musisz osobiście monitoruj swoje dzieci, gdy są online, daj im wskazówki i naucz, aby nie klikały reklam ani nie pobierały potencjalnie szkodliwych programów. Wiadomo, że wielu rodziców nie monitoruje swoich dzieci podczas przeglądania sieci, głównie dlatego, że nie znają sieci i nie posiadają odpowiedniej wiedzy, aby stworzyć bezpieczne środowisko sieciowe dla swoich dzieci.

Szczyt 6 Filtry internetowe/oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej

6. Ochrona sieci K9

Program, który może być przydatny zarówno dla rodziców, jak i dzieci, K9 Web Protection to program, który pozwala na całkowite kontrolować zawartość sieci które mogą przeglądać Twoje dzieci, a także wykrywa oszustwa internetowe i inne złośliwe strony internetowe, do których możesz wejść. Posiada stale aktualizowaną bazę niebezpiecznych lokalizacji w sieci i stale wyszukuje inne, dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie podczas przeglądania. Daje możliwość blokowania stron internetowych za pomocą haseł i posiada algorytm filtrujący, który wykorzystuje ponad 70 kategorii do wykrywania i blokowania określonych stron internetowych. Może także filtrować wyniki z wyszukiwarek, aby Twoje dzieci nie mogły przypadkowo przejść do witryn pornograficznych lub innych treści dla dorosłych. Program jest również dostępny dla systemu operacyjnego MacOS X lub smartfona.

5. SentryPC

Jeśli Twoje dziecko spędza wiele godzin w Internecie, masz rację, że się martwi, jeśli nie ogląda treści, które mogą być dla niego szkodliwe, takich jak strony internetowe zawierające przemoc lub strony dla dorosłych. A biorąc pod uwagę wszystkie seksualne drapieżniki w Internecie, zmartwienie jest zrozumiałe. Dbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka w Internecie musi być priorytetem. W tym miejscu SentryPC wyciąga pomocną dłoń zaniepokojonym rodzicom. Oferując wszystko, od keyloggerów po kontrolę komunikatorów, korzystając z tego oprogramowania, możesz mieć pewność, że Twoje dziecko przegląda Internet bezpiecznie i bez ryzyka wypadnięcia z rezerwacji. Chociaż nie jest to najtańszy z programów, gdy się nad tym zastanowisz, co jest ważniejsze niż bezpieczeństwo Twojego dziecka? Poza tym to działa Windows 8bardzo fajny!

4. Nortona 360

Bardzo popularny system zabezpieczeń internetowych, który oferuje Norton 360 kontrola rodzicielska na najwyższym poziomiewraz z filtrami stron internetowych, Facebook skanuj w poszukiwaniu szkodliwych linków i aplikacji oraz dobrze znanego programu antywirusowego, który jest w stanie pozbyć się większości zagrożeń. Najlepszą rzeczą w Nortonie jest to, że oferuje doskonałe bezpieczeństwo na wszystkich poziomach i nie trzeba instalować całej baterii programów do tej ochrony, jedno oprogramowanie – pełna ochrona. Bardzo dobrze zaprojektowany program z prostym i intuicyjnym interfejsem, Norton 360 na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo Twojego komputera i Twoich dzieci, a jego największą zaletą jest to, że może z niego korzystać każdy, bez względu na poziom wiedzy technologicznej. Spróbuj i przekonaj się, jak dobre to może być chronić dzieci z treści dla dorosłych lub zawierających przemoc w Internecie.

3. Bezpieczeństwo rodzinne AVG

Świetny sposób monitoruj swoje dzieci jest korzystanie z programu AVG Family Safety. Umożliwia tworzenie profili dla każdego dziecka i wykorzystuje technologię naciśnięć klawiszy do „czytania” słów i zwrotów, które można uznać za niebezpieczne. Oprogramowanie wykrywa te słowa i powiadamia rodziców za pomocą wiadomości SMS. Ma także możliwość monitorowania sieci społecznościowych, takich jak Facebook do niebezpiecznych zajęć, a jeśli masz więcej niż jedno dziecko, możesz utworzyć profil dla każdego z nich, w zależności od jego wieku i tego, na co im pozwalasz. Menedżer czasu jest również doskonałym narzędziem, ograniczającym korzystanie z komputera do dozwolonych ram czasowych.

2. Zegarek dla dzieci

Kiedy Twoje dzieci korzystają z Internetu, mogą łatwo paść ofiarą internetowych drapieżników znęcanie się w Internecie. Wchodząc na czaty z nieznajomymi, narażają się na ryzyko. KidsWatch oferuje wyjątkowy poziom ochrony, monitorowania czatów i komunikatorów. Ponadto program umożliwia filtrowanie stron internetowych, dodawanie limitów czasu pracy komputera, aby Twoje dzieci nie mogły spędzić całej nocy na komputerze, a także rejestrowanie swojej aktywności, dzięki czemu możesz sprawdzać, co robią, przeglądając szczegółowy dziennik aktywności wraz z naciśnięciami klawiszy, rozmów lub odsłon.

1. Kontrola rodzicielska Net Nanny

Kontrola rodzicielska Net Nanny to zdecydowanie jedno z najlepszych rozwiązań dla rodziców, umożliwiające blokowanie witryn internetowych lub klientów czatów, które uważają za szkodliwe dla ich dzieci. Oferuje pełną gamę narzędzi, dzięki którym kontrola rodzicielska staje się dziecinnie prosta. Kolejną zaletą programu jest jego przyjazny interfejs, dzięki czemu jest łatwy w obsłudze nawet dla osób posiadających minimalną wiedzę na temat obsługi komputera. Wszyscy zainteresowani rodzice powinni używać takich narzędzi do kontrolowania stron internetowych, które mogą przeglądać ich dzieci. Umożliwia także zdalne monitorowanie oraz może wyszukiwać i blokować wyświetlanie wulgaryzmów w czatach i SMS-ach.

Szczyt 4 aplikacje do kontroli rodzicielskiej dla smartphones

4. Ochrona sieci K9

Spotykamy się ponownie z K9, ale tym razem jako narzędzie do ochrona twoich dzieci smartphones. Niezależnie od tego, czy chodzi o system Android, czy iOS, K9 stale czuwa nad tym, aby treści dla dorosłych nie pojawiały się na smartfonie Twojego dziecka. Wszystkie narzędzia i gadżety z programu PC/Mac są nadal dostępne dla wersji mobilnej, dzięki czemu możesz korzystać z pełnej ochrony na każdym urządzeniu. Ma również możliwość skanowania stron internetowych i zapisywania obrazów w bezpieczny sposób, dzięki czemu podczas pobierania czegoś z Internetu nie jest dołączone żadne złośliwe oprogramowanie ani inne niebezpieczne skrypty.

3. Rodzina Norton w Internecie

Cyberprzemoc, niebezpieczne SMS-y i nieodpowiednie treści należą już do przeszłości, gdy korzystasz z Norton Online Family. To jedna z najlepszych aplikacji do kontrolowania przepływu informacji do dzieci smartphones. Aplikacja ma również inne fajne funkcje, takie jak:

  • raporty z działalności przesyłane e-mailem
  • kompatybilność między platformami (działa na Windows OS, MacOS X i platformy mobilne)
  • monitorowanie wideo
  • monitorowanie sieci

Jednym słowem: pełna ochrona! Rodzice mają również możliwość modyfikacji filtrów i ustawień pilota, a aplikacja „rośnie” wraz z dziećmi, modyfikując ustawienia w zależności od wieku.

2. Kids Place – Kontrola rodzicielska

Aplikacja, która przejmuje kontrolę nad smartfonem dziecka i zapewnia mu bezpieczeństwo podczas korzystania z tych urządzeń. Aplikacja ma możliwość blokowania połączeń przychodzących z określonych lub nieznanych numerów, wyłączania dostępu bezprzewodowego (Wi-Fi lub Bluetooth), aby ograniczyć ilość promieniowania, na które narażone są dzieci, a nawet może blokować Google Play Store, aby dzieci nie zaczynały kupować aplikacji, dopóki nie wyczerpie się portfel. Aplikacja ma funkcje, dzięki którym jest idealna dla dzieci w każdym wieku, od małych dzieci po nastolatki.

1. Littleye

Jeśli Twoje dziecko spędza cały czas przed swoim iPhonem, Littleye udostępni Ci okno do swojego smartfona. Dzięki temu możesz zobaczyć, co robi, jakie ma aplikacje i jakie strony internetowe przeglądał. Możesz także ustawić blokady czasowe, aby nie mógł korzystać ze smartfona w szkole lub kiedy powinien spać. Możesz także ustawić filtry sieciowe, aby nie odwiedzał witryn dla dorosłych ani treści zawierających przemoc.

Jedyną wadą tych rozwiązań jest to, że dzieci z zaawansowanymi umiejętnościami obsługi komputera mogą je szybko ominąć (Twoje naprawdę było jednym z tych dzieci, którym przekazano hasła na moich komputerach). Zatem w pewnym sensie nie ma sposobu, aby uniemożliwić im dostęp do niebezpiecznych stron internetowych, jeśli naprawdę tego chcą. Sprawdź także aplikacje dla rodziców na Androida i iOS.

Konieczne jest kontrolowanie dziecka podczas surfowania po Internecie. Nawet przez przypadek mogą trafić na strony pornograficzne lub inne treści, które nie są dla nich polecane. Problem w tym, że kiedy dorosną, mogą posiadać odpowiednią wiedzę niezbędną do zaliczenia tych programów, zatem moim osobistym zdaniem, aby zaakceptowali te programy, muszą muszą rozumieć związane z tym ryzyko i znasz niebezpieczeństwa czyhające w sieci.