10 najlepszych stron z muzyką online

Nie jest ukrytym faktem, że media strumieniowe to najpopularniejszy sposób, w jaki ludzie słuchają muzyki, oglądają filmy, wychwytują nowe odcinki swoich ulubionych programów telewizyjnych i uczestniczą w kulturze rozrywkowej. Internet podzielił zapory, które kiedyś powstrzymywały chętnych słuchaczy i widzów, a dziś mamy tutaj listę: 10 najlepszych stron, które mogą doprowadzić Cię do doskonałego strumieniowania muzyki online. Audiofile będą się radować z ogromnych bibliotek muzycznych, do których dostęp jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, a korzystanie z tych stron zapewni ci najlepszy dostęp, na jaki możesz liczyć.

Wciąż pamiętam pierwszą kasetę z kasetą audio, którą kupiłem, jeśli pamiętasz ją tak dawno. Green Day wydał swój drugi album, Kerplunk! (nie rozmawiajmy o tym, jak się nazywa), a ja miał mieć to. Co więcej, moi przyjaciele potrzebowali, żebym miał go tak samo źle, jak ja, a wkrótce po wysłuchaniu go od przodu do tyłu wsadziłem to dziecko do mojego magnetofonu dwupokładowego i zacząłem nagrywać kopie dla każdego, kto przyniósł mi czystą taśmę.

Piractwo? Nie wiem, czy to słowo miało dla mnie inną definicję od „swashbuckler”, gdy byłem taki młody, ale pomaga zilustrować, jak bardzo zmienił się krajobraz muzyczny w ciągu zaledwie dwóch dekad. Po wydaniu nowego albumu przeszliśmy głodny pęd do mediów fizycznych, co minutę w kolejce do pobierania i odświeżania listy transmisji; niecierpliwe wyczekiwanie na nową muzykę wygląda zupełnie inaczej niż kiedyś.

Pamiętaj, że to wcale nie jest takie złe. Usługi przesyłania strumieniowego muzyki zapewniają nam dostęp do milionów utworów od tysięcy różnych artystów i nie potrzebujemy już szafy od podłogi do sufitu, w której wszystko to utrzymamy. Co więcej, nowi artyści mają znacznie łatwiej wydobyć swoją muzykę na świat, teraz, gdy nie muszą się tak martwić fizyczną dystrybucją.

Jedyny real komplikacją dla audiofilów jest wybór odpowiedniej usługi przesyłania strumieniowego dla ich potrzeb. Niektóre z nich są bezpłatne, inne nie. Niektóre z nich działają bezpośrednio w przeglądarce, a inne nadal będą wymagać zainstalowanych aplikacji komputerowych lub aplikacji na smartfony. Ponieważ jesteśmy tak wyzwoleni, jak się stajemy, gdy chcemy słuchać muzyki, jesteśmy obciążeni ogromnym wyborem, gdy różne usługi przesyłania strumieniowego konkurują o naszą uwagę.

Po raz kolejny nie jest to złe. Czasami potrzebujemy tylko trochę pomocy w poruszaniu się po zatłoczonych morzach.

Przewodnik Appamatix po 10 najlepszych witrynach do strumieniowego przesyłania muzyki, które można znaleźć w Internecie, ma właśnie to zrobić. Nie powiemy ci który jednego do użycia, ale z pewnością powiemy ci, dlaczego możesz chcieć użyć każdego z nich. Sposób na wybranie odpowiedniej usługi muzycznej ty dopasowuje funkcje do potrzeb, a każda z tych usług różni się od innych interesującymi, ważnymi sposobami.

10 najlepszych stron z muzyką online 1

Coraz trudniej jest wybrać najpopularniejszą usługę przesyłania strumieniowego muzyki z listy wszystkich dostępnych, ale miliony ludzi zwróciły się na Spotify i co roku zyskuje setki tysięcy nowych użytkowników. Jego katalog jest ogromny, zawiera mnóstwo funkcji, których potrzebuje przeciętny słuchacz, a opcja „bezpłatna” jest niezwykle atrakcyjna.

Możesz uzyskać dostęp do Spotify na wiele różnych sposobów, a to kolejny mocny punkt sprzedaży usługi – możesz wejść na stronę internetową, pobrać aplikację komputerową lub zainstalować Spotify na smartfonie. Na każdej platformie otrzymasz tę samą wydajność i funkcje, a także praktycznie identyczny interfejs. Ułatwia to korzystanie z Spotify bez względu na to, gdzie jesteś. Dostępność napędza interfejs tak samo, jak dostępne opcje, i jest to jedna z niewielu usług strumieniowego przesyłania muzyki online, która pozwala tworzyć niestandardowe listy odtwarzania, które można udostępniać ktoś.

Zgadza się. Ktoś. Ponieważ Spotify ma silny, sprawny odtwarzacz internetowy, do którego każdy może uzyskać dostęp bez konieczności pobierania, udostępnianie listy odtwarzania ulubionych utworów jest tak proste, jak połączenie jej z przyjacielem. Ma także świetny zespół redaktorów muzycznych, którzy opracowują kategoryczne listy odtwarzania, aby ułatwić słuchanie, a funkcja Spotify Radio jest całkiem dobra w zawężaniu większej ilości muzyki, którą będziesz cieszyć, na podstawie wykonawców, których często słuchasz.

Darmowa wersja jest obciążona dodatkami – prawie równymi kursowi – ale $9Miesięczna subskrypcja .99 zapewni Ci pełną obsługę Spotify. Dzięki temu uzyskasz dostęp do każdej funkcji, a także możliwość odtwarzania dowolnej ścieżki, którą chcesz. Najlepszy ze wszystkich? Bez reklam. Chociaż inne usługi mogą zainteresować osobę, Spotify jest moim ulubionym odtwarzaczem muzyki bez względu na to, gdzie jestem.

To dość nowy wpis na arenie usług przesyłania strumieniowego muzyki, ale nie jest lekki. Po latach spędzonych na rozwoju Apple Muzyka wydana publiczności i zyskała natychmiastowe, powszechne uznanie krytyków. Interfejs jest szybki, płynny i atrakcyjny. Ma dostęp do każdej muzyki, którą można znaleźć w sklepie iTunes, która jest znacznie bardziej przyjazna dla artystów niż wiele dostępnych usług.

Nie jest tak łatwo dostępny jak Spotify, przede wszystkim dlatego, że nie obsługuje otwartego udostępniania na tym samym poziomie, co jego główny konkurent. Możesz tworzyć własne listy odtwarzania w Apple Muzyka i możesz je absolutnie udostępnić innym użytkownikom, ale powodzenia dziel się nimi poza platformą. Mamy nadzieję, że jest to obszar, który widzimy Apple Muzyka się poprawia, ponieważ jest to obecnie jeden z głównych powodów, dla których wiele osób decyduje się na bardziej otwartą usługę, taką jak Spotify.

W przeciwnym razie dostępność nie stanowi problemu Apple Muzyka. Możesz uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem iTunes na komputerze stacjonarnym lub laptopie lub za pośrednictwem niezależnej aplikacji na urządzenia z systemem iOS i Apple Watch. W przygotowaniu jest nawet aplikacja w wersji beta na urządzenia z Androidem, którą musisz tylko wyrazić, aby wziąć udział. Jeśli istnieje bezpośrednie zagrożenie dla tronu, który obecnie ma Spotify w branży strumieniowego przesyłania muzyki, Apple Muzyka jest tym zagrożeniem.

Pandora, od zawsze nazywana „radiem internetowym”, zmieniła się tylko pod względem formy i dostępności. Utrzymuje tę samą usługę, tę samą jakość i te same standardy, które zawsze ma, dzięki czemu jest to jedna z najbardziej niezawodnych, istniejących od dawna usług strumieniowego przesyłania muzyki.

Zamiast wybierać pojedyncze utwory, aby zbudować niestandardową listę odtwarzania lub „wyszukiwać według wykonawcy”, Pandora wykonuje za Ciebie całą robotę (lub przynajmniej bardzo się stara). Podasz nazwę wykonawcy, albumu , utwór, a nawet gatunek, a Pandora opracuje dla Ciebie niestandardową stację radiową opartą na… większej ilości muzyki, niż kiedykolwiek wiedziałbyś, co z nią zrobić. Ma dostęp prawie tak duży jak Spotify, co powinno ci wiele powiedzieć.

Podczas korzystania z Pandory będziesz musiał radzić sobie z reklamami, chyba że zdecydujesz się na $3Opłata miesięczna 0,99, która otworzy dostęp do usługi z dobrze zaprojektowanej aplikacji komputerowej.

10 najlepszych stron z muzyką online 2

Chwileczkę… kto umieścił filmy w naszej muzyce? Czy umieściliśmy muzykę w naszych filmach? Bez względu na twoją szczególną perspektywę, YouTube to jedno z najlepszych miejsc do słuchania muzyki każdego rodzaju, czy to od głównych artystów, czy niezależnych zespołów. Ponieważ każdy może przesyłać dowolne treści (prawa autorskie i niezgodność z prawem), jest to idealne centrum dla artystów do dzielenia się swoją pracą z publicznością, a ponadto dla odbiorców, którzy mogą dzielić się tą muzyką między sobą.

Jakość dźwięku nie będzie imponująca YouTube filmy jak w przypadku dedykowanego odtwarzacza muzyki, ale nie powinno to Cię powstrzymywać. W kolejce a YouTube lista odtwarzania może być tak samo satysfakcjonująca jak ta, która została wbudowana w Spotify, a funkcja automatycznego odtwarzania gwarantuje, że dobre dźwięki będą się pojawiać, ponieważ YouTube kompiluje przyszłe oglądanie na podstawie wcześniejszego oglądania.

Może YouTube i Vevo zasługuje na to, aby iść ręka w rękę, biorąc pod uwagę, jak bardzo się wspierają, ale postanowiłem je rozdzielić, ponieważ Vevo jest bardzo własną usługą i przyciąga uwagę online. Jest niewiarygodnie główny nurt i odpowiada przede wszystkim za wsparcie dla wszystkich głównych wytwórni płytowych, ale niekoniecznie jest to wada dla żądnych muzyki audiofilów.

Lubić YouTube, Vevo to przede wszystkim usługa wideo obejmująca muzykę i teledyski. Ponieważ był to aspekt muzyki popularnej od dziesięcioleci, głupio byłoby oddzielić ją od naszej rosnącej listy serwisów do przesyłania muzyki po prostu dlatego, że jest to muzyka mieszana. Jeśli jest nowy i popularny, istnieje duża szansa, że ​​będziesz mógł go złapać na Vevo (lub, alternatywnie, poprzez YouTube przez Vevo.)

Apple Muzyka jest w drodze na urządzenia z Androidem, ale już od lat mają samodzielną usługę muzyczną i nie wiem, czy kiedykolwiek widziałem, jak odbiera to uznanie, na które prawdopodobnie zasługuje. Ma więcej wspólnego ze Spotify, niż wielu przypisuje, ale nie ma praktycznie żadnych podobieństw do interfejsu konkurencji.

Za 10 USD miesięcznie uzyskasz dostęp do milionów cyfrowych utworów z obszernego katalogu – więcej muzyki, niż kiedykolwiek wiedziałeś, co robić. Ma również ten sam zakres dostępności, co oznacza, że ​​będziesz mieć dostęp do katalogu Muzyki Google Play, gdziekolwiek jesteś, z dowolnego urządzenia. Podobna do Spotify jest także możliwość odtwarzania offline, co oznacza, że ​​możesz pobierać muzykę z usługi, aby odtwarzać ją, gdy nie masz dostępnego połączenia internetowego. To jest doskonały sposób na przygotowanie kilku list odtwarzania, gdy masz dostęp do Wi-Fi i nie chcesz używać danych komórkowych do strumieniowego przesyłania muzyki, gdy jesteś poza domem.

10 najlepszych stron z muzyką online 3

Soundcloud to dziwna kaczka i chociaż daleko jej do tradycyjnego precedensu ustanowionego przez gigantów strumieniujących muzykę, nie powinniśmy trzymać go z dala od tej listy. Jest to katalog online, w którym można słuchać wszelkiego rodzaju muzyki, ale także doskonały platforma dla nadchodzących muzyków, aby ich praca została zauważona. Prawie każdy może założyć profil na Soundcloud i przesyłać strumieniowo swoje portfolio.

Podobnie jak wiele innych doskonałych usług przesyłania strumieniowego, istnieje bezpłatna opcja i opcja miesięcznej subskrypcji, która zapewni Ci około $9.99 na miesiąc. Dzięki tej opłacie uzyskasz oczekiwany efekt bez reklam, a także opcję „katalogu offline”, która umożliwia pobieranie muzyki do słuchania, gdy nie masz dostępnego połączenia internetowego. (Jeśli widzisz trend w niektórych z tych opcji, jest ku temu powód!)

Jeśli szukasz wyłącznie muzyki od wielkich wytwórni i wielkich artystów, będziesz mieć więcej szczęścia dzięki innym usługom. Ale jeśli szukasz Nowy artyści zmieszani ze świeżymi, interesującymi utworami z bardziej znanych nazwisk, to miejsce, w którym chcesz być.

Teraz, gdy rynek został przypadkowo zdominowany przez podmioty takie jak Spotify, Apple Muzyka i Pandora, usługi przesyłania strumieniowego od dawna, takie jak Grooveshark, stały się czymś wyjątkowym. Nie powstrzymało ich to jednak od sukcesu, a Grooveshark pozostaje doskonałym miejscem do pozyskiwania doskonałej muzyki, nawet jeśli jest mniej „popularna” niż inne serwisy.

Podobnie jak w przypadku naszych innych opcji, dostępna jest wersja bezpłatna i płatna. Darmowa wersja Grooveshark zapewni dostęp do reklam za pośrednictwem przeglądarki internetowej, a wersja subskrypcyjna pozwoli Ci korzystać z mobilnej aplikacji na różnych platformach.

Grooveshark jest nieco mniej popularną usługą robi spakuj mnóstwo popularnych talentów. Muzyka hip-hopowa i taneczna zajmuje tutaj główne miejsce, ale znajdziesz też klasyki, takie jak Beatlesi i łagodniejsze utwory artystów takich jak Sufjan Stevens.

Najbliższe porównanie, jakie mogę wyciągnąć do Slacker Radio, to Pandora, i wciąż bardzo różni się od tej usługi. Podczas gdy Pandora buduje osobistą stację radiową podczas słuchania, Slacker Radio używa edytorów muzycznych do tworzenia dobranych list odtwarzania, między którymi można przeglądać i słuchać.

Podczas korzystania z darmowej wersji będą (oczywiście) reklamy, które będziesz musiał wytrzymać. Ponadto możesz pominąć tylko sześć utworów na godzinę, jeśli nie chcesz słuchać określonego zestawu utworów na liście odtwarzania. Płacić $30,99 miesięcznie usunie reklamy i pozwoli pominąć tyle utworów, ile chcesz. Otrzymasz również dostęp do słuchania offline. Jeśli pójdziesz aż do $90,99 opłaty abonamentowej premium, a następnie uzyskujesz dostęp do podobnego środowiska odsłuchowego do Spotify – odtwarzanie na żądanie dowolnych utworów, wykonawców lub albumów, których chcesz słuchać.

AmazonUsługa muzyczna jest trudna do rozwiązania, głównie dlatego, że jest wieloaspektowa i wygląda nieco inaczej w zależności od rodzaju Amazon jesteś klientem. Jeśli jesteś Amazon Najwyższy kliencie, otrzymasz wszystkie korzyści związane ze słuchaniem związane z Prime Music, w tym dostęp na żądanie do artystów, albumów i list odtwarzania wybranych przez Amazon. Jeśli jesteś nie najlepszy klient, wtedy nadal możesz uzyskać dostęp AmazonUsługa przesyłania strumieniowego. Będziesz jednak ograniczony do muzyki kupionej cyfrowo za pośrednictwem Amazon witryna sklepowa.

Może się to wydawać nieco skomplikowane w porównaniu z innymi usługami przesyłania strumieniowego, ale biorąc pod uwagę liczbę osób, z którymi korzysta Amazon Prime, z pewnością zdobył miejsce na tej liście. W połączeniu z AmazonEcho, jest to szczególnie imponująca usługa, która może ożywić całe gospodarstwo domowe dzięki najnowszym i najlepszym utworom i listom odtwarzania… oprócz wszystkich innych doskonałych funkcji, które towarzyszą członkostwu Prime.

To tylko kilka usług przesyłania strumieniowego, które znajdziesz w Internecie. Nasza dziesiątka jest wyselekcjonowana z kilkudziesięciu potencjalnych ofert, ale to zróżnicowana grupa, z której każda jest na szczycie swojej gry i rozwija się w coraz bardziej konkurencyjnej branży.

Powyższe 10 witryn Wola gwarantują wysokiej jakości strumieniowe przesyłanie muzyki online, a jeśli poświęcisz czas na znalezienie odpowiedniego dla siebie, te opłaty abonamentowe premium mogą naprawdę przenieść wrażenia słuchowe na wyższy poziom. Oczywiście, jeśli masz jakieś własne rekomendacje (lub pytania dotyczące którejkolwiek z tych witryn i usług), daj nam znać w komentarzach poniżej!