Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 najlepszych urządzeń pamięci masowej Personal Cloud do zarządzania plikami

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 najlepszych urządzeń pamięci masowej Personal Cloud do zarządzania plikami

Jedną z rzeczy, której obecnie nie mamy dość, jest przechowywanie. Robienie zdjęć, nagrywanie filmów i gromadzenie tysięcy plików MP3 odbija się na naszych dyskach twardych. A przy tak ogromnej kolekcji pamięci cyfrowych zapotrzebowanie na większą pamięć nigdy nie było większe. Jednak obecnie samo włożenie kolejnego dysku twardego do komputera nie wystarczy; większość użytkowników chce mieć ujednoliconą opcję przechowywania danych obejmującą wszystkie ich urządzenia.

Poznaj przechowywanie w chmurze — eleganckie rozwiązanie, które umożliwia użytkownikom przesyłanie wszystkich multimediów cyfrowych w jedno miejsce i uzyskiwanie do nich dostępu z dowolnego urządzenia. Ale nawet przechowywanie w chmurze ma swoje ograniczenia. Po pierwsze, możesz uzyskać tylko tyle wolnego miejsca, po czym będziesz musiał płacić za każdy dodatkowy GB. Ponadto, dla osób bardziej dbających o bezpieczeństwo, istnieje możliwość kradzieży danych i ciągła myśl, że po naciśnięciu przycisku „usuń” Twoje informacje nadal są ukryte w centrum danych w jakimś odległym zakątku świata świat. Innym podejściem do tego problemu może być a osobiste urządzenie w chmurzea dzisiaj przyjrzymy się niektórym z najlepszych dostępnych usług.

Czym właściwie jest serwer Personal Cloud?

Zasadniczo to urządzenie to po prostu pomniejszona wersja Dropbox, iCloud lub dowolnej innej usługi przechowywania danych w chmurze w Internecie. Ma tę zaletę, że jest w zasięgu wzroku w każdej minucie, dzięki czemu dokładnie wiesz, gdzie znajdują się Twoje dane, a także zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Wadą jest to, że posiadanie urządzenia we własnym domu naraża je na inne niebezpieczeństwa, takie jak przypadkowe uszkodzenie i utrata danych.

W uproszczeniu a osobisty serwer w chmurze to chwalebny dysk twardy, do którego można uzyskać dostęp przez Internet na różnych urządzeniach. Te osobiste serwery w chmurze można postrzegać jako urządzenia NAS (pamięć masowa podłączona do sieci), do których można uzyskać dostęp przez Internet z dowolnego urządzenia mobilnego. Są także tańsze niż rozwiązania NAS i łatwiejsze w konfiguracji.

10 najlepszych serwerów Personal Cloud

Jeśli skończyłeś na poszukiwaniu dobrych urządzeń, które zastąpią Twoją obecną internetową pamięć masową w chmurze, prawdopodobnie wiesz, jak one działają i co robią, więc bez zbędnych ceregieli przyjrzyjmy się niektórym z nich domowe urządzenia do przechowywania danych w chmurze ktoś mógłby chcieć skorzystać.

Western Digital MyCloud

Po pierwsze, mamy MyCloud firmy Western Digital, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. To elegancko wyglądające urządzenie jest bardzo elastyczne i zapewnia użytkownikom dostęp z dowolnego rodzaju urządzeń mobilnych. Ma także dużo miejsca na dane, dostępne w pojemnościach 2 TB, 3 TB i 4 TB, a użytkownicy nie będą mieli dziury w kieszeni po zakupie tego gadżetu, który kosztuje odpowiednio 150, 180 i 250 dolarów.

Konfiguracja Western Digital MyCloud jest dość łatwa i choć nie zapewnia najszybszych prędkości transferu, nadal jest jedną z najlepszych na rynku. Firma Western Digital wyrobiła sobie markę w branży pamięci masowych, a dzięki szerokiej kompatybilności i stylowemu wzornictwu wielu uważa, że ​​jest to najlepszy produkt na rynku.

LaCie CloudBox

Jeśli szukasz prostego w konfiguracji osobisty serwer w chmurze, w którym możesz bezpiecznie przechowywać wszystkie swoje dane, to LaCie CloudBox jest bardzo dobrym wyborem. Niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na łatwe przechowywanie, a dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu możesz je uruchomić w ciągu kilku minut.

Pojawia się LaCie CloudBox 4 smaki: 1 TB, 2 TB, 3 TB i 4 TB i kosztuje 109,99 USD, 149,99 USD, 179,99 USD lub 249,99 USD, w zależności od modelu, co stawia go na tym samym polu bitwy, co Western Digital MyCloud. To także przychodzi 1-Roczna ograniczona gwarancja, ale pod względem wydajności ma nieco niższą szybkość transferu niż inne urządzenia.

Western Digital Moja książka na żywo & Duet My Book Live

Kolejnym urządzeniem oferowanym przez Western Digital jest My Book Live, który umożliwia użytkownikom korzystanie z tego urządzenia NAS przez Internet za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Dysk My Book Live jest dostępny w trzech wariantach, wyposażonych w 1 TB, 2 TB lub 3 TB dostępnej przestrzeni na dane, a jego cena wynosi 125,99 USD za dysk o pojemności 1 TB i 120 USD za dysk 2 Wersja TB i 135 dolarów za urządzenie o pojemności 3 TB.

Z kolei Western Digital My Book Live Duo służy do przechowywania ogromnych plików w sieci. Ten większy brat standardowego My Book Live jest dwa razy większy, ale ma też dwukrotnie większą pojemność. Ceny urządzenia zaczynają się od 299 dolarów za wersję 4 TB i sięgają 399 dolarów za urządzenie o pojemności 6 TB i 519 dolarów za niesamowicie duże urządzenie o pojemności 8 TB.

Centrum udostępniania D-Link 2-Bay Cloud Storage 2000

Jeśli planujesz modernizację swojej sieci domowej za pomocą urządzenia NAS, które działa również jako chmura osobista, przyjrzyj się temu gadżetowi oferowanemu przez D-Link. Kreatywnie nazwany ShareCenter 2-Bay Cloud Storage 2000 to puste pudełko, w którym mieszczą się dwie osoby 3.5″ dyski twarde SATA i podłącz je w macierzy RAID 0 Lub 1 lub w trybie JBOD dla lepszej wydajności i bezpieczeństwa.

Użytkownicy, którzy chcą tego urządzenia, muszą pamiętać, że nie jest ono dostarczane z żadnym dyskiem twardym i będą musieli kupić własny i zainstalować go ręcznie. Chociaż może to nie wydawać się zbyt atrakcyjne w porównaniu z innymi, gotowymi do użycia urządzeniami, pozwala użytkownikowi dostosować urządzenie, dodając żądane dyski twarde. Dwukieszeniowy serwer NAS jest dostępny w cenie 128 dolarów, a dla tych, którzy potrzebują dodatkowej pamięci, dostępny jest również 4-model zatoki, który mogą sprawdzić.

Centrum Seagate’a

Inny bardzo znany producent urządzeń pamięci masowej stworzył również dedykowaną usługę domowej chmury osobistej, która umożliwia użytkownikowi synchronizację wielu urządzeń w jednym miejscu i dostęp do dowolnych plików przez Internet. Ponadto urządzenie posiada dedykowane aplikacje dla telewizorów Samsung Smart TV i odtwarzaczy Blu-Ray, a także oferuje wsparcie dla Facebook kopia zapasowa.

Seagate oferuje trzy modele, które użytkownicy mogą sprawdzić, a każdy z nich ma inną pojemność: 2 TB, 3 TB i 4 gruźlica. Samo urządzenie jest dość małe i ma ładny, stylowy wygląd. Jeśli chodzi o cenę, to możesz sobie taki kupić 135 USD (2 TB), 157 USD (3 TB) lub 199 USD (4 TB), co stanowi całkiem niezły stosunek jakości do ceny.

Godne wzmianki

Oprócz produktów wymienionych powyżej istnieją inne osobiste serwery w chmurze, których można używać do synchronizowania wszystkich plików na różnych urządzeniach. Jeśli żadne z powyższych nie odpowiada Twoim potrzebom, sprawdź te:

  • Serwer pamięci masowej Akitio MyCloud Mini Personal Cloud
  • Buffalo LinkStation 410 2 TB Wysokowydajny serwer pamięci masowej i multimediów Personal Cloud NAS
  • Transporter 2.0 Prywatna chmura
  • Przechowywanie w chmurze D-Link ShareCenter

Table of Contents