Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 najlepszych urządzeń pamięci masowej Personal Cloud do zarządzania plikami

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 najlepszych urządzeń pamięci masowej Personal Cloud do zarządzania plikami

Jedną z rzeczy, której obecnie nie mamy dość, jest przechowywanie. Robienie zdjęć, nagrywanie filmów i gromadzenie tysięcy plików MP3 odbija się na naszych dyskach twardych. A przy tak ogromnej kolekcji pamięci cyfrowych zapotrzebowanie na większą pamięć nigdy nie było większe. Jednak obecnie samo włożenie kolejnego dysku twardego do komputera nie wystarczy; większość użytkowników chce mieć ujednoliconą opcję przechowywania danych obejmującą wszystkie ich urządzenia.

Poznaj przechowywanie w chmurze — eleganckie rozwiązanie, które umożliwia użytkownikom przesyłanie wszystkich multimediów cyfrowych w jedno miejsce i uzyskiwanie do nich dostępu z dowolnego urządzenia. Ale nawet przechowywanie w chmurze ma swoje ograniczenia. Po pierwsze, możesz uzyskać tylko tyle wolnego miejsca, po czym będziesz musiał płacić za każdy dodatkowy GB. Ponadto, dla osób bardziej dbających o bezpieczeństwo, istnieje możliwość kradzieży danych i ciągła myśl, że po naciśnięciu przycisku „usuń” Twoje informacje nadal są ukryte w centrum danych w jakimś odległym zakątku świata świat. Innym podejściem do tego problemu może być a osobiste urządzenie w chmurzea dzisiaj przyjrzymy się niektórym z najlepszych dostępnych usług.

Czym właściwie jest serwer Personal Cloud?

Zasadniczo to urządzenie to po prostu pomniejszona wersja Dropbox, iCloud lub dowolnej innej usługi przechowywania danych w chmurze w Internecie. Ma tę zaletę, że jest w zasięgu wzroku w każdej minucie, dzięki czemu dokładnie wiesz, gdzie znajdują się Twoje dane, a także zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Wadą jest to, że posiadanie urządzenia we własnym domu naraża je na inne niebezpieczeństwa, takie jak przypadkowe uszkodzenie i utrata danych.

W uproszczeniu a osobisty serwer w chmurze to chwalebny dysk twardy, do którego można uzyskać dostęp przez Internet na różnych urządzeniach. Te osobiste serwery w chmurze można postrzegać jako urządzenia NAS (pamięć masowa podłączona do sieci), do których można uzyskać dostęp przez Internet z dowolnego urządzenia mobilnego. Są także tańsze niż rozwiązania NAS i łatwiejsze w konfiguracji.

Rekommenderad:  6 Rzeczy, które należy zrobić przed sprzedażą lub oddaniem komputera Mac

10 najlepszych serwerów Personal Cloud

Jeśli skończyłeś na poszukiwaniu dobrych urządzeń, które zastąpią Twoją obecną internetową pamięć masową w chmurze, prawdopodobnie wiesz, jak one działają i co robią, więc bez zbędnych ceregieli przyjrzyjmy się niektórym z nich domowe urządzenia do przechowywania danych w chmurze ktoś mógłby chcieć skorzystać.

Western Digital MyCloud

Po pierwsze, mamy MyCloud firmy Western Digital, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. To elegancko wyglądające urządzenie jest bardzo elastyczne i zapewnia użytkownikom dostęp z dowolnego rodzaju urządzeń mobilnych. Ma także dużo miejsca na dane, dostępne w pojemnościach 2 TB, 3 TB i 4 TB, a użytkownicy nie będą mieli dziury w kieszeni po zakupie tego gadżetu, który kosztuje odpowiednio 150, 180 i 250 dolarów.

Konfiguracja Western Digital MyCloud jest dość łatwa i choć nie zapewnia najszybszych prędkości transferu, nadal jest jedną z najlepszych na rynku. Firma Western Digital wyrobiła sobie markę w branży pamięci masowych, a dzięki szerokiej kompatybilności i stylowemu wzornictwu wielu uważa, że ​​jest to najlepszy produkt na rynku.

LaCie CloudBox

Jeśli szukasz prostego w konfiguracji osobisty serwer w chmurze, w którym możesz bezpiecznie przechowywać wszystkie swoje dane, to LaCie CloudBox jest bardzo dobrym wyborem. Niewielkie rozmiary urządzenia pozwalają na łatwe przechowywanie, a dzięki zintegrowanemu oprogramowaniu możesz je uruchomić w ciągu kilku minut.

Pojawia się LaCie CloudBox 4 smaki: 1 TB, 2 TB, 3 TB i 4 TB i kosztuje 109,99 USD, 149,99 USD, 179,99 USD lub 249,99 USD, w zależności od modelu, co stawia go na tym samym polu bitwy, co Western Digital MyCloud. To także przychodzi 1-Roczna ograniczona gwarancja, ale pod względem wydajności ma nieco niższą szybkość transferu niż inne urządzenia.

Western Digital Moja książka na żywo & Duet My Book Live

Kolejnym urządzeniem oferowanym przez Western Digital jest My Book Live, który umożliwia użytkownikom korzystanie z tego urządzenia NAS przez Internet za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Dysk My Book Live jest dostępny w trzech wariantach, wyposażonych w 1 TB, 2 TB lub 3 TB dostępnej przestrzeni na dane, a jego cena wynosi 125,99 USD za dysk o pojemności 1 TB i 120 USD za dysk 2 Wersja TB i 135 dolarów za urządzenie o pojemności 3 TB.

Rekommenderad:  10 najlepszych sposobów wspólnego oglądania filmów online

Z kolei Western Digital My Book Live Duo służy do przechowywania ogromnych plików w sieci. Ten większy brat standardowego My Book Live jest dwa razy większy, ale ma też dwukrotnie większą pojemność. Ceny urządzenia zaczynają się od 299 dolarów za wersję 4 TB i sięgają 399 dolarów za urządzenie o pojemności 6 TB i 519 dolarów za niesamowicie duże urządzenie o pojemności 8 TB.

Centrum udostępniania D-Link 2-Bay Cloud Storage 2000

Jeśli planujesz modernizację swojej sieci domowej za pomocą urządzenia NAS, które działa również jako chmura osobista, przyjrzyj się temu gadżetowi oferowanemu przez D-Link. Kreatywnie nazwany ShareCenter 2-Bay Cloud Storage 2000 to puste pudełko, w którym mieszczą się dwie osoby 3.5″ dyski twarde SATA i podłącz je w macierzy RAID 0 Lub 1 lub w trybie JBOD dla lepszej wydajności i bezpieczeństwa.

Użytkownicy, którzy chcą tego urządzenia, muszą pamiętać, że nie jest ono dostarczane z żadnym dyskiem twardym i będą musieli kupić własny i zainstalować go ręcznie. Chociaż może to nie wydawać się zbyt atrakcyjne w porównaniu z innymi, gotowymi do użycia urządzeniami, pozwala użytkownikowi dostosować urządzenie, dodając żądane dyski twarde. Dwukieszeniowy serwer NAS jest dostępny w cenie 128 dolarów, a dla tych, którzy potrzebują dodatkowej pamięci, dostępny jest również 4-model zatoki, który mogą sprawdzić.

Centrum Seagate’a

Inny bardzo znany producent urządzeń pamięci masowej stworzył również dedykowaną usługę domowej chmury osobistej, która umożliwia użytkownikowi synchronizację wielu urządzeń w jednym miejscu i dostęp do dowolnych plików przez Internet. Ponadto urządzenie posiada dedykowane aplikacje dla telewizorów Samsung Smart TV i odtwarzaczy Blu-Ray, a także oferuje wsparcie dla Facebook kopia zapasowa.

Seagate oferuje trzy modele, które użytkownicy mogą sprawdzić, a każdy z nich ma inną pojemność: 2 TB, 3 TB i 4 gruźlica. Samo urządzenie jest dość małe i ma ładny, stylowy wygląd. Jeśli chodzi o cenę, to możesz sobie taki kupić 135 USD (2 TB), 157 USD (3 TB) lub 199 USD (4 TB), co stanowi całkiem niezły stosunek jakości do ceny.

Rekommenderad:  ClickUp vs poniedziałek: podobieństwa, różnice i który jest najlepszy

Godne wzmianki

Oprócz produktów wymienionych powyżej istnieją inne osobiste serwery w chmurze, których można używać do synchronizowania wszystkich plików na różnych urządzeniach. Jeśli żadne z powyższych nie odpowiada Twoim potrzebom, sprawdź te:

  • Serwer pamięci masowej Akitio MyCloud Mini Personal Cloud
  • Buffalo LinkStation 410 2 TB Wysokowydajny serwer pamięci masowej i multimediów Personal Cloud NAS
  • Transporter 2.0 Prywatna chmura
  • Przechowywanie w chmurze D-Link ShareCenter

Table of Contents