Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 najważniejszych rzeczy, które warto wiedzieć przed sprzedażą na Houzz

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 najważniejszych rzeczy, które warto wiedzieć przed sprzedażą na Houzz

Houzz jest czwartym co do wielkości rynkiem sprzedaży online w Stanach Zjednoczonych, z ponad 20 000 aktywnych sprzedawców.

Wybór odpowiedniego rynku dla Twojej firmy zależy od budżetu, wymagań i celów biznesowych. Dlatego przed podjęciem tej decyzji przedstawimy Ci kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed sprzedażą na Houzz.

Powiązana lektura: Kanały sprzedaży poza Amazon

Co to jest Houzz?

Na początku Houzz zaczynał jako platforma treści dla miłośników wystroju wnętrz i projektantów, a także jako biblioteka ze zdjęciami i poradami na temat urządzonych przestrzeni i produktów.

Teraz Houzz to rynek nie tylko towarów, ale także usług. Ta platforma koncentruje się na ulepszaniu i renowacji domów z ponad 900 kategoriami produktów, które łączą profesjonalistów zajmujących się projektowaniem domów z osobami odnawiającymi swoje domy.

Zasadniczo Houzz to platforma mediów społecznościowych i katalog profesjonalistów z sektora majsterkowania. Większość jego użytkowników to właściciele domów, którzy mają już pomysły na projekty lub szukają produktów, które chcą kupić.

Na Houzz możesz nawigować między 4 kategorie:

 • Uzyskaj pomysły — gdzie poruszasz się po portalu fotograficznym. Poza tym produkty na tych zdjęciach są oznaczane produktami na nich przedstawionymi lub reklamowane są podobne produkty.
 • Znajdź profesjonalistów – katalog wszystkich profesjonalistów dostępnych na Houzz i podzielonych według profesji.
 • Kupuj według działu – katalog wszystkich produktów dostępnych w Houzz z podziałem na kategorie i opcją paska filtrowania.
 • Wyprzedaż – ta sekcja poświęcona jest tym produktom, które są przecenione.

Jak działa Houzz?

W Houzz znajdziesz więcej niż 1500 000 zdjęć wnętrz, na tym właśnie polega siła tej aplikacji.

Jeśli chcesz przeprojektować swój salon, Houzz umożliwia przeglądanie zdjęć innych dobrze zaprojektowanych mieszkań. Moc dla sprzedawców e-commerce polega na tym, że jeśli sprzedajesz przedmioty podobne do tych pokazanych na zdjęciu, możesz tam promować swoje produkty.

Rekommenderad:  Czy RTX 3080 to przesada w grach?

Aplikacja nie ogranicza się tylko do zdjęć. Możesz przeglądać obszerną galerię produktów idealnie sklasyfikowanych według ich funkcji (łóżka, lustra, półki…), aby bezpośrednio znaleźć to, czego szuka klient, a także odwiedzić IdeaBooki, otwarte posty i listę kontaktów profesjonalistów.

Kolejną z wielkich zalet aplikacji jest możliwość wizualizacji, jak produkty prezentują się we własnym pomieszczeniu. Musisz tylko zrobić lub wybrać zdjęcie miejsca, które chcesz przeprojektować i umieścić różne elementy na zrobionym zdjęciu, dostosowując je do wymiarów, jak w powyższym przykładzie.

Czym Houzz różni się od innych rynków?

To jedyna kompleksowa platforma, na której ludzie czerpią inspiracje, wiedzą, jakie materiały zostały użyte w każdym projekcie, markę, informacje o produkcie, a także mogą zatrudnić tych fachowców.

Kolejną inteligentną funkcją tej aplikacji jest to, że sprzedawcy mogą dodawać tagi do swoich zdjęć projektów kosmicznych, które ujawniają szczegółowe informacje o kosztach, miejscu zakupu i dostępności online.

Poza tym, jako handlowiec, bycie aktywnym w sekcjach porad z artykułami i dołączanie do dyskusji jest ważną częścią łączenia się z nowymi klientami (funkcja, którą lubią inne marketplace’y Amazon nie mam).

Nie ma co do tego wątpliwości Amazon jest gigantem e-commerce. Obecnie, Amazon to prawie połowa wszystkich kanałów sprzedaży e-commerce w Stanach Zjednoczonych, ale Houzz może być opłacalnym kanałem sprzedaży i może być dla Ciebie znaczący, w zależności od Twojej niszy i branży.

Kto może sprzedawać na Houzz?

Houzz jest otwarty dla międzynarodowych sprzedawców, więc to powiedziawszy, oznacza to, że każdy może sprzedawać na tej platformie.

Jako właściciel firmy możesz stworzyć swój własny profil, w którym możesz umieścić wszystkie istotne informacje o swoich usługach i produktach.

Sprzedawcami powinni być ci, którzy oferują produkty lub usługi, które koncentrują się na wystroju domu, przebudowie i projektowaniu, więc jeśli spełniasz potrzeby użytkowników Houzz, możesz rozpocząć sprzedaż na tej platformie.

Rekommenderad:  Wszystko, co chciałeś wiedzieć o liczbie wyszukiwań słów kluczowych dla SEO w 2022 r.

Jeśli Twoja kategoria biznesowa pojawi się w polu „kategoria profesjonalna”, będziesz mógł otworzyć konto w Houzz.

Co możesz sprzedawać na Houzz?

Ponieważ Houzz jest rynkiem specjalizującym się w renowacji i projektowaniu domów, możesz sprzedawać wystrój domu, meble, materiały eksploatacyjne i wszystko, co może być potrzebne do przestrzeni domowej. Jednak aby wystawiać produkty na Houzz, wszyscy sprzedawcy muszą zostać zatwierdzeni, niezależnie od kategorii produktów. Najpierw musisz złożyć wniosek, aby zostać zarejestrowanym użytkownikiem.

Ponadto niektóre produkty są zabronione we wszystkich przypadkach.

Jak listy produktów i realizacja działają w Houzz?

Kiedy sprzedajesz na Houzz, klienci mogą kupować przedmioty sprzedawane bezpośrednio przez Houzz lub przez zewnętrznych sprzedawców, którzy wystawiają swoje produkty na sprzedaż na rynku.

Możesz tworzyć aukcje za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego Seller Central. Wszystkie produkty muszą spełniać określone kryteria, aby mogły zostać przetworzone do zatwierdzenia.

Ponadto sprzedawcy Houzz są odpowiedzialni za pozyskiwanie, realizację i wysyłkę sprzedawanych przez siebie produktów.

Sprzedawcy muszą upewnić się, że spełniają pewne wymagania, takie jak: podanie kosztorysu wysyłki, wydrukowanie i dołączenie opakowania przesyłki Houzz, uwzględnienie wszystkich materiałów opakowaniowych dostarczonych przez Houzz oraz podanie informacji o śledzeniu przesyłki między innymi.

Czy istnieje sposób płacenia za reklamy na Houzz?

Kiedy klienci przeglądają różne pomysły projektowe, które im się podobają, są tam linki do przedmiotów, które można tam kupić, widać, że niektóre z tych linków są bardziej widoczne niż inne. Posiadanie ekspozycji jest trudne, gdy jesteś otoczony przez tysiące konkurentów.

Możesz zapłacić za reklamowanie się na Houzz, jeśli przejdziesz na Houzz Pro, uzyskując więcej korzyści i opcji programu, takich jak reklamy w strumieniu zdjęć, reklamy w sekcjach porad i historii, analizy i kilka innych.

Jakie są opłaty za sprzedaż na Houzz?

Chociaż utworzenie wpisu firmy w profesjonalnym lokalnym katalogu Houzz jest całkowicie bezpłatne, platforma ta oferuje również Houzz Pro, w którym możesz wybierać między 4 różne plany:

 • Abonament podstawowy (bezpłatny)
 • Plan startowy (55 USD miesięcznie)
 • Podstawowy plan (75 USD miesięcznie)
 • Ultimate (od 199 do 999 USD miesięcznie na rynek).
Rekommenderad:  Wprowadzenie krok po kroku do dekoratorów Pythona

Niektóre funkcje tych subskrypcji zapewniają firmom lepszą widoczność w witrynie i oferują opcje reklamowe oraz raport metryk, który śledzi firmową aktywność fotograficzną w witrynie.

Oprócz tej opłaty każdy sprzedawca Houzz jest obciążany opłatą za sprzedaż w wysokości 15% za sprzedany produkt, zasadniczo taką samą jak przy sprzedaży na Amazon.

Inne opłaty, o których powinieneś pamiętać, jeśli myślisz o sprzedaży na Houzz, to opłaty za niezgodność – dla tych sprzedawców, którzy nie spełniają norm. Jakie problemy mogą wiązać się z uiszczaniem tych opłat?

 • Jeśli wysyłasz zamówienie klienta po maksymalnym podanym czasie realizacji (12 USD/zamówienie).
 • Jeśli podasz klientowi nieprawidłowy lub brakujący numer śledzenia ($2/numer przesyłki).
 • Jeśli anulujesz zamówienie, ponieważ nie ma go w magazynie (15 USD/zamówienie).
 • Jeśli anulujesz zamówienie, ponieważ nie mogłeś go wysłać (25 USD/zamówienie).

Jaki ruch generuje Houzz?

Na rynku, który koncentruje się na sprzedaży tylko renowacji i mebli, Houzz zajmuje miejsce #1,802 w globalnym rankingu, w porównaniu do wszystkich innych witryn.

Chociaż jasne jest, którzy są jego największymi konkurentami. Amazon rankingach zajmuje 12 miejsce w globalnym rankingu, eBay 29 miejsce i Etsy 61 miejsce, w porównaniu do Houzz, który plasuje się na #1802.

Te dane pokazują miesięczną pozycję w globalnym rankingu przy użyciu serwisu PodobneWeb.

Nic dziwnego Amazon i eBay są na szczycie, z Amazon wciągając prawie 20,47 miliarda odwiedzin miesięcznie, eBay uzyskuje 947.4 milionów i Etsy 392,38 miliona odwiedzin miesięcznie, podczas gdy Houzz otrzymuje tylko 23,78 miliona odwiedzin miesięcznie.

Te dane przedstawiają ranking według szacunkowych miesięcznych wizyt na stronie internetowej, przy użyciu serwisu PodobneWeb.

Jednak kanał taki jak Houzz może być używany po prostu do obsługi współczynników konwersji na dowolnym innym rynku, takim jak Amazon Lub eBay.

Houzz jest kanałem sprzedaży zależnym od niszy, co skutkuje bardzo wysoką sprzedażą, jeśli asortyment Twoich produktów odpowiada rynkowi docelowemu tego kanału.

w odróżnieniu Amazonogromną zaletą Houzz jest to, że ta platforma łączy profil firmy z ich własną witryną, umożliwiając właścicielom firm zwiększenie ruchu w witrynie i blogu.

Ale w tym celu będziesz musiał stale ulepszać swój profil, ponieważ SEO to proces optymalizacji i minie trochę czasu, zanim Google rozpozna jakość treści i recenzje Twojego profilu Houzz. Ponadto niektóre z najlepszych platform mediów społecznościowych, takich jak Facebook I Pinterest wysyłają ruch do Houzz.

Plusy i minusy sprzedaży na Houzz

Zanim zaczniesz sprzedawać na Houzz, powinieneś rozważyć niektóre zalety i wady korzystania z tej platformy, aby określić, czy warto.

Zalety

 • Umożliwiają reklamowanie firmy świadczącej usługi domowe za pomocą szczegółowych informacji
 • Połącz Cię z potencjalnymi klientami
 • Dostęp do sekcji pytań i odpowiedzi
 • Pozycja w organicznych wynikach wyszukiwania Google
 • Możesz umieścić link do swojej witryny w witrynie sklepu Houzz
 • Możesz wysyłać prośby o recenzję do klientów
 • Możesz przesyłać artykuły do ​​publikacji w Houzz Editorials

Cons

 • Aby otrzymać nagrodę, musisz mieć aktywny profil
 • Płatna ekspozycja jest droga
 • Houzz nadaje priorytet płatnym listom
 • Wysoka konkurencja
 • Niski ruch w porównaniu z innymi marketplace’ami

Wniosek

W ciągu ostatnich kilku lat Houzz znacznie się rozwinął i stał się jednym z największych rynków później AmazoneBay i Walmart.

Dla sprzedawców z sektora majsterkowania i dekoracji wnętrz Houzz jest dobrą opcją na początek.

Czy masz już profil na Houzz? W sekcji komentarzy poniżej powiedz nam, jakie masz doświadczenia ze swoją marką na tej platformie.