Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 niekonwencjonalnych korzyści dla pracowników zdalnych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 niekonwencjonalnych korzyści dla pracowników zdalnych

Od początku pandemii COVID-19 liczba pracowników pracujących zdalnie wzrosła w całych Stanach Zjednoczonych Według Ladders tylko 4% miejsc pracy u największych pracodawców w Ameryce Północnej przed pandemią było zdalnych. To wzrosło do 9% do końca 2020 roku i ponad 15% do końca 2021 roku.

Ankieta Business Response Survey z 2021 r. przeprowadzona przez US Bureau of Labor Statistics wykazała podobne wyniki: w przybliżeniu 1 W 3 pracodawców zwiększyło pracę zdalną w czasie pandemii. Prawie 13% zgłoszonych miejsc pracy było w pełni zdalnych, a prawie 22% wymagało pracy zdalnej.

Wielu pracowników doceniło elastyczność i korzyści płynące z pracy zdalnej. Osoby pracujące poza tradycyjnym biurem zgłaszają zwiększoną motywację, większą elastyczność, mniejszy stres i większą satysfakcję z pracy. Pracodawcy zapewniają również wyjątkowe nowe korzyści, aby zachęcić potencjalnych nowych pracowników i zatrzymać obecnych pracowników.

Firma Firmspace opracowała listę tych niekonwencjonalnych korzyści, skupiając się na korzyściach dla pracowników zdalnych. Czytaj dalej, aby poznać 10 sposobów, w jakie pracodawcy wynagradzają pracowników zdalnych.

Konfiguracja biura domowego

Praca zdalna wymaga takiego samego wyposażenia jak praca w biurze – funkcjonalnego biurka i krzesła, szybkiego internetu, telefonu, komputera, materiałów biurowych itp. – ale nie wszyscy pracodawcy zapewniają pomoc finansową na założenie lub utrzymanie domu biuro. Według raportu Owl Labs o stanie pracy zdalnej z 2020 r. tylko 20–25% pracodawców płaci lub pomaga w opłaceniu niezbędnych artykułów do domowego biura.

Niezależnie od tego, czy jest to kwota miesięczna, roczna czy jednorazowa, stypendium na utworzenie funkcjonalnego miejsca pracy jest zdecydowanym atutem dla pracowników zdalnych. Pracodawcy lubią TwitterGoogle i Facebook wpłacić jednorazowo $1000 na każdego pracownika. Basecamp, firma zajmująca się oprogramowaniem do zarządzania projektami, daje pracownikom 100 dolarów miesięcznie na wynajem przestrzeni coworkingowej. Inni pracodawcy oferują miesięczny dodatek na internet i inne wydatki operacyjne.

Zabawne doświadczenia

Firmy takie jak Blueboard myślą nieszablonowo, oferując zabawne doświadczenia zamiast bardziej tradycyjnych świadczeń pracowniczych, takich jak premie pieniężne. Zapewniając uznanie dla kamieni milowych i ciężkiej pracy pracowników – a także czyniąc te świadczenia bardziej spersonalizowanymi i znaczącymi dla poszczególnych osób – pracownicy są bardziej skłonni do pozostania zaangażowanym i zadowolonym ze swojej pracy.

Korzyści związane z doświadczeniem są szczególnie odpowiednie dla pracowników zdalnych, ponieważ oferują opcje w domu, które są wygodne dla osób już pracujących z domu, a także przygody bliskie i dalekie dla tych, którzy chcą zobaczyć nowe miejsce. Przykłady korzyści w domu obejmują zajęcia z majsterkowania w domu, symulatory gry w golfa, degustacje wina i gry w wirtualnej rzeczywistości. Niektóre opcje dla bardziej żądnych przygód pracowników obejmują podróże, udział w profesjonalnych meczach sportowych lub koncertach, a nawet zjazd na linie lub skoki spadochronowe.

Rekommenderad:  Znajdź szczegółowe instrukcje dla swojego modelu Konfigurowanie VPN dla swojej kamery IP

Zajęcia online

Wielu pracodawców oferuje już tradycyjny zwrot czesnego, ale niektóre firmy rozszerzają ofertę o kursy online. Kursy online zyskały na popularności podczas pandemii i nadal są znacznie łatwiej dostępne dla pracowników zdalnych niż szkolenia stacjonarne.

W marcu 2022 roku Fortune poinformowało, że około 14% pracowników otrzymuje jakąś formę zwrotu kosztów za kursy online. Firmy takie jak Chipotle Mexican Grill, The Walt Disney Company, Starbucks i T-Mobile pokrywają 100% czesnego za niektóre certyfikaty online lub programy studiów w określonych instytucjach.

Niektórzy pracodawcy decydują się również na oferowanie kursów online, które nie są związane z pracą, ale koncentrują się na obszarach osobistych zainteresowań. Na przykład Masterclass oferuje różnorodne kursy online, które pracodawcy mogą oferować jako dodatki, od strategii biznesowej i przedsiębiorczości po kreatywność i medytację.

Świadczenia z tytułu opieki nad dziećmi

Zasiłki na opiekę nad dzieckiem są ważną zachętą dla wielu pracujących rodziców. Niektórzy pracodawcy oferują opiekę nad dziećmi na miejscu, ale ponieważ pracownicy zdalni nie mają dostępu do takich programów, pracodawcy mogą zamiast tego zaoferować stypendium, które pomoże zrekompensować lub pokryć koszty opieki nad dziećmi. Na przykład Aflac oferuje do $1800 rocznie na opiekę nad dziećmi pracowników zdalnych.

Firmy wykazały się również kreatywnością w zakresie innych korzyści związanych z opieką nad dziećmi. Adobe oferuje pierwszeństwo umieszczania na listach oczekujących na opiekę nad dziećmi, a także korzyści z programów przedszkolnych i pozaszkolnych oraz obozów letnich. Firmy takie jak Best Buy, Intel i Major League Baseball zapewniają nawet zapasową opiekę nad dziećmi, aby pomóc w dniach, w których szkoły mogą być zamknięte lub mogą wystąpić nieoczekiwane zdarzenia.

Korzyści z subskrypcji

Aby wzmocnić kulturę firmy i satysfakcję z pracy, pracodawcy szukają sposobów na utrzymanie zaangażowania pracowników na odległość. Zabawne dodatki, które nie są bezpośrednio związane z pracą, takie jak subskrypcje, to jeden ze sposobów, aby to osiągnąć.

Rekommenderad:  Mniejszości bardziej polegają na osobistych wynikach kredytowych niż na wynikach biznesowych

Firma informatyczna i konsultingowa Accenture uczestniczy w Spotify for Work, co umożliwia pracodawcom oferowanie usługi strumieniowego przesyłania dźwięku jako świadczenia pracowniczego.

Go Fish Digital — firma działająca głównie zdalnie — oferuje wszystkim pracownikom subskrypcje Netflix i Spotify, wybór jednego czasopisma i jednej subskrypcji gazety oraz Kindle e-czytnik z jednym e-bookiem na kwartał. Dlaczego? Wierzą, że te dodatki budują pozytywną kulturę pracy, uznając, co jest ważne dla pracowników i zwiększając kreatywność.

Przykrywająca kawa

Mniejsze dodatki mogą mieć duży wpływ na pracowników zdalnych. Zbieranie się wokół biurowego dzbanka do kawy rano to tradycja, której brakuje pracownikom zdalnym, dlatego niektóre firmy znajdują sposoby na włączenie kawy jako wyjątkowego świadczenia pracowniczego.

Buffer to międzynarodowa firma pracowników zdalnych, która oferuje do 200 USD miesięcznie zwrotu kosztów jedzenia i napojów. Wspiera to pracowników, którzy wolą pracować w kawiarni niż w domu.

Think Coffee oferuje program Coffee-Break-At-Home, w ramach którego kawa jest dostarczana do pracowników zdalnych. Pracodawcy mogą pomóc zaspokoić głód kofeinowy swoich pracowników, dostarczając im pudełka świeżo mielonej kawy lub zimnego naparu bezpośrednio do ich domów.

Wsparcie zdrowia psychicznego

Badanie przeprowadzone w lutym 2022 r. przez The Harris Poll for Fortune wykazało, że około dwie trzecie pracowników uważa usługi w zakresie zdrowia psychicznego oferowane przez pracodawców za wartościowe. Jednak nie jest to często oferowana korzyść, tylko około 1 W 3 pracownicy zgłaszający swoje firmy udzielają takiego wsparcia.

Zezwolenie pracownikom na pracę zdalną może samo w sobie przyczynić się do poprawy zdrowia psychicznego pracowników poprzez zwiększenie satysfakcji z pracy i elastyczności, oszczędność pieniędzy i stworzenie lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Pracodawcy zaczynają również oferować świadczenia w zakresie zdrowia psychicznego, takie jak programy pomocy dla pracowników, zasoby edukacyjne i dodatkowy czas wolny od pracy, według Fortune.

Spotkania telezdrowotne, wirtualna joga lub medytacja oraz wirtualne wydarzenia towarzyskie to fantastyczne korzyści w zakresie zdrowia psychicznego również dla pracowników zdalnych, ze względu na łatwość dostępu z biura domowego.

Rekolekcje firmowe

Wielu pracodawców organizuje rekolekcje firmowe, ale ten dodatek oferuje pracownikom zdalnym wyjątkową okazję do nawiązywania kontaktów towarzyskich i budowania relacji w sposób, którego nie można zrobić wirtualnie. Bez takiego spotkania pracownicy zdalni mogą nigdy nie spotkać się twarzą w twarz, mogą czuć się odizolowani lub może brakować im pozytywnego wyczucia kultury firmy.

Rekommenderad:  15 najlepszych nieparzystych aplikacji do zarabiania dodatkowej gotówki

Rekolekcje firmowe powinny być bardziej skoncentrowane na budowaniu zespołu niż na wykonywaniu pracy, więc im bardziej kreatywne doświadczenie, tym lepiej. Na przykład firma programistyczna Salesforce gości swoich pracowników na swoim 75-hektarowym ranczu w Kalifornii, gdzie mogą obcować z naturą lub zrelaksować się medytując. Candor, firma zajmująca się sieciami społecznościowymi, w sierpniu 2022 r. przeniosła koncepcję wyjazdów firmowych na nowy poziom, wysyłając pracowników do Portugalii na tygodniowy pobyt.

Korzyści z płodności

Pracodawcy, tacy jak Microsoft i Unilever, rozszerzają swoje świadczenia związane z płodnością, obejmując nie tylko zapłodnienie in vitro, ale także szerszy zakres opcji, takich jak macierzyństwo zastępcze i zamrażanie komórek jajowych. Od 2020 r. Więcej niż 2 poza 5 pracodawcy w USA objęli IVF i 1 W 5 mrożenie jaj pod przykryciem.

Wielu rodziców lub tych, którzy chcą zostać rodzicami, korzysta ze zwiększonej elastyczności w planowaniu harmonogramów swojej rodziny podczas pracy w domu. Elastyczne harmonogramy pracy i polityka urlopowa są często potrzebne do wspierania leczenia bezpłodności i bieżących potrzeb w zakresie opieki nad dziećmi, więc wielu pracodawców bierze to pod uwagę oprócz zapewnienia bardzo potrzebnego wsparcia finansowego na te procedury.

Pomoc w opłaceniu wakacji

Dla pracowników zdalnych, którzy każdego dnia spędzają samotnie w tym samym miejscu, czas wolny na urlop jest ważną korzyścią. Niektóre firmy robią teraz wszystko, aby nawet pomóc w opłaceniu wakacji swoich pracowników.

Świadczenia te mogą być dość unikalne i zróżnicowane, w zależności od rodzaju pracodawcy. Firma technologiczna FullContact daje pracownikom roczną premię urlopową, zaczynającą się od $2,000 i waha się do $7,000. Pracownicy Airbnb otrzymują $2,000 kredytów rocznie do wykorzystania na rezerwację pobytów w ich firmie. Oprócz biletów ze zniżką pracownicy United Airlines otrzymują nieograniczoną liczbę lotów rezerwowych.