Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 nielegalnych rzeczy, które robisz w Internecie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 nielegalnych rzeczy, które robisz w Internecie

Niezależnie od tego, czy blokujesz reklamy, czy zmieniasz swój adres IP, wiele rzeczy, które robimy w Internecie, jest zaskakująco nielegalnych. Poniżej znajduje się lista kilku rzeczy, które uważasz za legalne, ale w rzeczywistości tak nie jest. Przed rozpoczęciem należy wspomnieć, że prawa i inne obowiązki, o których wspomnieliśmy poniżej, różnią się w zależności od lokalizacji geograficznej. Ponadto jest bardzo prawdopodobne, że ktoś kiedyś zostanie skazany na karę więzienia za oddawanie się większości z niżej wymienionych zajęć. W Internecie jest wystarczająco dużo narzędzi, o których wspomina niemal każda publikacja (w tym ta), a które pomogą Ci wyrwać się z ograniczeń. Staramy się tylko uświadomić Ci, co jest dobre, a co nie. Wszyscy jesteście dorośli, róbcie co chcecie.

Ściąganie YouTube filmy

Wielu z nas nie ma nic przeciwko pobieraniu filmów z YouTube. Chociaż dostępnych jest mnóstwo aplikacji i usług internetowych, które Ci w tym pomogą, warunki i umowy gigantycznego portalu wideo sugerują inaczej.

Choć niektórzy z Was mogą pomyśleć, że jest to zbyt oczywiste, aby umieścić je na liście, powinniście wiedzieć, ilu z Was uważa to za oczywiste. W rzeczywistości duża korporacja, taka jak Microsoft, zapewniła opcję pobierania YouTube filmy w swoich oficjalnych YouTube aplikacja dla Windows Telefon, ale był ostatecznie zmuszony do jego usunięcia.

YouTube, a także wydawcy, którzy umieszczają swoje treści na stronie, zbijają fortunę, wyświetlając na niej reklamy. Umożliwienie ludziom pobierania ich treści nie leży w ich najlepszym interesie. Być może dlatego nie znajdziesz ich wielu YouTube pobieranie aplikacji na Google Play Store. A tych nielicznych, którym jakimś cudem się tam udaje, ich życie jest przecież bardzo ograniczone.

Pobieranie danych z witryn udostępniających pliki

Słowo torrent stało się synonimem piractwa. Chociaż jest wiele szlachetnych rzeczy, które można zrobić, korzystając z technologii peer-to-peer, większość ludzi woli korzystać z jej aplikacji podczas pobierania pirackich treści. Pobieranie takich treści jest całkowicie* nielegalne; zarówno Twój dostawca usług internetowych, jak i właściciel treści chronionych prawem autorskim mogą podjąć wobec Ciebie surowe działania.

Jednakże, W Szwajcarii wszystko jest całkiem w porządkuw którym rząd jasno stwierdził, że dopóki jego obywatele pobierają filmy i inne reprodukowane treści na własny użytek, nie ma z tym wielu problemów.

Omijanie paywallów

Istnieje wiele usług, które wymagają płatnej subskrypcji/członkostwa, aby móc z nich korzystać. Teraz nie ma znaczenia, czy wymieniasz dane logowania z członkami rodziny lub przyjaciółmi, czy też znalazłeś crack pozwalający ominąć paywall; jest to nielegalna praktyka. Śledzenie Twojego adresu IP nie zajmie im dużo czasu, aby dowiedzieć się, kim jesteś.

Przedłużenie okresu próbnego oprogramowania

Najwyraźniej kupowanie nie jest jedynym sposobem korzystania z płatnego oprogramowania. Każda osoba obeznana z technologią ma w zanadrzu wiele sztuczek, aby przedłużyć okres próbny programu i zaoferować sobie trochę więcej czasu, zanim faktycznie zainwestuje w niego pieniądze. A potem mamy stada, które wolą użyć klucza lub pliku crack znalezionego na podejrzanym portalu. I kogo można winić, samo wykonanie kilku wyszukiwań w Google może dostarczyć więcej niż wystarczającą ilość rzeczy, aby oprogramowanie wystarczyło na całe życie. Wszystkie powyższe przypadki znajdują swoje miejsce w kategorii nielegalnej.

Nagrywanie i udostępnianie Skype rozmowy

Istnieje wiele ważnych powodów, dla których ktoś chciałby nagrać plik Skype rozmowę, a istnieje wiele narzędzi, które Ci w tym pomogą. Ale czy nagrywanie rozmowy jest legalne? Wiele rzeczy zostało powiedziane i zrobione, ale najwyraźniej nagrywanie rozmów jest legalne. Jednak bez zgody uczestniczących członków nie możesz udostępniać tego nagrania nikomu.

Granie w gry retro na emulatorze

Emulatory to świetne narzędzia, które pozwalają nam zbudować wirtualne środowisko do wykonania określonego zadania. Chociaż samo użycie emulatora jest kontrowersyjne i ostatnio Apple wyeliminował wszystkie emulatory ze swojego sklepu z aplikacjami w prawie wszystkich innych miejscach, co nie jest prawdziwym powodem do zmartwień.

Aby ożywić wspomnienia z dzieciństwa, możemy skorzystać z emulatorów gier i zagrać w stare gry. Wąskim gardłem jest sposób, w jaki ładujemy te gry retro. Aby uruchomić dowolną grę na tych emulatorach, potrzebujemy pliku obrazu gry, który ogólnie nazywamy „ROM”. Pod skórą te pliki ROM to nic innego jak kopie i, jak wiemy, tworzenie, pobieranie i rozpowszechnianie takich kopii jest nielegalne.

Darmowe Wi-Fi FTW, niekoniecznie

Kto nie lubi darmowego internetu? Zobaczyłeś niezabezpieczoną sieć Wi-Fi i nawet nie mrugnąłeś dwa razy, a Twój laptop był do niej podłączony. Niestety, akt komunikacyjny kilku krajów aż prosi się, aby różnić się od Państwa w tej kwestii. Niedozwolone jest nieuczciwe korzystanie z serwisu urządzeń elektronicznych. Ponadto, jeśli robisz to, aby uniknąć tymczasowej opłaty za tę usługę, zostaniesz uznany za winnego przestępstwa. Może się okazać, że zapłacisz za więcej rzeczy, niż faktycznie zrobiłeś.

Blokowanie reklam

Nie jest to samo w sobie nielegalne. Przynajmniej nie we wszystkich miejscach. Jest to raczej działanie nieetyczne i niemoralne niż przestępstwo, za które sąd zarządzi obławę. Prawidłowe działanie większości witryn internetowych opiera się na przychodach z reklam. Chociaż to od Ciebie zależy, czy postąpisz właściwie, istnieje wiele witryn internetowych, takich jak popularny serwis społecznościowy MySpace, publikacja informacyjna Chicago-Sun Times i Houston Affiliate telewizji Fox TV, które wyraźnie wspomniały w swoich warunkach i umowach, że możesz nie używaj żadnego narzędzia do blokowania reklam podczas uzyskiwania dostępu do ich usług. W takich przypadkach odradza się uruchamianie narzędzi blokujących reklamy.

Podanie fałszywej tożsamości

Niezależnie od tego, czy próbujesz lifehackować i nie chcesz ujawniać swojej tożsamości usługom, w których się zarejestrowałeś, czy też celowo oddajesz się złośliwemu działaniu, podanie błędnych informacji o sobie jest przestępstwem. Zrozumiałe jest, że nie chcesz, aby każda firma wiedziała o Tobie, ale przekazywanie im fałszywych informacji nie jest właściwym sposobem poradzenia sobie z tym. Możesz przeczytać więcej na ten temat Tutaj.

Zmiana adresu IP

Tak jak nie możesz podać w Internecie błędnych informacji o sobie, tak nie możesz podać fałszywego adresu IP. Maskowanie i ochrona swojej tożsamości jest jednak całkowicie rozsądną rzeczą.

Godne uwagi wzmianki

Chociaż jailbreakowanie, odblokowywanie i rootowanie urządzenia może pomóc w uzyskaniu lepszej kontroli nad nim, nie tylko unieważnia i odbiera gwarancję, ale w wielu przypadkach jest również traktowane jako forma naruszenia praw autorskich.

Tethering to wygodny sposób udostępniania łącza internetowego innym urządzeniom. Podczas gdy niektórzy operatorzy pobierają jednorazową opłatę, po której możesz udostępnić swój Internet, niektórzy surowo zabraniają używania telefonu lub tabletu jako modemu lub wykonywania z nim tetheringu. Możesz zostać ukarany grzywną przez dostawcę usług internetowych lub nawet stracić wszystkie plany transmisji danych.

Poza tym tworzenie plików GIF i memów również stanowi naruszenie praw autorskich. Nie możesz też po prostu wybrać dowolnego obrazu znalezionego w wyszukiwarce grafiki Google i użyć go na swoim blogu.

Table of Contents