10 porad dotyczących e-mail marketingu, które każda firma powinna wiedzieć

Sukces z marketingiem przychodzącym oznacza wysyłanie e-maili do osób, które faktycznie je otworzą.

Nie jest niczym niezwykłym, że e-maile gubią się w stosach innych e-maili, które mogą otrzymać użytkownicy, lub, co gorsza, trafiają do ich wiadomości SPAM. W tym momencie ktoś może otworzyć Twój e-mail, ale nigdy nie przejdzie dalej. Często czujesz, że nigdy nie wygrasz, ale nie martw się, wspieramy Cię naszymi dziesięcioma wskazówkami dotyczącymi e-mail marketingu, których potrzebuje każda firma!

10 porad dotyczących e-mail marketingu dla każdej firmy

1. Nigdy nie kupuj adresów e-mail.

To świeży błąd, który wiele firm popełnia na wczesnych etapach kampanii e-mail marketingowej. Zrozumiale. Niezależnie od tego, jak prowadzisz kampanię, staraj się unikać kupowania adresów e-mail.

Ponieważ właściciele tych adresów nigdy nie wyrazili zgody na przesłanie ich przez e-mail, nie ma gwarancji, że będą zainteresowani Twoją ofertą, ani czy w ogóle będą pasować!

Zamiast kupować identyfikatory e-mail od razu, najlepiej współpracować z agencją, która może pomóc w zbieraniu danych. Na przykład najlepsze agencje marketingu e-mailowego współpracują z ekspertami ds. danych, którzy mogą sortować i filtrować identyfikatory e-mail oraz pomóc w stworzeniu najlepszej kampanii typu cold outreach. Co więcej? Mogą również pracować na platformach takich jak LinkedIn, korzystać z oprogramowania innych firm i pomagać w generowaniu wiarygodnej listy mailingowej do kampanii e-mail marketingowej.

2. Reguły CAN-SPAM MOGĄ pomóc

Kontrolowanie ataku niezamawianej pornografii i marketingu (CANSPAM) zostało uchwalone jako ustawa z 2013 r., która reguluje wiadomości e-mail wysyłane komercyjnie, umożliwia odbiorcom zatrzymanie wiadomości e-mail od firmy i określa kary za naruszenie prawa.

Aby być zgodnym z CAN-SPAM, Twoje wiadomości e-mail muszą być zgodne z tymi zasadami, które są dostępne na stronie internetowej FTC.

Możesz chcieć dołączyć prawidłowy adres pocztowy do każdej wysyłanej wiadomości e-mail, zaoferować łatwe do znalezienia rozwiązanie umożliwiające odbiorcom rezygnację i użyć wyraźnego adresu do i nadawcy, który dokładnie określa, kim jesteś jako nadawca.

3. Zapewnij zgodność z RODO dzięki swoim opcjom

Większość firm do tej pory przynajmniej słyszała o RODO, które zostało wprowadzone w maju 2018 r. w celu ochrony danych osobowych wszystkich użytkowników w sieci.

Chociaż nie ma potrzeby zapamiętywania całego prawa, zalecamy każdemu, kto ma europejskich odbiorców, aby każda strona, na którą trafiają Twoi użytkownicy, gromadząca ich dane osobowe, miała pole wyboru z oświadczeniem z pytaniem, czy chcieliby zapisać się na Twoją listę e-mailową aby mogli legalnie otrzymywać Twoje aktualizacje.

4. Natychmiast skontaktuj się z nowymi subskrybentami.

Istnieje tylko 24-godzinna okazja, gdy jesteś na uwadze swoich klientów, i możesz poznać typ subskrybowanego klienta, wysyłając mu wiadomość e-mail w ciągu 24 godzin od kliknięcia przycisku subskrypcji. Powinieneś dowiedzieć się więcej o rodzajach wiadomości e-mail, które musisz wysyłać, aby określić te oczekiwania, pamiętając, że te wiadomości e-mail można skonfigurować w ramach zautomatyzowanego przepływu pracy.

5. Wysyłaj e-maile od Ciebie, a nie od Twojej firmy

Wskaźniki otwarć wiadomości e-mail dramatycznie wzrastają, gdy mają osobisty charakter, a to dlatego, że użytkownicy są bardziej skłonni ufać spersonalizowanemu nadawcy niż firmie lub nazwie marki. Wielu użytkowników może wahać się przed otwieraniem wiadomości e-mail od nieznanych nadawców, co oznacza, że ​​są bardziej skłonni ufać nazwie osobistej niż ogólnej.

6. Wstępnie ustawiony tekst używany do podglądów.

Wiele klientów poczty e-mail, w tym Gmail, aplikacja pocztowa na iPhone’a, Outlook i inne, wyświetla zwiastun pierwszych kilku wierszy tekstu z wiadomości e-mail, która pojawia się obok wiersza tematu. Zasadniczo jest to podgląd tekstowy tego, czego możesz się spodziewać w wiadomości e-mail. Ustawienia użytkownika i klienta poczty e-mail określą dokładną długość wyświetlanego tekstu, ale powinieneś użyć tego, aby przedstawić krótkie i mocne wprowadzenie do tego, co masz do zaoferowania, i nie przekraczać 50 znaków.

7. Tematy powinny być klikalne i łatwe do zrozumienia.

Jeśli chodzi o temat wiersza tematu, w skrzynkach odbiorczych odbiorcy jest mnóstwo konkurencji, z którą możesz się zmierzyć. Jeśli chcesz wyróżniać się z tłumu, musisz pisać ostre i chwytliwe „Muszę to kliknąć!” wiersze tematu. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że czytelnik otworzy wiadomość e-mail, upewnij się, że wiersze tematu, które piszesz, mają mniej niż 50 znaków i są łatwe do odczytania i zrozumienia.

8. Trzymaj się sedna sprawy.

Wielu użytkowników, do których wysyłamy e-maile, ma już skrzynkę odbiorczą pełną e-maili, więc nie ma potrzeby dawania im niezliczonych wierszy do przeczytania w ciągu ich pracowitego dnia. Użytkownicy są znacznie bardziej zadowoleni z krótkich, rzeczowych wiadomości e-mail niż z rozwlekłych, ponieważ mają znacznie jaśniejszy cel. Ponadto, gdy użytkownicy szybko przeglądają wiadomości e-mail, istnieje większa szansa, że ​​zrozumieją ogólny sens wiadomości e-mail, co może potencjalnie prowadzić do działania.

9. Każdy e-mail powinien mieć JEDNO wezwanie do działania.

Pamiętasz, jak wspominaliśmy, że użytkownicy będą czytać e-maile bez czytania treści? W takim przypadku jest to powód, dla którego pojedynczy przycisk wezwania do działania może być ważny, ponieważ może być łatwy do znalezienia dla tych wojowników poczty e-mail, którzy szybko czytają. Jeśli nie masz wyraźnego wezwania do działania, czytelnicy nie muszą podejmować żadnych dalszych działań, gdy skończą czytać Twoją wiadomość e-mail.

10. Obrazy powinny zawierać hiperłącza.

Głównym celem kampanii e-mail marketingowej jest zachęcenie ludzi z punktu a (Twojego e-maila) do przejścia do punktu b (Twojej witryny lub kanału sprzedaży). Aby poprawić te współczynniki klikalności, upewnij się, że obrazy w wiadomościach e-mail zawierają hiperłącza, które przekierują użytkowników na pożądaną stronę, a także upewnij się, że pisemna treść pasuje do obrazu. Wyobraź sobie, że zapraszasz czytelników do zapisania się na webinarium i masz zdjęcie prelegenta biorącego udział w webinarium. Użytkowników bardziej przyciągają obrazy niż zwykły tekst, dlatego chcesz zapewnić im jak najwięcej możliwości skorzystania z Twojej oferty.

Mamy nadzieję, że te wskazówki dotyczące marketingu e-mailowego pomogły Ci w szybkich wygranych. Jeśli w jakikolwiek sposób Ci pomogły, zostaw nam komentarz poniżej.