10 porad i wskazówek dla nowych właścicieli iPhone SE

10 porad i wskazówek dla nowych właścicieli iPhone SE 1

Dzięki nowemu iPhone'owi SE ludzie, którzy nie posiadali iPhone'a od lat, dzielą się wskazówkami dotyczącymi korzystania ze słuchawki. Podsumowaliśmy kilka typowych wskazówek, które naszym zdaniem pokochają nowi klienci iPhone'a SE. Obejrzyj nasz praktyczny przewodnik wideo i naucz się czegoś nowego już dziś!

Doświadczeni użytkownicy iPhone'a prawdopodobnie znają te wskazówki. Nie spodziewamy się, że ten samouczek zaspokoi każdą osobę, i nie o to chodzi. Chodzi o to, aby zaprezentować jedne z najlepszych nowych funkcji iPhone'a SE 2020 i zaoferować kilka szybkich wskazówek, jak skutecznie z nich korzystać.

Wideo: 10 wskazówek dla iPhone SE

Obejrzyj poniższy praktyczny przewodnik wideo od naszego kamerzysty Harrisa Craycrafta.

Subskrybuj iDownloadBlog na YouTube

Lista: 10 wskazówek dla iPhone SE

Jeśli nie zdążyłeś uruchomić sześciominutowego filmu, oto wszystko, co obejmuje.

Dotknij ID

Zarejestruj maksymalnie pięć różnych palców, aby ułatwić odblokowywanie telefonu iPhone. Aby poprawić niezawodność rozpoznawania odcisków palców, ponownie zeskanuj problematyczny palec w nowym gnieździe Touch ID. Chcesz dodać więcej niż pięć palców do Touch ID? Pamiętaj, aby dotknąć przycisku Początek różnymi palcami podczas jednego procesu rejestracji Touch ID.

10 porad i wskazówek dla nowych właścicieli iPhone SE 2

Zeskanuj wiele palców w tym samym gnieździe Touch ID

Zmienia się tryb szybkiej kamery

Zamiast przejść do Ustawień, aby zmienić rozdzielczość fotografowania i liczbę klatek na sekundę, możesz to zrobić w aplikacji Aparat (wymaga to co najmniej układu A13 Bionic, który ma Twój iPhone SE).

Przesuń palcem do opcji Wideo u dołu aplikacji Stock Camera, a następnie kliknij etykietę rozdzielczości wideo w prawym górnym rogu, aby przełączyć między nagrywaniem HD (1080p) i 4K. Aby przełączać obsługiwane liczby klatek na sekundę, dotknij sąsiedniej etykiety, aby przewijać od 30 do 60 klatek na sekundę.

10 porad i wskazówek dla nowych właścicieli iPhone SE 3

Zmienianie trybów fotografowania bezpośrednio w aplikacji Aparat

Możesz także przesunąć palcem do opcji Slo-Mo u dołu, a następnie stuknąć etykietę częstotliwości klatek, aby przełączać się między nagraniami w zwolnionym tempie HD (1080p) z prędkością 120 lub 240 klatek na sekundę.

Pokaż / ukryj przyciski aparatu

Ze względu na mniejsze wymiary, standardowa aplikacja Camera nie wyświetla przez cały czas górnego i dolnego rzędu ikon. Niektóre z typowych funkcji fotografowania, takie jak lampa błyskowa LED i zdjęcia na żywo, można włączać i wyłączać, dotykając odpowiednich ikon w górnej części interfejsu.

10 porad i wskazówek dla nowych właścicieli iPhone SE 4

Naciśnij szewron, aby wyświetlić ukryte przyciski w aplikacji Aparat

Aby wyświetlić inne opcje, w tym ustawienia przycinania, filtry, licznik czasu itp., Wystarczy przesunąć palcem w górę i w dół na interfejsie aparatu jednym palcem lub nacisnąć ten szewron u góry.

Skanowanie kodu QR

Tak, nowy iPhone SE pozwala skanować kody QR za pomocą wbudowanej kamery i uzyskiwać odpowiednie wyskakujące akcje, takie jak odwiedzanie zakodowanego adresu URL, bez konieczności korzystania z aplikacji innych firm. Możesz również skanować kody QR i dokumenty z ekranu głównego lub za pośrednictwem Centrum sterowania, a także używać skanera kodów QR do łączenia się z sieciami Wi-Fi, skanowania dokumentów w aplikacji Notatki i innych.

10 porad i wskazówek dla nowych właścicieli iPhone SE 5

Upewnij się, że opcja skanowania kodów QR jest włączona Ustawienia → Aparat

Eksportuj zdjęcia na żywo jako filmy

Podobnie jak poprzednia wskazówka, ta działa również na starszych iPhone'ach. Aby wyeksportować zdjęcie na żywo jako wideo, wybierz je w Zdjęciach, kliknij przycisk Udostępnij i wybierz opcję Zapisz jako wideo.

10 porad i wskazówek dla nowych właścicieli iPhone SE 6

Eksportuj zdjęcia na żywo jako filmy do udostępnienia innym użytkownikomApple przyjaciele

Pisanie gestami

iOS 13 pozwala pisać, przesuwając palcem, gdy używasz standardowej klawiatury (Przesuń do pisma musi być włączony Ustawienia → Ogólne → Klawiatura) Podczas pisania możesz zobaczyć sugerowane alternatywy dla wprowadzanego słowa, a nie przewidywania dotyczące następnego słowa. Aby wprowadzić litery akcentowane lub inne alternatywne znaki, dotknij i przytrzymaj klawisz, a następnie przesuń, aby wybrać jedną z opcji.

10 porad i wskazówek dla nowych właścicieli iPhone SE 7

AppleWersja pisania gestami jest całkiem świetna

Precyzyjne pozycjonowanie kursora

IPhone SE nie ma 3D Touch, ale iOS przychodzi z pomocą Haptic Touch: to znaczy gest dotknięcia i przytrzymania w połączeniu z dotykowym sprzężeniem zwrotnym, który symuluje fizyczne kliknięcie w sposób podobny do 3D Touch. Pozwala to precyzyjnie ustawić kursor podczas edycji tekstu, przytrzymując klawisz spacji, a następnie przeciągając kursor w wybrane miejsce.

10 porad i wskazówek dla nowych właścicieli iPhone SE 8

Przytrzymaj spację, aby precyzyjnie ustawić kursor

Zainwestuj w szybkie ładowanie

Ze względu na swoją kompaktowość 4.7- w konstrukcji iPhone'a SE brakuje wystarczającej ilości miejsca, aby pomieścić ogromną baterię, co oznacza, że ​​prawdopodobnie będziesz go ładować raz lub dwa razy dziennie, w zależności od konkretnego przypadku użycia. Na szczęście telefon obsługuje szybkie ładowanie, co daje 50-procentowe naładowanie w zaledwie 30 minut – jeśli masz odpowiednią ładowarkę i kabel.

10 porad i wskazówek dla nowych właścicieli iPhone SE 9

Nowy iPhone SE obsługuje ładowanie bezprzewodowe za pomocą ładowarek z certyfikatem Qi

Apple umieszcza w pudełku zwykłą, niewielką pięcio watową ładowarkę, ale obsługuje ona tylko superpowolne ładowanie. Aby szybko naładować iPhone'a SE, upewnij się, że jest on podłączony do 18-watowej lub wyższej ładowarki USB-C Power Delivery za pomocą kabla Lightning na USB-C (jeśli posiadasz iPhone'a 11 lub najnowszy model MacBooka, masz już bardzo wydajna ładowarka USB-C, która może szybko ładować iPhone'a SE).

10 porad i wskazówek dla nowych właścicieli iPhone SE 10

Szybko ładuj swój iPhone SE za pomocą ładowarki MacBook USB-C

Wyłącz automatyczną jasność

Twoja marka z nowym iPhone'em SE domyślnie korzysta z automatycznej kontroli jasności aby przedłużyć żywotność baterii. Jeśli nie chcesz, aby jasność ekranu iPhone'a SE zmieniała się automatycznie w zależności od otoczenia, po prostu wyłącz ustawienie Automatycznej jasności w Ustawienia → Ogólne → Dostępność → Wyświetl zakwaterowanie (który powinien być wyświetlany jako „Wł.”).

10 porad i wskazówek dla nowych właścicieli iPhone SE 11

Wyłączenie ustawienia automatycznej jasności może skrócić żywotność baterii

Przenieś wiele aplikacji jednocześnie

Prawdopodobnie znasz już tę opcję: dotknij i przytrzymaj ikonę na ekranie głównym, aż ikony zaczną się poruszać. Teraz użyj innego palca, aby stuknąć inne ikony, które chcesz zebrać, które możesz następnie przenieść w inne miejsce na ekranie głównym lub na inny ekran główny jako pakiet.

10 porad i wskazówek dla nowych właścicieli iPhone SE 12

Przenoszenie luzem wielu aplikacji na ekranie głównym

Wymuś restart iPhone'a SE

Zamknąłeś iPhone'a SE tak, jak każdą inną funkcję Touch ID Apple smartfon, przytrzymując przycisk zasilania, aż pojawią się opcje gówna. Wymuszone ponowne uruchomienie iPhone'a SE różni się jednak nieco od iPhone'a 6s i starszych telefonów.

10 porad i wskazówek dla nowych właścicieli iPhone SE 13

Wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a SE, jeśli przestanie odpowiadać

Aby wymusić ponowne uruchomienie iPhone'a SE, szybko naciśnij przycisk zwiększania głośności, a następnie przycisk zmniejszania głośności, a następnie przytrzymaj przycisk zasilania do momentu ponownego uruchomienia telefonu.

Aby uzyskać więcej informacji o telefonie iPhone SE, sprawdź oficjalne specyfikacje techniczne.

Myślisz, że powinniśmy umieścić kilka innych funkcji na naszej liście?

Nie wstydź się, daj nam znać, które i dlaczego, w sekcji komentowania poniżej.

Potrzebuję pomocy? Zapytaj iDB!

Jeśli podoba Ci się ten samouczek, przekaż go znajomym i zostaw komentarz poniżej.

Utknąć? Nie wiesz, jak zrobić pewne rzeczy na swoim Apple urządzenie? Daj nam znać za pośrednictwem (chroniony e-mailem) a przyszły samouczek może stanowić rozwiązanie.

Prześlij własne sugestie za pośrednictwem (chroniony e-mailem).