Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 przykładów marek wykorzystujących TikTok do napędzania sprzedaży

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 przykładów marek wykorzystujących TikTok do napędzania sprzedaży

Marki z każdej branży wykorzystują wszystkie wyjątkowe możliwości marketingowe, jakie oferuje TikTok. Od momentu uruchomienia aplikacji, tylko w tym roku zyskała ona niesamowitą popularność. Marki mogą tworzyć kreatywne treści i czerpać korzyści z unikalnego algorytmu i trendów, z których słynie TikTok. Sporządziliśmy listę 10 marek, które świetnie radzą sobie w tej aplikacji i jednocześnie zwiększają sprzedaż — a wszystko to przy jednoczesnym łączeniu się z użytkownikami TikTok!

1. Zwyczajne

ZwyczajneW lutym 2020 roku The Ordinary udostępnił użytkownikowi TikTok a wideo przed i po używając ich AHA 30% + BHA 2% roztwór do peelingu. Wideo stało się wirusowe, generując ponad 650 000 polubień i 15 000 udostępnień, a podobno ponad $1 milionów w sprzedaży.

2. Kosmetyki ELF

Kosmetyki ELF

Firma ELF Cosmetics zamówiła piosenkę „Eyes, Lips, Face” (w skrócie ELF), aby stworzyć wyzwanie hashtagowe. Widzowie zostali zachęceni do wykorzystania utworu wraz z hasztagiem #EyesLipsFace i pokazania swoich ulubionych stylizacji produktami marki. Widzowie obserwowali, jak uczestnicy wyzwania stosują szereg różnych produktów z linii makijażu ELF, co z kolei zwiększyło ekspozycję marki i pokazało ich produkty w akcji.

3. Ole Henriksena

stary henrikson

Ole Henrikson nawiązał współpracę ze Statusphere i stworzył wyzwanie hashtagowe, aby promować swoją linię produktów do pielęgnacji skóry z pomocą influencerów TikTok. Użyli hashtagu #TakeItAllOff i zachęcili influencerów do pokazania, w jaki sposób używają produktów w codziennej pielęgnacji skóry. Dzięki 260,6 tys. wyświetleń samego hashtagu kampania pomogła szerzyć świadomość i budować zaufanie konsumentów wśród odbiorców influencerów. Jest to niezwykle cenne, ponieważ konsumenci przed zakupem chcą zobaczyć, jak niezawodne i zaufane są produkty do pielęgnacji skóry.

4. czerwony Byk

Czerwony BykTikTok firmy Red Bull przedstawia znanych sportowców uprawiających sporty ekstremalne i akrobacje, co doskonale wpisuje się w kultowy slogan napoju energetycznego: „Red Bull dodaje Ci skrzydeł”. Współpracując z markowymi sportowcami i entuzjastami sportu, Red Bull zyskuje świadomość marki i kieruje swoje treści do odbiorców, którzy są zainteresowani tym, co mają do zaoferowania. Wyobraź sobie, że Red Bull zdecydował się na współpracę z instruktorami jogi w celu promowania ich napoju energetycznego. Nie miałoby to większego sensu, prawda?

Rekommenderad:  Co to jest Shadow Ban na TikTok? 5 Sposoby na odblokowanie cienia

5. Radia Disneya

Radio Disney korzysta z TikTok, aby wyróżniać popularnych muzyków śpiewających lub występujących w Radio Disney Studio. Ta taktyka pomaga tworzyć szum wokół wydań piosenek i budować lojalną społeczność, z którą artyści wchodzą w interakcje na TikTok za pośrednictwem wywiadów i innych zabawnych filmów. Nie tylko generują transmisje, zmuszając widzów do słuchania więcej w ich aplikacji lub Instagramale angażują w to swoich fanów.

6. Spikeball
Spikeball

Spikeball, popularna gra, wykorzystuje swoją platformę na TikTok do śledzenia trendów i tworzenia treści specyficznych dla marki. Wykonują świetną robotę, włączając swój produkt do zabawnych skeczy do popularnych piosenek. Na przykład w jednym filmie użyli siatki Spikeball, ale zamiast piłki użyli prawdziwej szynki i zagrali ze slangowymi słowami: „Nie każ mi się nimi bawić”. (Sugerując, że grają w intensywną grę.)

7. Fortnite

Fortnite

Fortniteinternetowa gra wideo, zaprosiła użytkowników TikTok do swoich Konkurs #EmoteRoyale który rzucił wyzwanie ludziom, aby stworzyli tańce, które można by przekształcić w oficjalne „emotikony” do wykorzystania w grze. Wyzwanie zostało użyte ponad 250 milionów razy! Zapraszając użytkowników do interakcji z ich marką w ten sposób, zwiększają świadomość i wywierają pozytywne wrażenie na milionach widzów. Niektóre przykłady wyglądały tak:

Więcej przykładów marek tworzących hashtagowe wyzwania na TikTok znajdziesz na tym blogu!

8. Crocsy

Crocs niedawno nawiązał współpracę z Post Malone, aby stworzyć wyzwanie hashtagowe o nazwie #ThousandDollarCrocs. Zaprezentował kilka wyjątkowych Crocs i obecnie ma 2.8 miliard wyświetleń. Korzystając z usług ambasadora znanej marki, Crocs był w stanie przyciągnąć nowych odbiorców (co z kolei wygenerować nową sprzedaż), do których być może nie udało się dotrzeć wcześniej. Rozpoznawalność nazwiska związana z jedną wielką celebrytą jest świetna, ale zazwyczaj zalecamy współpracę z kilkoma mniejszymi, mikroinfluencerami, aby zbudować długotrwałych klientów.

Rekommenderad:  5 Metryki do śledzenia po zakwalifikowaniu potencjalnego klienta przez marketing

9. Gymshark

napędzanie sprzedaży za pomocą tiktokGymshark używa TikTok do demonstrowania swoich ubrań w akcji, a także publikowania zabawnych treningów dla widzów. Ponieważ treningi w domu cieszą się dużym zainteresowaniem, tworzenie treści pomagających widzom w utrzymaniu formy nawet bez dostępu do siłowni otwiera przed Gymshark zupełnie nowych odbiorców. Widzowie nie mają wrażenia, że ​​coś im się sprzedaje, ponieważ treści również przynoszą im korzyści i mogą zobaczyć, jak ubrania do ćwiczeń wytrzymują podczas użytkowania!

10. Winnica Winorośl

Winnica winorośliVineyard Vines używa TikTok do zabawiania i angażowania swoich klientów i potencjalnych widzów za pomocą popularnych treści. Na przykład brali udział w konkursie #BottleCapChallnge ze swoją maskotką, gdy był popularny! Oprócz tego włączają swoje nowe style do cotygodniowych lookbooków, aby widzowie mogli dowiedzieć się, jak sparować niektóre z ich ulubionych ubrań. Pozostawiając pozytywne wrażenie na widzach, możesz skłonić ich do kliknięcia linku i sprawdzenia więcej!

Te 10 przykładów marek, które od razu wskoczyły na TikTok i jak wykorzystują go do napędzania sprzedaży, powinno być inspiracją, której potrzebujesz, aby zacząć. TikTok to świetna platforma do testowania zabawnych i angażujących strategii, aby zobaczyć, co działa najlepiej dla Twojej firmy i jej widzów. Bądź kreatywny i wykorzystuj influencerów TikTok, kiedy już to robisz! Statusphere pomaga uzyskać setki postów TikTokers dla Twojej marki. Uczyć się więcej, czat ze specjalistą już dziś!