Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 przykładów wyłączenia odpowiedzialności

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 przykładów wyłączenia odpowiedzialności

Posiadanie firmy wiąże się z ryzykiem, ale chcesz ograniczyć niepotrzebne ryzyko tam, gdzie to możliwe. Zrzeczenie się odpowiedzialności to proste oświadczenie, które może radykalnie wpłynąć na Twoją odpowiedzialność prawną. Umieszczenie jednego w stopce witryny, produktach lub umowach z klientami może znacznie przyczynić się do ochrony Twojej firmy. Oto przewodnik po tych stwierdzeniach.Co to jest oświadczenie o zrzeczeniu się odpowiedzialności?

Zrzeczenie się odpowiedzialności to oświadczenie określające lub ograniczające odpowiedzialność prawną firmy lub osoby fizycznej. Na przykład oświadczenie firmy o zrzeczeniu się odpowiedzialności może stwierdzać, że nie może ona ponosić odpowiedzialności, jeśli jej produkty lub usługi są używane bez przestrzegania instrukcji zawartych w instrukcji obsługi. Można je również wykorzystać do ograniczenia odpowiedzialności osoby fizycznej podczas dzielenia się wskazówkami lub opiniami. Niektóre wyłączenia odpowiedzialności są wymagane przez prawo, podczas gdy inne są po prostu dobrym pomysłem, aby zapobiec procesom sądowym lub sporom. Możesz także stworzyć zabawną wiadomość e-mail z zastrzeżeniem, jeśli nie chcesz traktować siebie poważnie.

Jak napisać oświadczenie o zrzeczeniu się odpowiedzialności?

Zastrzeżenia powinny być jasne, zwięzłe i ogólne. Więc powinny być łatwe do napisania. Wystarczy określić granice swojej odpowiedzialności zawodowej lub odpowiedzialności. Aby rozpocząć, możesz również użyć narzędzia do generowania zastrzeżeń lub szablonu. Następnie wprowadź określone informacje, aby miały zastosowanie do Twojej firmy.

Rodzaje wyłączenia odpowiedzialności

Istnieje kilka rodzajów wyłączeń odpowiedzialności, które mają zastosowanie do różnych osób i firm. Tworząc własne, pomocne jest precyzyjne wyszukiwanie. Na przykład wyszukaj „przykłady wyłączenia odpowiedzialności z ostrzeżeniem”, „przykłady wyłączenia odpowiedzialności e-mailem”, „przykłady wyłączenia odpowiedzialności za produkt” lub „przykłady wyłączenia odpowiedzialności wyrażone przez wyświetlenia” zamiast przeglądania ton ogólnych szablonów.

Oto niektóre z najczęstszych rodzajów zastrzeżeń:

  • Zrzeczenie się odpowiedzialności
  • Zastrzeżenie dozwolonego użytku
  • Zastrzeżenie dotyczące wyników w przeszłości
  • Zrzeczenie się praw autorskich
  • Wyłączenie gwarancji
  • Zrzeczenie się ryzyka
  • Zastrzeżenie medyczne
  • Zrzeczenie się odpowiedzialności za błędy lub pominięcia
Rekommenderad:  Ponad 25 przykładów na żywo z całego motywu WordPress WPExplorer

10 przykładów oświadczenia o zrzeczeniu się odpowiedzialności

Rodzaj wyłączenia odpowiedzialności, który umieszczasz na swojej stronie internetowej lub w innych materiałach, zależy od Twojej firmy i rodzaju odpowiedzialności, której chcesz uniknąć. Oto kilka typów typowych zastrzeżeń.

1. Zrzeczenie się oświadczeń

Zastrzeżenie dotyczące referencji określa, że ​​doświadczenia lub wyniki, o których mowa w referencjach, nie są gwarantowane. Zrzeczenie się odpowiedzialności chroni firmę przed niezadowolonymi klientami, którzy mogą sądzić, że obiecano im określone wyniki.

Ta strona z wyłączeniem odpowiedzialności z FinancialMentor.com przedstawia sposób zbierania referencji. I precyzuje, że historie wyrażają jedynie poglądy i doświadczenia każdego pisarza. Więc ich historie mogą nie być normą.

2. Zrzeczenie się odpowiedzialności partnerskiej

Wyłączenie odpowiedzialności stowarzyszonej informuje każdego użytkownika Twojej witryny, że możesz udostępniać linki od firm stowarzyszonych. Zastrzeżenie informuje klientów, że zarabiasz prowizję od tej sprzedaży, umożliwiając im podejmowanie świadomych decyzji zakupowych.

Ten przykład pochodzi z Inteligentnego pasywnego dochodu. Założyciel określa, z jakimi firmami ma takie relacje i wyjaśnia, dlaczego współpracuje z tymi markami.

3. Zrzeczenie się znaku towarowego

Umieszczanie nazw produktów lub marek będących znakami towarowymi w witrynie lub materiałach marketingowych może wprowadzać w błąd. Zrzeczenie się znaku towarowego określa, że ​​nie jesteś powiązany z tymi innymi markami.

Ten przykład pochodzi od sprzedawcy gitar, który oferuje produkty popularnych marek. Określa związek i chroni ich przed oskarżeniem o niewłaściwe powiązanie jakiejkolwiek pracy chronionej prawem autorskim.

4. Zastrzeżenie praw autorskich

Zastrzeżenie dotyczące praw autorskich stwierdza, że ​​niektóre elementy firmy, strony internetowej lub innych materiałów są chronione prawem autorskim. Może to obejmować zdjęcia lub tekst w witrynie lub aplikacji. Może również określać, w jaki sposób inni mogą i nie mogą korzystać z tych materiałów.

Ten przykład pochodzi z firmy zajmującej się inspekcją farmaceutyczną. To właściwie tylko jedna sekcja ich strony z zastrzeżeniami. Ale określa dokładnie, co jest chronione na ich stronie i innych materiałach.

5. Poglądy wyraziły zrzeczenie się odpowiedzialności

Zrzeczenie się odpowiedzialności wyrażone w poglądach jest często używane, gdy osoba lub grupa dzieli się opiniami na forum związanym z firmą. Wiele organizacji wymaga lub zachęca pracowników do korzystania z tych zastrzeżeń podczas udostępniania poglądów online.

Rekommenderad:  Jak zostać ekspertem w swojej niszy (nawet jeśli nim nie jesteś)

Ten przykład pochodzi z publikacji wydanej przez Światową Organizację Handlu. Autorzy podzielali poglądy, które mogą nie odzwierciedlać poglądów wszystkich członków. Chroni więc organizację i pozwala im utrzymywać profesjonalne relacje z innymi członkami.

6. Wyłączenie gwarancji

Zastrzeżenia gwarancyjne stwierdzają, że produkt lub usługa lub jakiekolwiek informacje dostarczone przez firmę nie są chronione gwarancją.

Ta firma medyczna zawiera zastrzeżenie, które stwierdza, że ​​jej witryna internetowa i inne materiały są dostarczane w stanie, w jakim się znajdują. Tak więc zawarte informacje nie obiecują rekompensaty ani materiałów uzupełniających, jeśli określone wyniki nie zostaną osiągnięte.

7. Zastrzeżenie dozwolonego użytku

Prawo Stanów Zjednoczonych zezwala na wykorzystywanie niektórych materiałów chronionych prawem autorskim bez zezwolenia w celach edukacyjnych, krytyki lub komentarzy. Ten rodzaj zastrzeżenia stwierdza, że ​​korzystasz z tego materiału i stwierdza, że ​​nie masz bezpośredniego pozwolenia od właściciela praw autorskich.

Ta strona zawiera komentarze na temat różnych mediów. Tak więc zrzeczenie się odpowiedzialności chroni ich przed roszczeniem bezpośrednich praw autorskich do udostępnianych przez nich materiałów.

8. Zrzeczenie się odpowiedzialności za błędy i pominięcia

Ci, którzy dzielą się profesjonalnymi poradami online, mogą być narażeni na procesy sądowe dotyczące błędów i zaniedbań. Są one szczególnie powszechne w przypadku porad prawnych lub inwestycyjnych. Te typy zrzeczenia się odpowiedzialności ograniczają Twoją odpowiedzialność, jeśli ktoś poniesie szkodę w wyniku Twoich wskazówek.

W tym przykładzie firmy prawniczej stwierdzono, że nie gwarantuje ona wyników na podstawie informacji zawartych w ich witrynie internetowej.

9. Wyłączenie odpowiedzialności za wyniki w przeszłości

Jeśli dzielisz się sukcesami na swojej stronie internetowej, niektórzy mogą to uznać za gwarancję. Niniejsze wyłączenie odpowiedzialności stwierdza, że ​​nie można zagwarantować takich wyników.

Ta firma inwestycyjna zawiera zrzeczenie się odpowiedzialności, aby chronić je przed procesami sądowymi stwierdzającymi, że obiecali jakiekolwiek przyszłe wyniki.

Rekommenderad:  Tworzenie sklepu internetowego zaczyna się od świetnych zdjęć produktów

10. Zastrzeżenie prawne

Udostępnianie porad prawnych online może narazić Cię na procesy sądowe. To wyłączenie odpowiedzialności stwierdza, że ​​Twoje treści służą ogólnym celom informacyjnym, więc nie możesz ponosić odpowiedzialności.

Jest to część standardowego przykładu z American Bar Association.

Szablon zastrzeżenia

Każdy rodzaj wyłączenia odpowiedzialności powinien zawierać konkretne informacje związane z prowadzoną działalnością. Ale szablon może pomóc Ci zacząć. Oto ogólny zarys, który możesz wypełnić.

Informacje na tej stronie służą wyłącznie do ogólnych celów informacyjnych. [Business name] nie składa żadnych oświadczeń ani gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych. Korzystanie z witryny odbywa się wyłącznie na własne ryzyko. Ta witryna może zawierać linki do treści osób trzecich, za które nie gwarantujemy, nie popieramy ani nie ponosimy odpowiedzialności.

Czy potrzebuję zastrzeżenia?

Większość firm i stron internetowych może skorzystać z wyłączenia odpowiedzialności. Są szczególnie przydatne, jeśli dołączasz materiały chronione prawem autorskim lub dzielisz się profesjonalnymi poradami lub osobistymi poglądami.

Gdzie mam umieścić swoje zastrzeżenie?

Aby wyłączenie odpowiedzialności było prawnie wykonalne, musi być widoczne dla użytkowników. Wiele firm umieszcza je w stopce swojej witryny, na osobnej stronie, na stronach produktów lub w regulaminie.