Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 rzeczy, które musisz wiedzieć o nowym 24-calowym ekranie Apple iMaca M1

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o nowym 24-calowym ekranie Apple iMaca M1

Apple zorganizowała wczoraj swoje pierwsze wydarzenie w 2021 r., podczas którego wprowadziła na rynek szereg nowych produktów sprzętowych, AirTag, iPada Pro z M1 i nowy Apple Najważniejszym punktem programu jest telewizja 4K. Kolejnym produktem, którego oczekiwało wiele osób, był nowy i zaktualizowany iMac z odświeżonymi elementami wewnętrznymi i zewnętrzną obudową Apple zrobił dokładnie to. 24-calowy iMac przeszedł gruntowną modernizację zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, dzięki czemu jest teraz bardziej modny i ma moc Apple Krzem.

Jeśli interesuje Cię nowy iMac i planujesz kupić go dla siebie, postaramy się omówić wszystkie nowe ulepszenia i funkcje w tym artykule, aby pomóc Ci dowiedzieć się, czy powinieneś kupić nowego iMaca, czy nie i jak duży jest to jego ulepszenie jest porównywane z iMakiem starszej generacji, wyposażonym w chipy Intel i o masywniejszej, starszej konstrukcji.

Nowa, smukła konstrukcja

Jeśli widziałeś starsze komputery iMac, wiedziałbyś, że były one dość grube i nieporęczne z tyłu. Było to zrozumiałe, ponieważ iMac jest komputerem typu AIO lub All-in-One i zmieszczenie wszystkich komponentów w obudowie, w której mieści się również wyświetlacz, zajmuje znaczną ilość miejsca. Jednak rezygnacja z chipów Intela ze starszego iMaca, Apple udało się zmniejszyć zapotrzebowanie na chłodzenie własnego chipa M1, drastycznie zmniejszając w ten sposób jego masę. Nowy 24-calowy iMac ma zaledwie 11,5 mm grubości, co ułatwia poruszanie się i nadaje mu nowoczesny wygląd.

Funkcjonalne kolory

W odróżnieniu od starszego iMaca, który miał standardowy srebrny metaliczny wygląd, nowy iMac oferuje wiele opcji kolorystycznych do wyboru, co również dodaje element zabawy do projektu. W zeszłym roku iPad Air Apple przyjęła świeżą paletę kolorów i przeniosła ją również do nowego iMaca, co czyni go wyjątkowym. Możesz teraz wybierać spośród koloru zielonego, żółtego, pomarańczowego, różowego, fioletowego, niebieskiego i srebrnego, w zależności od tego, co Ci odpowiada.

Rekommenderad:  8 Najlepsze platformy oprogramowania do webinarów na rok 2023 (porównanie)

Przepiękny 4Wyświetlacz Retina o rozdzielczości 0,5 tys

Główną cechą iMaca na przestrzeni lat był wysokiej jakości wyświetlacz oferowany przez firmę Appl, co samo w sobie stanowiło dla wielu konsumentów czynnik przekonujący do zakupu iMaca zamiast komputera PC lub komputera z dodatkowym monitorem. Nowy iMac zachowuje piękno 4Wyświetlacz Retina .5K o przekątnej 24 cali i 11.3 milionów pikseli i szczytową jasność na poziomie 500 nitów, co jest w zupełności wystarczające dla komputera. Niezależnie od tego, czy zamierzasz oglądać filmy, czy edytować je na wyświetlaczu iMaca, z pewnością będziesz cieszyć się wciągającymi wrażeniami.

Jednak jest jedno zastrzeżenie Apple przyklejony do grubych ramek z trzech stron i jeszcze grubszy podbródek na dole, co psuje ogólny wygląd nowego iMaca. Jeszcze bardziej denerwujące może być to, że wyświetlacz jest otoczony białymi ramkami zamiast zwykłej czerni, co może rozpraszać lub odbierać wrażenie immersji podczas korzystania z treści.

Szybka wydajność dzięki M1

Apple znajduje się obecnie w fazie przejściowej w odniesieniu do swoich komputerów i stopniowo migruje wszystkie swoje komputery Mac na własny Silicon. Nowy iMac również został poddany takim samym zabiegom i teraz jest wyposażony w: Applechip M1, który został zaprezentowany w zeszłym roku w nowych MacBookach Air, MacBookach Pro 13 i Mac Mini. Zastępując chipy Intela M1, Apple udało mu się znacznie zwiększyć wydajność komputera iMac zarówno pod względem procesora, jak i możliwości procesora graficznego, a także udało mu się uzyskać cieńszą konstrukcję ze względu na fakt, że M1 działa znacznie chłodniej.

The 8-core M1 CPU jest podobno o 85% szybszy pod względem wydajności procesora i oferuje dwukrotnie większą wydajność procesora graficznego niż 21.5-calowy iMac z oddzielnym procesorem graficznym. Może nawet edytować wideo w rozdzielczości do 8K, a 16-rdzeniowy silnik neuronowy wspomaga 3 razy szybsze uczenie maszynowe w aplikacjach.

Rekommenderad:  Google zmienia ponad 61 procent tagów tytułów

Lepsze wrażenia multimedialne

Po latach błagań, Apple w końcu posłuchał konsumentów i zastąpił ziemniaczaną kamerę FaceTime czujnikiem 1080p do rozmów wideo, który Apple określany jest mianem najlepszego aparatu w komputerze Mac, który zapewnia niezawodne działanie nawet przy słabym oświetleniu. Wraz z ulepszonym aparatem, Apple zawiera także mikrofony studyjnej jakości, które rejestrują wyraźny dźwięk i eliminują szumy tła podczas połączeń i nagrań.

Wreszcie, Apple zaktualizowała także głośniki nowego iMaca, dodając dwie pary głośników niskotonowych z redukcją siły, umieszczone obok siebie, aby poprawić charakterystykę basów. Każda para jest również połączona z głośnikiem wysokotonowym, co daje sześciogłośnikową konfigurację dźwięku przestrzennego, która obsługuje dźwięk przestrzenny podczas odtwarzania treści obsługujących Dolby Atmos.

Big Sur i wsparcie dla aplikacji na iOS

Nowy iMac działa pod kontrolą systemu macOS Big Sur i tego, z jakiego korzysta AppleUkład M1 umożliwia natywne uruchamianie aplikacji na iOS i iPad OS. Oznacza to, że możesz cieszyć się płynnym korzystaniem ze wszystkich swoich zasobów Apple urządzeniach, a także możesz uruchamiać niektóre aplikacje i gry, które nie są dostępne w sklepie Mac App Store, ale można je pobrać z iPhone’a lub iPada. Coraz więcej programistów pracuje nad obsługą aplikacji na iOS i iPad OS na komputerach Mac, więc lista będzie stale rosnąć.

Nowa klawiatura z TouchID

Nowy iMac jest dostarczany w zestawie AppleMagic Mouse i Magic Keyboard, które są teraz dopasowane kolorystycznie do koloru wybranego iMaca. Mile widzianym ulepszeniem wraz z nową kolorystyką jest to, że klawiatura zawiera teraz TouchID, który pomaga w bezproblemowym procesie logowania podczas korzystania z iMaca. TouchID można także używać do autoryzacji płatności, użytkowania Apple Payuzyskaj dostęp do KeyChain, a także przełączaj się między wieloma użytkownikami. Note że podstawowy wariant nowego iMaca nie jest wyposażony w TouchID.

Rekommenderad:  5 Błędy w kampanii influencer marketingu, których powinieneś unikać

Porty i łączność

Nowy iMac jest wyposażony w dwa porty Thunderbolt, które obsługują wyświetlacze o rozdzielczości do 6K ApplePro Display XDR i Wi-Fi 6 dla szybszej łączności. The 8-core config dodatkowo otrzymuje dwa dodatkowe porty USB-C wraz z portem Ethernet 1 Gb/s na zasilaczu.

Ceny i dostępność iMaca

Nowy 24-calowy iMac będzie można kupić od piątku, 30 kwietnia na stronie apple.com, a także u wybranych autoryzowanych sprzedawców offline w drugiej połowie maja. Podstawowa konfiguracja z 7-core GPU zaczyna się od $1,299 w USA i Rs. 1w Indiach i będzie wyposażony w 8 GB pamięci RAM i 256 GB dysku SSD. Konfiguracja wyższej klasy z 8-rdzeniowy procesor graficzny oraz taka sama ilość pamięci RAM i pamięci masowej będą sprzedawane w cenie detalicznej USD1,499 w USA i Rs. 139 900 w Indiach.

Zniżka studencka na nowego iMaca

Studenci mogą skorzystać z 10% zniżki na nowego iMaca, rejestrując się przy użyciu swojego uniwersyteckiego identyfikatora e-mail w dniu Applestrona internetowa. Podstawową konfigurację iMaca można kupić za Rs. 1,07,910 i wariant z 8-rdzeniowy procesor graficzny będzie dostępny w cenie Rs. 1,25,910, co jest dobrą ofertą, jeśli jesteś studentem.