Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze motywu WordPress

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze motywu WordPress

W przypadku witryny WordPress wybrany motyw jest niezbędny, aby uczynić witrynę piękniejszą, wysoce konfigurowalną i szybką.

Znudził Ci się obecny motyw WordPress? Szukasz nowego, niesamowitego motywu dla swojej witryny?

Nie martw się.

W tym poście na blogu pomogę Ci wybrać najlepszy motyw, na jaki zasługuje Twoja witryna WordPress.

Świetny motyw WordPress jest wysoce zoptymalizowany, niezawodny i dostrojony pod kątem najlepszej w swojej klasie wydajności.

Oznacza to, że nie tylko nieporęczne, błyszczące elementy, kolorowe wzory i animacje, ale również dobrze napisany kod źródłowy i funkcje zoptymalizowane pod kątem wydajności mają kluczowe znaczenie.

Atrakcyjny wizualnie motyw witryny WordPress jest wystarczająco dobry, aby przyciągnąć odwiedzających i ich uwagę. Będzie jednak musiał lepiej działać na stronach wyników wyszukiwania Google. W przeciwnym razie algorytm Google ściągnie Twoją witrynę na wewnętrzne strony SERP.

Na rynku dostępne są tysiące dobrze napisanych i dobrze zaprojektowanych motywów WordPress. Masz darmowe motywy WordPress i płatne motywy oparte na twoich wymaganiach dotyczących dostosowywania.

Spośród wielu dostępnych motywów wybór idealnego motywu dla witryny WordPress może być bardzo trudny.

W tym poście na blogu wyjaśnię funkcje, których należy szukać w następnym motywie WordPress oraz czynniki, których należy unikać przy wyborze motywu.

Spójrzmy więc na 10 wskazówek, które pomogą Ci znaleźć najlepszy motyw WordPress dla Twojej witryny. Pomoże Ci zbudować mocny i piękny fundament dla Twojej witryny WordPress.

Wskazówki, jak wybrać idealny motyw WordPress

1 – Określ swoje priorytety

Zanim zaczniesz szukać nowego motywu WordPress, musisz zrozumieć swoje wymagania.

Dlatego zadaj sobie pytanie i przedyskutuj ze swoim zespołem, aby zrozumieć wymagania dotyczące Twojej witryny i firmy. Pomoże Ci to lepiej określić, jakiego rodzaju motywu szukać w swojej witrynie.

Możesz zacząć od odpowiedzi na podstawowe pytania, takie jak grupa docelowa i ich zamiary związane z Twoją witryną.

Chcesz sprzedawać produkty i usługi za pomocą swojej strony internetowej? A może budujesz prostą stronę typu blogowego? Te pytania służą jako punkt wyjścia do zdefiniowania wymagań witryny i jej celu.

Po udzieleniu odpowiedzi na te istotne pytania możesz utworzyć listę kontrolną wymagań dotyczących witryny. Następnie możesz nadać priorytet potencjalnym funkcjom motywu i innym możliwościom dostosowywania.

Polecam odwiedzić witrynę konkurencji i przeanalizować, w jaki sposób ją zaprojektował i jakiego motywu użył w witrynie.

Na początek pomoże Ci to wymienić najlepsze sekcje Twojej witryny, które najbardziej Ci się podobają, i przeprowadzić burzę mózgów ulepszeń, które możesz wprowadzić.

Będziesz mieć również ogólne pojęcie o dodawaniu funkcji do swojej witryny.

Teraz dodaj wszystkie te punkty do swojej listy kontrolnej i uczyń ją bardziej wszechstronną.

2 – Co jest lepsze – darmowy lub płatny motyw WordPress

Istnieje wiele motywów WordPress, które można bezpłatnie pobrać z witryny oficjalne repozytorium motywów WordPress.

Załóżmy, że potrzebujesz czegoś więcej niż darmowe wersje tych motywów do dostosowań i wymagań witryny. W takim przypadku istnieją tysiące premium motywów WordPress, które można kupić na różnych rynkach.

Często te płatne motywy WordPress mają wysokiej jakości bazę kodu i atrakcyjne wizualnie zestawy projektowe.

Ogólnie rzecz biorąc, są godni zaufania, ponieważ mają wieloletnie doświadczenie w tworzeniu motywów i reputację w społeczności WordPress.

Musisz jednak zrozumieć, że twórcy płatnych motywów czasami nie są tak dobrzy, jak opisują siebie. Ich twierdzenia mogą być bardziej fałszywe niż to, co zamierzali dostarczyć.

Wierzcie lub nie, ale niektóre darmowe motywy WordPress są znacznie lepsze niż drogie płatne motywy.

Czasami możesz nie uzyskać odpowiedniej wartości za pieniądze wydane na zakup płatnego motywu.

Jeśli jednak to możliwe, a Twoje zasoby na to pozwalają, wybierz płatny motyw. Otrzymasz lepsze funkcje zarządzania, wyszkoloną pomoc techniczną w kwestiach związanych z motywami, a przede wszystkim dobrze zakodowane i gotowe do użycia układy i szablony.

Rekommenderad:  [Tech Ad-Ons] Tutaj, aby pomóc: Ponieważ potrzebujemy pomocy

Z drugiej strony, nawet jeśli wybierzesz popularny darmowy motyw, nadal możesz być szczęśliwy, ponieważ generalnie są one zsynchronizowane z najnowszymi standardami kodowania. Baza kodu jest zawsze aktualna dzięki łatom bezpieczeństwa.

Jednak korzystanie z darmowego motywu daje ograniczone możliwości dostosowywania witryny i dostosowywania jej do własnych potrzeb.

Niezależnie od tego, czy wybierasz płatny, czy bezpłatny motyw, polecam wybrać ten, który najlepiej odpowiada potrzebom Twojej witryny.

3 – Responsywne motywy WordPress są koniecznością

Czy wiesz o tym 61,52% całego ruchu internetowego pochodzi z telefonów komórkowych na całym świecie? Indie mają 76,82% korzystanie z internetu mobilnego.

Mam nadzieję, że większość odwiedzających Twoją witrynę odwiedza ją za pomocą telefonów komórkowych. Musisz wziąć pod uwagę ten ogromny ruch i martwić się o responsywność i dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych.

Musisz więc upewnić się, że Twoja witryna WordPress jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych i komputerów.

Większość motywów WordPress zazwyczaj oferuje wbudowane responsywne funkcje projektowania, które automatycznie dostosowują układy w zależności od rozmiaru ekranu użytkownika.

Nie sugeruję jednak, abyś ślepo ufał domyślnym ustawieniom i konfiguracjom motywu i polegał na nim bez sprawdzania rzeczy.

Za każdym razem, gdy wprowadzasz jakiekolwiek zmiany w konfiguracji lub układzie witryny, musisz upewnić się, że wszystko działa poprawnie. W tym celu musisz dokładnie sprawdzić witrynę.

Możesz przetestować swój nowy motyw WordPress w różnych przeglądarkach i telefonach komórkowych, aby upewnić się, że wszystko działa dobrze na różnych rozmiarach ekranu.

Google domyślnie stosuje strategię indeksowania zorientowaną na urządzenia mobilne dla wszystkich witryn.

Oznacza to, że Google użyje mobilnej wersji Twojej witryny do przeszukiwania i indeksowania, zamiast przechodzić bezpośrednio do wersji na komputery, aby ją pobrać i zindeksować.

Pomoże to Google zrozumieć Twoje preferencje dotyczące urządzeń mobilnych oraz dane publikowane w Twojej witrynie. Niestety, wyobraź sobie, że Twój motyw WordPress musi być bardziej responsywny; nie jest wystarczająco płynny, aby dostosować się do dowolnego ekranu. W takim przypadku pozycja Twojej domeny na stronie wyników wyszukiwania drastycznie spadnie.

4 – Wybór konfigurowalnego motywu jest ważny

Jeśli szukałeś głęboko i masz szczęście, być może znalazłeś motyw WordPress, który wygląda idealnie dla Twojej witryny. Ten motyw może zawierać prawie wszystkie kategorie, układy, szablony i inne elementy wizualne.

Nawet jeśli znalazłeś idealny motyw, którego szukasz, musisz dostosować układy, aby witryna była wyjątkowa i Twoja. Najlepiej byłoby, gdybyś uwolnił swoją kreatywność, aby Twoja witryna wyróżniała się spośród podobnych witryn, które wyglądają identycznie jak Twoja.

Jeśli to ty, wybierz motyw WordPress z maksymalnym dostosowaniem.

Doskonały, konfigurowalny motyw zawsze pozwoli Ci dostosować szablony tak, jak chcesz. Możesz zmienić schemat kolorów, dostosować układ, wybrać rodzinę czcionek, włączyć niestandardowe widżety i wykonać setki innych opcji dostosowywania.

W zależności od niszy i bazy klientów możesz pójść jeszcze dalej, włączając funkcję trybu ciemnego dla swojej witryny.

Pomoże to odwiedzającym wybrać preferowany tryb między ciemnym a jasnym. Twoi klienci i odwiedzający witrynę będą Ci wdzięczni za ten wspaniały dodatek.

5 – Kompatybilność wtyczek jest koniecznością dla Twojego motywu

Wtyczki WordPress mogą odgrywać znaczącą rolę w funkcjach i funkcjonalności Twojej witryny, dodając mnóstwo dodatkowych komponentów.

Kiedy więc wybierasz motyw WordPress, zawsze upewnij się, że ten konkretny motyw będzie działał z wtyczkami WordPress, które już uruchomiłeś i planujesz używać w przyszłości.

Tak, większość dzisiejszych motywów WordPress jest kompatybilna z najpopularniejszymi wtyczkami WordPress. Mimo to niektóre motywy mogą mieć ograniczenia lub problemy ze zgodnością z określonymi wtyczkami.

Na przykład niektóre wtyczki WordPress nie działają bezpośrednio z motywami korzystającymi z programów budujących strony. Upewnij się, że te wtyczki są kompatybilne i działają z motywem i narzędziem budującym.

Rekommenderad:  8 Oszustwa McAfee, na które należy uważać

6 – Zajrzyj do sekcji wsparcia i zasad motywu

Nawet jeśli jesteś wykwalifikowanym użytkownikiem WordPress, który zna tajniki wtyczek i motywów, czasami musisz skontaktować się z zespołem wsparcia wtyczki lub motywu.

Wyobraź sobie, że znalazłeś błąd w motywie i musisz skontaktować się z obsługą klienta motywu w celu uzyskania rozwiązania. Potem dowiedziałeś się, że nie zapewniają żadnego wsparcia dla swoich motywów!

Oferta większości płatnych motywów 6 do 12 miesięcy bezpłatnego wsparcia i aktualizacji. Czasami niektórzy autorzy motywów udostępniają opcję przedłużenia tego wsparcia i ważności aktualizacji za dodatkową opłatą.

Jednak przed zakupem motywu powinieneś sprawdzić ich politykę wsparcia.

Darmowe motywy WordPress nie mają oficjalnego wsparcia technicznego od programisty. Niektóre bezpłatne motywy oferują wsparcie techniczne za pośrednictwem oficjalnego forum społeczności WordPress, co jest bardzo pomocne.

Musisz jednak zrozumieć, że przez większość czasu jest to bezpłatne wsparcie społeczności.

Poza tym, jeśli chcesz mieć więcej funkcji dla swojej witryny, które są niedostępne w twoim motywie, będziesz musiał zainstalować wszelkie wtyczki.

Jak powiedziałem w poprzedniej sekcji, musisz upewnić się, że te wtyczki są kompatybilne z motywem, którego aktywnie używasz.

7 – Przeczytaj recenzje i oceny

Wielogwiazdkowe oceny i pozytywne recenzje są zawsze mocnymi wskaźnikami każdego dobrego produktu. To samo dotyczy motywów WordPress.

Te oceny i recenzje pomogą ci, jako użytkownikowi, zrozumieć zalety i wady motywu, który zamierzasz zainstalować i używać.

Na szczęście możesz łatwo znaleźć recenzje i rekomendacje dla dowolnego motywu WordPress. Repozytorium oficjalnych motywów i wtyczek WordPress oferuje dedykowaną sekcję recenzji.

Ocena motywu Astra WordPress

Pomoże Ci to podjąć przemyślaną decyzję, szukając motywu lub wtyczek. Zawsze będziesz chciał unikać nisko ocenianych motywów i wtyczek i zamiast tego wybierać te o wyższej ocenie.

8 – Motyw zoptymalizowany pod kątem SEO jest ważny

Niestety, wiele osób musi rozważyć tę funkcję i wybrać oparty na niej motyw. Może jednak pomóc i dodać ogromną wartość do twoich działań marketingowych.

Czy wiesz, że Twój motyw WordPress może znacząco wpłynąć na Twoją cyfrową obecność?

Jeśli twój motyw WordPress jest dobrze zakodowany, pomoże robotom wyszukiwarek zidentyfikować treść i dowiedzieć się o całej witrynie. Pomoże Ci to uzyskać lepszą pozycję na stronach wyników wyszukiwania.

Rozumiem, że analiza bazy kodu motywu jest dla Ciebie skomplikowana, głównie w celu sprawdzenia, czy motyw jest przyjazny dla SEO i wysoce zoptymalizowany.

Wielu programistów motywów wymieni te funkcje w swoich sekcjach informacyjnych. Dlatego zawsze sprawdzaj i wybieraj lekki, SEO i przyjazny dla urządzeń mobilnych motyw, który można szybko załadować.

Mówiąc o przyjazności dla SEO, możesz poprawić swoje wyniki SEO i dalej optymalizować swoją witrynę WordPress za pomocą dedykowanej wtyczki SEO, takiej jak Rank Math.

9 – Przejrzyj historię aktualizacji motywu

Zawsze ważne jest, aby wybrać stale aktualizowany motyw. Główny zespół WordPress zawsze wydaje nowe funkcje i poprawki bezpieczeństwa.

Jeśli więc wybrany przez Ciebie motyw WordPress nie jest aktualny, nie będzie w stanie pomóc Ci uzyskać najnowszych ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa i wydajności. Jeśli tak, zapraszasz do zagrożeń bezpieczeństwa i wąskich gardeł wydajności dla Ciebie i osób odwiedzających Twoją witrynę.

Najlepszą praktyką jest szukanie motywu, który otrzymuje aktualizacje zabezpieczeń i wydajności co najmniej raz na trzy miesiące.

Ten trzymiesięczny termin jest doskonałym znakiem i daje większą pewność, że nie używasz niczego, co jest przestarzałe.

10 – Prostota jest kluczem do sukcesu

Wybierając motyw WordPress, możesz wymyślić motyw zawierający krzykliwe, stylowe elementy. To może wydawać się odpowiedzią dla Twojej witryny.

Pamiętaj, że więcej animacji, przeskakujących układów i ciężkich elementów projektu może spowolnić i spowolnić Twoją witrynę.

Dlatego zawsze upewnij się, że Twój motyw jest prosty i umożliwia wiele dostosowań, dzięki czemu możesz bawić się konfiguracjami i ustawieniami motywu. Ponownie, pozwoli ci to uwolnić swoją kreatywność, aby się wyróżnić.

Rekommenderad:  Jak znaleźć poczucie przynależności dla swojego dobrostanu społecznego w Internecie

Nie mówię jednak, że powinieneś ograniczyć swoją kreatywność i szukać minimalnego motywu, który można mniej dostosować. Zawsze szukaj czegoś, co jest lżejsze i oferuje więcej funkcji dostosowywania, a także optymalizację wydajności.

Wyobraź sobie, że Twoja witryna jest wypełniona ciężkimi elementami, animacjami i innymi tłustymi zasobami medialnymi. Wtedy twoi odbiorcy mogą potrzebować więcej pomocy i czasu, aby podjąć pożądane działanie. Będą wędrować tam iz powrotem po Twojej witrynie, nie podejmując żadnych działań.

Uczyń więc go prostym, dokładnym, łatwym do zrozumienia, łatwym do odczytania, łatwym w nawigacji i łatwym do podjęcia działań.

Czego należy unikać przy wyborze motywu WordPress

Powinieneś wiedzieć, czego szukać w idealnym motywie WordPress.

Ale czy wiesz, czego unikać? Zapewniam ci ochronę i mam kilka wskazówek, które pomogą ci uniknąć wpadnięcia w pułapki.

Unikaj rozdętych motywów

Nadęty motyw ma wiele niepotrzebnych funkcji, których nigdy nie użyjesz, ale są one częścią podstawowych plików motywu.

Przy tak wielu komponentach i funkcjach może wyglądać dobrze i może ci się spodobać. Ale to z pewnością zaszkodzi wygodzie użytkownika i ogólnej wydajności Twojej witryny.

Wiesz już, że źle zoptymalizowana witryna zdecydowanie wpłynie na Twoją szybkość, a to obniży Twój ranking. Wpłynie to również negatywnie na konwersje.

Unikaj motywów bez pomocy technicznej

Wyobraź sobie, że zainstalowałeś swój motyw i znalazłeś błąd lub problem techniczny, który psuje Twój projekt i inne aspekty Twojej witryny. Musisz skontaktować się z oficjalnym zespołem obsługi klienta, aby ci pomóc.

Co zrobić, jeśli autor motywu nie oferuje pomocy technicznej? Jesteś bezradny. Nie możesz teraz zrobić nic innego.

Unikaj więc motywów, które nie zapewniają wsparcia technicznego – bez zadawania pytań. Nawet o tym nie myśl.

Oczywiście zawsze możesz uzyskać pomoc od oficjalnego forum społeczności WordPress i innych grup społeczności. Ale to może nie pomóc w przypadku błędu znalezionego w pliku motywu. To niefortunne dla ciebie.

Unikaj niedostępnego motywu WordPress

Wybór motywu WordPress stworzonego z myślą o ułatwieniach dostępu ma kluczowe znaczenie. Dostępna strona internetowa może pomóc odbiorcom o specjalnych potrzebach i sprawić, że ich podróż po Twojej witrynie będzie bardziej niezapomniana i przyjemniejsza.

Chociaż twórca motywu mógł domyślnie oznaczyć motyw jako dostępny, zalecamy sprawdzenie go i zweryfikowanie.

Zoptymalizowany pod kątem czytników ekranu, próbnik kolorów ze współczynnikiem kontrastu, skróty klawiaturowe oraz przełączanie trybu ciemnego i jasnego to tylko niektóre z funkcji ułatwień dostępu.

Streszczenie

Wolno ładujące się, rozdęte i nieprzewidywalne motywy stanowią ogromny problem dla Twojej witryny i odwiedzających.

Źle zakodowane motywy stron internetowych mogą być bardzo destrukcyjne pod względem kosztów, wygody użytkownika i funkcjonalności witryny. Może to utrudnić ich przetestowanie bez zepsucia witryny.

Możesz teraz wyszukać idealny motyw WordPress dla swojej witryny, firmy i klientów, czytając wskazówki, o których wspomniałem w tym poście na blogu.