Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 sposobów na poprawę dostarczalności wiadomości e-mail

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 sposobów na poprawę dostarczalności wiadomości e-mail

Czym dokładnie jest dostarczalność e-maili? Po prostu jest to szybkość, z jaką Twoje e-maile trafiają do zamierzonego celu. W prawie wszystkich przypadkach tym celem będzie skrzynka odbiorcza odbiorcy. Tak więc, w przeciwieństwie do pójścia do spamu danej osoby lub zablokowania jej w inny sposób, wiadomość e-mail faktycznie dociera do miejsca docelowego: skrzynki odbiorczej.

Marzeniem każdego marketera e-mailowego jest pomyślne dotarcie wiadomości e-mail do skrzynki odbiorczej. Co więcej, od tego momentu ten e-mail faktycznie zostanie otwarty. Oczywiście momentem triumfu jest odczytanie wiadomości e-mail, a użytkownik posłucha wezwania do działania. Misja wykonana!

W tym artykule omówimy, jak odnieść sukces w tym niezwykle ważnym celu marketingowym.

Zwiększanie szans na przeczytanie Twojego e-maila

Wiadomość e-mail, aby została przeczytana, musi być przede wszystkim dostarczona. Jakie są więc sposoby na zwiększenie szans na dostarczenie wiadomości e-mail? Jak możesz poprawić szybkość, z jaką wysyłane e-maile faktycznie docierają do tej strefy końcowej? Poniżej przedstawiamy 10 metod zwiększania szans na to, że Twój e-mail zostanie dostarczony i nie trafi do tego przerażającego folderu ze spamem.

1. Sprawdź dokładnie swój proces akceptacji

Innymi słowy, czy losowo wysyłasz e-maile do użytkowników, którzy nigdy nie subskrybowali Twojej listy e-mailowej? Czy niektórzy ludzie nie wiedzą, że są nawet na twojej liście? Jeśli tak jest, istnieje bardzo duża szansa, że ​​Twoje e-maile nigdy nie ujrzą światła dziennego. To, co nieuchronnie się stanie, jeśli w rzeczywistości będziesz wysyłać e-maile do osób, które nie subskrybują, oznaczają one Twoje wiadomości jako spam. A potem zaczynasz tworzyć szkodliwy efekt domina.

Jeśli kilku użytkowników oznaczy wiadomość jako spam, dostawcy usług internetowych zaczną oznaczać wszystkie takie e-maile jako spam. I wkrótce nic nie jest dostarczane. Kluczową kwestią tutaj jest sprawdzenie procesu rejestracji, aby upewnić się, że w jakiś sposób nie wysyłasz wiadomości e-mail do osób, które nie są świadome, że znajdują się na Twojej liście. Zintegrowanie systemu podwójnej zgody lub systemu potwierdzonej zgody może naprawdę pomóc zapewnić, że ci, którzy są postrzegani jako subskrybujący, będą chcieli subskrybować zgodnie z prawem. Istnieje wiele technik budowania listy mailingowej.

2. Zacznij od małych partii

Jeśli nagle zaczniesz wysyłać duże partie e-maili, dostawcy usług internetowych (dostawcy usług internetowych) szybko przestaną ci ufać. I wtedy oznaczają wszystko, co pochodzi od ciebie, jako spam. Jednym z podstawowych zadań obronnych dostawcy usług internetowych jest blokowanie spamu. W tym celu musisz przekonać dostawców usług internetowych, że to, co wysyłasz, nie jest w rzeczywistości spamem.

Jednym ze sposobów na to jest rozpoczęcie od małego. Wyślij kilka ukierunkowanych e-maili; mieć pewność, że dotrą do celu. A ponieważ użytkownicy przychodzą, aby odbierać i otwierać wiadomości e-mail, dostawcy usług internetowych nabiorą do Ciebie większego zaufania. Wraz ze wzrostem tego poziomu pewności możesz stopniowo zwiększać liczbę wysyłanych e-maili. Jednak ponownie spróbuj powstrzymać się od zrobienia ogromnego wybuchu na raz. To może szybko cofnąć całą ciężką pracę, którą wykonałeś.

Rekommenderad:  Jak uzyskać certyfikat Google Analytics (zostań certyfikowanym)

3. Zwróć uwagę na wiersz tematu

Dostawcy usług internetowych do pewnego stopnia oznaczą wiadomość jako spam, biorąc pod uwagę słowa wyzwalające w wierszu tematu. Oczywiście celem wiersza tematu jest zachęcenie użytkownika do otwarcia wiadomości e-mail. Dlatego musisz być sprytny i kreatywny, jeśli chodzi o tematy. Cokolwiek robisz, nie zostawiaj tematu. Wielu ekspertów zgadza się z tym w pewien sposób temat jest właściwie najważniejszą częścią wiadomości e-mail. To powiedziawszy, chcesz spróbować uniknąć pewnych słów, które czytane są jako zbyt „spamujące”. Obejmuje to terminy/wyrażenia, takie jak „darmowy”, „eliminacja zadłużenia” i „najniższa cena”. Nadal możesz być kreatywny, pisząc chwytliwe tematy.

Użyj swojego osądu. Pomyśl o docelowym czytelniku — co go zaintryguje? Co może sprawić, że będą na tyle zaciekawieni, że otworzą Twój e-mail? Z drugiej strony, jakie słowa mogą je wyłączyć i wysłać do folderu ze spamem?

4. Bądź świadomy swojej reputacji nadawcy

Z Twoim adresem IP powiązany jest wynik nadawcy. Czy wiesz, gdzie obecnie znajduje się ten wynik? Im niższy wynik, tym większa szansa, że ​​dostawca usług internetowych oznaczy Twoje wiadomości e-mail jako spam. Podobnie jak punktacja kredytowa, Sender Score jest miarą Twojej wiarygodności i reputacji jako nadawcy wiadomości e-mail. Możesz iść do SenderScore.com aby uzyskać potrzebne informacje, a tym samym uzyskać pewien wgląd w to, jak postrzegają Cię dostawcy usług internetowych.

Ten wynik jest generowany na podstawie raportów o spamie i wskaźników rezygnacji z subskrypcji. Wiedząc, jaki jest Twój wynik, możesz dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby zwiększyć tę liczbę. Wyższy wynik (najwyższy to 100) oznacza, że ​​Twoje e-maile mają większe szanse na dostarczenie.

5. Uważaj na te pułapki spamowe

Co to jest pułapka spamu? Zasadniczo, tak jak to brzmi: pułapka zastawiona w celu zwabienia spamerów, a tym samym łatwiejszej ich identyfikacji. Są one najczęściej tworzone przez dostawców usług internetowych i niektóre korporacje. Służą do sprawdzania, czy nie angażujesz się w wątpliwe sposoby zbierania danych kontaktowych. Ponadto, jeśli kupisz listę e-mailową, może ona równie dobrze zawierać przerażającą pułapkę spamową.

Gdy padniesz ofiarą pułapki spamowej, Twoje IP może zostać zniszczone na całe życie. Jesteś oflagowany, a Twoje e-maile prawdopodobnie trafiają prosto do spamu. Dostarczalność e-maili będzie miała poważne kłopoty. Dlatego unikanie takich pułapek spamowych jest kluczowe!

6. Mieć regularny harmonogram

Wysyłanie e-maili sporadycznie i/lub w przypadkowych momentach nie poprawia wskaźnika dostarczalności. Jeśli na przykład zwykle wysyłasz e-maile w dni powszednie rano, ale nagle decydujesz się wysłać partię w środku nocy w sobotę, dostawcy usług internetowych uznają to za nieprawidłową aktywność. A nieregularna aktywność w ich przypadku jest w większości przypadków spamem. Wynik końcowy: wiadomość e-mail nie została dostarczona.

Rekommenderad:  The 6 Różne typy użytkowników poczty e-mail i sposoby kierowania do nich marketingu

Ustal wzorzec wysyłania wiadomości e-mail i trzymaj się go, aby nawiązać lepsze, bardziej zaufane relacje z tymi dostawcami usług internetowych. To nie tylko dobra praktyka w zakresie kultywowania przychylności ISP, ale ogólnie spójny harmonogram znacznie ułatwia pracę.

7. Od czasu do czasu odwiedzaj swoją listę e-mailową

Ile lat ma Twoja lista subskrybentów? E-maile ludzi się zmieniają. Stare e-maile są odrzucane, ale jeśli te stare e-maile nadal znajdują się na Twojej liście, może to faktycznie powodować problemy. To, co dzieje się, gdy wysyłasz e-maile na stare i nieaktualne adresy, to wzrost współczynnika odrzuceń. Im wyższy ogólny współczynnik odrzuceń, tym większe prawdopodobieństwo, że Twój e-mail zostanie zidentyfikowany jako spam. Od czasu do czasu ważne jest, aby wyczyścić tę listę. Pozbądź się tych, którzy nie otwierają żadnej z Twoich wiadomości e-mail.

Możesz nawet skorzystać z pomocy an usługa sprawdzania poprawności poczty e-mail — zwłaszcza jeśli Twoja lista subskrybentów jest stosunkowo długa. W Internecie dostępnych jest wiele takich usług. A jeśli zdecydujesz się skorzystać z usługi sprawdzania poprawności wiadomości e-mail, nie tylko zidentyfikują one nieużywane już adresy e-mail, ale także pomogą pozbyć się pułapek spamowych.

8. Stwórz angażujący e-mail

Brzmi dość prosto, prawda? Im bardziej prawdopodobne jest, że użytkownicy otworzą i przeczytają, a co za tym idzie, zaangażują się w Twój e-mail, tym większa szansa, że ​​dostawcy usług internetowych będą przychylnie patrzeć na to, co wysyłasz. Wszystkie części Twojego e-maila powinny naprawdę przemawiać do danego czytelnika. Od intrygującego tematu po treść e-maila i wszelkie linki, które możesz dołączyć, chcesz dać im coś, co jest interesujące do przeczytania, a także potencjalnie pomocne w jakiś sposób.

Jeśli Twoje e-maile są ciągle nieotwierane lub, co gorsza, jeśli użytkownik je przeczyta i sfrustrowany tym przeniesie wszystkie przyszłe e-maile od Ciebie do spamu, Twój wskaźnik dostarczalności spadnie. Pisanie rodzajów e-maili i tworzenie typu treści, które ludzie lubią czytać będzie miało ogromny wpływ na sposób, w jaki dostawcy usług internetowych ogólnie traktują Twoje wiadomości e-mail.

9. Użyj nazwy swojej firmy w wierszu Od

Odbiorcy chcą od razu wiedzieć, skąd pochodzi e-mail. Na przykład wiersz „od” zawierałby: Amy from Freshly. Badania wykazały, że e-maile z liniami, które jasno określają markę, do której docierają, są otwierane częściej. To dość prosta strategia, ale bardzo skuteczna. Poza tym idzie to w tym kierunku budowanie marki.

Rekommenderad:  Twórz lód w lesie, ogrzewaj namiot i zbieraj kupy dzięki gadżetom EcoFlow na CES 2023

Nie wspominając o tym, że jeśli umieścisz nazwę swojej marki w sekcji nadawcy wiadomości e-mail, jest mniej prawdopodobne, że zostanie ona odrzucona jako spam. Tłumaczenie: masz teraz znacznie większą szansę na dostarczenie wiadomości e-mail do skrzynki odbiorczej odbiorcy. Krok, który zajmuje kilka sekund, może przynieść ci ogromną przewagę.

10. Zapewnij subskrybentom jasny sposób rezygnacji

Zgodnie z wymogami prawa wszystkie listy subskrypcji e-mail muszą oferować użytkownikom możliwość rezygnacji, kiedy tylko zechcą to zrobić. Ustawa CAN-SPAM faktycznie nakazuje, abyś to podał, w przeciwnym razie naruszysz ustawę. Niektóre firmy próbują sprytnie podejść tutaj i zasadniczo uniemożliwiają użytkownikom znalezienie miejsca i sposobu rezygnacji. Zasadniczo próbują uwięzić tego subskrybenta, aby pozostał subskrybentem.

Problem staje się jednak wtedy, gdy użytkownik jest niezadowolony. Nie mogą dokładnie dowiedzieć się, jak anulować subskrypcję, więc po prostu zaczynają wysyłać Twoje e-maile bezpośrednio do spamu. Mogą nawet posunąć się do zgłoszenia e-maili. To nie sprzyja usługodawcom internetowym, a Twój Sender Score gwałtownie spada. Uczynienie rezygnacji tak prostą, jak to możliwe — nawet za pomocą jednego kliknięcia — pomoże Ci utrzymać ten wynik, a Twoje e-maile będą nadal dostarczane do tych, którzy ich chcą.

Podsumowując…

Jasne, złamanie kilku z tych „zasad” może być kuszące. Wysyłanie ogromnych partii e-maili w dowolnym momencie jest winne wielu markom. Kupowanie czegoś, co wydaje się być gotowymi listami e-mailowymi, a tym samym brak konieczności samodzielnego czekania na rozwój, może być bardzo kuszącą perspektywą. A rzucanie słów takich jak „darmowy” i „tani” w temacie w nadziei, że odwoła się do instynktu osoby, aby znaleźć tę niesamowitą ofertę, to strategia, z której korzysta wielu. Problem z niektórymi z tych taktyk polega na tym, że wpędzają cię w kłopoty.

Podobnie jak w przypadku większości rzeczy, wiarygodność i wiarygodność w marketingu są kluczowe. Dlatego chcesz kultywować strategię poczty e-mail, która działa w celu zdobycia zaufania subskrybentów. Ich opinia na temat Twojej kampanii e-mailowej naprawdę ma znaczenie, jeśli chodzi o wskaźniki dostarczalności. Zastanów się dokładnie, w jaki sposób chcesz podejść do marketingu e-mailowego, a nie odruchowych reakcji, które mogą po prostu wrzucić Cię do reszty spamu.