Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 sposobów na ulepszenie nawigacji w Twoim sklepie internetowym

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 sposobów na ulepszenie nawigacji w Twoim sklepie internetowym

Tworząc stronę internetową, jednym z podstawowych elementów, które będziesz musiał wziąć pod uwagę, jest nawigacja w witrynie. Będzie to miało ogromny wpływ na wrażenia użytkownika (UX) Twojej witryny. Zasadniczo jest to sposób, w jaki Twoi klienci będą doświadczać Twojej witryny, używając subtelnych wskazówek, aby ich wizyta była dla Ciebie przyjemniejsza i bardziej opłacalna. Obejmuje to różne elementy, które poprowadzą klienta podczas jego podróży zakupowej, takie jak zoptymalizowane projekty nawigacji, paski wyszukiwania i menu.

Dlaczego nawigacja jest ważna dla handlu elektronicznego

Oczywiście nawigacja w witrynie będzie integralną częścią czegoś więcej niż tylko umożliwienia klientom znalezienia i zakupu ich produktów. Pozwala im to na jasny dostęp i zrozumienie promocji i różnych ofert, które mogą być dostępne na Twojej stronie internetowej. Dobrze wykonana nawigacja w witrynie pomoże również upewnić się, że klienci, których szukasz, znajdą Twój sklep, ponieważ te elementy mogą i będą ogromnym dobrodziejstwem dla Twojego SEO.

Chociaż nie ma jednego prawidłowego sposobu na stworzenie sklepu internetowego, istnieje powód, dla którego pewne metodologie stały się niezwykle powszechne w projektowaniu stron internetowych na przestrzeni lat. Dzięki zrozumieniu pewnych podstaw psychologii człowieka, takich jak to, co trzyma nas na stronie internetowej i może sprawić, że wrócimy, możemy w mgnieniu oka ulepszyć nawigację w każdym sklepie eCommerce. Na początek przedstawiamy obszerny przewodnik po 10 rodzajach nawigacji, z których możesz korzystać w witrynie eCommerce, oraz o tym, jakie korzyści mogą przynieść Ci w dłuższej perspektywie.

10 rodzajów nawigacji do wykorzystania w Twojej witrynie e-commerce

1. Przyklejona nawigacja

Jednym z najważniejszych aspektów projektowania interfejsu użytkownika, który musisz wziąć pod uwagę, jest nawigacja. Pamiętaj, że nawigacja użytkownika będzie miała duży wpływ na sposób, w jaki użytkownik widzi Twoją witrynę, jego ogólne wrażenia z niej oraz ilość czasu spędzanego na przeglądaniu niektórych rzeczy. W ostatnich latach elementy znane jako lepkie menu stały się jednym z najlepszych sposobów wspierania użytkownika w nawigacji.

„Przyklejone” menu to elementy, które unoszą się u góry strony, gdy użytkownik przewija ją w dół. Dzięki łatwo dostępnemu menu, które może prowadzić użytkownika do najważniejszych części witryny, które są stale widoczne, radykalnie zmniejszasz tarcie między użytkownikami i zapewniasz bardziej intuicyjne, logiczne i bezproblemowe działanie. Jeśli potrzebujesz dalszych dowodów na skuteczność lepkiej nawigacji, sprawdź to badanie z czego wynika, że ​​poruszanie się po tego typu menu jest o 22% szybsze niż w przypadku menu statycznych.

Zanim przejdziesz dalej, słowo ostrzeżenia: jeśli zdecydujesz się wdrożyć lepką nawigację w swojej witrynie, pamiętaj, że ważne jest, aby element ten był jak najmniej uciążliwy. Nikt nie chce, aby duży blok menu podążał za nim i zasłaniał mu widok.

Rekommenderad:  Co to jest GPT-4? Funkcje, cena, ograniczenia

2. Megamenu

Chociaż projektanci chcą, aby ich strony były wyjątkowo przejrzyste i minimalistyczne, prostym faktem jest to, że podstawowe menu rozwijane czasami po prostu nie wystarcza. I tu pojawiają się megamenu.

Ten szczególny typ menu to po prostu sposób na zapewnienie użytkownikowi różnych opcji podczas przeglądania karty menu.

Daje to odwiedzającemu przyjemną wizualnie, łatwą do odczytania przestrzeń do zbadania wszystkich opcji, które logicznie następują po menu, z którego właśnie pochodzą. Dobrze wykonane megamenu powinno ograniczyć zagnieżdżanie, a nawet dać możliwość wizualnego zaprezentowania produktów, zanim kupujący dotrze na stronę produktu.

Dzięki aplikacji do tworzenia mega menu Shift4Shop wdrożenie tego rodzaju funkcji interfejsu użytkownika w sklepie internetowym jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

3. Nawigacja fasetowa

Nawigacja fasetowa to praktyka wdrażania funkcji, które pomagają udoskonalić wyniki wyszukiwania dla użytkownika, takich jak filtry. Użytkownik może zawęzić wyszukiwanie na podstawie różnych określonych atrybutów, takich jak cena, kolor, rozmiar, nowość i dostępność.

Pomoże to Twojemu klientowi lepiej zrozumieć, co znajduje się w Twoim asortymencie, gdy będą go przeglądać na swoich warunkach. W ten sposób dajesz swoim klientom agencję do spersonalizowania ich podróży zakupowej bez dodatkowych tarć lub ograniczeń, które mogą ich spowolnić. Pozwala im to łatwo i szybko znaleźć to, czego potrzebują, co nie tylko zwiększa konwersje, ale także zwiększa prawdopodobieństwo powrotu użytkownika.

Dodatkowym sposobem na zwiększenie liczby konwersji w witrynie eCommerce za pomocą nawigacji fasetowej jest wykorzystanie merchandisingu wyszukiwania w witrynie. Zasadniczo jest to promowanie określonych produktów w określonych wynikach wyszukiwania. Pomaga to w dalszym dostosowywaniu doświadczeń zakupowych odwiedzających i zapewnia klientom o wysokich zamiarach więcej tego, czego chcą.

4. Nawigacja nieliniowa

Chociaż nawigacja liniowa ma swoje zastosowania i może być pomocnym narzędziem podczas zakupów klienta, często zaniedbuje osobiste potrzeby klienta. Często tworzy to również skomplikowany proces z dużą ilością eksploracji różnych menu. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli Twój sklep jest większy. W tym miejscu do gry wchodzi nieliniowa nawigacja.

Nawigacja nieliniowa to praktyka polegająca na przekazaniu mocy wyszukiwania klienta w jego ręce. Zamiast zmuszać ich do szukania określonej pozycji w natłoku zagnieżdżonych menu i kategorii, pozwalasz im wybierać wiele kategorii, które odfiltrowują produkty. Zwykle odbywa się to za pomocą kilku mniejszych menu, które umożliwiają określenie pewnych atrybutów, takich jak określony kolor, typ artykułu lub rozmiar, jakiego oczekuje klient.

Rekommenderad:  12 sposobów oszczędzania energii elektrycznej w okresie świątecznym

5. Zaawansowany pasek wyszukiwania

Zaawansowane wyszukiwanie w witrynie to wbudowana funkcja pasków wyszukiwania w witrynie, która umożliwia użytkownikowi określenie dodatkowych parametrów wyszukiwania. Może to obejmować podanie przez użytkownika określonych operatorów w wyszukiwaniu (takich jak „i”, „lub” itp.), aby uwzględnić wyniki wyszukiwania zawierające dowolne słowo.

Chociaż prawidłowe korzystanie z wyszukiwania zaawansowanego wymaga trochę wiedzy ze względu na fakt, że w Twojej witrynie nie ma żadnych oczywistych instrukcji, może to być niezwykle potężne narzędzie do uzyskiwania dokładnie tego, czego chcesz. Każdy użytkownik, który tego potrzebuje, będzie wdzięczny za to, że go ma i będzie mniej skłonny do rezygnacji z wyszukiwania.

Na szczęście Shift4Shop integruje się z różnymi rozwiązania wyszukiwania witryn jak SearchSpring, którego można użyć do wdrożenia zaawansowanego wyszukiwania w Twojej witrynie.

6. Kategorie dla sprzedaży i rabatów

Tworząc sklep eCommerce, będziesz chciał określić kategorie, które Twoi klienci będą mogli łatwo znaleźć w ramach wyprzedaży i rabatów. Być może prowadzisz jednodniową błyskawiczną wyprzedaż w swoim sklepie. A może chcesz, aby wszystkie pozycje z wyprzedaży były dostępne na jednej stronie.

Jeśli prowadzisz specjalną wyprzedaż i poświęciłeś czas na jej reklamowanie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wielu klientów będzie odwiedzać Twoją witrynę w poszukiwaniu produktów, które są specjalnie promowane. Chcesz, aby ich doświadczenie było jak najbardziej bezproblemowe, umieszczając przecenione produkty na wyraźnie oznaczonej stronie. Jak możesz sobie wyobrazić, jest to o wiele lepsze niż zmuszanie ich do przeszukiwania wielu nieistotnych kategorii.

Z Shift4Shop nie ma ograniczeń co do liczby kategorie możesz określić w nawigacji swojej witryny. Wbudowana funkcja SmartCategories umożliwia również automatyczne tworzenie kategorii dla Bestsellerów, Wyprzedaży i nie tylko.

7. Animacje zawisu

Dołączając animację „najechania” do linku lub obrazu, możesz pomóc podkreślić ważną część tego elementu, a nawet pomóc wyjaśnić, co ten komponent próbuje opisać. Na przykład możesz pochwalić się produktem, tworząc efekt powiększenia, gdy użytkownik najedzie myszką na obraz. Jeśli chcesz wyjaśnić, że użytkownik przechodzi na stronę o słodyczach i cukierkach, a nie o ciastach, możesz dołączyć obraz cukierków do zdarzenia najechania kursorem.

Przy odrobinie wyobraźni możliwości animacji najechania są nieograniczone. Bez względu na to, co sprzedajesz, jesteśmy pewni, że znajdziesz sposób na wykorzystanie tego narzędzia, aby Twoja witryna była bardziej dostępna i atrakcyjna.

8. Nawigacja pionowa

Pionowe paski nawigacyjne (czasami nazywane bocznymi paskami menu) to przydatny sposób organizowania i wyświetlania menu. Zamiast umieszczać całe menu na górze, linki są uporządkowane i wyświetlane z boku strony. Może to być przydatne, jeśli masz wiele opcji menu i kategorii, które chcesz natychmiast udostępnić użytkownikowi.

Rekommenderad:  Nowoczesna choinka przeszła od rodzinnej tradycji do Shark Tank

Decydując się na ten styl nawigacji, będziesz mieć również miejsce na drobne elementy, które pomogą Twojemu użytkownikowi. Obejmuje to marginesy i ikony, które mogą poprawić układ i wygląd stron.

9. Sugestie wyszukiwania

Każdy odwiedzający witrynę chce, aby jego wyszukiwanie było jak najszybsze i bezproblemowe. Wdrażając w swojej witrynie potężne narzędzie sugestii wyszukiwania, możesz pomóc w osiągnięciu tego celu. Tego rodzaju funkcja jest przydatna nie tylko wtedy, gdy klient mógł popełnić błąd w pisowni, ale także wtedy, gdy mógł nie znaleźć poszukiwanej pozycji.

Może to również pomóc niektórym zmotywowanym użytkownikom znaleźć i kupić przedmioty, których mogli już szukać i które były związane z tym, czego już szukali. Pomoże im to zaoszczędzić jedno (lub ewentualnie kilka) dodatkowych wyszukiwań.

10. Responsywny projekt

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że projektowanie responsywne stało się w ostatnich latach jedną z najbardziej rozpowszechnionych i ważnych koncepcji UX/UI. Użytkownicy mogą sprawdzać tę samą witrynę na kilku różnych urządzeniach tego samego dnia — powinni mieć bezproblemową obsługę na wszystkich z nich.

Czasy tworzenia oddzielnych witryn dla urządzeń mobilnych i urządzeń o niekonwencjonalnych rozmiarach już dawno minęły. Teraz ważne jest, aby opracować witrynę, która przyjmuje podejście responsywne. Dlatego Shift4Shop oferuje setki responsywnych motywy aby zapewnić optymalne wrażenia na wszystkich urządzeniach.

Końcowe przemyślenia

Niezależnie od tego, co sprzedajesz w swojej witrynie eCommerce, nawigacja jest niezwykle ważną częścią doświadczenia użytkownika. Może również pomóc zwiększyć ogólną liczbę konwersji i sprawić, że klienci będą do Ciebie wracać. W rzeczywistości, zgodnie z tym badaniem przez Inwestuj, ulepszenie nawigacji w witrynie zwiększyło liczbę konwersji o ponad 18%. Najlepsze praktyki działają.

Chociaż próba modyfikacji nawigacji w witrynie może być trudną i czasochłonną inwestycją, ostatecznie jest tego warta. Wystarczy zapamiętać kilka podstawowych zasad UX, a zanim się zorientujesz, Twoi klienci będą się dużo lepiej bawić na Twojej stronie — a wzrost sprzedaży to pokaże.

Jeśli wahasz się, czy poważnie przeprojektować swoją witrynę w oparciu o sposób nawigacji, nie bój się. Po prostu spróbuj powoli wprowadzać kilka różnych narzędzi na raz. Pomoże Ci to ocenić skuteczność tego, co robisz, a klientom łatwiej będzie się do nich dostosować w dłuższej perspektywie.