Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 sposobów na zebranie więcej YouTube Subskrybenci dla firm eCommerce

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 sposobów na zebranie więcej YouTube Subskrybenci dla firm eCommerce

Nasz świat z dnia na dzień staje się coraz bardziej wizualny. Oznacza to eksplozję łatwo udostępnianych treści audiowizualnych rozpowszechnianych na całym świecie. Chociaż oczywiście istnieje wiele platform przydatnych do publikowania treści wideo, YouTube jest nadal niekwestionowanym władcą udostępniania filmów o dowolnej tematyce i długości. Możesz tworzyć treści edukacyjne, rozrywkowe i mieć pewien poziom swobody twórczej, aby naprawdę wyrazić głos swojej marki. Przez cały czas Twoje filmy można udostępniać za pomocą kilku kliknięć, a Twoi subskrybenci będą regularnie powiadamiani o wszelkich nowych przesłanych filmach.

Jeśli już jesteś YouTube, prawdopodobnie już wiesz, jak potężna może być platforma dla Twojej firmy. Jeśli jednak nie zastosujesz się do dość konkretnych wskazówek, Twój kanał prawdopodobnie nie osiągnie wyżyn, do których jest przeznaczony. W końcu, jeśli to czytasz, prawdopodobnie szukasz sposobów na powiększenie listy subskrybentów lub przynajmniej zwiększenie liczby wyświetleń i zaangażowania.

Niestety wiele firm traktuje YouTube jako repozytorium nieistotnych, starych i suchych treści, które najlepiej udostępniać wewnętrznie. Lub, z drugiej strony, firmy spamują kanały i powiadomienia swoich subskrybentów, powodując wypalenie marki i ogólny wzrost braku zainteresowania. Faktem jest, że możesz włożyć serce w najlepsze treści na świecie o doskonałej wartości produkcyjnej, ale jeśli nie wiesz, jak grać w tę grę, Twoi subskrybenci i potencjalni widzowie mogą przegapić Twój przekaz.

Dzięki tej liście wskazówek poznasz najlepsze sposoby korzystania z programu YouTube algorytm na swoją korzyść, zwiększ świadomość swojej marki i stwórz rzeczywistą publiczność, która słucha i czeka na to, co masz do powiedzenia.

1. Zapytaj a dostaniesz

Podobnie jak w przypadku każdego elementu treści online, dobre wezwanie do działania jest niezbędne w przypadku Twoich filmów. Choć może się to wydawać nieco niezręczne, poproszenie odbiorców o subskrypcję i zaangażowanie jest naprawdę niezbędne do uzyskania pożądanych interakcji.

Oczywiście chcesz, aby Twoje wezwania do działania były mierzone i ograniczone, aby treść Twojego filmu nie straciła na wartości. Twórz wezwania do działania, które są szczerze angażujące i kreatywne, a Twoi odbiorcy z pewnością będą za nimi podążać. Jednym ze sposobów, w jaki możesz to zrobić, jest włączenie do treści treści Twojej firmy (np. „aby uzyskać więcej pysznych hacków z babeczkami, naciśnij ten przycisk subskrypcji!”).

2. Twórz wartościowe treści

Odwołując się do starego idiomu „treść jest królem”, chcemy powiedzieć, że interesująca, wciągająca treść może mieć zasadnicze znaczenie dla sukcesu i widoczności firmy. Oznacza to upewnienie się, że Twoje treści mają znaczną wartość. Uwzględnianie wskazówek, faktoidów i pokazywanie swojej wiedzy to sposoby na przyciągnięcie i utrzymanie odbiorców. Ludzie uwielbiają uczyć się o różnych rzeczach, widzieć rzeczy w akcji i mieć wrażenie, że są narażeni na interesującą część procesów zachodzących za kulisami Twojej firmy.

Rekommenderad:  Responsywne projektowanie stron internetowych to nie przyszłość

Jednym ze sposobów rozwijania i śledzenia interesujących pomysłów na tworzenie filmów jest planowanie treści w określonym kalendarzu po podjęciu kreatywnych decyzji z zaufanym współpracownikiem.

3. Promuj wśród obecnych odbiorców

Internet to duże miejsce. Budowanie widowni z niczego może przypominać wykrzykiwanie w pustkę — jest onieśmielające i nieefektywne. Na szczęście masz już odbiorców na swoich blogach, listach e-mailowych i kanałach mediów społecznościowych. Po prostu promując, łącząc, a nawet tworząc treści o swoim YouTube kanału (np. tworząc o tym bloga), poprowadzisz osoby, które już są zainteresowane tym, co masz do powiedzenia na temat swoich filmów, co z kolei zwiększy zaangażowanie i widoczność innych osób, które nie należą do Twoich początkowych odbiorców . W ten sposób uzyskasz również dostęp do informacji o użytkownikach, które świetnie przydadzą się do tworzenia list e-mailowych i generowania leadów.

4. W pełni wykorzystaj swoje platformy mediów społecznościowych

Oczywiście samo tworzenie linków do Twojego kanału w dowolnym miejscu nie kończy synergii treści. Przeprowadzanie ankiet na Twoich platformach społecznościowych dotyczących Twoich YouTube kanał, wzajemna promocja specjalnych konkursów lub organizowanie prezentów to doskonałe sposoby na wykorzystanie wszystkich platform. Możesz nawet publikować fragmenty swojego najnowszego filmu w swoich mediach społecznościowych. Pamiętaj, że im więcej osób udostępnia Twoje treści, wchodzi z nimi w interakcje i jest narażonych na kontakt z nimi, tym lepiej.

Zachęcanie ludzi do interakcji z Twoimi platformami może być trudnym, wyjątkowym i kreatywnym przedsięwzięciem. Z pewnością nie jest to nauka ścisła i być może będziesz musiał poczekać, aby zobaczyć wyniki, których naprawdę chcesz, ale wyniki końcowe są tego warte.

Większe zaangażowanie na wielu platformach nie tylko podtrzymuje zainteresowanie odbiorców, ale na dłuższą metę z pewnością ci pomoże zdobyć więcej obserwujących i utrzymuj je, zachowując jednocześnie przystępny i interaktywny wizerunek marki na wszystkich platformach mediów społecznościowych.

5. Sieć ze swoją społecznością

Żaden marketing nie jest ulicą jednokierunkową. Dotyczy to zwłaszcza platform mediów społecznościowych, w których musisz być, jak sama nazwa wskazuje, społecznościowy. Pamiętaj: wszystko, od tego, co komentujesz i co lubisz, po to, kogo obserwujesz, jest publiczne na większości tych platform.

Media społecznościowe, a zwłaszcza YouTube, to także społeczność — i taka, w której musisz uczestniczyć. Oglądając, subskrybując kanały i wchodząc w interakcje z kanałami otaczającymi inne osoby z Twojej niszy, pokazujesz widzom, że jesteś aktywnym członkiem tej społeczności. Może to pomóc w zdobyciu pozytywnej uwagi osób lub marek, z którymi chcesz nawiązać współpracę.

Chociaż praca może wydawać się żmudna, poświęcenie kilku minut dziennie na taką aktywność może zdziałać cuda dla Twojej sieci i widoczności. Innymi słowy, należy traktować to jak każdą inną relację biznesową.

Pamiętaj o tych wskazówkach, gdy próbujesz nawiązać kontakt z ludźmi w swojej niszy:

  • Bądź serdeczny w stosunku do odbiorców i innych twórców.
  • Nie staraj się ciągle reklamować.
  • Pamiętaj, że nie wszystko trzeba komentować.
  • Nie oczekuj natychmiastowego zaangażowania w zamian — tutaj grasz długo.
Rekommenderad:  Napraw, niestety, komunikaty przestały działać w systemie Android

6. Zaangażuj swoją publiczność

Utrzymywanie pozytywnego zachowania dotyczy nie tylko twojej sieci lub innych osób w twojej niszy. Każdy lubi być doceniany i wchodzić w interakcje z ludźmi, których szanuje i czuje, że go zna. Po prostu polubienie czyjegoś komentarza lub pozostawienie pozytywnej odpowiedzi to świetny sposób na nawiązanie kontaktu z odbiorcami i zbudowanie dobrej woli. To także świetny sposób, aby odpowiedzieć na ich pytania i bezpośrednio odnieść się do ich wątpliwości.

Oczywiście nie chcesz ślepo wchodzić w interakcje z każdym komentarzem i zaangażowaniem publiczności. Niektóre osoby mogą zadawać naprowadzające pytania na temat rzeczy, których nie chcesz omawiać lub psuć swojej firmie. Niektórzy są wręcz nieuprzejmi i chcą cię namówić na publiczną kłótnię. Nie daj się złapać na przynętę, angażując się.

7. Współpracuj z innymi firmami

Ponownie, nie musisz krzyczeć w pustkę, aby zdobyć publiczność — zwłaszcza gdy masz sieć, którą zapewniają platformy mediów społecznościowych. Prawdopodobnie w Twojej niszy są inne firmy, które odniosły sukces YouTube kanały, z którymi możesz współpracować i które możesz wykorzystać.

Przypływ podnosi wszystkie statki, a łącząc publiczność i wykorzystując pomysły innych, zyskujecie nawzajem swoje mocne strony w relacji korzystnej dla obu stron. Możesz nawet wykorzystywać swoich odbiorców podczas imprez charytatywnych i promocji.

Upewnij się tylko, że twoje pomysły są twoje i że nie depczesz nikomu po piętach, niewłaściwie wykorzystując ich platformę lub przyjmując ich pomysły. Są to relacje, które chcesz utrzymać na dłuższą metę. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest przekształcenie współpracy w negatywny spektakl publiczny, który zrazi twoich widzów i inne osoby z branży.

8. Stań się wirusowy z wypłatą

Wypłaty są, jak sama nazwa wskazuje, wydarzeniem obiecanym lub sugerowanym przez fragment treści. Rzeczy takie jak golenie głów na cele charytatywne, wyzwania związane z kubełkiem lodu lub po prostu obiecywanie czegoś odbiorcom po określonej liczbie subskrybentów lub wyświetleń (np. rozdawanie nagród) to świetne sposoby, aby to pokazać. Te nagrody za kamienie milowe to doskonały sposób na zaangażowanie odbiorców i utrzymanie ich podekscytowania tym, co będzie dalej.

Oczywiście jest rzeczą oczywistą, że powinieneś obiecywać swoim odbiorcom tylko te rzeczy, których zamierzasz dotrzymać. Łamanie obietnic to z pewnością sposób na zaręczyny, ale może nie być taki, jakiego chcesz. Negatywne zaangażowanie może osłabić publiczną reputację Twojej marki i zgromadzić złe recenzje. Wirusowość jest zabawna, ale tylko wtedy, gdy jest gromadzona przez właściwe kanały i powody. Chcesz również upewnić się, że wszyscy zaangażowani w wypłatę/film są entuzjastycznie nastawieni.

Niektóre inne sposoby wykazania wypłaty obejmują:

  • Robiący pracownik wyzwanie wideo.
  • Poproś odbiorców, aby wybrali wynik końcowy ankiety lub wyzwania (np. jak powinieneś udekorować biuro)
  • Tworzenie wartości i możliwości za pomocą filmu lub produktu

9. Utrzymuj swoją markę na właściwym miejscu

Niezwykle ważnym i podstawowym aspektem każdego kanału społecznościowego jest upewnienie się, że Twój branding jest atrakcyjny. Aby zatrzymać odbiorców, upewnij się, że Twoja identyfikacja wizualna jest spójna, Twój kanał jest łatwy w nawigacji, a informacje kontaktowe / sekcje „O nas” są łatwe do znalezienia. Twój kanał to doświadczenie użytkownika, podobnie jak Twoja strona internetowa lub inne kanały mediów społecznościowych. Upewnij się, że jest niezawodny i łatwy w nawigacji.

Rekommenderad:  Problem z wtyczkami

Jeśli uważasz, że może brakować Twojego projektu lub obrazu, Stwórz YouTube baner w Internecie który pasuje do Twojego stylu i wygląda profesjonalnie.

Jednym ze sposobów, aby upewnić się, że twój YouTube UX jest do tabaki, tworząc listy odtwarzania. Pomogą one odbiorcom w szybkim dotarciu do potrzebnych im treści, a Tobie pomogą śledzić bibliotekę treści i jej wydajność.

Zwracanie uwagi na swoje dane to także świetny sposób na monitorowanie wyników kanału i ocenę tego, co się sprawdza, a co nie. Budowanie marki w mediach społecznościowych to stale zmieniająca się gra, a bycie zwinnym jest niezbędne do ostatecznego sukcesu.

10. Poznaj swoją meta

Zrozumienie „metaelementów” twojego YouTube strony, takie jak tytuł, metaopis i miniatury, są ważne dla algorytmu i wyświetlania treści przed większą liczbą twarzy. Chociaż nie powinieneś modyfikować swojej marki i treści, aby występować wyłącznie dla nich YouTube do tego stopnia, że ​​stracisz tożsamość swojej marki, rozejrzenie się i zobaczenie, co robią eksperci, aby dostać się na szczyt, to dobry sposób na rozpoczęcie.

Osobiście zalecamy przeprowadzenie wielu badań słów kluczowych SEO, aby oprzeć swoje tytuły i upewnić się, że Twój fragment przyciąga uwagę. Pamiętać: YouTube pokazuje tylko pierwszych 157 znaków w Twoim opisie. Niech się liczą.

Wniosek

YouTube może być wymagającą platformą dla każdego właściciela firmy, wymagającą więcej wysiłku na post niż większość innych platform mediów społecznościowych. Jest to potężne narzędzie dla wielu, ale może być nieco frustrujące dla tych, którzy nie do końca go opanowali — zwłaszcza bez przyzwoitej liczby subskrybentów.

Jeśli masz już za sobą nieudaną próbę rozwoju swojej marki YouTube kanał, możesz na początku pomyśleć, że to „po prostu nie dla ciebie” i ogólnie strata czasu. Jednak przy odrobinie wiedzy i wysiłku YouTube może przyciągać potencjalnych klientów i klientów do Twojej firmy, generować świetne public relations i tworzyć synergię z innymi platformami.