Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 sposobów na zwiększenie swojej wartości netto o 100 000 USD

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 sposobów na zwiększenie swojej wartości netto o 100 000 USD

Co by było, gdybyś mógł zwiększyć swoją wartość netto o 100 000 $ w ciągu najbliższych pięciu lat?

Zwiększenie wartości netto o tę kwotę może wydawać się monumentalnym zadaniem. Ale faktem jest, że jest to możliwe – nawet dla przeciętnej osoby lub rodziny o przeciętnych dochodach.

Wykonując jeden lub więcej z serii małych kroków, możesz zwiększyć swoją wartość netto. Na pierwszy rzut oka kroki te mogą wydawać się niewielkie.

Jeśli jednak będziesz trzymał się obranego kursu i przyjmiesz sposób myślenia „maratonu”, zobaczysz, jak rośnie twój majątek netto.

Jak zwiększyć swoją wartość netto

Budowanie majątku netto – przynajmniej dla większości ludzi – to maraton, a nie sprint. Jest to przedsięwzięcie typu „powolne i stałe wygrywa wyścig”, które może korzystnie wpłynąć na zdrowie finansów osobistych.

Korzystając z kombinacji poniższych kroków, możesz łatwo zwiększyć swoją wartość netto o 100 000 USD – lub nawet więcej – w ciągu zaledwie kilku lat.

Sprawdź pomysły wymienione tutaj i zobacz, które z nich możesz wdrożyć, aby zacząć zwiększać swoją wartość netto.

1. Spłać zadłużenie karty kredytowej

Pozbycie się zadłużenia z tytułu kart kredytowych może być najskuteczniejszym krokiem do zbudowania wysokiej wartości netto. Wysoko oprocentowany dług, który towarzyszy karcie kredytowej, może zrujnować twoje bogactwo.

Chociaż nie nabywasz aktywów fizycznych ani nie zarabiasz pasywnego dochodu, który zwiększa wartość twojego portfela, oprocentowanie kart kredytowych jest drastycznie wyższe niż średni roczny zwrot z giełdy.

Na przykład karty kredytowe mają wysokooprocentowane RRSO na poziomie około 20%, podczas gdy średni roczny zwrot z indeksu S&P 500 jest bliższy 8%. Wyeliminowanie opłat finansowych i miesięcznych płatności kartami kredytowymi daje więcej darmowej gotówki do oszczędzania i inwestowania.

Dlatego spłacanie kart kredytowych jest niezwykle ważne dla ogólnego stanu finansów osobistych, jeśli chcesz mieć wysoką wartość netto.

Nadal powinieneś rozważyć zainwestowanie czegoś podczas spłacania długu o wysokim oprocentowaniu, na przykład zarobienie meczu, który jest „darmowymi pieniędzmi”. Jednak większość twojego dochodu do dyspozycji może być bardziej efektywna, spłacając najpierw najwyższe stopy procentowe.

Poza tym pomocne może być pozbycie się pożyczek studenckich. Zadłużenie z tytułu pożyczek studenckich może być bardzo szkodliwe, jeśli chodzi o wzrost wartości netto. Eliminując kredyty studenckie, zwiększysz swoje bogactwo.

Zasadniczo pozbycie się długów jest jak polisa ubezpieczeniowa chroniąca twoją wartość.

Odsetki od kredytu hipotecznego mogą naprawdę ugryźć twoją wartość netto. Oto przykład. Załóżmy, że bierzesz kredyt hipoteczny na dom za 200 000 $. dostajesz 4.5 oprocentowanie procentowe na okres 30 lat.

Jeśli zdecydujesz się nie płacić żadnych dodatkowych spłat kapitału, wypłacisz ponad 164 000 USD odsetek do końca tych 30 lat. To dużo gotówki!

Jednak płacąc co miesiąc dodatkowe 500 USD na poczet kwoty głównej kredytu hipotecznego, automatycznie – nawet bez uwzględniania wzrostu nieruchomości lub oszczędności na oprocentowaniu – zwiększasz swoją wartość netto o 30.000 $ ponad 5-rok rozpiętości czasu.

Skorzystaj z tej prostej, ale potężnej strategii, która wynika z wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego.

W stosunkowo krótkim czasie zwiększysz swoją wartość netto o dziesiątki tysięcy dolarów. Czy martwisz się utratą odpisów podatkowych związanych z odsetkami od kredytu hipotecznego?

Przeznacz pieniądze, które płaciłeś jako odsetki od kredytu hipotecznego, na wartościowy cel charytatywny. Otrzymasz taki sam odpis i pomożesz wesprzeć sprawę, w którą wierzysz.

Sprawdź nasz nowy darmowy kalkulator spłaty kredytu hipotecznego.

3. Zwiększ stopę oszczędności

Zwiększenie stopy oszczędności nie jest tak trudne, jak się wydaje większości ludzi. Jednak przeciętny Amerykanin stawia mniej niż 5% swoich dochodów na konto oszczędnościowe. Zasada numer jeden dotycząca zwiększania miesięcznej stopy oszczędności jest prosta:

Po rozwinięciu nawyku odkładania co tydzień pewnego procentu swojej wypłaty na oszczędności, możesz podjąć inne kroki, aby jeszcze bardziej zwiększyć stopę oszczędności.

Zacznij od wdrożenia wyzwania „wszystko w budżecie”, które pomoże Ci zmniejszyć wydatki tam, gdzie to możliwe i da setki dodatkowych pieniędzy na oszczędności lub inwestycje.

Niektóre praktyczne wskazówki dotyczące cięcia wydatków i zwiększania stopy oszczędności mogą obejmować:

 • Kabel tnący: 60-120 dolarów miesięcznie
 • Pomijanie restauracji: 75-200 dolarów miesięcznie
 • Przynoszenie obiadu i kawy z domu: 200 $ + miesięcznie
 • Nauka obniżania kosztów spożywczych: 200-500 dolarów miesięcznie
Rekommenderad:  Zdobądź ten laptop do gier Asus z RTX 3070, gdy jest tańszy o 300 USD

Ograniczając koszty tylko w tych czterech obszarach, możesz zaoszczędzić co najmniej 300 USD miesięcznie, aby dodać je do swojego konta oszczędnościowego lub inwestycyjnego. Pomnóż te 300 $ miesięcznie razy 60 miesięcy, a właśnie zwiększyłeś swoją wartość netto o 18 000 $, nie licząc zarobionych odsetek.

Dodaj dochód z odsetek w wysokości 5 procent rocznie z inwestowania tych 300 USD miesięcznie, a dodatkowe oszczędności sumują się ponad 20 000 $ w ciągu zaledwie pięciu krótkich lat.

Jeśli nie masz jeszcze konta inwestycyjnego, sprawdź Ally Invest, ponieważ ich transakcje kosztują tylko $40,95 w porównaniu do innych brokerów, którzy pobierają około dziesięciu dolarów za transakcję.

Jeśli szukasz zwrotu ze swoich pieniędzy, który wiąże się z mniejszym ryzykiem, rozważ wysokodochodowe konto oszczędnościowe w banku, który dobrze płaci.

Na przykład Konstruktor Oszczędności CIT Banku płaci stopę procentową, która jest ponad 10-krotnie wyższa niż tradycyjne banki stacjonarne.

Istnieje minimalne saldo w wysokości 100 USD i brak miesięcznych opłat za obsługę tego konta.

Ograniczając dzienne i miesięczne wydatki, możesz zwiększyć swoją stopę oszczędności, a co za tym idzie, swoją wartość netto.

4. Ogranicz swoje wydatki

Jeśli walczysz o zwiększenie stopy oszczędności i wartości netto, doskonałym pierwszym krokiem jest zmniejszenie miesięcznych wydatków na niepotrzebne zakupy.

Niektóre z możliwości obejmują:

 • Anulowanie planów przesyłania strumieniowego
 • Przejście na przedpłacone plany telefonów komórkowych
 • Sporządzanie posiłków w domu
 • Pakowanie lunchu do pracy
 • Tańsze wakacje
 • Przejdź na tańsze plany serwisowe

Cięcie wydatków może być łatwiejsze niż zwiększanie pensji, jeśli nie możesz uzyskać awansu, pracować dłużej lub zmienić pracodawcy.

Następnie możesz przenieść swoje obniżki wydatków na konto oszczędnościowe, aby uniknąć wydawania ich na coś innego. Możesz również rozważyć użycie aplikacji oszczędzającej pieniądze, aby uprościć ten proces.

Możliwe jest zmniejszenie wydatków na życie i wydatków uznaniowych tylko o tyle. W odpowiedzi zwiększenie dochodów poprzez poboczne działania pomaga zwiększyć przepływ gotówki.

Istnieje wiele sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy w Internecie i lokalnie. Różne pomysły wymagają również różnych poziomów umiejętności i wysiłku.

Wolny strzelec w wolnym czasie

Możesz rozważyć oferowanie dodatkowych usług w czasie wolnym, które wykonujesz w ciągu dnia. Na przykład możesz być grafikiem dla swojego pracodawcy, ale także tworzysz grafiki dla innych w wolnym czasie jako niezależny wykonawca.

Jeśli jesteś nauczycielem, możesz oferować korepetycje.

Korzystaj z aplikacji Gig Economy

Koncerty na żądanie mogą być również dobrą opcją, jeśli potrzebujesz elastycznego harmonogramu. Jedną z opcji jest wynajęcie niewykorzystanej przestrzeni na magazyny samoobsługowe za pośrednictwem Neighbor.

Inną możliwością jest używanie Rovera do wyprowadzania psów i zapewniania zwierzętom opieki dziennej lub noclegu.

Utwórz kurs online lub e-book

Samodzielne kursy online i e-booki mogą być świetnym sposobem na pasywny dochód. Po utworzeniu kursu lub e-booka po prostu sprzedajesz go docelowym odbiorcom.

Jeśli treść jest dobra i korzystna, odpowiedni marketing pomoże Ci sprzedać ją innym.

Wynajmij pokój w swoim domu

Wynajmowanie pokoi w domu na Airbnb może być świetnym sposobem na uzyskanie pasywnego dochodu. Jeśli masz miejsce w domu, którego nie używasz, rozważ udostępnienie go osobom podróżującym służbowo lub dla przyjemności.

Więcej informacji na temat korzystania z Airbnb znajdziesz w tym poście o tym, jak moi przyjaciele Steve i Annette zarabiają średnio $1500 miesięcznie za pomocą Airbnb.

Uzyskaj licencję na swoje zdjęcia

Masz smykałkę do fotografii? Rozważ zarobienie trochę gotówki, udzielając licencji na te zdjęcia w witrynach ze zdjęciami stockowymi.

Firmy zapłacą Ci za wykorzystanie Twoich zdjęć na swoich stronach internetowych lub w innych miejscach biznesowych.

Zarabianie dodatkowych pieniędzy dzięki pasywnym źródłom dochodu może pomóc w szybkim zwiększeniu wartości netto – jeśli ten dochód jest oszczędzany i dobrze zarządzany.

6. Zwiększ swoje składki 401(k).

Oszczędzanie i inwestowanie ma kluczowe znaczenie dla budowania wartości netto. Wybierz, aby zacząć żyć za mniej i zainwestuj w swoją przyszłość, zwiększając składki emerytalne 401 (k) już dziś.

Zwiększone składki emerytalne do twojego planu 401k (lub podobnego) będą prawie niezauważalne dla twojego budżetu, ponieważ są to składki przed opodatkowaniem.

W roku podatkowym 2023 uczestnicy 401(k) mogą wpłacić do 20 500 USD rocznie (27 000 USD, jeśli masz 50 lat lub więcej) na swój plan emerytalny 401 (k) oparty na pracodawcy.

Jeśli zarabiasz 40 000 USD rocznie i wpłacasz składki w wysokości 15% wzrostu dochodu na oszczędności emerytalne (do maksymalnego przyznanego limitu), to $6,000 rocznie.

Rekommenderad:  włócznia Mołotowa 7 nowe kanały tematyczne na swojej platformie Mango

A 5 procentowa stopa zwrotu z tego dodatkowego $6,000 rocznie na twoją 401(k) inwestycję przyniesie prawie Wzrost o 34 000 USD wartości netto w okresie pięciu lat.

Jeśli twój pracodawca dopasowuje twoje składki, jeszcze lepiej. Jeśli tak jest, możesz spodziewać się jeszcze większego wzrostu swojej wartości netto.

7. Maksymalizuj inne konta emerytalne

Po zarobieniu pełnej wartości firmy na swoim koncie, możesz zdecydować się na maksymalizację swojego konta emerytalnego, ponieważ pieniądze, które możesz łatwo wstrzymać środki z wypłaty.

Roczny limit składek jest również znacznie wyższy niż w przypadku innych pojazdów emerytalnych.

Pamiętaj, że rzeczy takie jak maksymalizacja indywidualnego konta emerytalnego (IRA) to dobry sposób na zwiększenie wartości netto. Osoby fizyczne mogą wpłacić do $6000 w roku podatkowym 2023 ($7000, jeśli ma 50 lat lub więcej).

Twoje składki mogą sfinansować tradycyjne IRA z odroczonym podatkiem, wolne od podatku Roth IRA lub oba. Jednak łączny limit wpłat wynosi $6,000 lub $7000, w zależności od wieku.

Jeśli potrzebujesz pomocy w sfinalizowaniu strategii oszczędzania na emeryturę, Playbook może przeanalizować Twoją sytuację i zasugerować optymalizację Twojej wartości netto oraz określić strategie odroczonego podatku, aby poprawić wyniki finansowe w perspektywie długoterminowej.

8. Wpłać na Zdrowotne Konto Oszczędnościowe

Konta emerytalne nie są jedyną opcją inwestycyjną z korzyścią podatkową. Zdrowotne konta oszczędnościowe (HSA) to skuteczny sposób oszczędzania na przyszłe rachunki medyczne dzięki składkom, które można odliczyć od podatku i dystrybucjom wolnym od podatku.

Możesz kwalifikować się do HSA, jeśli Twój pracodawca oferuje plan zdrowotny z wysokimi odliczeniami (HDHP). Możliwe jest również uzyskanie planu kwalifikującego się do HSA z Marketplace lub giełdy stanowej.

Roczne limity wpłat są następujące:

 • Rok podatkowy 2023: $3,650 dla singli i $7300 dla rodzin
 • Rok podatkowy 2023: $3,850 dla singli i $7750 dla rodzin

Uczestnicy w wieku 55 lat lub starsi mogą zarobić $1,000 wkładu wyrównawczego. Na przykład możesz być w stanie wnieść do $4,650 (osoby fizyczne) lub $8300 (rodzin) w 2023 r.

Część salda Twojego konta musi utrzymywać bufor gotówkowy na wszelkie natychmiastowe rachunki medyczne, które się pojawią. Możesz jednak zainwestować resztę i potencjalnie zarobić pasywny dochód z dywidend i wzrostu cen akcji.

Nie ma wymaganych minimalnych wypłat (RMD), więc prawdopodobnie możesz gromadzić gotówkę aż do przejścia na emeryturę. Możesz również przekazać swoje pozostałe saldo żyjącemu współmałżonkowi, aby nadal korzystać z ulg podatkowych.

9. Inwestuj w aktywa generujące dochód

Aktywa generujące dochód mogą przybierać różne formy. Możesz:

Inwestuj w fundusze inwestycyjne wypłacające dywidendę

 • Sprawdź Betterment, gdzie możesz uzyskać spersonalizowany plan inwestycyjny dla funduszy wspólnego inwestowania, odnoszący się do tego, na co oszczędzasz, w oparciu o Twoje cele oszczędnościowe.

Rozpocznij lub zainwestuj w firmę

Otwórz wysokodochodowe konto czekowe lub oszczędnościowe

 • Wspomniany CIT Bank płaci również znacznie wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego niż tradycyjne banki.

Opcje takie jak cztery wymienione powyżej mogą naprawdę pomóc w szybkim zwiększeniu wartości netto i osiągnięciu celów finansowych.

Oprócz opcji wymienionych powyżej, istnieją inne liczne możliwości generowania dochodu pasywnego. Strategie te mogą początkowo wymagać dużo pracy, ale zajmują bardzo mało czasu i wysiłku, gdy już zaczniesz się toczyć.

dzięki pasywnym źródłom dochodu możesz zwiększyć majątek netto o ok 18 000 $ ponad 5-okres roczny.

10. Inwestuj w nieruchomości

Nieruchomości to klasyczny sposób na budowanie wartości netto, ponieważ możesz zarabiać na wynajmie od najemców. Możliwe jest również zwiększenie wartości portfela inwestycyjnego, jeśli wzrośnie wartość nieruchomości.

Możesz uzyskać ekspozycję na tę klasę aktywów na swoich rachunkach inwestycyjnych przez:

 • Akcje nieruchomości i REIT
 • Nieruchomości finansowane przez społeczność
 • Posiadanie nieruchomości na wynajem (wynajem krótkoterminowy i długoterminowy)
 • Odwracanie domów

Niestety, inwestowanie w nieruchomości w tradycyjny sposób, aby zarobić pieniądze poprzez kapitał własny, może być dość kosztowne. Aby kupić nieruchomość na wynajem, musisz wpłacić od 20 do 30 procent zaliczki plus koszty zamknięcia.

Następnie jest trudna praca związana z utrzymaniem i zarządzaniem nieruchomością. Radzenie sobie z najemcami – zwłaszcza tymi, którzy nie płacą – może być stresujące.

Nieruchomości finansowane przez społeczność ułatwiają proces inwestycyjny w miarę wzrostu wartości netto.

Możesz cieszyć się stabilnością tradycyjnych nieruchomości, ale mieć stosunkowo niskie minimum inwestycyjne i bezobsługowe korzyści, jakie dają akcje notowane na giełdzie i REIT

Rekommenderad:  Chcesz przygotować witrynę swojej firmy na Mobile First Index Google? Przeczytaj to!

Niektóre platformy, które należy rozważyć w pierwszej kolejności, obejmują.

Zbiórka pieniędzy

Zainwestuj zaledwie 10 USD w nieruchomości finansowane społecznościowo za pośrednictwem Fundrise. Dostępne są zaawansowane strategie portfelowe z wyższymi saldami, w tym ekskluzywne opcje dla akredytowanych inwestorów.

Streitwise

Za jedyne $5,055, możesz zacząć inwestować w nieruchomości za pośrednictwem Streitwise.

Ta platforma inwestuje w nieruchomości komercyjne w całych Stanach Zjednoczonych. Platforma jest otwarta dla wszystkich inwestorów w Stanach Zjednoczonych, a także inwestorów zagranicznych. Jeśli jesteś zainteresowany otwarciem rachunków inwestycyjnych na platformie, odwiedź stronę internetową.

Twój spersonalizowany plan wzrostu wartości netto

Jeśli miałbyś wykonać cztery kroki wymienione powyżej, zrobiłbyś to zwiększyć wartość netto o ponad 102 000 USD po zaledwie pięciu latach!

A co, jeśli twoje dochody są wyższe i możesz wpłacić więcej pieniędzy na oszczędności i do swojego 401 (k) lub zapłacić większą dodatkową spłatę kapitału na kredyt hipoteczny? Jeśli tak jest, możesz spodziewać się jeszcze większego wzrostu wartości netto po pięciu latach.

Jak widać, istnieje wiele sposobów na wykładniczy wzrost wartości netto w stosunkowo krótkim czasie.

Pracując nad włączeniem czterech kroków zwiększających bogactwo wymienionych powyżej w sposób, który działa w Twojej sytuacji finansowej, Ty również możesz zwiększyć swoją wartość netto.

Sporządzanie planu

Ok, czas na poważnie. Wyjmij długopis i kartkę papieru. Zapisz jedną rzecz, którą możesz zrobić już teraz, aby zacząć zwiększać swoją wartość netto. Wybierz tylko jeden z powyższych kroków i wdroż go już dziś.

Teraz pracuj nad zwiększeniem swojej wartości, zadając sobie poniższe pytania:

 • Co mogę zrobić w mojej sytuacji, aby zmniejszyć zadłużenie?
 • O ile naprawdę mogę sobie pozwolić na zwiększenie moich składek 401 (k)?
 • Gdzie mogę zmniejszyć wydatki i zwiększyć stopę oszczędności osobistych?
 • Ile dodatkowych pieniędzy mogę przeznaczyć na spłatę kwoty głównej mojego kredytu hipotecznego każdego miesiąca?
 • Jakie posiadam umiejętności, które mogę przekształcić w dochodowy biznes dla siebie?

Poświęć trochę czasu na ocenę swojego obrazu finansowego i pracuj nad ustaleniem, w jaki sposób możesz podjąć kroki w celu zwiększenia wartości netto, korzystając z powyższych pomysłów. W ten sposób możesz drastycznie poprawić swoją sytuację finansową i dość szybko zwiększyć swój majątek.

Streszczenie

Najważniejsze jest to, że istnieje wiele małych, wykonalnych działań, które możesz podjąć, aby zwiększyć swoją wartość netto, jeśli masz długoterminowe nastawienie. Które z nich zdecydujesz się wdrożyć, dążąc do osiągnięcia swoich celów finansowych?

Wspaniałą rzeczą w tym planie zwiększania bogactwa jest to, że możesz dostosować go do swoich dochodów i stylu życia.

Możesz wybrać kroki, które zastosujesz do swoich finansów. Dodatkowo możesz zdecydować się na zastosowanie tych kroków. Na przykład, czy dokonasz dodatkowych spłat kapitału kredytu hipotecznego?

Nie musisz zaczynać od płacenia dodatkowych 500 $ miesięcznie. Zamiast tego możesz zapłacić dodatkowe 50 USD miesięcznie. Po prostu zwiększ dodatkowe płatności główne, jak Ci wygodnie.

To samo dotyczy innych kroków, takich jak podwyższenie składek emerytalnych. Zacznij od zwiększenia swojego wkładu o 1 procent.

Następnie podnieś to jeszcze raz 1 procent za sześć miesięcy od teraz. Po prostu podążaj we właściwym kierunku, a zobaczysz, że Twoja wartość netto rośnie.

Pamiętaj, że rzeczy takie jak uzyskanie niższej stawki to dobry sposób na poprawę wartości netto.

Podobnie możesz zdecydować się na zwiększenie dochodu pasywnego w ten sam sposób. Dodaj jedno pasywne źródło dochodu. Potem kolejny. Lub zwiększ posiadane źródła pasywnego dochodu.

Chodzi o to, aby podejmować małe kroki, które ostatecznie doprowadzą do dużego wzrostu Twojej wartości netto. W końcu podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku, jak mówi stare przysłowie.

Sprawdź nasze kalkulatory spłaty zadłużenia.