Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 statystyk influencer marketingu, które musisz znać w 2023 roku [Infographic]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 statystyk influencer marketingu, które musisz znać w 2023 roku [Infographic]

To cały szum w dzisiejszych czasach i jeden z najnowszych trendów w marketingu cyfrowym. Tak, mówimy o influencer marketingu.

W porównaniu do marketingu w mediach społecznościowych, a nawet marketingu wideo, influencer marketing jest uważany za dość nową gałąź marketingu. Statystyki influencer marketingu pokazują, że coraz więcej firm również zaczyna w niego mocno inwestować.

Jeśli Twoja firma jest jedną z nich, jest wiele rzeczy, które musisz zrozumieć, aby doskonale wdrożyć i zrealizować strategię marketingu influencerów. Oprócz zrozumienia podstaw, takich jak kim jest influencer, czym jest influencer marketing i idealne wydatki na marketing influencer, musisz uzbroić się w bardziej konkretne statystyki marketingu influencerów i fakty.

I po to tu jesteśmy. W tym artykule przedstawiamy dziesięć najważniejszych statystyk influencer marketingu, które musisz znać. Przy okazji, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak opanować an Instagram dla swojej marki, zarejestruj się w Instagram kurs.

1. Wykorzystanie influencer marketingu wśród marketerów

Na początek przedstawiamy statystyki influencer marketingu, które pokazują, jak popularny jest obecnie – ponad dziewięciu na dziesięciu marketerów mają obecnie influencer marketing jako część swojej ogólnej strategii marketingowej (SocialPubli, 2019).

Ponadto ponad połowa regularnie korzysta z influencer marketingu. Jedna czwarta z nich używa go „często”, podczas gdy prawie jedna trzecia stosuje go jako stałą strategię.

Biorąc pod uwagę, że influencer marketing jest wciąż w stosunkowo młodzieńczej fazie, jego wykorzystanie i rozwój są dość imponujące. Mniej niż jedna trzecia (27.9%) marketerów korzysta z influencer marketingu od ponad trzech lat, 20.9% używa go dopiero od mniej niż roku, a tylko garstka (7%) nigdy go nie używało.

Ale jego rosnąca popularność wśród marketerów jest dziś być może oznaką jego skuteczności, co prowadzi nas do następnego punktu.

2. Skuteczność influencer marketingu

grafika statystyk marketingu influencerów2

Prawie wszyscy marketerzy—90% dokładniej — uwierz, że influencer marketing jest skuteczną formą marketingu (Influencer Marketing Hub2021).

Jest tego tak dużo, że trzy czwarte marketerów deklaruje, że przeznaczy specjalny budżet na działania związane z influencer marketingiem, a aż 62% planuje nawet zwiększyć wydatki.

Inne statystyki marketingu influencerów z pewnością potwierdzają to przekonanie. Po prostu pod spodem siedem na dziesięć Marketerzy amerykańscy pracujący w firmach zatrudniających co najmniej 100 pracowników planują wykorzystanie influencer marketingu. Nie tylko to — oczekuje się, że influencerzy i płatne treści będą stanowić 20% budżetów reklamowych marketerów cyfrowych i agencji.

3. ROI marketingu influencerów

grafika statystyk marketingu influencerów3

Oto jedna z najpotężniejszych statystyk marketingu influencerów, która przekona Cię o jego skuteczności: Firmy, które wykorzystują influencer marketing do reklamy zarobić 18 dolarów za każdego zainwestowanego dolara (Influencer Marketing Hub2018).

Innymi słowy, każdy dolar wydany przez firmę na influencer marketing generuje 18 dolarów wartości reklamowej. Te zwroty mieszczą się w górnym końcu spektrum, ale nawet spojrzenie na zwroty we wszystkich dziedzinach pokaże stosunkowo wysokie średnie zwroty w wysokości $5.20.

Rekommenderad:  The 7 Najlepsze filmy anime, które możesz obejrzeć w serwisie Netflix

W rzeczywistości większość marketerów uważa, że ​​influencer marketing oferuje najwyższy zwrot z inwestycji (ROI)nawet bardziej niż bardziej tradycyjne narzędzia marketingowe, takie jak SEO, e-mail marketing, reklamy społecznościowe i SEM.

To powiedziawszy, określenie zwrotu z inwestycji w influencer marketing wydaje się być jednym z najtrudniejszych aspektów, przed którymi stoją marketerzy. Podczas gdy niektórzy skupiają się na wyświetleniach, zasięgu i wyświetleniach, inni wolą mierzyć takie wskaźniki, jak zaangażowanie i kliknięcia. Ostatecznie wszystko zależy od celów każdej firmy.

4. Rozwój branży influencer marketingu

grafika statystyk marketingu influencerów4

Przy tak wysokim ROI nic dziwnego, że branża influencer marketingu odnotowała ogromny wzrost w ostatnich latach.

Obecne korzystanie z mediów społecznościowych na całym świecie nie wykazuje oznak spowolnienia, ponieważ przenika wszystkie aspekty codziennego życia konsumentów. W rezultacie analitycy oczekują, że influencerzy będą odgrywać coraz ważniejszą rolę jako pośrednicy między markami a konsumentami. Oznacza to, że marki będą musiały zintensyfikować działania marketingowe z wykorzystaniem influencerów, aby lepiej docierać do konsumentów.

Najnowsze dane z pewnością to potwierdzają. Dane pokazują, że w 2020 roku marki wydały ok 15 miliardów dolarów na influencer marketing (Informator biznesowy, 2019). Biorąc pod uwagę, że całkowite wydatki marek na marketing influencerów w 2019 roku wyniosły $8 miliardów, co oznacza, że ​​branża influencer marketingu wzrosła o 87.5% w ciągu zaledwie trzech lat.

Tak ogromny wzrost jest tylko dowodem na jego potencjał. Jeśli więc nadal zastanawiasz się, czy warto wykorzystać influencer marketing do wzmocnienia swojej marki, najlepiej od razu się do tego zabrać.

5. Najważniejsze kanały influencer marketingu

grafika statystyk marketingu influencerów5

Przy tak wielu dostępnych serwisach społecznościowych do wyboru, aby rozpocząć strategię marketingu influencerów, od czego powinieneś zacząć?

Nie denerwować. Oto kilka danych rynkowych, które Cię poprowadzą.

Instagram jest zdecydowanie najpopularniejszą platformą influencer marketingu wśród marek. Aż 76.7% marketerów i specjalistów z agencji twierdzi, że będzie używać Instagram w ramach strategii influencer marketingu w 2023 roku (eMarketer, 2022). Po tym następuje Facebook„króla mediów społecznościowych”, z którego planuje korzystać prawie trzech na pięciu (58%) marketerów.

TikTok jest trzecim najpopularniejszym kanałem z wynikiem 50%. Oznacza to ogromny skok w stosunku do 2019 r., w którym zaledwie 27% marketerów używało TikTok do marketingu influencerów. Popularna platforma do udostępniania wideo YouTube I Twitter podsumowuje pięć najpopularniejszych platform wykorzystywanych przez marketerów do marketingu influencerów, z 44.2% i 25.5%, odpowiednio.

Platforma, na której ostatecznie wybierzesz marketing wpływowy, będzie również zależała od tego, gdzie znajduje się Twoja grupa docelowa. Jeśli większość odbiorców używa YouTube najbardziej, angażując się w Instagram Influencer do promowania Twojego produktu prawdopodobnie nie byłby tak skuteczny.

6. Budżet na marketing influencerów

grafika statystyk marketingu influencerów6

Wspomniane wyżej statystyki influencer marketingu pokazują wzrost popularności influencer marketingu i jego sukces.

Ale jeśli potrzebujesz dalszego przekonania, w jaki sposób staje się to nieodłączną częścią strategii marketingowych, oto kolejna statystyka: 71% marketerów twierdzi, że zamierza zwiększyć swoje budżety na marketing influencerów (Linqia, 2021).

Rekommenderad:  8 Najlepsze alternatywy Omegle dla rozmów wideo z nieznajomymi [2023]

Właściwie tyle, ile 11% marketerów twierdzi, że planuje wydać co najmniej 40% swojego całkowitego budżetu marketingowego na influencer marketing. Większość marketerów (38%) zamierza wydać od 10% do 20%.

Budżet i wydatki firmy na marketing influencerów również różnią się w zależności od jej wielkości. To powiedziawszy, istnieje duże zróżnicowanie, jeśli chodzi o rzeczywiste wydatki. Większość marek (49%) wydaje mniej niż 10 000 USD rocznie na influencer marketing 8.6% wydaje ponad pół miliona dolarów.

7. Najważniejsze cele marketingowe influencerów

grafika statystyk marketingu influencerów7

36.7% marketerów stawia zwiększenie sprzedaży jako jeden z głównych celów przy prowadzeniu kampanii influencer marketingowych (Influencer Marketing Hub, 2022). W dalszej kolejności plasuje się świadomość marki (35.7%) i promowanie treści tworzonych przez użytkowników (27.6%).

Z tych statystyk marketingu influencerów wydaje się, że cel większości kampanii marketingowych influencerów jest albo związany z rosnącymi przychodami marki, albo z wizerunkiem marki.

Nic więc dziwnego, że jeśli chodzi o ocenę influencerów, wyświetlenia, zasięgi i wyświetlenia, a także generowana sprzedaż należą do najważniejszych wskaźników, z których korzystają marki. 21% firm wykorzystuje wyświetlenia, zasięgi i wyświetlenia, aby uzyskać dostęp do skuteczności influencera, a 11% wykorzystuje do tego sprzedaż.

8. Wpływ Influencer Marketingu na konsumentów

grafika statystyk marketingu influencerów8

Jak widzieliśmy, generowanie sprzedaży jest głównym celem marketerów prowadzących kampanie influencer marketingowe. Ale jak skuteczni są influencerzy w zwiększaniu sprzedaży?

Pokazują to najnowsze statystyki influencer marketingu ponad połowa (56%) konsumentów twierdzi, że kupiło coś po tym, jak zobaczyło, jak używa tego influencer (IZEA Insights, 2022).

Bliższe przyjrzenie się nawykom zakupowym mężczyzn i kobiet pokazuje, że influencer marketing wpływa na większą liczbę kobiet niż mężczyzn. Prawie połowa (49.2%) twierdzi, że kupiło produkt po zobaczeniu, jak używa go influencer, w porównaniu do 43% mężczyzn.

Wiek konsumenta również ma wpływ na skuteczność kampanii influencer marketingowych w sprzedaży. Podczas gdy ponad połowa kupujących w wieku od 18 do 44 lat twierdzi, że kupiła produkt, którego używała influencerka, zrobiło to zaledwie 39% osób w wieku od 45 do 60 lat. Liczba ta spada do 33.2% dla konsumentów w wieku powyżej 60 lat.

9. Ile Instagram Czy są influencerzy?

grafika statystyk marketingu influencerów9

Nie tylko jest Instagram ulubiony kanał influencer marketingu marketerów, ale jest to również platforma, na której działa większość influencerów. Pewnie zastanawiasz się: ile Instagram są influencerzy?

Odpowiedź: są pół miliona influencerzy, których preferują i tylko jest kanał wpływu Instagram (InfluencerDB, 2019). Spośród nich większość (81%) ma od 15 000 do 100 000 obserwujących, 15% ma od 100 000 do pół miliona obserwujących, a tylko 4% ma ponad pół miliona obserwujących.

Jeśli myślisz, że im więcej obserwujących, tym lepiej, pomyśl jeszcze raz — badania pokazują, że Ujemna korelacja między liczbą obserwujących a wskaźnikami zaangażowania. To powiedziawszy, większość marketerów woli pracować z influencerami o mniej ekstrawaganckiej bazie obserwujących (znanych również jako mikroinfluencerzy), zazwyczaj pomiędzy 10 000 i 100 000.

Rekommenderad:  Czy komunikaty prasowe są nadal istotne dla SEO w 2019 roku?

10. Wiodący temat dla markowych partnerstw na Instagram

grafika statystyk marketingu influencerów10

Z nimi Instagram statystyk marketingu influencerów, być może teraz poważnie zastanawiasz się nad rozpoczęciem Instagram strategia marketingowa influencerów dla Twojego biznesu e-commerce.

Zanim zaczniesz szukać influencerów, powinieneś rozważyć swoją grupę docelową i ocenić, czy Instagram może być najbardziej odpowiednim kanałem dla Twojej firmy.

Oto coś, co da ci do myślenia. Moda jest najbardziej aktywnym sektorem Instagramz 25% wszystkich postów sponsorowanych na Instagram skupiając się na nim (InfluencerDB, 2019). To znacznie wyprzedza żywność (12%), rozrywkę (11%) i produkty dla dzieci (10%).

Na drugim końcu spektrum znajduje się motoryzacja (2%), wystrój (2%), i technologia (1%).

Wniosek

Teraz, gdy jesteś uzbrojony w te dziesięć statystyk influencer marketingu, jesteś o krok bliżej do rozpoczęcia swojej pierwszej kampanii marketingu influencerów. Pamiętaj tylko, aby mieć na uwadze te statystyki influencer marketingu podczas planowania kampanii i zarządzania celami.

Dotknęliśmy Instagram jako platforma influencer marketingu w tym poście, głównie dlatego, że jest najpopularniejsza. Ale istnieje wiele innych platform, z których możesz korzystać, zwłaszcza jeśli Instagram nie jest dokładnie tam, gdzie są Twoi odbiorcy docelowi. Możesz na przykład zapoznać się z naszym przewodnikiem po pracy z Facebook influencerów i YouTube influencerzy.

pełna infografika statystyki marketingu influencerów

Podsumowanie: Statystyki influencerów marketingowych 2023

Oto podsumowanie statystyk marketingowych Influencerów, które musisz znać w 2023 roku:

  1. 93% marketerów wykorzystuje influencer marketing jako część swojej strategii marketingowej.
  2. Dziewięciu na dziesięciu marketerów uważa influencer marketing za skuteczną formę marketingu.
  3. Firmy, które wykorzystują influencer marketing do promocji marki, zarabiają 18 dolarów za każdego zainwestowanego dolara.
  4. Branża influencer marketingu osiągnęła 15 miliardów dolarów w 2022 roku.
  5. Instagram jest najpopularniejszą platformą influencer marketingu w 2023 roku, z której korzysta 76 osób.7% marketerów.
  6. 71% marketerów twierdzi, że zwiększy budżety na marketing influencerów.
  7. Zwiększenie sprzedaży jest głównym celem marketingu influencerów dla 36.7% marek.
  8. 56% konsumentów twierdzi, że kupiło produkt po zobaczeniu, jak korzysta z niego influencer.
  9. Korzysta z niego pół miliona influencerów Instagram jako ich preferowany i jedyny kanał wpływu.
  10. 25% wszystkich postów sponsorowanych na Instagram są związane z modą.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Czy jest coś jeszcze, co chciałbyś wiedzieć o statystykach marketingu Influencerów i chciałbyś, aby znalazło się w tym artykule? Daj nam znać w komentarzach poniżej!