Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 statystyk LinkedIn, które każdy marketer powinien znać w 2022 r [Infographic]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 statystyk LinkedIn, które każdy marketer powinien znać w 2022 r [Infographic]

Rozpoczynasz przedsięwzięcie e-commerce i nie do końca wiesz, jak rozpocząć marketing? Biorąc pod uwagę stale rosnące wykorzystanie mediów społecznościowych, jest to świetny pierwszy krok, jeśli chodzi o strategię marketingu internetowego.

Z Facebook I Twitter Do YouTube i Snapchat, Twoją grupę docelową można znaleźć na wielu różnych platformach mediów społecznościowych. Ale zanim zaczniesz zajmować się marketingiem w mediach społecznościowych, powinieneś wziąć pod uwagę dane demograficzne i użytkowników każdej z tych platform oraz ich potencjał.

LinkedIn jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych na świecie i nazywa siebie „największą profesjonalną siecią na świecie”. Ze względu na bardziej formalny i profesjonalny wizerunek strategia LinkedIn może znacznie różnić się od strategii innych portali społecznościowych.

Aby zrozumieć, jak zoptymalizować strategię marketingową LinkedIn, musisz najpierw zrozumieć różne dane demograficzne LinkedIn, w tym liczbę użytkowników LinkedIn, podział na płeć, statystyki reklamowe LinkedIn itp.

W tym artykule wymienimy 10 ważnych statystyk LinkedIn, które należy wziąć pod uwagę, uruchamiając strategię marketingową swojej marki e-commerce w mediach społecznościowych. Wskakujmy od razu!

1. Liczba użytkowników LinkedIn

LinkedIn chwali się 830 milionów użytkowników w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie (LinkedIn, 2022).

Oficjalnie uruchomiony w 2003 roku, LinkedIn rozwija się fenomenalnie. W ciągu pierwszych dwóch lat po jego uruchomieniu zgromadził już 1.6 milion członków.

Mimo to to początkowe tempo wzrostu LinkedIn było stosunkowo powolne w porównaniu do zrywu, jaki osiągnął po wejściu na giełdę w 2011 r. W ciągu następnych pięciu lat LinkedIn prawie potroiła swoją bazę użytkowników ze 160 mln do 400 mln. Zaledwie rok później, w 2017 roku, przekroczył granicę pół miliarda.

Dzisiaj, prawie jedna trzecia wszystkich użytkowników LinkedIn znajduje się w obu Amerykach. Dokładniej 210.1 milionów jest w Ameryce Północnej, a Stany Zjednoczone są domem dla co najmniej 190 milionów z nich. Za nim plasuje się region Azji i Pacyfiku z 251.3 milionów użytkowników LinkedIn i Europy ze 184.3 milion.

Dla porównania, w Afryce jest tylko 51,37 mln użytkowników LinkedIn, a na Bliskim Wschodzie 22,61 mln.

2. Dane demograficzne LinkedIn: płeć

Grafika statystyk LinkedIn2

Patrząc na dane demograficzne LinkedIn, w szczególności na podział na płeć, statystyki pokazują, że korzystanie z profesjonalnej sieci jest bardziej rozpowszechnione wśród mężczyzn niż kobiet.

57.2 procent użytkowników LinkedIn na całym świecie identyfikuje się jako mężczyźni, w porównaniu do 42.8 procent identyfikujących się jako kobiety (Statista, 2022). Statystyki LinkedIn wskazują również na bardzo różne nawyki związane z zaangażowaniem kobiet i mężczyzn w platformę.

Kobiety są nieco bardziej selektywne o swoich podaniach o pracę i czują, że muszą spełnić 100 procent podanych wymagań przed złożeniem wniosku (w porównaniu z zaledwie 60 procentami w przypadku mężczyzn). Co ciekawe, kobiety aplikują również na o 20 procent mniej zawodów niż mężczyźni.

Jednak po procesie aplikacji sytuacja się odwraca: kobiety mają o 16% większe szanse na zatrudnienie po złożeniu podania io 18% większe prawdopodobieństwo zatrudnienia po ubieganiu się o wyższe stanowiska.

3. Dane demograficzne LinkedIn: wiek

Grafika statystyk LinkedIn3

Podczas konfigurowania kampanii reklamowej na LinkedIn należy również wziąć pod uwagę wiek na LinkedIn.

Rekommenderad:  10 witryn inspiracji UI/UX dla programistów i projektantów

36 procent dorosłych Amerykanów – czyli mniej więcej co trzeci – w wieku od 30 do 49 lat korzysta z LinkedIn (Pew Research Center, 2021). Jest to grupa wiekowa z najwyższym odsetkiem użytkowników LinkedIn. Kolejna grupa wiekowa od 50 do 64 lat, z 33 proc. Korzystanie z LinkedIn wśród młodych dorosłych Amerykanów w wieku od 18 do 29 lat jest również stosunkowo wysokie: 30 procent twierdzi, że jest użytkownikami LinkedIn.

Jeśli chodzi o dane demograficzne dotyczące wieku globalnych użytkowników LinkedIn, większość – lub 59.1 procentdokładniej – mają od 25 do 34 lat. Osoby w wieku od 18 do 24 lat stanowią 20 osób.4 procent całkowitej bazy użytkowników platformy, a następnie 17.7 procent użytkowników w kategorii od 35 do 54 lat. Globalni użytkownicy LinkedIn w wieku 55 lat i starsi tworzą tylko 2.9 procent całkowitej bazy użytkowników platformy.

4. Dane demograficzne LinkedIn: Edukacja

Grafika statystyczna na serwisie linkedin4

Planując kampanię reklamową LinkedIn, należy również wziąć pod uwagę inne dane demograficzne LinkedIn, takie jak wykształcenie grupy docelowej.

Możesz być zainteresowany, aby to wiedzieć połowa dorosłych Amerykanów z wyższym wykształceniem korzystać z LinkedIn (Pew Research Center, 2018). Dla porównania, tylko 42 procent, 39 procent i 32 procent wszystkich absolwentów szkół wyższych w USA używa Instagram, PinterestI Twitter odpowiednio.

Korzystanie z LinkedIn wśród absolwentów amerykańskich uczelni jest jednak znacznie niższe niż w przypadku YouTube I Facebook. 85 procent i 77 procent dorosłych Amerykanów, którzy ukończyli studia, korzysta z nich YouTube I Facebook odpowiednio.

5. Dane demograficzne LinkedIn: staż pracy

Grafika statystyk LinkedIn5

Dzięki setkom milionów użytkowników LinkedIn marketerzy, którzy chcą reklamować się na LinkedIn, mają wiele opcji zainteresowań i targetowania. Aby to zrobić, oprócz zrozumienia grupy docelowej, musisz także zrozumieć typ odbiorców na LinkedIn.

LinkedIn to największy biznesowy serwis społecznościowy. Oznacza to, że grupa docelowa składa się z profesjonalistów, którzy angażują się w platformę na poziomie biznesowym. Co więcej, statystyki pokazują, że czterech na pięciu członków LinkedIn ma wpływ na podejmowanie decyzji biznesowych.

Ponieważ LinkedIn umożliwia badanie i kierowanie odbiorców według stażu pracy, ważne jest, aby marketerzy rozumieli dane demograficzne tych specjalistów w witrynie.

Według LinkedIn, spośród wszystkich jego użytkowników, 180 milionów to influencerzy wyższego szczebla (LinkedIn, 2021). Stanowi to prawie 25 procent całkowitej bazy użytkowników.

Przy 63 milionach więcej niż jeden na ośmiu użytkowników LinkedIn jest decydentami, a około 10 milionów to kierownicy najwyższego szczebla.

6. LinkedIn dla firm

Grafika statystyk LinkedIn6

Jako profesjonalna sieć, LinkedIn jest popularny nie tylko wśród osób poszukujących pracy, ale także wśród firm ponad 55 milionów firm wymienionych na platformie (LinkedIn, 2021).

Nie oznacza to jednak, że wszystkie z tych ponad 55 milionów wpisów o firmach są tworzone i zarządzane przez odpowiednie firmy, jak LinkedIn automatycznie generuje wykazy firm gdy użytkownik dodaje doświadczenia z organizacji, które nie zostały jeszcze umieszczone na liście.

Nawet wtedy oznacza to, że LinkedIn jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest zdobycie wszystkich 70 milionów firm na świecie mieć profil w swojej sieci.

Rekommenderad:  Czy próbowałeś napisać wiersz?

W tej chwili te zarejestrowane firmy wymieniają miliony ofert pracy na platformie – iz dużym sukcesem: statystyki LinkedIn pokazują, że co minutę za pośrednictwem ich platformy są zatrudniane trzy osoby.

Te statystyki LinkedIn pokazują tylko dominację platformy w profesjonalnym środowisku pracy. W rzeczywistości każda firma z listy Fortune 500 jest reprezentowana na platformie przez co najmniej jeden przedstawiciel wyższego szczebla.

7. Popularność LinkedIn wśród marketerów B2B

Grafika statystyk LinkedIn7

Spośród wszystkich serwisów społecznościowych LinkedIn jest druga najpopularniejsza platforma wśród marketerów B2BZaraz za Facebook (Egzaminator mediów społecznościowych, 2019).

Czterech na pięciu marketerów B2B korzysta z LinkedIn, w porównaniu z 91 procentami marketerów B2B, którzy z niego korzystają Facebook. To stawia to na pierwszym miejscu Twitter, InstagramI YouTubez których korzysta odpowiednio 67%, 66% i 54% marketerów B2B.

Pomimo swojej popularności wśród marketerów B2B, profesjonalna sieć nie wydaje się być tak popularna jak platforma marketingowa dla firm, jak jej rywal, Facebook. Tylko 14 procent marketerów wybrało LinkedIn jako najważniejszą platformę dla swojej firmy, podczas gdy 61 procent wybrało Facebook.

Działania marketingowe na LinkedIn mogą jednak rosnąć. 70 procent marketerów B2B planuje zwiększyć swoją aktywność organiczną na platformie – warto wziąć to pod uwagę przy opracowywaniu strategii LinkedIn.

8. Zasięg reklam LinkedIn

Grafika statystyk LinkedIn8

Poprzednia statystyka LinkedIn nie powinna dziwić, biorąc pod uwagę, że LinkedIn to reklamowa kopalnia złota, która stale rośnie. Jest to szczególnie ważne dla marek i firm, które próbują nawiązać kontakt z profesjonalistami z całego świata.

Aby zrozumieć reklamę LinkedIn, ważne jest poznanie potencjału zasięgu reklamy. Najnowsze statystyki LinkedIn pokazują, że od stycznia 2020 r. 663.3 milion reklamy LinkedIn mogą być kierowane do ludzi (DataReportal, 2020). To reprezentuje 1.6 procentowy kwartalny wzrost zasięgu LinkedIn.

Spośród nich Stany Zjednoczone oferują największą grupę odbiorców reklamy LinkedIn, z zasięgiem 160 milionów użytkowników. W rzeczywistości użytkownicy LinkedIn w USA mają największy potencjał, do którego można dotrzeć za pośrednictwem reklam 2.5 razy większy zasięg niż drugie miejsce w Indiach z 62 milionami użytkowników i trzecie miejsce w Chinach z 50 milionami użytkowników.

9. Rola LinkedIn w podróży kupującego

Grafika statystyk LinkedIn9

Biorąc pod uwagę coraz powszechniejsze korzystanie z mediów społecznościowych w dzisiejszych czasach nie powinno dziwić, że sieci społecznościowe mają ogromny wpływ na decyzje zakupowe kupujących.

W rzeczywistości szacuje się, że więcej niż siedmiu na dziesięciu kupujących są pod wpływem mediów społecznościowych przy podejmowaniu decyzji o zakupie produktu lub usługi.

Ze wszystkich sieci społecznościowych LinkedIn wydaje się mieć przewagę. 52 procent kupujących wymienili LinkedIn jako najbardziej wpływowy kanał podczas procesu badawczego (Demandbase, 2018). Na drugim miejscu znajduje się 42 procent kupujących, którzy wymieniają blogi jako mające największy wpływ na ich badania.

Ogólnie rzecz biorąc, kupujący, którzy przy podejmowaniu decyzji o zakupie polegają na mediach społecznościowych, robią to, aby uzyskać rekomendacje i opinie oraz nawiązać kontakt ze sprzedawcami.

Rekommenderad:  Poznaj komputery, które otrzymają nowe aktualizacje zabezpieczeń od Samsung

10. Ruch mobilny LinkedIn

Grafika statystyczna na serwisie linkedin10

z wzrost wykorzystania urządzeń mobilnych, ruch w internecie mobilnym logicznie wzrósł wraz z nim. W rzeczywistości oczekuje się, że ogólny ruch mobilny będzie taki sam zwiększyć pięciokrotnie między 2018 a 2024 rokiem.

Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, przeciętny użytkownik smartfona w USA obecnie konsumuje 80,6 GB danych miesięcznie. Oczekuje się, że w 2024 roku ta pojemność wzrośnie do 50 GB.

obecnie większość ogólnego korzystania z Internetu jest mobilny, a LinkedIn z pewnością nie jest tu wyjątkiem: 57 procent ruchu na LinkedIn pochodzi z urządzeń mobilnych (LinkedIn, 2018).

Nawet jeśli jest to stosunkowo niska liczba w porównaniu do Facebook (na poziomie 88 proc.) i YouTube (na poziomie 70%) fakt, że LinkedIn uzyskuje większość ruchu z urządzeń mobilnych, powinien być wystarczająco dużą motywacją dla właścicieli sklepów e-commerce do rozważenia strategii handlu mobilnego – przynajmniej w przypadku działań marketingowych LinkedIn.

Wniosek

Te statystyki LinkedIn służą do lepszego zrozumienia platformy i jej użytkowników. W ten sposób możesz maksymalnie wykorzystać jego potencjał, aby przyciągnąć ruch z LinkedIn do swojej witryny.

Niezależnie od tego, czy włączasz LinkedIn jako część swojego procesu sprzedaży, czy po prostu używasz go jako bezpłatnego kanału marketingowego dla swojej firmy e-commerce, jest to kanał, którego nie można przegapić.

Więc jeśli jeszcze tego nie robisz, możesz rozważyć wskoczenie za modą i wykorzystanie tych statystyk LinkedIn na swoją korzyść, zanim konkurenci, którzy już tam są, zbytnio się wyprzedzą.

pełna infografika statystyk linkedin

Podsumowanie: statystyki LinkedIn

Oto podsumowanie statystyk LinkedIn, które musisz znać w 2022 roku:

  1. LinkedIn ma ponad 830 milionów użytkowników w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie.
  2. 57.2 procent użytkowników LinkedIn to mężczyźni i 42 lata.8 procent to kobiety.
  3. 36 procent dorosłych Amerykanów w wieku od 30 do 49 lat korzysta z LinkedIn.
  4. Połowa wszystkich dorosłych Amerykanów z wyższym wykształceniem korzysta z LinkedIn.
  5. Prawie 25 procent wszystkich użytkowników LinkedIn to influencerzy wyższego szczebla.
  6. Na LinkedIn jest notowanych ponad 55 milionów firm.
  7. LinkedIn jest drugą najpopularniejszą platformą mediów społecznościowych wśród marketerów B2B.
  8. Stany Zjednoczone oferują największą grupę odbiorców reklamy LinkedIn, z zasięgiem 160 milionów użytkowników.
  9. 52 procent kupujących twierdzi, że LinkedIn ma największy wpływ na ich proces wyszukiwania przed zakupem produktu.
  10. 57 procent ruchu na LinkedIn pochodzi z urządzeń mobilnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Czy jest coś jeszcze, co chciałbyś wiedzieć o statystykach LinkedIn i chciałbyś, aby znalazło się w tym artykule? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Table of Contents