Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 taktyk zwiększania konwersji e-commerce w okresie świątecznym

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 taktyk zwiększania konwersji e-commerce w okresie świątecznym

Święta zbliżają się wielkimi krokami i nie tylko ty o nich myślisz.

Ponieważ oczekuje się, że sprzedaż detaliczna w handlu elektronicznym w Stanach Zjednoczonych wzrośnie w tym roku o 16%, teraz jest idealny czas na nawiązanie kontaktu z klientami (i przyszłymi).

Konkurencja jest zawsze silna o tej porze roku, zwłaszcza w przypadku wielu sklepów eCommerce oferujących bezpłatną wysyłkę lub inne specjalne promocje w okresie świątecznym, więc musisz być na szczycie swojej gry, aby nadążyć.

Ze sprzedażą e-commerce w USA osiągając 105,10 miliardów dolarów w drugim kwartale (czyli 16.3% skok z 90 $.4 miliardów w drugim kwartale 2016 r.), handlowcy eCommerce mają mnóstwo okazji, by zdobyć swój kawałek świątecznego tortu.

Sklepy eCommerce naprawdę podniosły poprzeczkę w zakresie promocji konwersji klientów i często oferują atrakcyjne dodatki, takie jak wysokie rabaty i bezpłatne zwroty, aby naprawdę przypieczętować umowę — więc co jeszcze możesz zrobić, aby zwiększyć liczbę konwersji w tym okresie świątecznym?

Na szczęście dla ciebie jesteśmy tutaj z radą i przygotowaliśmy kilka strategii, które pomogą Ci osiągnąć cele w tym sezonie.

Wyróżnij swoje e-maile

Jeśli nie chcesz, aby Twoje e-maile zaginęły w lawinie materiałów promocyjnych, które krążą w okresie świątecznym, musisz zadbać o to, by naprawdę się wyróżniały.

Nie zniechęcajcie się tym wzrostem konkurencji. Co zaskakujące, klienci nie mają nic przeciwko dużej liczbie e-maili z stawki otwarte faktycznie stale rosną w okresie poprzedzającym i w okresie świątecznym.

Skorzystaj z tego wzrostu, aby Twoje treści były trafne i przyciągały wzrok, a znacznie zwiększysz konwersje klientów w handlu elektronicznym.

Pamiętaj, że szykują się nie tylko strony e-commerce. Kupujący na całym świecie z niecierpliwością oczekują, jakie oferty ma świat.

Jednym z najlepszych sposobów na to jest zwrócenie uwagi na popularny produkt wraz z doskonałą kopią opartą na wartości. Twoja wiadomość powinna być jasna i prosta, a odbiorcy e-maili powinni być zdecydowanie zachęcani do sfinalizowania zakupu od razu.

Dodatkowo możesz pomóc szerzyć świąteczną radość (i podświadomie przygotować odbiorców e-maili do zakupów), wykorzystując świąteczne kolory i wiadomości. Obejmuje to wszystko, od banerów o tematyce świątecznej i pisania po korzystanie z kilku z nich dostępne świąteczne emotikony.

To sezon na dawanie

Fenomenalnym sposobem na przyciągnięcie klientów pocztą pantoflową jest oferowanie darmowych upominków przy zakupach. Wiele kampanii, które oferowały darmowe upominki w ramach ekskluzywnych ofert świątecznych, nie tylko zwiększyło sprzedaż, ale także wygenerowało nowe opinie.

Możesz na przykład uruchomić program kampanii oparty na poleceniach, w ramach którego kupujący mogą wysłać jeden bezpłatny prezent jednemu ze swoich znajomych pocztą elektroniczną po zakończeniu zakupów.

Jeśli jednak chcesz dać prezent, aby zwiększyć sprzedaż, musisz upewnić się, że prezent jest wart przyjęcia. Zbyt wielu klientów daje się nabrać na zakup czegoś platformy handlu elektronicznego oferowanie darmowego „prezentu” tylko po to, aby dowiedzieć się, że ten „prezent” to kupon 10%. Nie ma nic złego w oferowaniu kuponów jako prezentów, ale powinieneś przynajmniej sprawić, by było to wystarczająco kuszące, aby nie nadszarpnąć swojej marki.

Retargetowanie reklam na podstawie zachowania

Retargetowanie reklam może być szczególnie skuteczne w okresie świątecznym, ponieważ kupujący prawdopodobnie przeglądają wiele różnych kart w poszukiwaniu wielu różnych produktów dla wielu różnych osób w tym samym czasie.

Rekommenderad:  Strony docelowe PPC — najlepsze sposoby maksymalizacji konwersji

Ponieważ ich uwaga jest bardzo rozproszona, prawdopodobieństwo, że kupujący nieumyślnie opuści Twoją stronę lub nigdy nie dokona zakupu, jest bardzo wysokie. Retargetowanie reklam pozwala uzyskać drugi lub trzeci strzał w oparciu o ich zachowanie.

Na przykład, jeśli kupujący porzucili koszyki, możesz wysłać im reklamy, które przypominają im o dokończeniu zakupów (lub zawierają dodatkową zachętę, taką jak bezpłatna dostawa lub dodatkowy rabat, jeśli dokonają zakupów w ciągu X czasu).

Jeśli kupujący spędzają więcej czasu na przeglądaniu produktów w Twojej witrynie, możesz skierować do nich reklamy oparte na tych konkretnych produktach.

Retargetowanie reklam nie tylko umożliwia uzyskanie drugiej lub trzeciej okazji, ale jest również znacznie bardziej opłacalne, ponieważ kupujący są już świadomi Twojej marki, a produkty, które widzą, pojawiają się raz po raz.

Utwórz sekcję „Popularne dla X”.

Tworzenie wyselekcjonowanych sekcji dla określonych typów ludzi może być niezwykle skutecznym sposobem na zwiększenie sprzedaży, a jednocześnie poinformowanie kupujących, że ich masz.

Możliwość kliknięcia strony z pojedynczą kategorią może znacznie ułatwić zakupy, a im więcej zgadywania i myślenia wyeliminujesz z procesu zakupowego, tym mniej zmęczenia zakupami będą Twoi kupujący. Im mniejsze zmęczenie psychiczne, tym większe prawdopodobieństwo, że nie porzucą kasy i nie dokończą zakupów.

Sekcje „Popularne dla X” są zasadniczo prezentem dla kupujących, którzy robią zakupy dla innych osób. Są szanse, że ojciec robiący zakupy dla swojej 12-letniej córki może być trochę daleki od tego, co lubią 12-letnie dziewczynki, a umieszczenie wszystkiego w sekcji „Popularne dla nastolatków” może znacznie ułatwić proces zakupów.

Dodatkowo, naprawdę możesz iść do domu, wdrażając i testując różne określone kategorie. Na przykład możesz mieć:

  1. Popularny dla pierwszego muzyka
  2. Popularny dla mamy, która robi wszystko
  3. Popularny dla Startup-Crazy Brother
  4. Popularny dla najlepszego przyjaciela, który zawsze cię przewyższa
  5. Popularne dla dzieci, które kochają gry wideo

Pozwól kreatywnym sokom płynąć. Twoi kupujący nie tylko docenią fakt, że te kategorie są wypełnione niezwykle trafnymi produktami, ale także będą bardziej pozytywnie postrzegać Twoją markę, ponieważ poświęciłeś czas na stworzenie kreatywnych kategorii świątecznych.

Kreatywne treści na blogu związane ze świętami

Kiedy ostatnio użyłeś swojego bloga do zwiększenia sprzedaży w swoim sklepie eCommerce?

Okres świąteczny to doskonały czas na tworzenie treści na blogu, które nie tylko pomogą Ci przyciągnąć odwiedzających do Twojej witryny, ale także zapewnią możliwość zamieszczenia linków do niektórych Twoich produktów i zwiększenia sprzedaży bezpośredniej.

Wielu sprzedawców jest zdezorientowanych, jeśli chodzi o zawartość ich blogów, ale gdy postawisz się w sytuacji swoich kupujących, staje się to znacznie łatwiejsze.

Pomyśl o tym: ty

Co powiesz na przewodnik po kupowaniu butów dla swojej dziewczyny? Ten typ postu może zawierać szczegółowe informacje o tym, czego szukać, popularne marki i ogólny przedział cenowy, którego można się spodziewać, a także kilka świetnych okazji.

Co powiesz na podsumowanie najgorętszych prezentów w 2017 roku? Ten typ postu może przyciągnąć osoby, które chcą oferować modne prezenty. Zobaczenie ich wszystkich na jednej liście znacznie ułatwi zakupy.

Rekommenderad:  Jak korzystać z ilości ułamkowych — sprzedaż na wagę, jard i nie tylko

Co powiesz na post, który dotyczy czegoś tak konkretnego, jak „10 najlepszych ponadczasowych klasycznych prezentów dla facetów po dwudziestce”? Jeśli utworzysz niesamowity post na blogu na ten temat i uruchomisz kilka ukierunkowanych Facebook reklamyprawdopodobnie przyciągniesz garstkę kupujących.

Ważne jest, aby posty na blogu nie były nadmiernie promocyjne (chyba że taki jest cel posta na blogu), abyś mógł stać się pomocnym autorytetem w niszy.

Te posty na blogu o tematyce świątecznej pomogą Ci nie tylko w okresie świątecznym; jeśli wykonasz je poprawnie, możesz zarobić niezliczone e-maile na zakupy przez resztę roku.

Docelowe słowa kluczowe z długim ogonem

Okres świąteczny sprawia, że ​​kierowanie na słowa kluczowe staje się bardzo konkurencyjne, a wiele osób, które już zajmują miejsca w rankingach pod kątem słów kluczowych o wysokiej wartości, takich jak „Najlepsze oferty świąteczne” lub „Specjalne prezenty świąteczne”, poświęciło już miesiące (lub lata) wysiłku, aby zdobyć to cenne miejsce.

Próba konkurowania o te słowa kluczowe wyczerpuje Twoje zasoby i odwraca uwagę od wysiłków, które mogłyby przynieść bardziej znaczące wyniki.

Możesz kierować reklamy na słowa kluczowe z długim ogonem, które są mniej konkurencyjne, ale mogą również generować znaczny ruch. Na przykład możesz nie być w rankingu „najlepszych prezentów z grami wideo”, ale możesz mieć szansę na „najlepsze gry wideo dla dzieci poniżej 10 roku życia w 2017 roku”.

Wiele świątecznych słów kluczowych nie ma wysokiego priorytetu przez resztę roku, przez co wiele sklepów eCommerce przenosi swoje działania SEO gdzie indziej. Możesz to wykorzystać, odpowiednio wcześnie kierując reklamy na świąteczne słowa kluczowe z długim ogonem, takie jak „najlepsze prezenty świąteczne dla 25-letniego snowboardzisty”.

Twórz media społecznościowe wyraźnie oferujące kody rabatowe

Kiedy świąteczne dzwonki zaczynają dzwonić, kanały społecznościowe ludzi zapełniają się różnego rodzaju kuszącymi promocjami i rabatami. Jedynym sposobem walki z ogniem jest w tym przypadku… cóż… ogień.

Nie komplikuj. To nie jest najlepszy czas na umieszczanie w witrynie małych „jajek wielkanocnych” lub niespodziewanych zniżek i bezpłatnych produktów. Sezon zakupów świątecznych może być dla większości ludzi niewyraźny, a ty wyświadczysz im przysługę, wyraźnie określając swoje oferty.

„Wpisz kod WAKACJE, aby uzyskać 40% zniżki” jest trafne i prawdopodobnie będzie skuteczniejsze niż „Wakacyjne rabaty STEEP!”

Twoje media społecznościowe to doskonała okazja do oferowania ofert pierwszej linii, aby pomóc potencjalnym kupującym w podjęciu decyzji.

Zniżki w mediach społecznościowych zorientowane na produkt może skupić się na jednym produkcie na raz, oferując wysoką zniżkę lub inną zachętę, aby zachęcić ludzi do zakupu.

Rabaty w mediach społecznościowych w całym sklepie mają na celu przyciągnięcie kupujących do Twojej witryny za pomocą zniżki lub zachęty w całym sklepie, takiej jak bezpłatna dostawa.

Nagradzaj lojalność klientów

Wielu sprzedawców eCommerce koncentruje się wyłącznie na pozyskiwaniu nowych kupujących i pozostawia swoich lojalnych klientów na lodzie.

Nie zapomnij zadbać o subskrybentów poczty e-mail i byłych klientów, oferując im pewne promocje, dzięki którym poczują się wyjątkowo. Twoi dotychczasowi klienci nie tylko znają już Twoją markę, ale są też bardziej skłonni do ponownego zakupu.

Rekommenderad:  Naprawić Windows Przechowuj kod błędu 0x80073CF3

Chociaż oferowanie lojalnym klientom miejsc w pierwszym rzędzie z takimi samymi zniżkami, jakie oferujesz wszystkim innym, może być skuteczne, z pewnością nie sprawia, że ​​czują się wyjątkowo. Robiąc wszystko, co w twojej mocy, aby pokazać klientom, że cenisz ich lojalność, oferując im dodatkowe rabaty lub inne zachęty, takie jak bezpłatna wysyłka lub bezpłatne opakowanie na prezent, zachęcisz ich do dalszych zakupów u Ciebie w przyszłości.

Ponadto Twoi obecni klienci są bardziej skłonni do rozpowszechniania informacji w sposób organiczny, jeśli uważają, że czerpią dużą wartość z Twojej witryny. Wyobraź sobie, że zamieniasz swoją istniejącą bazę klientów w silnik poleceń ustnych!

Oferuj bezpłatną wysyłkę

Bezpłatna dostawa to najlepszy sposób na przekształcenie rozmów w sprzedaż.

Nawet jeśli podniesiesz cenę produktu, jeśli zaoferujesz bezpłatną wysyłkę, klienci chętniej dokonają zakupu. Wynika to z poczucia wartości ludzi — kiedy nie zmuszasz klientów do płacenia za wysyłkę, mają wrażenie, że płacą tylko za produkt wysokiej jakości, a nie za usługę jego wysłania.

Jeśli nie uważasz, że możesz finansowo zmienić bezpłatną wysyłkę, możesz spróbować znaleźć jakąś równowagę, włączając ją do kosztów produktu, aby zwiększyć liczbę konwersji. Wzrost, jaki zapewnia bezpłatna dostawa, różni się w zależności od sklepu, ale dodatkowy wzrost liczby konwersji i przychodów z darmowej wysyłki może faktycznie przynieść wyższy zwrot z inwestycji niż w przypadku innych kanałów marketingowych.

Oferuj bezpłatne pakowanie prezentów

Jeśli jesteś okropny w pakowaniu prezentów, nie jesteś sam.

Wielu Twoich klientów będzie obawiać się pakowania prezentów w ramach dawania komuś prezentu w tym okresie świątecznym. To nie jest takie proste, jak się wydaje.

Dla wielu kupujących online pakowanie prezentów oznacza albo zamówienie, albo wizytę w sklepie po papier do pakowania, taśmę, a nawet nożyczki — bądźmy szczerzy… czy możesz znaleźć nożyczki, kiedy ich potrzebujesz? — z tego, co zwykle jest innym sklepem, tylko po to, by zawijać sami.

Ułatw swoim klientom, oferując bezpłatne opakowanie na prezent przy kasie — szczególnie jako dodatkową zachętę do sfinalizowania zakupu: Sprawdź teraz i otrzymaj darmowe opakowanie na prezent!

Końcowe przemyślenia

Chociaż powyższe taktyki są dobrym początkiem zwiększania konwersji e-commerce w okresie świątecznym, wszystkie wymagają elementu kreatywności, aby naprawdę się wyróżnić.

Istnieje wiele różnych składników, które wchodzą w grę w przypadku udanej strategii świątecznej eCommerce. Postrzegaj okres świąteczny jako projekt Science Fair, w którym przeprowadzasz wiele różnych testów A/B, aby znaleźć to, co działa najlepiej. Branżowe testy porównawcze i nawet mniej znane strategie mogą pomóc Ci uzyskać wzrost, ale naprawdę zyskasz przewagę tylko wtedy, gdy będziesz w stanie wytworzyć strategie i taktyki, które okazały się skuteczne w Twojej konkretnej witrynie w Twojej niszy.

Table of Contents