Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 upcyklingowanych projektów biżuterii do wykonania i sprzedaży

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 upcyklingowanych projektów biżuterii do wykonania i sprzedaży

Jeśli kupisz coś za pośrednictwem naszych linków, możemy zarabiać pieniądze od naszych partnerów stowarzyszonych. Ucz się więcej.

Czy pasjonujesz się błyszczącymi bombkami i chcesz zamienić swoje biżuteryjne hobby w mały biznes? A może zawsze szukasz nowych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, jednocześnie poszerzając swoją kolekcję biżuterii. Być może kochasz rękodzieło i chcesz znaleźć nowe sposoby recyklingu materiałów, które już posiadasz. Tak czy inaczej, wiele projektów biżuterii z upcyklingu jest dostępnych do wykonania i sprzedaży.



Czym jest biżuteria upcyklingowa?

Nowa biżuteria może być droga, a to, że style zawsze się zmieniają, nie pomaga. Dlatego biżuteria z upcyklingu wciąż zyskuje na popularności na całym świecie. Ponowne wykorzystanie starej i zniszczonej biżuterii, która w przeciwnym razie zajmowałaby miejsce w szufladzie, czyni te elementy bardziej zrównoważonymi niż tworzenie nowych klejnotów i metali.

Ponadto recykling starej biżuterii tchnie nowe życie w starą biżuterię, która może nadal mieć wartość sentymentalną. Oczywiście projekty upcyklingowane i pochodzące z recyklingu są również ulubionym wyborem koneserów biżuterii, ponieważ pozwalają zaoszczędzić pieniądze i zapewniają jedyne w swoim rodzaju elementy, jakich nie nosi się wcześniej.

Biżuterię z recyklingu można kupić od rzemieślników i profesjonalnych twórców biżuterii, ale może to być również projekt DIY w domu. Dzięki odpowiednim materiałom, narzędziom i umiejętnościom każdy miłośnik biżuterii może przekształcić swoje stare projekty w lśniące dzieła sztuki. Przy odrobinie praktyki fan biżuterii może nawet dowiedzieć się, jak założyć małą firmę na Etsy lub jak sprzedawać dalej Amazon Wykonany ręcznie.

Szukasz sposobów na ponowne wykorzystanie starej biżuterii? Sprawdź następujące 10 projektów biżuterii z upcyklingu do wykonania i sprzedaży:

Co można zrobić ze starej biżuterii?

Chcesz tworzyć unikalne kreacje, aby dodać je do swojej kolekcji, podarować jako jedyny w swoim rodzaju prezent, a nawet sprzedać za pośrednictwem małej firmy? Możliwości upcyklingu i przerobionej biżuterii są praktycznie nieograniczone.

Możesz upcyklingować biżuterię do nowych wersji oryginalnego dzieła lub możesz przekształcić swoje kreacje ze starych lub zepsutych bombek w piękne produkty o innym przeznaczeniu. Na przykład bransoletkę można przeprojektować jako bardziej modną wersję samej siebie, a klejnoty z różnych broszek mogą przybrać formę ozdobnej ramki na zdjęcia.

Stare i zepsute akcesoria mogą zyskać nowe życie, gdy zostaną przekształcone w niestandardową biżuterię, a rynek zrównoważonych projektów biżuterii upcyklingowej rośnie. Po prostu dowiedz się, gdzie lokalnie sprzedawać ręcznie robione przedmioty lub jak sprzedawać biżuterię na Etsy lub innych platformach handlowych. To proste!

Rekommenderad:  Jak chłodzić smartfony, gdy działają modele uczenia maszynowego

Pomysły na biżuterię z recyklingu

Chcesz stworzyć idealny niestandardowy prezent, zaoszczędzić pieniądze na nowych projektach biżuterii, a nawet dowiedzieć się, jak rozpocząć działalność związaną z upcyklingiem i sprzedawać przerobioną biżuterię? Podczas gdy twoje kreacje są ograniczone tylko twoją wyobraźnią, na początek będziesz potrzebować kilku pomysłów na biżuterię z recyklingu:

1. Zmień przeznaczenie zabytkowej biżuterii

Możesz mieć pudełko z biżuterią lub szufladę wypełnioną starą biżuterią w stylu vintage. Nadal są ładne, ale połowa z nich może być zepsuta, a większość z nich jest już niemodna. Możesz łączyć elementy tej zabytkowej biżuterii, aby ozdobić ramkę na zdjęcie, a nawet zwykłe pudełko z biżuterią, tworząc jedyny w swoim rodzaju projekt, który idealnie nadaje się na prezent lub sprzedaż.
Możesz użyć starej biżuterii vintage do przetworzenia innych przedmiotów dekoracyjnych, nawet jeśli nie masz własnej kolekcji. Pchle targi, wyprzedaże nieruchomości, a nawet wyprzedaże podwórkowe często oferują mnóstwo starej biżuterii do wyboru.

2. Upcykling złotej biżuterii

Klasyczna złota biżuteria nigdy nie wychodzi z mody. Złoto z recyklingu nadal zyskuje na popularności, ponieważ ponowne wykorzystanie starego złota i złomu złota w nowych projektach biżuterii nie tylko oszczędza pieniądze, ale jest również bardziej zrównoważonym prezentem.

Złom złota może zostać przetopiony i przekształcony przez profesjonalnego jubilera w zupełnie nowe projekty biżuterii, a stara i zniszczona złota biżuteria może zostać ubrana i poddana recyklingowi w celu uzyskania modniejszej wersji oryginału.

3. Upcykling diamentowej biżuterii

Diamenty mogą być wieczne, ale powodem ich noszenia może być inna historia. Zamiast przeznaczać stare diamenty do spędzenia wieczności w szufladzie, możesz zmienić przeznaczenie luźnych diamentów w nowe kreacje. Kamień ze starego pierścionka zaręczynowego można zamienić na przykład w wisiorek lub odwrotnie.

Upcykling diamentowej biżuterii może również przyczynić się do sukcesu małego przedsięwzięcia biznesowego. Stare diamenty mogą nadal wymagać inwestycji, ale najmodniejsze projekty, które mogą stworzyć, mogą przynieść jeszcze większy zysk. Możesz ponownie wykorzystać posiadane diamenty lub pozyskiwać stare i wyrzucone klejnoty innych osób z lombardów, sklepów z używaną biżuterią, pchlich targów i innych lokalnych lub internetowych sprzedawców.

4. Upcykling srebrnej biżuterii

Biżuteria srebrna również pozostaje popularnym wyborem wśród konsumentów. Jednak podobnie jak w przypadku innych metali szlachetnych pozyskiwanie materiałów nie zawsze jest najbardziej zrównoważonym wysiłkiem. Zamiast marnować starą srebrną biżuterię, gdy się zepsuje lub wypadnie z mody, możesz ponownie użyć tego samego srebra i przekształcić je w poddaną recyklingowi i przeprojektowaną biżuterię.

Rekommenderad:  Adobe Substance 3D: nowy zestaw narzędzi do kreatywnych projektów

Spróbuj dodać nowy łańcuszek do wyjątkowej srebrnej zawieszki lub użyj narzędzi jubilerskich do naprawy pękniętych srebrnych elementów. W powyższym przykładzie nowe elementy łańcucha zostały dodane do projektów sów, aby upcyklingować i ponownie wykorzystać zepsuty projekt biżuterii z metalami pochodzącymi z recyklingu.

5. Przeprojektuj obrączki i pierścionki zaręczynowe

Stara obrączka zachowuje swoją wartość pieniężną, ale sentyment, który się za nią kryje, mógł się skończyć. A może pamiątka rodzinna po prostu nie pasuje do stylu modnej panny młodej. Pierścionek zaręczynowy lub obrączkę można przekształcić, aktualizując ustawienie projektu pierścionka.

Ponadto przeprojektowanie obrączek ślubnych jest bardziej zrównoważoną i często tańszą alternatywą dla zakupu nowego pierścionka. Ponieważ ludzie zawsze się żenią, zawsze istnieje rynek przerobionych obrączek ślubnych i pierścionków zaręczynowych.

6. Przerób stare naszyjniki

Stare naszyjniki można poddać recyklingowi i ponownie wykorzystać na wiele kreatywnych sposobów. Oczywiście zepsuty naszyjnik można naprawić lub uzupełnić nowym łańcuszkiem lub stylowym wisiorkiem. Naszyjniki można również przekształcić w bransoletki lub nawet delikatne opaski na głowę.

Oczywiście jednym ze sposobów recyklingu zepsutego naszyjnika jest po prostu wymiana zepsutego łańcuszka, ale materiał z naszyjnika można również wykorzystać w zupełnie nowy element, niezależnie od tego, czy jest to inna forma biżuterii lub akcesoriów, czy nawet zwykłe przedmioty gospodarstwa domowego. Wisiorek z naszyjnika może również stanowić piękny kamień centralny w odnowionym nowym pierścionku.

7. Zmień przeznaczenie Kolczyki

Kolczyki rzadko są wieczne. Co robisz, gdy twoja ulubiona para kolczyków pęka lub sentymentalny zestaw wychodzi z mody? Z łatwością możesz zmienić przeznaczenie kolczyków na wiele innych ozdób.

Złamany kolczyk można przekształcić w biżuterię, którą można nosić, dodając kamień do pierścienia kostiumu. Dodając zmienioną dekorację do prostych pierścionków, kolczyki można zmienić w piękne i modne pierścionki, które można sprzedawać online lub na lokalnych targach rękodzieła.

8. Upcykling starych broszek

Zmiana przeznaczenia starych broszek pozostaje gorącym trendem w modzie, ponieważ ludzie szukają sposobów na zrównoważony recykling starej biżuterii. Fantazyjne ozdobne broszki ozdobione perłami, kamieniami i brokatami pojawiały się i wychodziły z mody na przestrzeni dziesięcioleci, a te staroświeckie ozdoby często wypełniają pudełka z biżuterią bez żadnego przyszłego celu.

Podaruj starej broszce nowe życie, zmieniając jej przeznaczenie na inne akcesoria lub przedmioty dekoracyjne. Broszki świetnie sprawdzają się jako magnesy na lodówkę lub można je nosić na łańcuszku jako naszyjnik. Popularny trend ślubny polega na zbieraniu różnych broszek o sentymentalnym znaczeniu od przyjaciół i rodziny, a następnie przekształcaniu ich w jedyne w swoim rodzaju bukiety ślubne.

Rekommenderad:  Niedzielny bilet NFL może stać się typowy YouTube cechy społeczności

9. Przeróbki bransoletek

Z wszelkiego rodzaju starych przedmiotów można zrobić bransoletki. Rzemieślnicy i przedsiębiorcy często sprzedają upcyklingowane bransoletki wykonane z zamków błyskawicznych, tabletek po napojach, a nawet starych kabli telefonicznych.

Możesz nawet użyć zawieszek, wisiorków i ozdób z wszelkiego rodzaju innych zepsutych elementów biżuterii i przekształcić je w wyjątkową bransoletkę z zawieszkami, taką jak ta pokazana powyżej. Koraliki ze starej bransoletki można również wykorzystać do stworzenia nowej bransoletki lub opaski. Przerobione bransoletki są popularnymi przedmiotami na Etsy i innych platformach handlowych, a bransoletki z recyklingu wykonane z praktycznie dowolnego materiału, od kamieni szlachetnych i koralików po domowe śmieci, można tam kupić i sprzedać.

10. Przerób stare kolczyki

Stare, połamane i zmatowiałe kolczyki wcale nie muszą trafić do szuflady ze śmieciami czy kosza na śmieci. Zamiast tego zarówno rzemieślnicy, jak i przedsiębiorcy mogą przerabiać stare, wyrzucone kolczyki na nowe projekty, które stają się najnowszymi trendami w modzie.

Możesz pomalować stare kolczyki na nowy kolor lub dodać cyrkonie do prostego projektu. Możesz nawet zainspirować się do przywiązania frędzli do starej pary kolczyków kółek, jak w powyższym przykładzie. Bez względu na proces, upcyklingowane kolczyki były wspaniałymi prezentami, nie wspominając o mnóstwie błyskotek dla projektantów w ich małych firmach.

Jak sprzedać swoją zmienioną biżuterię

Ludzie uwielbiają kupować upcyklingowaną biżuterię, co sprawia, że ​​sprzedaż biżuterii w innym celu jest tak lukratywnym pomysłem na mały biznes. Gdy już opanujesz sztukę odnawiania biżuterii i stworzysz inwentarz ręcznie robionych produktów, możesz sprzedawać swoje projekty praktycznie wszędzie, gdzie ludzie robią zakupy i w różnych miejscach, w tym:

  • Lokalne butiki i sklepy z odsprzedażą
  • Sklepy internetowe, takie jak Etsy, Amazon Ręcznie i eBay
  • Lokalne targi i festiwale rękodzieła
  • Online za pośrednictwem własnego bloga lub witryny e-commerce.