Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

10 wskazówek dotyczących tworzenia przyciągających wzrok przycisków wezwania do działania

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 10 wskazówek dotyczących tworzenia przyciągających wzrok przycisków wezwania do działania

Jako właściciel sklepu eCommerce rozumiesz, jak ważne jest zapewnienie bezproblemowego doświadczenia użytkownika. Nieatrakcyjne lub dyskretne elementy mogą odwrócić uwagę, a nawet zmylić użytkowników. Podczas robienia zakupów lub wykonywania jakichkolwiek czynności w Twojej witrynie klienci mogą potrzebować wskazówek i wskazówek, co robić dalej. Jest to fundamentalnie ważny aspekt dobrego UX — stworzenie skutecznych przycisków CTA może to osiągnąć.

Czym są przyciski CTA?

Przyciski wezwania do działania to klikalne elementy, które kierują klienta do logicznego następnego kroku przeglądania witryny. Te przyciski mogą skłonić klientów do zakupu produktów, przeczytania więcej na dany temat, a nawet zapisania się na promocje i biuletyny.

Jako właściciel sklepu eCommerce chcesz, aby Twoi klienci mieli jasną ścieżkę, co robić dalej. Innymi słowy, nie powinni spędzać czasu wędrując po Twojej witrynie i być może rozpraszając się. Lub, co gorsza, klient może po prostu być sfrustrowany i porzucić koszyk.

Mając to na uwadze, pamiętaj, że jakość wezwań do działania może mieć ogromny wpływ na doświadczenia zakupowe klientów — i Twoje wyniki finansowe. Jeśli twój przycisk jest źle zaprojektowany, może zostać źle zrozumiany lub całkowicie zignorowany.

Niestety wiele osób wkłada mniej wysiłku w projektowanie i kopiowanie przycisków CTA niż w resztę strony. Jak sugerowano wcześniej, może to być kosztowny błąd. W końcu więcej niż 90% odwiedzających kto przeczytał Twój nagłówek, przeczytał również Twoje wezwanie do działania.

Aby pomóc Ci przyspieszyć ulepszanie przycisków, oto kilka dobrze znanych wskazówek dotyczących tworzenia przyciągających wzrok, bezpośrednich, wysokiej jakości wezwań do działania w każdej sytuacji.

Jak tworzyć przyciski wezwania do działania, które przyciągają klientów

1. Wybierz kolor mądrze

Kolor może być istotnym czynnikiem gwarantującym, że element na Twojej stronie przyciągnie wzrok i zachęci do działania. Innymi słowy, unikaj zwykłych białych i czarnych guzików. Jeśli szukasz uniwersalnych rozwiązań, kolory o największej konwersji to czerwony, zielony, pomarańczowy i niebieski. Stamtąd możesz chcieć wybrać na podstawie tego, co dobrze działa w Twojej witrynie. Na przykład czerwienie mogą wydawać się zbyt agresywne na niektórych stronach internetowych, podczas gdy spokojniejsza zieleń lub błękit mogą łączyć się bardziej naturalnie.

Wybierając kolory dla przycisków CTA, powinieneś również wziąć pod uwagę branding swojej firmy. Pomyśl także o obrazach/tle otaczających Twój rzeczywisty przycisk.

Dodatkowo, decydując się na kolor przycisków, pamiętaj o ułatwieniach dostępu. Upewnij się, że wybierasz kolor, który będzie się wyróżniał nawet w przypadku ślepoty barw, co może powodować mieszanie się niektórych odcieni lub wyglądać jak inna część strony.

Rekommenderad:  Napraw błąd niskiego zasilania Roku

2. Zaprojektuj guziki z kontrastem, który wyskakuje

Kontrast w sztuce i projektowaniu jest zwykle używany do wyróżnienia jednego elementu poprzez wyeksponowanie go na tle kontrastującego koloru lub wartości. Zasadniczo jest to cały cel starannego doboru koloru.

Pamiętaj, że jeśli chcesz przyciągnąć wzrok czytelnika, ważne jest unikanie jaskrawych, jaskrawych, kontrastujących kolorów, które sprawiają, że projekt jest mylący i przyprawia o ból głowy. Jednym z powszechnych sposobów sprawdzenia, czy określone kolory pasują do siebie, jest wyświetlenie strony w skali szarości, aby zobaczyć, jak działają wartości. Jeśli wygląda atrakcyjnie i odpowiednio zbalansowany bez koloru, jest bardziej prawdopodobne, że zadziała również w kolorze.

Jedną z pułapek, w które wpadają niektórzy projektanci podczas tworzenia wezwań do działania, jest ukrywanie i utrudnianie znalezienia opcji „nie” poprzez niedostateczną liczbę umów. Nie rób tego. Twoi użytkownicy zauważą to i będą aktywnie zniechęceni do korzystania z Twojej witryny.

3. Używaj czasowników i aktywnego języka

Oczywiście podstawowy projekt przycisku nie jest jedyną rzeczą, którą będziesz chciał wziąć pod uwagę. Twoja kopia będzie odgrywać kluczową rolę w pozyskiwaniu konwersji. Z tego powodu chcesz uniknąć terminów, które można łatwo zapomnieć i zignorować, takich jak „Kup teraz”. Używaj bezpośredniego, aktywnego języka, który przywołuje obraz tego, co sprzedajesz.

Na przykład Spotify ma prosty i bezpośredni przycisk „graj ​​za darmo” wyświetlany jako opcja bezpłatnego przesyłania strumieniowego. Ma to prostą, łatwą do zrozumienia konotację, która przywołuje akcję. Inne „słowa akcji” i zwroty, takie jak „pobierz”, „teraz”, „zagraj” i „kliknij teraz, aby…” to sposoby na właściwe skierowanie użytkownika do następnej fazy przeglądania witryny.

4. Daj odpocząć swoim wezwaniom do działania

Aby wyróżnić element projektu, musisz zapewnić mu odpowiednią ilość miejsca od innych podobnych elementów (w tym przypadku innych przycisków CTA). Żaden czytelnik nie chce być bombardowany kilkoma różnymi przyciskami na tej samej stronie. Spamowanie ich różnymi przyciskami spowoduje jedynie frustrację z powodu ich doświadczenia użytkownika.

Powinieneś także dać swojemu przyciskowi wystarczającą „przestrzeń do oddychania” od reszty treści na twojej stronie. Oznacza to po prostu, że chcesz zapewnić bufor białej przestrzeni, aby wyróżnić się i upewnić się, że Twoja strona nie będzie wyglądać na zbyt zatłoczoną. Zaśmiecona strona może spowodować, że czytelnik się zgubi i uniemożliwi szybkie znalezienie wezwania do działania.

5. Użyj sprawdzonego miejsca docelowego

Rekommenderad:  AirPods Pro: 21 fantastycznych wskazówek # Część 2

Decydując o faktycznym rozmieszczeniu przycisków wezwania do działania, warto pamiętać o kilku wypróbowanych i prawdziwych zasadach opartych na naturalnym przepływie i zachowaniu użytkowników. Oznacza to umieszczenie wezwania do działania po przeczytaniu przez użytkownika treści na stronie. Jeśli Twoja witryna jest skierowana do osób mówiących po angielsku, pamiętaj, że czytają oni od lewej do prawej — co również wpływa na logistyczny przepływ interfejsu użytkownika. Oznacza to, że najlepszym miejscem na przyciski wezwania do działania jest zwykle prawy dolny róg strony w anglojęzycznej witrynie.

Możesz uniknąć złego rozmieszczenia wezwania do działania, trzymając się z dala od:

  • Popupy, które wyświetlają wezwanie do działania użytkownikom, zanim przeczytają treść
  • Stawianie „negatywnego” CTA przed „pozytywnym” (np. „Nie, dziękuję” przed „Kliknij tutaj”)
  • Umieszczenie wezwania do działania w lepkim menu, które podąża za użytkownikiem podczas przewijania

6. Umieść wezwania do działania w swojej kopii

Większość ludzi myśli o wezwaniach do działania jak o przyciskach. Jednak nie zawsze tak musi być. Wezwania do działania można umieszczać w dowolnym miejscu, w tym w hiperłączu w kopii strony. Może to zapobiec przerwaniu przepływu treści i strony internetowej tam, gdzie możesz tego nie chcieć.

Oczywiście, jeśli zastosujesz takie podejście, musisz upewnić się, że wezwanie do działania zostało zintegrowane bezproblemowo i że nie odwraca zbytnio uwagi od kontekstu.

7. Spraw, aby Twoje wezwania do działania były łatwe do odczytania

Każdy użytkownik powinien być w stanie zrozumieć element interfejsu użytkownika bez większego wysiłku. Jest to szczególnie ważne w przypadku wezwań do działania, które są krótkimi wskazówkami, które dokładnie informują użytkownika, co robi i dokąd zmierza.

Język wezwań do działania powinien być zwięzły, bezpośredni i na temat. Na szczęście kompaktowa natura tych przycisków oznacza, że ​​zawsze będziesz musiał oszczędzać słowa. Jednak nadal musisz mieć pewność, że Twoje słowa nie zostaną źle zrozumiane. Oznacza to, że słowa i wyrażenia w wezwaniach do działania powinny być jak najkrótsze.

Chociaż możesz mieć krótki, zgryźliwy ciąg słów, nie zaleca się, aby wezwanie do działania obejmowało więcej niż cztery słowa — jeśli to możliwe, ogranicz je do dwóch. Nie próbuj być zbyt sprytny w długich, przerysowanych zdaniach.

8. Zachęcaj do poczucia pilności

Przekonujący przycisk wezwania do działania wywołuje u czytelnika poczucie pilności. Jednym ze sposobów na to jest użycie tych czasowników i aktywnego języka, o których wspominaliśmy wcześniej. Używając słów takich jak „teraz”, „szybko”, „spiesz się”, „dostać” i „zbliża się”, wywołujesz u użytkownika poczucie natychmiastowości.

Rekommenderad:  Pitchy, kompletne i intuicyjne rozwiązanie do tworzenia wideo

To powiedziawszy, nadal ważne jest, aby Twoi odbiorcy nie czuli się „naciskani” na cokolwiek. Zachowaj równowagę między zachęcaniem klienta do zakupu teraz bez okazywania agresji lub desperacji. W tym miejscu pojawiają się jasne, krótkie, bezpośrednie sformułowania. Im bardziej bezpośredni i logiczny jest Twój przekaz, tym mniej będzie wyglądał jak chwyt marketingowy.

9. Zaspokajaj potrzeby swoich odbiorców

Istotną częścią każdej kampanii marketingowej będzie dostosowanie przekazu do potrzeb odbiorców. Oznacza to używanie przycisków wezwania do działania, aby dać odbiorcom to, czego chcą. Wyjaśnij, że Twój przycisk CTA będzie odpowiedzią na ich potrzeby. Pokazanie, że mogą zapisać się do Twojego newslettera, pobierz e-bookalub rozpocząć bezpłatny okres próbny, szybko i skutecznie rozwiązuje ich problemy.

10. Zawsze testuj swoje przyciski CTA

Niezależnie od tego, co sprzedajesz, testowanie przycisków wezwania do działania przy każdej okazji będzie kluczowe dla Twojego sukcesu. Bez względu na to, co zmienisz — kopię, kolor, rozmiar, kontrast, położenie itp. — chcesz porównać ją z innymi wersjami. Jednym ze sposobów na to jest wysyłanie oddzielnych wersji tego samego e-maila do różnych odbiorców i testowanie A/B ich skuteczności. Obserwuj, jak porównują się pod względem kliknięć, konwersji i nie tylko.

Podczas testowania przycisków nie porównuj obecnego przycisku z wynikami, jakie uzyskasz bez przycisku. Pamiętaj, aby porównać skuteczność przycisku wezwania do działania z czymś, co już działa i wykazuje określone wskaźniki.

Wniosek

Niezależnie od tego, co sprzedajesz lub dostarczasz swoim użytkownikom, stworzenie skutecznego przycisku CTA wymaga nieco więcej przemyśleń i wysiłku, niż możesz przypuszczać na pierwszy rzut oka. Biorąc to pod uwagę, kilka podstawowych uwag i kroków pomoże uniknąć typowych błędów popełnianych przez projektantów, które odwracają klientów, konwersje i potencjalnych klientów.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że nie każda zmiana przyniesie natychmiastowe rezultaty. Kontynuuj testowanie, bądź cierpliwy, a dzięki wezwaniom do działania uzyskasz to, czego potrzebujesz.