Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

11 alternatywnych wyszukiwarek, które znajdują to, czego Google nie może

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 11 alternatywnych wyszukiwarek, które znajdują to, czego Google nie może

Google; co byśmy bez tego zrobili? W świecie bez najpopularniejszej wyszukiwarki Internet staje się blokadą nie do przebycia. Jego skład poza Wikipedią i naszymi osobistymi skrzynkami odbiorczymi jest dla nas całkowitą tajemnicą.

Chociaż Google nigdzie się nie wybiera w najbliższym czasie, jeśli zdarzy się najgorszy scenariusz zagłady, będziesz musiał szukać wyszukiwarek innych niż Google. Istnieje kilka alternatywnych wyszukiwarek, które możemy polecić.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Niektóre z tych najpopularniejszych wyszukiwarek w niefiltrowanych wyszukiwarkach będą bardzo podobne do Google. Inne mało znane wyszukiwarki mogą w rzeczywistości pokazać Twoje wyszukiwanie z zupełnie innej perspektywy.

Istnieją wyszukiwarki inne niż Google, które również wnoszą dobro do świata. Ecosia robi swoje z nieco innej perspektywy. Ta wyszukiwarka korzysta ze zmodyfikowanego niestandardowego wyszukiwania Bing — nie ma tu drugorzędnych interfejsów API.

Podczas przeglądania 80 procent zysków z reklam Ecosia jest kierowanych do programów sadzenia drzew w Burkina Faso, Madagaskarze, Indonezji i Peru. Przeczytaj najczęściej zadawane pytania; znajdziesz ich otwierających się na temat projektu, przedstawiających sukces i postęp ich programów sadzenia.

Ecosia to niefiltrowana wyszukiwarka, ale wyróżnia witryny, które przestrzegają zrównoważonych praktyk, za pomocą ikony zielonego liścia obok wyniku. Co możemy powiedzieć? Wszyscy mamy swoich ulubieńców.

W dzisiejszym świecie szczególnie ważna jest świadomość dokonywanych wyborów i ich wpływu na środowisko. Na przykład, jeśli interesuje Cię kryptowaluta, wiedz, że Bitcoin ma swoją negatywną stronę.

Jeśli utrzymujesz rosnącą kolekcję prywatnych wyszukiwarek, ta nieograniczona wyszukiwarka jest zdecydowanie jedną z tych, które będziesz chciał sprawdzić. Qwant to znacznie bardziej wizualna wyszukiwarka w porównaniu do Google, która może ci się spodobać z tego czy innego powodu.

Pamięć lokalna na twoim komputerze służy do zapisywania twoich ustawień i danych. Możesz zarejestrować się i zalogować, aby tworzyć wizualne tablice, dodając wyniki do zakładek. Polityka prywatności na stronie mówi,

Rekommenderad:  Najlepsze okulary 3D 2023: 15 najlepszych okularów, które polecamy

Wszelkie dane osobowe powiązane z Twoim identyfikatorem zostaną usunięte, jeśli anulujesz swoje konto. Wyszukiwarka korzysta również z Microsoft Bing, co oznacza, że ​​Twoja prywatność podczas przeglądania nigdy nie musi odbywać się kosztem solidności niefiltrowanego wyszukiwania, z którego korzystasz.

Każda nieocenzurowana wyszukiwarka, która nie przechowuje danych użytkownika, jest zawsze warta wypróbowania. Peekier to jedna z najnowszych wyszukiwarek dbających o prywatność, kategoria usług spopularyzowana przez firmy takie jak DuckDuckGo. Niefiltrowane wyszukiwanie w wyszukiwarce jest kolejnym możliwym dzięki Bing.

Polityka Peekier powtarza, że ​​witryna nie rejestruje twoich danych osobowych ani nie śledzi twojej aktywności podczas przeglądania. Zapewniają przejrzysty wygląd i szybkie, niefiltrowane wyszukiwanie w Internecie, prezentowane w formie małych kart podglądu.

Kliknij ikonę hamburgera w prawym górnym rogu, aby dostosować ustawienia. Peekier automatycznie sugeruje słowa kluczowe wyszukiwania; po otrzymaniu wyników możesz je udoskonalić, dodając więcej słów kluczowych. To nieocenzurowane wyszukiwanie nie filtruje wyników. Jedyny filtr, jaki nakładają, to filtr określony przez twój region.

Boardreader to bezstronna wyszukiwarka, która obejmuje fora internetowe i tablice ogłoszeń.

Jeśli przeszukałeś temat w Google, najpopularniejsze wyniki wyszukiwania to głównie dopracowane artykuły z głównych magazynów. Jednak najlepszymi miejscami, w których można poznać myśli i opinie prawdziwych ludzi, są społeczności internetowe. To tutaj gromadzą się pasjonaci i miłośnicy tematu.

Tak więc, jeśli chcesz uzyskać informacje pocztą pantoflową i jesteś ciekawy, o czym ludzie mówią, użyj Boardreader, aby zagłębić się w króliczą norę dyskusji na forum.

Kiddle nie jest wyszukiwarką, która pokazuje wszystko. W rzeczywistości jest to swego rodzaju przeciwieństwo niezablokowanej wyszukiwarki. Jest przyjazny dla rodzin i idealny dla ciekawskich dzieci, ponieważ niefiltrowane wyniki wyszukiwania nie są dla nich odpowiednie dla wieku.

Mimo że w Google dostępna jest opcja SafeSearch, nie jest ona wystarczająca. Tak więc Kiddle to wyszukiwarka, która jest dostosowaną wersją Google. Duże miniatury, obrazy i czcionki towarzyszą bezpiecznemu dla dzieci wyszukiwaniu w sieci, obrazach i filmach.

Rekommenderad:  Dowiedz się, czy Snapchat Plus jest rozwiązaniem pozwalającym uniknąć brzydkich reklam na Twoim koncie

Kiddle to świetna alternatywa, jeśli chcesz trzymać swoje dzieci z dala od stron NSFW, platform hazardowych i reszty czarnego rynku w sieci.

Jeśli chcesz bezpośrednio udostępniać dzieciom zasoby edukacyjne, sprawdź te najlepsze bezpłatne encyklopedie online dla dzieci.

Streaming online wyparł już kabel w wielu gospodarstwach domowych. Jeśli jesteś przecinaczem kabli i chcesz dowiedzieć się, gdzie są hostowane Twoje ulubione programy, niefiltrowane wyniki wyszukiwania w tej witrynie będą w stanie zapewnić Ci pełne ujawnienie. Jest to wyszukiwarka inna niż Google, za pomocą której możesz dowiedzieć się, co nowego na każdej platformie streamingowej.

Możesz dostosować swoje preferencje, aby zawęzić wyniki według różnych gatunków, ocen IMDb lub Rotten Tomatoes, cen, jakości lub roku wydania.

W przyszłości nasze wnuki będą komunikowały się za pośrednictwem Facebook czatuj wyłącznie za pomocą emotikonów i GIF-ów. Możesz przygotować się na tę animowaną, dystopijną przyszłość z pomocą Giphy, ukochanej niefiltrowanej wyszukiwarki obrazów wesołków na całym świecie.

Giphy naprawdę jest jedną z tych nieograniczonych wyszukiwarek. Przygotuj się; możesz natknąć się na wyniki wyszukiwania NSFW, nie żebyśmy narzekali.

Wyszukiwarka Google wciąż nie radzi sobie najlepiej w wyszukiwaniu modeli przeznaczonych do druku 3D. Thangs wkracza w tę niszę; ta witryna jest internetową społecznością projektantów 3D.

Jego wyszukiwarka jest pochodną ich chęci dzielenia się swoją pracą. Tutaj możesz uzyskać pomysły na własne niesamowite projekty drukowania 3D.

Thangs twierdzi, że jest „geometryczną wyszukiwarką”, obsługiwaną przez sztuczną inteligencję. Może rozpoznawać modele 3D, sprawdzać, w jaki sposób części można ze sobą łączyć, a następnie dokonywać dokładnych prognoz dotyczących funkcji każdego obiektu, kosztu, materiałów, wydajności, zgodności i nie tylko.

Obrazy NASA przedstawiają niefiltrowane wyniki wyszukiwania przedstawiające niektóre z najbardziej znanych osiągnięć w eksploracji kosmosu za naszego życia. Przeszukuj skarbnicę ponad 140 000 obrazów, filmów i plików audio NASA z wielu misji agencji na przestrzeni dziejów.

Rekommenderad:  Google+ zyskuje autouzupełnianie wyszukiwania, przycisk Odpowiedz we wpisach i nie tylko w najnowszej aktualizacji

Każdy miłośnik nauki zakocha się w tym. To ogromna ilość treści do eksploracji z ponad 60 różnych lokalizacji, wszystko w jednym przeszukiwalnym indeksie.

Ci, którzy potrzebują wyszukiwarki kodu open source, pokochają SearchCode. Jeśli potrzebujesz bezstronnej wyszukiwarki, która nie filtruje wyników, te, które znajdziesz tutaj, zostały zebrane z całego Internetu, obejmujące ponad dziesięć źródeł i 90 języków.

Wyszukiwanie kodu może być trudne. Ta witryna pomaga zawęzić je do określonego źródła, repozytorium lub języka. Twoje wyniki zostaną wyświetlone z podświetlonymi odpowiednimi liniami.

Ludwig to ciekawa alternatywa dla Tłumacza Google. Tutaj nie musisz wpisywać zdania, które chcesz przetłumaczyć. Zamiast tego wpisz swoje najlepsze odgadnięcie potrzebnego tłumaczenia na język angielski.

Ta wyszukiwarka porównuje Twoje przybliżone zdanie z bazą danych kontekstualnych przykładów zaczerpniętych ze standardowych źródeł, takich jak The New York Times, PLOS ONE, BBC i publikacji naukowych.

Porównaj listę wyników z zapytaniem wejściowym, aby dowiedzieć się, jak poprawnie zapisać je potocznie. To ciekawy sposób na naukę języka angielskiego przez Internet.

Korzystaj z wyszukiwarek innych niż Google

Te alternatywne wyszukiwarki nie mają na celu zastąpienia Google, ale raczej zakwestionowanie status quo.

Pomyśl o tych wyszukiwarkach bez filtrów jako o „specjalnych” narzędziach wyszukiwania. Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku wyszukiwania w Internecie Google wciąż ma resztę. Jednak w przypadku wyszukiwań niszowych i anonimowych wyszukiwań prywatnych nadal królują wyszukiwarki, które nie filtrują wyników.

Table of Contents