11 aplikacji Android TV, które zwiększą Twoje wrażenia podczas oglądania telewizji

Android TV powoli, ale systematycznie dojrzewa jako platforma, odkąd po raz pierwszy wprowadzono go w 2014 roku. Podczas gdy walka o dominację między Samsung Tizen, LG WebOS i platformą Android TV Sony staje się coraz gorętsza z dnia na dzień, platforma Android TV wciąż ma imponujący głos dzięki integracji z najnowszymi technologiami Google i niezliczonym aplikacjom.

Ale na czym polega platforma Android TV, jeśli nie możesz znaleźć odpowiednich aplikacji? Jeśli masz telewizor z Androidem lub kupiłeś urządzenie z Android TV i chcesz jak najlepiej wykorzystać tę platformę, musisz mieć zainstalowane odpowiednie aplikacje. Oto najlepsze aplikacje na Android TV, które zapewnią Ci zapierające dech w piersiach wrażenia.

1. Menedżer plików X-plore

Ponieważ ES File Explorer znikał ze Sklepu Play na początku tego roku z powodu niejasnych powiązań z chińskim oprogramowaniem szpiegującym, tytuł „najlepszego oprogramowania do zarządzania plikami dla Androida TV” został pominięty. Więc podszedł Menedżer plików X-plore ukraść program.

Najlepszy Android Tv Apps X Plore File Manager

Ten menedżer plików pozwala przeglądać wszystkie pliki i foldery na Androidzie TV w sposób bardziej szczegółowy, tak jak na komputerowym systemie operacyjnym takim jak Windows lub macOS. Usuwaj, przenoś i kopiuj pliki według własnego uznania, synchronizuj je w usługach pamięci w chmurze, takich jak Dysk Google i Dropbox, i udostępniaj pliki przez Wi-Fi. Jest to bezsensowna aplikacja dla tych, którzy chcą zagłębić się w Android TV.

2. Maskonur TV

Przeglądanie Internetu zawsze było słabym punktem inteligentnych telewizorów, a piloty telewizyjne i klawiatury ekranowe nigdy nie były tak płynne, jak na komputerze. Maskonur TV przeglądarka robi wiele, by rozwiązać ten problem, eliminując tradycyjny interfejs przeglądarki zoptymalizowany pod kątem komputera z paskiem adresu i wszystkimi innymi nudnymi bitami na rzecz odważnego interfejsu opartego na kafelkach, który jest odpowiedni dla telewizora.

Synchronizuje się z telefonem, pozwala tworzyć zakładki za pomocą kodów QR, a strony internetowe są niewiarygodnie szybkie. Trzeba przyznać, że Puffin tak naprawdę nie czuje się jak przeglądarka internetowa, ale bardziej jak centrum multimedialne oparte na surfowaniu po Internecie. To pozwala nam rzucić okiem na przyszłość przeglądania Internetu przez telewizję.

3. Kodi

Mega platforma medialna, która nie wymaga zbytniego przedstawienia, Kodi jest jednym z najlepszych sposobów przesyłania strumieniowego z różnych urządzeń domowych w sieci domowej – od centrów multimedialnych WiFi po komputery PC. Ale dla wielu ludzi prawdziwą zaletą jest nieograniczone bogactwo dodatków, które zapewniają dostęp do usług przesyłania strumieniowego z całego świata. Niektóre z nich to legalne witryny, takie jak Fox Sports i BBC iPlayer.

Inne dodatki do Kodi to trochę więcej, podstęp, oferujące strumienie skonfigurowane przez użytkowników Kodi na całym świecie, które pozwalają oglądać międzynarodową telewizję, kablówkę i filmy za darmo. Ty decydujesz, co jest legalne, a co nie, ale chodzi o to, że istnieje olbrzymi ilość rzeczy, do których Kodi może być użyte.

4. Łącze Steam

W maju 2018 r. Pojawiła się aplikacja Steam Link Google Play Store, umożliwiając przesyłanie strumieniowe z komputera na wszystkie urządzenia z Androidem – z smartphones na Android TV. Tak, oznacza to, że przy dobrym połączeniu internetowym możesz teraz przesyłać strumieniowo swoje gry Steam bezpośrednio na telewizor – w rozdzielczości do 4K przy 60 fps, nie mniej (musisz przejść do ustawień zaawansowanych, aby zmienić domyślną rozdzielczość 1080p ).

Zdecydowanie zalecamy, aby zarówno telewizor, jak i komputer Steam były podłączone do sieci domowej za pośrednictwem sieci Ethernet, aby działało to poprawnie. Poza tym, wesołej gry!

5. Netflix

Jeśli chodzi o usługi przesyłania strumieniowego wideo, Netflix rządzi. Jest to jedna z najpopularniejszych platform do strumieniowego przesyłania filmów i programów telewizyjnych na świecie. Co więcej, jest to jedna z najtańszych usług przesyłania strumieniowego wideo. A teraz, gdy Netflix stał się globalny, prawdopodobnie masz już subskrypcję.

android-tv-apps-netflix

Jeśli masz już subskrypcję Netflix, korzystanie z jej dedykowanej aplikacji na Android TV zapewni Ci bardziej wciągające wrażenia. Serwis oferuje ogromną różnorodność filmów, programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych. Jest to również jedna z niewielu platform przesyłania strumieniowego wideo, które obsługują wideo 4K i HDR. Netflix jest fabrycznie zainstalowany na większości najnowszych telewizorów z Androidem, ale jeśli go nie masz, możesz pobierz go z Google Play Store.

6. HayStack TV

HayStack TV to inteligentna aplikacja informacyjna, której popularność wzrosła na niespotykaną dotąd skalę. Ich największe uwielbienie miało miejsce w 2017 r., Kiedy HayStack TV został nominowany przez Google do nagrody „Google Play Awards 2017” za najlepszą telewizję. Ale cały podziw nie jest bez powodu. HayStack TV ma inne podejście, jeśli chodzi o informowanie Cię o nowościach.

android-tv-apps-haystack-tv-1

Dzięki HayStack możesz zacząć od wyboru swoich zainteresowań i najbardziej zaufanych źródeł z listy tematów. Uczy się o tobie i twoich zainteresowaniach z wybranych tematów, kategorii i źródeł. Następnie wykorzysta te informacje, aby dopasować codzienne wiadomości do twoich zainteresowań. HayStack zbiera informacje z ponad 100 lokalnych i międzynarodowych stacji informacyjnych.

7. AirScreen

Telewizory z Androidem są wyposażone w obsługę Google Cast. Pozwala przesyłać dowolne wideo, audio lub obrazy z urządzenia z Androidem na Android HDTV. Co zrobić, jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a i kupujesz też telewizor z Androidem? Technicznie możesz mieć poważne problemy ze zgodnością. Wynika to z faktu, że iPhone'y nie obsługują Google Cast. Są wyposażone w funkcję Airplay, która umożliwia użytkownikom iOS przesyłanie strumieniowe multimediów z iPhone'a na urządzenie Apple TELEWIZJA.

android-tv-apps-airscreen

Jednak Google ułatwił życie użytkownikom iOS, wprowadzając AirScreen – aplikacja, która pozwala użytkownikom iPhone'a przesyłać strumieniowo treści multimedialne z iPhone'a na Android TV. AirScreen tworzy serwer AirPlay na Android TV, umożliwiając dublowanie ekranu iPhone'a na Android TV.

8. Twitch

Jeśli lubisz oglądać transmisję na żywo graczy prezentujących swoje umiejętności gry, to Twitch jest to miejsce. Twitch to platforma wideo na żywo, w której gracze publikują strumienie gier wideo na żywo. Oglądanie strumieni wideo na żywo może wydawać się nudne dla zwykłych ludzi. Jednak dla fanów gier jest to nie tylko zabawa, ale niezwykle ważna sprawa.

android-tv-apps-twitch

Oglądanie rozgrywki włączone Twitch pozwala graczom nauczyć się nowych taktyk gier i nowych sposobów grania w różne gry, a także daje im nowe zrozumienie różnych poziomów i trudności, jakie oferuje gra. Może to znacznie pomóc graczom, którzy utknęli na określonym poziomie, nauczyć się, jak przejść do następnego poziomu. Jeśli jesteś zapalonym graczem, docenisz to, co zrobił Google Twitch funkcja na liście aplikacji Android TV.

9. dysk Google

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich plików na Android TV, możesz spróbować dysk Google app. Zainstalowanie aplikacji Dysk Google na telewizorze daje nieograniczony dostęp do wszystkich danych w chmurze, jednocześnie umożliwiając przeglądanie wszystkiego na dużym ekranie.

android-tv-apps-google-drive

Jedynym problemem jest to, że obecnie aplikacja Dysk Google nie jest dostępna w sklepie Android TV Play. Ale to nie znaczy, że nie możesz go zainstalować! Zawsze możesz go załadować z boku. Możesz go łatwo zainstalować za pomocą aplikacji takich jak ES File Explorer. Alternatywnie możesz umieścić kopię APK na karcie SD i stamtąd zainstalować.

10. VLC Media Player

Jeśli chcesz zapierających dech w piersiach wrażeń podczas odtwarzania filmów na telewizorze z Androidem, skorzystaj z Vlc media player to aplikacja, której potrzebujesz. Ten imponujący odtwarzacz multimediów obsługuje prawie wszystkie kodeki wideo. Obsługuje również strumienie sieciowe, większość rodzajów plików audio i ISO ISO. Jest to prawdopodobnie najlepszy wszechstronny odtwarzacz multimedialny dla telewizorów z systemem Android.

android-tv-apps-vlc

Co więcej, odtwarzacz VLC automatycznie podzieli twoją bibliotekę na audio, wideo i inne. Ponadto, korzystając z ustawień w odtwarzaczu, możesz kontrolować odtwarzanie w dowolny sposób, a także kontrolować inne rzeczy, takie jak przyspieszenie sprzętowe. VLC Media Player jest dostępny do pobrania w sklepie Android TV Play.

11. Plex

android-tv-apps-plex

Pleks jest także jedną z najlepszych aplikacji na Android TV do organizowania multimediów i zarządzania nimi. Jeśli masz bibliotekę multimediów na swoim Android TV, znajdziesz Plexa bardzo przydatnego w organizowaniu, zarządzaniu, przesyłaniu i kontrolowaniu odtwarzania na każdym ekranie w domu. Plex włożył wiele wysiłku w sukces aplikacji Plex na Android TV. Aplikacja jest czysta, szybka i łatwa w nawigacji.

Podsumowanie

W tym poście przedstawiliśmy Ci najlepsze aplikacje na Android TV, których powinieneś używać, aby jak najlepiej wykorzystać swój Android TV. Zamiast cieszyć się aplikacjami na Androida na mniejszych ekranach, dlaczego nie kupić Android TV lub Android TV Box, który pozwoli Ci cieszyć się aplikacjami na Androida na większym ekranie?

Jakie aplikacje na Android TV polecasz? Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej.

Czy ten artykuł jest przydatny?