Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

11 przykładów funduszy awaryjnych, które MUSISZ znać

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 11 przykładów funduszy awaryjnych, które MUSISZ znać

Przykłady funduszy awaryjnych, które musisz znać

Czym są Ty co zrobisz, jeśli masz nagły wydatek? Idealnie byłoby, gdybyś miał już fundusz awaryjny gotowy na pokrycie wszelkich sytuacji awaryjnych. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że nie jako jedyny 39% Amerykanów są przygotowani na nagły wydatek w wysokości do 1000 USD.

Być może odkładałeś założenie funduszu awaryjnego. Być może potrzebowałeś pieniędzy na inne priorytety. Rozumiem to – czasy są ciężkie i oszczędzanie na coś, co może się nigdy nie wydarzyć, może wydawać się bezcelowe.

Oto problem z tym – nieoczekiwane sytuacje awaryjne zdarzają się cały czas! Musisz być przygotowany, a pierwszym krokiem w kierunku gotowości jest zbudowanie funduszu awaryjnego.

Aby pomóc Ci zrozumieć, dlaczego posiadanie funduszu awaryjnego jest tak ważne, przygotowałem ten przewodnik obejmujący 11 różnych przykłady funduszu awaryjnego. Pod koniec powinieneś być zmotywowany (mam nadzieję, że nie przestraszony!) do założenia funduszu. Jako bonus zamieściłem kilka niesamowitych wskazówek, jak szybko założyć fundusz awaryjny – przeczytaj go do końca!

Przykłady funduszy awaryjnych

Po pierwsze, co to jest fundusz awaryjny? Mówiąc najprościej, fundusz awaryjny to kwota pieniędzy przeznaczona na pokrycie nieoczekiwanego wydatku. Naprawa samochodu, utrata pracy lub rachunki za opiekę medyczną w nagłych wypadkach to tylko niektóre przykłady wydatków, które mogą pojawić się nieoczekiwanie.

Posiadanie funduszu awaryjnego jest powszechnie uważane za istotną część zachowania dobrej kondycji finansowej. Może również zapewnić doskonały zastrzyk dla twojego zdrowia psychicznego.

Pomyśl o tym – brak konieczności radzenia sobie z dodatkowym stresem związanym ze znalezieniem dodatkowych pieniędzy poza jakąkolwiek awarią, z którą masz do czynienia, znacznie ułatwia sprawę.

Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, liczby z naszego ostatniego badania sprawiają, że jest to bardziej zrozumiałe. Co zaskakujące, 59% Amerykanów nie jest w stanie pokryć nieoczekiwanego rachunku poniżej 1000 USD. W tym samym badaniu potwierdzono, że idealnym scenariuszem jest posiadanie funduszu awaryjnego, który pokryje 6 miesięcznych wydatków – to średnio $5102 miesięcznie! W sumie Twój fundusz musiałby wynosić 30 612 USD na pokrycie 6 miesięcy rachunków dla przeciętnego Amerykanina.

Pomyśl teraz o swojej sytuacji. Masz coś na koncie oszczędnościowym? Na co możesz sobie pozwolić w sytuacji awaryjnej?

Aby być przygotowanym na kryzys finansowy, należy przygotować się z wyprzedzeniem. Nie wpadnij w pułapkę myślenia, że ​​zaczniesz od jutra. Zacznij już dziś, gdy skończysz czytać ten przewodnik!

Po co mieć wiele funduszy awaryjnych

Ok – założyłeś jeden fundusz ratunkowy, a teraz mówię o wielu funduszach. Myśl o tym może być przytłaczająca, ale pozwól mi wyjaśnić, dlaczego wiele funduszy awaryjnych może być dobrym pomysłem.

Pierwszy fundusz awaryjny powinien doprowadzić cię do punktu, w którym jesteś 6 zaoszczędzone miesięczne wydatki. To fantastyczne mieć i jeśli stracisz pracę, wiesz, że wszystko będzie dobrze.

Żołędzie Emerytura

Łatwy, zautomatyzowany sposób oszczędzania na emeryturę. Możesz przeznaczyć dodatkową gotówkę na pracę zaledwie $5 na raz – prosto do konta IRA i portfela odpowiedniego dla Ciebie

A co jeśli stracisz pracę, zepsuje ci się samochód i będziesz potrzebować pomocy dentystycznej w nagłych wypadkach 3-6 miesięcy utraty pracy?

Nie życzę nikomu, żeby zdarzyły się sytuacje awaryjne. Zwłaszcza nie wszystko na raz! Jednak rzeczy często dzieją się razem, co oznacza, że ​​posiadanie wielu funduszy może uratować życie.

Po zbudowaniu pierwszego w pełni finansowanego funduszu awaryjnego 6 miesięcznych rachunków, to nadszedł czas, aby zbudować wiele i zdywersyfikowanych funduszy.

Posiadanie tych dodatkowych siatek bezpieczeństwa oznacza, że ​​stracisz pracę i doświadczysz jednocześnie sytuacji kryzysowych możesz pokryć je wszystkie!

Różnica między funduszem awaryjnym a oszczędnościami

Kiedy mówimy o pieniądzach, istnieją pewne terminy, które mogą brzmieć tak, jakby były tym samym. Fundusz awaryjny, oszczędności, fundusz na deszczowe dni i fundusz tonący brzmią dość podobnie, prawda?

Każdy termin wiąże się z oszczędzaniem pieniędzy, ale do różnych zastosowań. Rzućmy okiem na każdy z nich.

Fundusz awaryjny zasadniczo istnieje, aby pokryć wszystko sytuacje awaryjne. Oznacza to, ze swej natury, że jest nieoczekiwany – stąd nazwa . Oszczędności dotyczą rzeczy, które są zaplanowane – zakup domu, studia lub zaplanowane wakacje to przykłady oszczędności, które zostały z góry określone i rozliczone.

Co powiesz na deszczowy dzień i tonące fundusze?

Fundusz na deszczowe dni jest podobny do funduszu awaryjnego. Zwykle jest to pula pieniędzy odłożona na drobne sytuacje kryzysowe. Na przykład jednorazowy wydatek w nagłych wypadkach, taki jak niewielka naprawa, stanowiłby wykorzystanie funduszu na deszczowe dni.

Tonące fundusze są bardziej jak oszczędności. Oszczędzasz pieniądze, aby pokryć określone potrzeby w przyszłości, za które wiesz, że będziesz musiał zapłacić. Możesz mieć tyle funduszy tonących, ile chcesz i dodawać pieniądze do każdego z nich. Posiadanie funduszu tonącego na urodziny, Boże Narodzenie, święta i inne wydatki przez cały rok to świetne sposoby na pomyślne budżetowanie tych wydarzeń.

11 Przykłady funduszy awaryjnych

Złożyłem te 11 przykładów funduszy awaryjnych aby pomóc Ci zrozumieć, co może się wydarzyć i dlaczego konieczne jest oszczędzanie w nagłych wypadkach. Obiecuję, że nie próbuję cię przestraszyć! Jednak nie ma co udawać, że takie sytuacje nie zdarzają się codziennie – a bycie przygotowanym to po prostu rozsądne podejście do finansów osobistych.

Rekommenderad:  The 7 Największe błędy, które możesz popełnić, próbując rozwinąć swoją małą firmę

1. Fundusz Utraty Dochodu

Największym wydarzeniem w życiu, które może spowodować trudności finansowe, jest utrata dochodów. Jeśli twoje dochody ustaną, nadal musisz znaleźć pieniądze na opłacenie rachunków. Czynsz lub kredyt hipoteczny, media, ubezpieczenie, artykuły spożywcze i wszystko inne musi być opłacone.

Wcześniej wspominaliśmy o budowaniu pokrycia rezerw gotówkowych 6 miesięczne wydatki. Oznacza to, że jeśli stracisz pracę, możesz zapłacić za wszystko 6 co najmniej miesiące. W stresującym czasie przynajmniej będziesz mieć chwilę wytchnienia.

Powinieneś znać swoje miesięczne wydatki, ale jeśli nie, upewnij się, że tworzysz teraz budżet zawierający listę wszystkich wydatków. Kiedy już znasz całkowitą kwotę, której potrzebujesz 1 miesiąc – koniecznie zapisz 6 warte miesięcy.

2. Fundusz Wymagań Medycznych

Nagłe przypadki medyczne mogą być kosztowne, nawet jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne. Twoje ubezpieczenie może pokryć część kosztów, ale nadal możesz być zobowiązany do zapłaty w ramach udziału własnego oraz innych kosztów w zależności od tego, co obejmuje Twoja polisa ubezpieczeniowa.

Średnia podróż do ER kosztuje $1389, to nie są drobne! Większość z nas może nie myśleć o nagłych wypadkach medycznych. Zwłaszcza jeśli jesteś stosunkowo zdrowy.

Jednak wypadki lub choroby mogą uderzyć w dowolnym momencie. Upewnij się, że jesteś przygotowany na nieoczekiwane, odkładając wystarczająco dużo, aby pokryć przynajmniej podstawowe nagłe przypadki medyczne.

3. Fundusz Remontu Domu

Jeśli jesteś kimś takim jak ja, bez wątpienia twój dom jest twoją dumą i radością. W końcu to Twój największy wydatek – plus to miejsce, w którym spędzasz najwięcej czasu. Zwłaszcza jeśli pracujesz w domu w tych dniach!

Minusem posiadania własnego domu jest to, że jesteś w 100% odpowiedzialny za wszystkie naprawy. Prawdopodobnie masz ubezpieczenie na niektóre sytuacje awaryjne – zwłaszcza poważne, takie jak klęska żywiołowa lub pożar.

Jednak roszczenie z tytułu ubezpieczenia nie jest bezpłatne, ponieważ nadal masz udział własny do zapłaty. Możesz także chcieć uniknąć roszczeń z tytułu mniejszych rzeczy, ponieważ roszczenia mogą zwiększyć Twoje składki ubezpieczeniowe w przyszłości.

To, co musisz zrobić, to upewnić się, że masz fundusz awaryjny na pokrycie kosztów naprawy domu. Przynajmniej upewnij się, że zawsze masz wystarczająco dużo środków na opłacenie udziału własnego w ubezpieczeniu, jeśli kiedykolwiek będziesz musiał wystąpić z roszczeniem ubezpieczeniowym.

Idealnie byłoby, gdybyś miał również wystarczająco dużo, aby samemu zapłacić za naprawy, gdy wymagana jest mniejsza kwota. Awaria urządzenia, uszkodzenie dachu po burzy lub wyciek to przykłady drobnych szkód, za które możesz chcieć zapłacić.

W końcu nie chcesz mieszkać w nieruchomości, która wokół ciebie się zawala!

4. Utrata Funduszu Transportowego

W zależności od miejsca zamieszkania dostęp do własnego transportu może być niezbędny. Utrata środków transportu może mieć wpływ na dojazdy do pracy, zakupy, pomoc starszym krewnym i punktualne dostarczanie dzieci do szkoły.

Jeśli nagle stracisz dostęp do swojego pojazdu, co zamierzasz zrobić?

Możesz wynająć samochód, skorzystać z transportu publicznego lub skorzystać z usługi takiej jak Uber, aby nadal się poruszać. Jednak wszystkie te rzeczy kosztują!

Aby pokryć sytuację awaryjną, taką jak ten budynek, niezbędny jest w pełni finansowany fundusz awaryjny.

5. Fundusz Utrzymania Samochodów

Utrzymanie samochodu to coś, co powinieneś już zaplanować. Być może masz fundusz tonący na utrzymanie samochodu, ponieważ wiesz, że w ciągu roku będziesz potrzebować trochę pracy.

Mówimy jednak o sytuacjach awaryjnych. Co zrobisz, jeśli Twój samochód wymaga konserwacji awaryjnej? Może zepsułeś się podczas długiej podróży.

Możesz się nie martwić, ponieważ masz kartę kredytową na dokładnie tego typu sytuację awaryjną.

Jedynym problemem jest to, że w zależności od tego, gdzie jesteś, Twoja karta kredytowa może nie zostać zaakceptowana! Wielu małych mechaników ich nie bierze.

Jeśli masz gotówkę zaoszczędzoną w swoim funduszu awaryjnym, nie będzie to problemem! Możesz po prostu zapłacić za pomocą pieniędzy, które masz w awaryjnym funduszu oszczędnościowym. Problem rozwiązany! Ponadto unikasz oprocentowania karty kredytowej. Wygrana dookoła!

6. Fundusz wymiany technologii

Czy mógłbyś przeżyć dzień lub dwa bez komputera? Prawdopodobnie możesz, jeśli nie potrzebujesz go do pracy lub szkoły. Dla każdego, kto pracuje w domu, prawdopodobnie nie mógłby długo żyć bez komputera. W przeciwnym razie straciłbyś pieniądze!

Technologia może nagle zawieść w dowolnym momencie. Jeśli masz dzieci, to wiesz, że one też mogą coś zepsuć, nawet nie próbując.

Komputery, tablety, telewizory, konsole do gier i inne urządzenia mogą wymagać natychmiastowej wymiany.

Zdejmij swoją technologię i zarabiaj pieniądze

Decluttr to sprytny sposób na sprzedaż starych telefonów komórkowych, technologii, płyt CD, DVD, gier i książek. Możesz dostać natychmiastowa wycena, wysyłaj ZA DARMO i zarabiaj! Na co czekasz?

Rekommenderad:  ChatGPT może zostać zmuszony do ujawnienia swoich źródeł dzięki nowej ustawie regulującej AI

Aby upewnić się, że nie stracisz pracy, a dzieci nie opuszczą szkoły, upewnij się, że masz wystarczająco dużo środków na wypadek sytuacji awaryjnych, aby wymienić wszystkie przedmioty, które się zepsują lub po prostu przestaną działać.

7. Fundusz nadzwyczajnych wydatków na dzieci

Dzieci są niesamowicie drogie. Czy wiesz, że szacuje się, że ok dziecko urodzone w 2015r będzie kosztować 233 610 $, aby podnieść do wieku 17 lat! To nawet nie obejmuje kosztów studiów!

Oprócz wszystkich rzeczy, które zepsują, dzieci mogą mieć dowolną liczbę kosztów awaryjnych. Najbardziej prawdopodobny wydatek w nagłych wypadkach dotyczy nagłego wypadku medycznego. W każdej chwili może się zdarzyć upadek z drzewa, uderzenie głową podczas zabawy lub choroba.

Możesz mieć świetne ubezpieczenie zdrowotne, ale nadal musisz płacić udział własny oraz inne koszty, które nie są pokrywane. Czy masz wystarczająco dużo w swoim funduszu awaryjnym, aby pokryć te koszty?

Inne nagłe wydatki, które może ponieść dziecko, obejmują konieczność leczenia dentystycznego, wymianę zagubionego sprzętu szkolnego lub zapłacenie za szkody wyrządzone podczas zabawy.

Wszystko to jest dodatkiem do normalnych rzeczy, za które musisz zapłacić, takich jak jedzenie, mieszkanie i rozrywka!

8. Fundusz kosztów nagłych zwierząt domowych

Jeśli masz zwierzaka, wiesz, że jest częścią rodziny. Oznacza to, że gdy twoje zwierzę jest chore lub ranne, zabierzesz je do weterynarza na leczenie, tak jak ty lub ja pójdziemy do lekarza, gdy jesteśmy chorzy.

Jednak wizyty u weterynarza, które nie są rutynowe, mogą kosztować tysiące dolarów. Mam nadzieję, że masz dobre ubezpieczenie zwierzaka na pokrycie części kosztów. Nadal możesz zapłacić tysiące dolarów w zależności od leczenia.

Aby pokryć te koszty, ważne jest posiadanie funduszu awaryjnego. W ten sposób wiesz, że twoje ukochane zwierzę domowe zawsze otrzyma najlepszą możliwą opiekę.

9. Nieoczekiwany fundusz podatkowy

Nie zawsze jest możliwe dokładne przewidzenie, ile podatku będziesz musiał zapłacić. Jeśli jesteś samozatrudniony, może to stanowić jeszcze większy problem.

W ciągu roku (mam nadzieję) odłożyłeś część swoich zarobków na pokrycie ewentualnego rachunku podatkowego. Istnieje jednak duże ryzyko, że rachunek będzie wyższy niż myślałeś.

Prawie 3 u 10 Amerykanów rozliczających się z podatków twierdzą, że w ostatnim czasie otrzymali niezwykle wysoki rachunek podatkowy 3 lata.

W niektórych przypadkach dodatkowy należny podatek może sięgać dziesiątek tysięcy dolarów!

Nie pozwól, aby nieoczekiwany rachunek podatkowy zrujnował Cię finansowo. Upewnij się, że masz przygotowany fundusz awaryjny na pokrycie tego typu sytuacji.

10. Fundusz Nieplanowanych Podróży

Niestety choroba lub śmierć członka rodziny lub przyjaciela może się zdarzyć w dowolnym momencie. Oznacza to, że być może będziesz musiał szybko podróżować, aby się tam znaleźć. Rezerwować loty na ostatnią chwilęzakwaterowanie i inne koszty podróży mogą być kosztowne.

Karta kredytowa może być rozwiązaniem w takiej sytuacji awaryjnej, ale wadą korzystania z karty kredytowej jest to, że poniesiesz odsetki i prawdopodobnie inne opłaty.

Twój fundusz awaryjny może przyjść na ratunek tutaj. Możesz uniknąć naliczania odsetek, ponieważ nie będziesz musiał używać plastiku. Inną korzyścią jest mniejszy stres, ponieważ nie musisz się martwić o znalezienie pieniędzy na podróż. Zamiast tego możesz skoncentrować się na bezpiecznym bezpieczeństwie rodziny lub przyjaciela, wiedząc, że masz wystarczająco dużo na koncie oszczędnościowym, aby pokryć nieplanowaną podróż.

11. Fundusz Porozumień Śmierci

Śmierć bliskiej osoby może być bardzo niszczycielskim przeżyciem. Oprócz radzenia sobie ze smutkiem, musisz także pokryć koszty pogrzebu. Twój ukochany może mieć ubezpieczenie na życie pomoże to w pokryciu kosztów, ale często wypłata może zająć trochę czasu.

W międzyczasie być może będziesz musiał wydać tysiące dolarów z góry, aby zapłacić za pogrzeb. w 2019 r Średni koszt pogrzebu w Ameryce było $7640. To nie ! Upewnij się, że możesz to pokryć, budując odpowiedni fundusz awaryjny.

Krótki przewodnik po uruchomieniu funduszu awaryjnego

Zgodnie z obietnicą na początku przygotowałem ten krótki przewodnik, jak pomyślnie założyć fundusz awaryjny.

Najpierw musisz zsumować swoje całkowite miesięczne wydatki. Gdy już to zrobisz, możesz teraz obliczyć, jak duży musi być twój fundusz awaryjny. Pamiętaj, że idealny scenariusz to ok 6 miesięcznych wydatków pokrytych z twoich funduszy awaryjnych.

Nie panikuj, jeśli nie możesz zaoszczędzić tak dużo – jeśli przynajmniej możesz zaoszczędzić 3 miesięcznych wydatków, które powinny zapewnić wystarczającą amortyzację, aby przetrwać najgorsze scenariusze, takie jak utrata pracy.

Kiedy już znasz kwotę, którą musisz odłożyć na wydatki, pomyśl o innych możliwych sytuacjach awaryjnych i zdecyduj, co również na nie zaoszczędzić. Jeśli masz na myśli całkowitą kwotę, możesz opracować plan oszczędnościowy w ramach swojego budżetu, aby zgromadzić fundusze awaryjne.

Piękny 165-stronicowy planer budżetu do druku

Czy czujesz się przytłoczony, jeśli chodzi o organizację swoich finansów? Z tym niesamowitym 165-stronicowy planer budżetu do druku możesz odzyskać kontrolę nad swoimi pieniędzmi, kontrolować swój budżet i całkowicie wstrząsnąć swoimi finansami; !

Teraz, gdy masz już pewne solidne dane, następnym krokiem jest podjęcie decyzji, gdzie zatrzymać pieniądze.

Rekommenderad:  Czy TubeBuddy jest bezpieczny i YouTube Atestowany? (maj 2023)

Pamiętaj, że te pieniądze są przeznaczone na sytuacje awaryjne – oznacza to, że potrzebujesz szybkiego dostępu do nich w przypadku najgorszego. Pierwsze 1000 $, które zaoszczędzisz, najlepiej przeznaczyć na wysokooprocentowane konto oszczędnościowe. Korzystanie z tego typu konta oznacza, że ​​nadal zarabiasz trochę odsetek, ale w razie potrzeby możesz szybko uzyskać dostęp do pieniędzy.

Upewnienie się, że masz natychmiastowy dostęp do swoich pieniędzy, jest istotną częścią skrupulatnego planowania funduszu awaryjnego. Rzeczy, które wymagają natychmiastowej zapłaty, takie jak naprawa samochodu, można łatwo załatwić.

Jednak w przypadku długotrwałych sytuacji kryzysowych, takich jak bezrobocie, możesz nie potrzebować wszystkich pieniędzy natychmiast. Wspaniałą wiadomością jest to, że gdy zaoszczędzisz co najmniej 1000 $, możesz zacząć wpłacać część pieniędzy na fundusze, które przyniosą większe zyski.

Inwestowanie wiąże się z pewnym ryzykiem, ale przy odpowiednim podejściu można je zminimalizować i cieszyć się obserwowaniem wzrostu funduszu awaryjnego.

Przeczytaj mój pełny przewodnik na temat zakładania funduszu awaryjnego, aby uzyskać więcej porad i wskazówek.

4 szybkie kroki w celu utworzenia funduszu awaryjnego

  1. Dodaj całkowite miesięczne wydatki
  2. Zdecyduj, jak duży musi być twój fundusz awaryjny
  3. Wybierz miejsce przechowywania funduszu
  4. Rozważ strategie rozwoju swojego funduszu

Często zadawane pytania

Jakie są korzyści z posiadania funduszu awaryjnego?

Posiadanie pieniędzy w nagłych wypadkach oznacza, że ​​możesz zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Dzieje się tak dlatego, że nie musisz korzystać z wysoko oprocentowanych kart kredytowych ani drenować swojego funduszu emerytalnego. Oznacza to również, że Twój miesięczny budżet nie zostanie zrujnowany, ponieważ masz pieniądze na opłacenie nagłych wypadków i nadal możesz opłacić wszystkie rachunki jak zwykle!

Ile powinienem odkładać z funduszu awaryjnego?

Nie ma ustalonej kwoty, którą musisz oszczędzać. Na początek staraj się szybko zaoszczędzić 1000 USD – zaledwie 84 USD miesięcznie daje 1000 USD w ciągu 12 miesięcy! Jeśli możesz sobie pozwolić na więcej, możesz zaoszczędzić jeszcze szybciej! Pamiętaj – celem jest bycie w stanie przynajmniej zakryć 6 miesięczne wydatki.

Nie stać mnie na oszczędzanie, co mam zrobić?

Po pierwsze – nie panikuj! Wiele osób żyje od wypłaty do wypłaty i jest to walka. Kiedy nie masz dużo pieniędzy, oszczędzanie może wydawać się niemożliwe. Jednak przy odpowiednim planowaniu można zaoszczędzić coś.

Zacznij od sporządzenia szczegółowego budżetu uwzględniającego każdy wydany cent. Dokonuj cięć tam, gdzie to możliwe, aby uwolnić pieniądze w budżecie. Jeśli masz długi, zaplanuj, jak zacząć je spłacać. Nawet dodanie zaledwie kilku dolarów miesięcznie do oszczędności jest lepsze niż nic.

Kiedy nie masz dużo pieniędzy, każdy nagły wydatek może cię okaleczyć. Posiadanie pewnych oszczędności gotowych na wypadek sytuacji kryzysowych daje trochę swobody finansowej, aby zamortyzować wszelkie wstrząsy finansowe.

Możesz również rozważyć zwiększenie swoich dochodów poprzez rozpoczęcie dodatkowej pracy, takiej jak blogowanie, zarabianie pieniędzy za wypełnianie ankiet lub znalezienie dodatkowej pracy w niepełnym wymiarze godzin w Twojej okolicy.

Wiem, że trudno jest oszczędzać, gdy nie ma się zbyt wiele do stracenia – jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, możesz coś zaoszczędzić. Pewne oszczędności są lepsze niż żadne, gdy nastąpi nagły wypadek. Zaufaj mi, że możesz to zrobić!

Czy powinienem mieć gotówkę awaryjną?

To jest interesujące pytanie. Większość płatności można dokonać online lub przy użyciu karty osobiście. Powiedziawszy, że nigdy nie wiadomo, kiedy może nastąpić awaria kończąca świat! Pomyśl o trzęsieniu ziemi, wojnie nuklearnej, a może o powstaniu zombie! OK, może nie ten ostatni!

W przypadku, gdy nie można dokonać płatności online, a systemy płatności elektronicznych są wyłączone, królować będzie gotówka! Nie polecam trzymania dużej ilości gotówki w kasie – może 100-250 dolarów wystarczy na kilka dni. Po prostu upewnij się, że przechowujesz go bezpiecznie w sejfie lub skrytce.

Zalecana: 22 niesamowite rzeczy do kupienia za 1000 dolarów

Przykłady funduszy awaryjnych, które musisz znać

Table of Contents