Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

12 najlepszych aplikacji podróżniczych na lepsze wakacje przy mniejszym nakładzie pracy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 12 najlepszych aplikacji podróżniczych na lepsze wakacje przy mniejszym nakładzie pracy

Podróżowanie ma być zabawą, ale może być również czasochłonne i przytłaczające. Lista kontrolna podróży może wydawać się nie mieć końca, od pakowania po rezerwację lotów, obsługę lotnisk i znajdowanie odpowiednich hoteli. Podróżowanie w okresie covidu jeszcze bardziej skomplikowało planowanie podróży, a wymagania dotyczące testów i wjazdu zmieniają się z dnia na dzień. Na szczęście istnieją niesamowite aplikacje podróżnicze, które ułatwią Ci zarządzanie tymi zadaniami!

W tym poście na blogu przejrzeliśmy 12 najlepszych aplikacji podróżniczych, które pomogą ci odstresować się podczas następnych wakacji i na zawsze zmienią twoją wakacyjną grę. Pokryjemy wszystko, od recenzji miejsc docelowych i ubezpieczenia podróżnego po zarabianie pieniędzy w Internecie podczas podróży. Sprawdź to poniżej!

1. doradca podróży

Przegląd

Tripadvisor to doskonałe źródło informacji przy planowaniu kolejnego wyjazdu. Za pośrednictwem serwisu można rezerwować loty, hotele i restauracje. Ponadto zawiera recenzje podróżnych, którzy już tam byli, co ułatwia sprawdzenie, co warto robić w miejscu docelowym. Można również znaleźć recenzje wycieczek z przewodnikiem i wycieczek.

Strona Tripadvisor najlepiej nadaje się do planowania podróży z wyprzedzeniem w porównaniu z szukaniem okazji w ostatniej chwili. To doskonałe źródło informacji podczas podróży!

cennik

Bezpłatny!

Nasz werdykt

Jeśli jesteś podobny do nas, lubisz planować mądrze spędzać czas i pieniądze. Planowanie podróży nie różni się zbytnio od nauki inwestowania w akcje lub tworzenia domowej siłowni. Możesz zmaksymalizować swoje wyniki, ucząc się od innych, którzy zrobili to przed tobą.

Podobnie często korzystamy z serwisu TripAdvisor, aby uczyć się od podróżnych, którzy robili to przed nami. To jedno z naszych najlepszych źródeł do znajdowania rzeczy do zrobienia, gdziekolwiek chcemy podróżować. Istnieje wiele forów z często zadawanymi pytaniami, na które odpowiedzieli miejscowi lub inni podróżnicy. Na przykład, jeśli chcesz dowiedzieć się, gdzie kupić bilety autobusowe nad jeziorem Garda, prawdopodobnie ktoś już wcześniej odpowiedział na to pytanie w serwisie TripAdvisor.

Jedynym minusem strony jest to, że niektóre ceny mogą być wyższe niż w przypadku bezpośredniego przejścia przez inną stronę internetową lub usługę rezerwacji. Dlatego używamy go bardziej jako narzędzia badawczego niż do rzeczywistych rezerwacji.

2. Ubezpieczenie World Nomads

Przegląd

Podróżowanie to świetna zabawa, a mówienie o ubezpieczeniu to trochę kłopot. Rozumiemy! Ubezpieczenie to ostatnia rzecz, o której chcesz myśleć, gdy jesteś podekscytowany nadchodzącą podróżą. Spójrzmy więc na to z perspektywy finansowej. Wierzymy w mądre wydawanie pieniędzy i inwestowanie w przyszłość. Tak jak możesz zaoszczędzić pieniądze i zachować zdrowie, eliminując toksyny z kuchni, możesz zaoszczędzić tysiące na potencjalnych rachunkach, kupując ubezpieczenie podróżne.

To nie jest aplikacja, ale dzięki Ubezpieczeniu World Nomads możesz uzyskać szybkie i niedrogie ubezpieczenie podróżne na wyciągnięcie ręki – bez względu na to, gdzie jesteś na świecie. Wprowadź swoje plany podróży i wybierz zakres ubezpieczenia.

Najlepsze jest to, że obejmują one ponad 250 konkretnych działań, w których możesz być skłonny uczestniczyć podczas podróży. Chcesz jeździć na nartach wodnych, jeździć na rowerze górskim lub nurkować podczas tej samej wycieczki? Jest zadaszony. Możesz także wykupić opcjonalne ubezpieczenie na zajęcia „wysokiego ryzyka”, takie jak skoki spadochronowe lub wspinaczka skałkowa.

Jeśli potrzebujesz pomocy, ich obsługa klienta szybko Ci pomoże.

cennik

To zależy od wymaganego pokrycia

Nasz werdykt

Korzystaliśmy już z ubezpieczenia World Nomad i polecamy. Podczas wycieczki do Chorwacji mieliśmy mały wypadek na skuterze, ale Ash wymagał szwów. Zadzwoniliśmy do World Nomad, a oni skierowali nas do pobliskiej kliniki, która się tym zajęła. Nieoczekiwane rzeczy się zdarzają i warto być przygotowanym na takie scenariusze.

3. Aplikacja Weather Channel

Przegląd

Aplikacja Weather Channel jest niezbędna dla każdego podróżnika. Podczas podróży najlepiej jest wiedzieć, czego się spodziewać pod względem pogody, aby móc odpowiednio się spakować i nie ryzykować złapania przez nieoczekiwaną burzę! Aplikacja zawiera wszelkiego rodzaju informacje, w tym prognozy, zdjęcia radarowe, zdjęcia satelitarne i mapy cieplne. Jest świetny, jeśli podróżujesz do miejsc, w których pogoda jest nieprzewidywalna. Możesz także wyszukać lokalne warunki według miasta lub kodu pocztowego.

Rekommenderad:  15 najlepszych gier przygodowych na Androida!

Ogólnie rzecz biorąc, naszą ulubioną rzeczą w tej aplikacji jest to, że zawiera dokładne i aktualne informacje o lokalnej pogodzie, niezależnie od wielkości miasta lub wioski.

cennik

Bezpłatny!

Nasz werdykt

Oto dlaczego uwielbiamy tę aplikację: pod koniec sierpnia pojechaliśmy na dworzec kolejowy na jednodniową wycieczkę z Mediolanu do Wenecji. Zdarzyło nam się zajrzeć do aplikacji i zobaczyliśmy, że w Wenecji miało padać 1 po południu. Uzbrojeni w te informacje pojechaliśmy zamiast tego do Turynu. Kilka dni później byliśmy wdzięczni za aplikację podczas kopania lodów w piękny słoneczny dzień w Wenecji.

4. Aplikacja Tłumacz Google

Przegląd

Aplikacja Google Translate ratuje życie, gdy podróżujesz do nowego miejsca i nie czytasz ani nie mówisz w tym języku. Aplikacja poprawiła się na przestrzeni lat i jest prosta w użyciu. Możesz go użyć w 3 sposoby tłumaczenia:

  • Wpisz, co chcesz przetłumaczyć
  • Użyj mikrofonu, aby nagrać to, co chcesz przetłumaczyć ustnie
  • Skorzystaj z funkcji aparatu i skieruj go na znaki i tekst, który chcesz przetłumaczyć w czasie rzeczywistym (bardzo przydatne, gdy nie umiesz czytać znaków parkingowych po grecku).

Możesz również przeczytać tłumaczenie na głos, jeśli próbujesz porozmawiać lub zapytać o drogę.

Najlepsze w aplikacji jest to, że możesz pobrać pakiety językowe na swój telefon do tłumaczenia offline. Więc jeśli nie masz połączenia danych lub Wi-Fi, nadal możesz rozmawiać lub czytać rozkład jazdy autobusów.

cennik

Bezpłatny!

Podsumowując, ta aplikacja jest najlepsza, gdy jesteś w ruchu i potrzebujesz pomocy w zrozumieniu, co się wokół ciebie dzieje, lub chcesz zrozumieć składniki przed zamówieniem jedzenia!

Nasz werdykt

Chociaż mówimy w kilku językach i rozumiemy niektóre inne w stopniu podstawowym, często zwracamy się do Tłumacza Google. Używaliśmy go szeroko w miejscach takich jak Maroko, Niemcy, Tajlandia i Włochy. Używamy jej najczęściej do tłumaczenia pisemnych instrukcji, rozkładów jazdy autobusów lub promów, instrukcji związanych z Covid, pytając o drogę itp. Jedna z naszych najczęściej używanych i najlepszych aplikacji podróżniczych.

5. Aplikacja pieniędzy

Przegląd

Podróżowanie nie jest tanie. Nie ma wielu sposobów zarabiania pieniędzy w podróży. Jeśli chcesz zarabiać pieniądze online podczas podróży, aplikacja Money ułatwia to. Z pewnością nie wzbogacisz się na tym, ale może zrekompensować niektóre wydatki.

Korzystanie z aplikacji jest proste. Pobierz aplikację na iOS lub Androida, zarejestruj się i zdobywaj kredyty za wykonywanie zadań. Zadania mogą obejmować oglądanie filmów, wypełnianie ankiet, tajemnicze zakupy itp. Gdy Twoje kredyty osiągną próg wypłaty, możesz wypłacić pieniądze i wpłacić je na konto PayPal.

cennik

Bezpłatny!

Nasz werdykt

Sami nie korzystaliśmy z tej aplikacji, ale ma ona 4.9 ocena z ponad 128 000 recenzji na stronie Apple Sklep z aplikacjami. Przetestuj to sam i daj nam znać, jeśli zgadzasz się, że jest to jedna z najlepszych aplikacji podróżniczych.

6. Aplikacja Waluta

Przegląd

Aplikacja Currency jest najlepsza, gdy musisz przeliczać waluty w podróży. Ma wszystkie główne i drugorzędne waluty, aktualizuje się automatycznie, dzięki czemu Twoje przeliczenia są zawsze dokładne (nie trzeba zajmować się opłatami za transakcje zagraniczne), a co najważniejsze – jest za darmo!

Najlepszą częścią tej aplikacji jest to, jak łatwa jest obsługa bez zbyt wielu dzwonków i gwizdków. Musimy tylko wpisać walutę, którą chcemy przeliczyć na inną, a następnie nacisnąć „przelicz” lub „oblicz”. Tak proste, jak to tylko możliwe! Ogólnie najlepszy szybki konwerter w okolicy.

Dla tych, którzy wolą prostotę od dodatkowych funkcji, sprawdź aplikację Currency!

cennik

Bezpłatny!

Nasz werdykt

Często korzystamy z aplikacji The Currency. Lubimy mądrze wydawać pieniądze, więc często przeliczamy ceny przedmiotów z waluty lokalnej na dolary amerykańskie, aby dowiedzieć się, czy to kradzież, czy napad na autostradę!

7. Couchsurfing

Przegląd

Couchsurfing jest najlepszy dla podróżników, którzy chcą poznać miejscowych i nawiązać przyjaźnie podczas podróży. To świetna strona, na której możesz wyszukiwać osoby w różnych miastach lub krajach, które chcą gościć innych „couch surferów”.

Rekommenderad:  Sklep Play usuwa 85 aplikacji zainfekowanych adware, zatwierdzenie przez Google nowych aplikacji zajmie więcej czasu

Podróżowaliśmy głównie jako para, więc osobiście nigdy wcześniej nie korzystaliśmy z tej witryny, ale poznaliśmy kilka osób, które miały dobre doświadczenia z korzystaniem z aplikacji. Większość z nich poleca ją jako sposób na tanie podróżowanie, a także nawiązywanie przyjaźni lub łączenie się z mieszkańcami.

Najlepsze w Couchsurfingu jest to, że jest bezpłatny i łączy ludzi z całego świata. Posiada również rozbudowaną sieć miast, więc opcje są zróżnicowane.

cennik

Bezpłatny!

Nasz werdykt

Couchsurfing wydaje się świetnym sposobem na poznawanie nowych ludzi i tanie podróżowanie. Najlepiej podróżować samemu, ponieważ podróżując w grupie możesz mieć problem ze znalezieniem „kanapy”. Słyszeliśmy też, że coraz trudniej jest znaleźć mecze w popularnych turystycznie miejscach. Jest duża konkurencja, więc czasami może się wydawać, że próbujesz dopasować kogoś w aplikacji randkowej. Potrzebujesz odpowiedniego profilu, odpowiedniego klimatu i odpowiednich referencji. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli znajdziesz kanapę, słyszeliśmy przytłaczająco dobre doświadczenia innych podróżników.

8. Skyscanner

Przegląd

Skyscanner zbiera ceny od różnych dostawców lotów, hoteli i wypożyczalni samochodów i umożliwia ich porównanie. Po porównaniu cen możesz dokonać rezerwacji na stronie internetowej linii lotniczej lub hotelu albo innego agenta rezerwacji, takiego jak Hotwire lub Expedia.

Po dokonaniu rezerwacji kontaktujesz się bezpośrednio z usługodawcą. Skyscanner ma 4.3 rating na TrustPilot, przy czym większość klientów lubi możliwość znalezienia tańszych biletów lotniczych niż inne strony rezerwacyjne.

cennik

Bezpłatny!

Nasz werdykt

Często korzystamy z wyszukiwania wielu miast w Skyscanner. Podobają nam się również szczegółowe opcje wyszukiwania, takie jak filtr dla określonych godzin lotów, lotnisk lub liczby przystanków.

9. Wycieczka

Przegląd

TripIt to przydatna aplikacja do organizowania planów podróży, zwłaszcza jeśli często podróżujesz lub planujesz długą podróż do wielu miast. Dokonując rezerwacji lotów, hoteli, wynajmu samochodów lub restauracji, wyślij je e-mailem do TripIt. Aplikacja organizuje Twój harmonogram według daty, godziny i miejsca, dzięki czemu zawsze masz pełny plan podróży w kieszeni.

Aplikacja umożliwia łatwe udostępnianie planu podróży grupie i zapewnia trasy nawigacji do pobliskich interesujących miejsc.

cennik

Bezpłatnie dla opcji innej niż PRO!

Nasz werdykt

Od czasu zamknięcia Google Trips używamy teraz TripIt podczas naszej dwumiesięcznej podróży do Włoch. Było to bardzo pomocne, ponieważ organizuje wszystkie rezerwacje pociągów, rezerwacje Airbnb i miejsca do jedzenia – jest ich dużo! Aby ułatwić dostęp, przesłaliśmy również zdjęcia naszych świadectw szczepień, które są obecnie potrzebne wszędzie przy wjeździe do Włoch.

Kolejną przydatną obecnie funkcją są przydatne wytyczne i wymagania Covid-19, które aplikacja zapewnia dla każdego miejsca docelowego. Zalecamy, aby przed podróżą porównać je z oficjalnymi rządowymi stronami internetowymi każdego miejsca docelowego.

10. Airbnb

Przegląd

Ta alternatywna aplikacja hotelowa szturmem podbiła świat. Chociaż odbieranie mieszkań mieszkańcom niektórych miast jest kontrowersyjne, Airbnb jest doskonałą opcją dla podróżnych.

Gdziekolwiek się wybierasz, istnieje prawdopodobieństwo, że Airbnb ma tam domy (nawet domki na drzewie) do krótkoterminowego wynajmu wakacyjnego. Aplikacja zawiera oferty dostępne w ponad 100 000 miast w 2021 roku.

Pobierz aplikację, utwórz profil i wyszukaj miejsce docelowe. Aplikacja działa, pozwalając zarówno najemcy, jak i dostawcy ogłoszenia ocenić pobyt. W ten sposób możesz mieć pewność, że oferty z wieloma pozytywnymi recenzjami będą bezpieczne, czyste i wyposażone we wszystkie potrzebne udogodnienia.

cennik

Do pobrania za darmo, ale Airbnb pobiera opłatę serwisową za każdą ofertę. Sprawdź szczegółowe zestawienie opłat za sprzątanie, dodatkową osobę, anulowanie itp.

Nasz werdykt

Lubimy mieć kuchnię i udogodnienia, takie jak pralka podczas podróży. Chociaż niektóre hotele to zapewniają, generalnie wolimy mieszkać w dobrze ocenianych domach Airbnb. Głównym wyjątkiem jest sytuacja, w której nasze punkty karty podróżnej mogą zapewnić nam bezpłatną wizytę w pięciogwiazdkowym hotelu.

Z drugiej strony każdy gospodarz i oferta Airbnb jest wyjątkowa. W przypadku hoteli możesz mieć pewność, że otrzymasz ustandaryzowane doświadczenie. Niektóre wysoko oceniane domy na Airbnb nadal czasami nas rozczarowały. Dlatego konieczne jest szczegółowe zapoznanie się z recenzjami, nawet w przypadku wysoko ocenianych jednostek. Zwróć uwagę na czerwone flagi dotyczące czystości, szybkości reakcji gospodarza, lokalizacji, Wi-Fi, liczby schodów itp.

Rekommenderad:  Wiemy już, dlaczego AMD 7900 XTX się przegrzewa i nie jest to dobra wiadomość

Ogólnie rzecz biorąc, mieliśmy kilka świetnych pobytów na Airbnb – od nieruchomości przy plaży na Barbadosie, przez historyczne centra Europy, po samotne odosobnienie w Kanadzie.

11. Wycieczkowicze

Przegląd

Wielu z nas wsiadło do swoich samochodów lub kamperów i wyruszyło w podróże drogowe w zeszłym roku, aby uniknąć kłopotów z podróżami zagranicznymi podczas Covid. Planujesz podróż lub już ją masz? Jeśli tak, aplikacja Roadtrippers ułatwi Ci życie.

Roadtrippers pozwala zaplanować podróż i dotrzeć do wybranego miejsca w najbardziej efektywny sposób, z szacunkowymi kosztami i całkowitym czasem podróży. Aplikacja oferuje również porady dotyczące planowania ekscytujących podróży drogowych, które pozwolą maksymalnie wykorzystać każdy etap, podając sugestie dotyczące objazdów i przystanków polecanych przez podróżnych, którzy już tam byli.

cennik

Bezpłatnie w przypadku podstawowego członkostwa, które umożliwia skonfigurowanie do 7 przystanków na trasie.

Możesz zarejestrować się w Roadtrippers Plus za 29,99 USD, aby uzyskać dodatkowe funkcje, takie jak dłuższe podróże z maksymalnie 150 przystankami, trasy i atrakcje dla kamperów oraz planowanie podróży grupowych z innymi podróżnikami.

Nasz werdykt

Zalecamy trzymanie się darmowej wersji, która jest pomocna w przypadku krótkich jednodniowych wycieczek. Nasi przyjaciele będący właścicielami kamperów mówią nam, że funkcje nawigacji są wadliwe. Zalecenia są rozsądne tylko w Stanach Zjednoczonych, mimo że aplikacja jest dostępna w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii.

Ogólnie rzecz biorąc, roczna opłata jest wysoka i może nie być tego warta, ponieważ główne funkcje są dostępne za pośrednictwem Map Google.

12. HotelDziś wieczorem

Przegląd

Hotel Tonight to aplikacja do rezerwacji hoteli w ostatniej chwili, która twierdzi, że oferuje pokoje ze zniżką w hotelach z nadmiarem zapasów. Jest podobny do innych stron rezerwacyjnych last minute, takich jak Priceline.

Jeśli jesteś elastyczny w swoich planach, aplikacja oferuje hotele last minute dostępne w największych miastach na całym świecie. Ogólnie rzecz biorąc, branża turystyczna działa obecnie na zasadach dynamicznej wyceny. Ceny lotów, hoteli i samochodów do wynajęcia online są ustalane na podstawie popytu. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje plany zostaną ustalone z wyprzedzeniem, możesz zapłacić znacznie więcej. W przypadku rezerwacji w ostatniej chwili hotele mają motywację do obniżania cen pokoi, które w przeciwnym razie mogą zostać niesprzedane.

Dzięki aplikacji Hotel Tonight możesz zarezerwować pokój hotelowy do godz 7 dni wcześniej. Im bliżej daty, tym tańszy może być Twój pokój. Będziesz mieć oczywiście mniej opcji.

cennik

Bezpłatny!

Nasz werdykt

W dzisiejszych czasach wolimy mieć bardziej stanowcze plany. Dziesięć lat temu, kiedy podróżowaliśmy z plecakiem po Europie z biletem Eurail, Hotel Tonight uratowałby nam życie. Jeśli planujesz (lub nie planujesz) elastyczną podróż, Hotel Tonight to doskonałe źródło oszczędności. Zalecamy podwójne sprawdzenie recenzji hoteli w Google przed dokonaniem rezerwacji hoteli bez nazwy.

Zakończyć

Gdy świat znów się otworzy, zastanów się nad spakowaniem walizek i skorzystaniem z najlepszych aplikacji podróżniczych powyżej, aby jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie podróż po pandemii! Oto nasze ulubione i najlepsze aplikacje podróżnicze na rynku do wszystkiego, od znajdowania tanich hoteli i lotów po organizowanie planu podróży i znajdowanie najlepszych atrakcji w okolicy. Udanej podróży!