Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

12 najlepszych aplikacji słownikowych offline do użycia w 2023 r [iOS/Android]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 12 najlepszych aplikacji słownikowych offline do użycia w 2023 r [iOS/Android]

Aplikacje słownikowe są zawsze wygodne – niezależnie od tego, czy aklimatyzujesz się w nowym kraju, uczysz się nowego języka dla zabawy, czy po prostu chcesz sprawdzić znaczenie kilku słów, których nie rozumiesz na zajęciach, w pracy, czy na spotkaniu z przyjaciółmi , zawsze warto mieć pod ręką słownik.

Ale nie wszyscy z nas mają zawsze dostęp do Internetu w swoich telefonach, dlatego warto mieć ich kilka aplikacje słownikowe offline brzmi jeszcze bardziej jak idealny materiał do zainstalowania. Po przejrzeniu wielu słowników dostępnych w sklepach z aplikacjami, w języku angielskim i obcym, postanowiliśmy umieścić je wszystkie w jednym miejscu. A więc proszę bardzo – najlepsze aplikacje słownikowe, z których można korzystać w trybie offline.

Najlepsze darmowe aplikacje słownikowe offline – angielskie

Oczywistą aplikacją, z której można korzystać w dowolnym miejscu na świecie, niezależnie od języka, jest aplikacja Tłumacz Google. Oczywiście jest to jedna z najlepszych aplikacji do tłumaczenia offline, ale można jej również używać jako aplikacji słownikowej offline. Porozmawiamy o tym w dalszej części artykułu. Na razie przyjrzyjmy się najpopularniejszym aplikacjom słownikowym offline.

Słownik.com

Aplikacja Dictionary.com na Androida i iOS jest prawdopodobnie najbardziej wyczerpującą platformą dostępną na tej liście, przynajmniej w języku angielskim. Oprócz możliwości przeglądania w trybie offline, oferuje szeroką gamę funkcji dodatkowych, takich jak „Słowo dnia”, quizy, słowniki medyczne, naukowe, rymowane, słowniki slangowe i inne. Istnieją również wymowy audio, które mieszczą się na górze 2,000,000 definicji i synonimów.

Przy pierwszym uruchomieniu wyświetli się monit o pobranie wszystkich niezbędnych plików offline, dzięki czemu będziesz mógł z nich skorzystać bez łączenia się z Internetem. Wchodząc do archiwum, możesz uzyskać dostęp do definicji w języku angielskim i słów referencyjnych, które szukałeś w przeszłości. Aplikacja przedstawia nawet historię konkretnego słowa. Wymowa jest jednak dostępna tylko online. Jest bezpłatna i można ją pobrać za pomocą poniższych łączy na urządzenia z systemem Android i iPhone.

Pobierz Dictionary.com na Androida

Pobierz Dictionary.com na iOS

Słownik języka angielskiego – offline

Jeśli uważasz, że Dictionary.com jest odrobinę zbyt onieśmielający i potrzebujesz jedynie aplikacji słownikowej offline, jest to aplikacja dla Ciebie. Ta aplikacja, odpowiednio nazwana „Słownikiem języka angielskiego – offline”, ma znacznie prostszy interfejs i od razu po wyjęciu z pudełka działa w trybie offline. Nie oznacza to jednak, że brakuje mu bardziej zaawansowanych funkcji.

„Słownik języka angielskiego – offline” umożliwia synchronizację Twoich danych, takich jak zakładki i notatki, pomiędzy urządzeniami. Oprócz tego dostępne jest narzędzie OCR, które można wykorzystać do uproszczenia skanowania słowa przez kamerę zamiast pisania. Może także oferować losowe słowo, którego możesz uczyć się każdego dnia i nie tylko. „Słownik języka angielskiego – offline” jest bezpłatny i dostępny wyłącznie na Androida.

Pobierz słownik języka angielskiego – offline

Słownik Arcusa

Aplikacja Arcus offline Dictionary jest dostępna bezpłatnie w Google Play i pasuje do wszystkich urządzeń z systemem Android, zarówno telefonów, jak i tabletów. Dzięki bazie danych offline zawierającej ponad 165 000 słów, a także ich definicji i synonimów, z aplikacji można łatwo korzystać, gdziekolwiek się znajdujesz.

Na początku potrzebne jest jedynie połączenie z Internetem, aby można było pobrać plik 6.2 Aplikacja MB na urządzeniu. Gdy już skończysz, możesz zacząć korzystać z definicji, ulubionych funkcji, udostępniania, hiperłączy i opcji dostosowywania.

Pobierz słownik Arcus na Androida

TheFreeDictionary.com

Na koniec, dla języka angielskiego, mamy aplikację słownika offline autorstwa TheFreeDictionary.com. Ten jest podobny do Dictionary.com i oprócz dostępu offline ma mnóstwo funkcji. Aplikacja zawiera codzienne powiadomienia o treści, takie jak „Słowo dnia”, a także różne inne słowniki terenowe, np. medyczne, prawne, finansowe i nie tylko. Jest dostępna bezpłatnie zarówno na iOS, jak i Androida.

Pobierz słownik na Androida

Pobierz Słownik na iOS

Nieaktywny słownik języka angielskiego

Offline English Dictionary to aplikacja słownika angielsko-angielskiego, która działa również w trybie offline. Unikalną propozycją Offline English Dictionary, jak sama nazwa wskazuje, jest wyszukiwanie głosowe, które działa również w trybie offline. Ma również dobre oceny Google Play Store ale niestety nie jest dostępna na iOS.

Pobierz słownik języka angielskiego offline

Najlepsze aplikacje słownikowe offline – hindi

Słownik języka angielskiego hindi

Jak można się domyślić, ta aplikacja umożliwia wyszukiwanie znaczeń słów angielskich i hindi w obu językach bez połączenia z Internetem. Aplikacja może nawet czytać słowa na głos i zawiera gry edukacyjne, takie jak krzyżówka, scrabble i inne. Istnieje nawet społeczność użytkowników, w której możesz zadawać konkretne pytania dotyczące słów lub zdań. Jest bezpłatna, ale obecnie dostępna tylko na Androida.

Pobierz słownik języka angielskiego hindi na Androida

Słownik hindi+

Najbliższym odpowiednikiem wyżej wymienionej aplikacji na iOS w języku hindi i angielskim jest bezpłatna aplikacja o nazwie „Słownik hindi+”. Aplikacja zawiera wszystkie potrzebne funkcje, takie jak tłumaczenie, dostęp offline, a nawet gry poprawiające słownictwo. Dostępny jest także rozmówki, które pomogą Ci w mówieniu popularnych zwrotów. Jest bezpłatny i można go pobrać z linku poniżej.

Pobierz słownik hindi+ na iOS

Najlepsze aplikacje słownikowe offline – francuskie

Słownik francuskiego – offline

Ta aplikacja została opracowana przez tego samego autora, co „Słownik języka angielskiego – offline”, dlatego ma dokładny zestaw funkcji z wyjątkiem jednego bitu – języka. „Słownik francuski – offline”, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony dla osób poszukujących słownika francuskiego offline. Istnieje ponad 250 000 definicji w języku francuskim i podobnie jak jego angielski odpowiednik, od razu po wyjęciu z pudełka działa w trybie offline. Jest bezpłatny i można go pobrać z linku poniżej.

Pobierz słownik języka francuskiego – offline na Androida

Słownik francuskiego języka angielskiego

Ta aplikacja jest przeznaczona dla osób, które szukają słowników francuskiego i angielskiego w jednym miejscu do celów tłumaczeniowych i edukacyjnych. Oprócz ponad 734 000 wpisów offline (ponad 492 000 za darmo), aplikacja zawiera także fiszki, jeśli dopiero zaczynasz naukę dowolnego języka. Dostępny jest także rozmówki do nauki zwykłych, codziennych zdań, np. związanych z transportem czy jedzeniem poza domem. W większości jest bezpłatna i dostępna zarówno na iOS, jak i Androida.

Pobierz słownik francusko-angielskiego na iOS

Pobierz słownik języka francuskiego na Androida

Najlepsze aplikacje słownikowe offline – hiszpański

Słownik języka hiszpańskiego

„Słownik języka hiszpańskiego” to prosty słownik z języka angielskiego na hiszpański lub odwrotnie, który może działać również w trybie offline. Opracowana przez ten sam zespół, który zaprojektował poprzednią aplikację, o której rozmawialiśmy, ta aplikacja zawiera również rozmówki i fiszki, jeśli jesteś jeszcze w fazie nauki. Jest ona jednak dostępna tylko na Androida. Można go pobrać bezpłatnie, korzystając z linku poniżej.

Pobierz słownik języka hiszpańskiego na Androida

HiszpańskiDict Tłumacz

Jeśli jednak korzystasz z systemu iOS, pobierz aplikację o nazwie „SpanishDict Translator”. Działa podobnie i ma mniej więcej ten sam zestaw funkcji, który jest odpowiedni zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Jest bezpłatny i można go pobrać z linku poniżej.

Pobierz Tłumacz języka hiszpańskiego na iOS

Często zadawane pytania na temat najlepszych aplikacji słownikowych offline

Jaka jest najlepsza aplikacja słownikowa offline dla języka niemieckiego?

Niemiecki słownik języka angielskiego autorstwa Ascendo inc jest zdecydowanie najlepszym słownikiem niemiecko-angielskim. Jest to także najlepszy słownik offline języka niemieckiego na telefony i tablety z Androidem. To samo jest dostępne dla iPhone’a i iPada również pod nazwą Tłumacz słownika niemieckiego +

Jaka jest najlepsza aplikacja do słownika francuskiego, która działa również w trybie offline?

Słownik francuskiego – offline to najwyżej oceniany słownik francusko-angielski na platformie Google Play Store. Zawiera ponad 295 000 definicji francuskich, dużą liczbę form fleksyjnych i koniugację czasowników. Działa bez zarzutu w trybie offline i często aktualizuje bazę danych, gdy tylko znajdzie Internet. Inną opcją jest Dykt.cc, który działa w przypadku wielu języków. użytkownicy iOS mogą przeglądać Offline angielski francuski słownik (słownik).

Która aplikacja słownikowa offline jest najlepsza?

Załóżmy, że często podróżujesz i co dwa tygodnie lubisz odkrywać nowy kraj. Cóż, naturalne jest, że zastanawiasz się, która aplikacja słownika offline jest najlepsza, niezależnie od języka – jedna aplikacja, która rządzi wszystkimi. Wymeldować się Dict Box – uniwersalny słownik offline, który obsługuje ponad 50 języków. Pamiętaj, że rozmiar aplikacji może być dość duży, jeśli pobierzesz wszystkie bazy danych języków. Więc stąpaj ostrożnie. Inną opcją jest Słownik Linguee który jest również dostępny na iPhone’y i iPady.

Table of Contents