Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

12 najlepszych rozszerzeń Chrome do unikania zakłóceń w Internecie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 12 najlepszych rozszerzeń Chrome do unikania zakłóceń w Internecie

Obecność niekończącego się strumienia treści w Internecie to miecz obosieczny. Nigdy się nie nudzisz, ale rozrywki online mogą poważnie wpłynąć na Twoją produktywność, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Dlatego oto niektóre z najlepszych rozszerzeń Chrome, które powinieneś zainstalować, aby zwalczać wszelkiego rodzaju rozproszenia w Internecie. Będziesz potrzebował tylko trochę siły woli, aby te rozszerzenia były zainstalowane w przeglądarce.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

1. Pusta strona nowej karty

Strona nowej karty w przeglądarce Google Chrome może wydawać się nieszkodliwa, ale istnieje mnóstwo sposobów, w jakie może odciągnąć Cię od pracy. Jest też doodle Google, który czasami zawiera również grę, siatkę najczęściej odwiedzanych stron internetowych, która zawiera szybkie linki do Facebook, YouTube, i więcej. Ale na szczęście istnieje łatwe rozwiązanie tego problemu.

Wszystko, co musisz zainstalować, to bezpłatne rozszerzenie o nazwie Pusta strona nowej kartyktóra zastępuje wbudowaną stronę Chrome pustą stroną bez żadnych zakłóceń.

Pobierać: Pusta strona nowej karty

2. Tryb radiowy

Tryb radiowy to kolejne sprytne rozszerzenie, które ma na celu upewnienie się, że nie oglądasz teledysków YouTube. Dla osób, które polegają na usłudze przesyłania strumieniowego wideo Google w zakresie swoich potrzeb audio, tryb radiowy wyłącza wideo. Dzięki temu możesz nadal słuchać muzyki i nie rozpraszać się efektami wizualnymi.

Tryb radiowy służy innym celom, zmniejszając zużycie procesora nawet o pięćdziesiąt procent, ponieważ przeglądarka nie odtwarza już wideo w wysokiej rozdzielczości w tle.

Pobierać: Tryb radiowy

3. uCzarna lista

Jeśli chcesz pozbyć się czasochłonnych witryn typu clickbait, możesz zatrzymać ich wyświetlanie w wynikach wyszukiwania Google za pomocą uBlacklist.

Po zainstalowaniu rozszerzenia uBlacklist pokaże Zablokuj tę witrynę obok wyników wyszukiwania Google. Wystarczy kliknąć, aby dodać witrynę do listy zablokowanych witryn.

Aby wyświetlić listę zablokowanych stron internetowych, kliknij prawym przyciskiem myszy uCzarna lista ikonę i przejdź do Opcje. Sprawdź Witryny zablokowane przed pojawianiem się w wynikach wyszukiwania Google pole. Aby usunąć zablokowaną witrynę z listy, musisz wybrać i usunąć jej łącze. Następnie kliknij Ratować przycisk.

Rekommenderad:  Convert Pro Review 2023: Rozwijaj swoją listę e-mailową i zwiększaj konwersje dzięki WordPress

Pobierać: uCzarna lista

4. Zakrzywienie czasoprzestrzeni

Jeśli blokowanie niektórych stron internetowych może wydawać się trochę za duże, powinieneś użyć Timewarp. Nadal możesz odwiedzać strony internetowe, ale Timewarp upewni się, że nie marnujesz zbyt wiele czasu. Timewarp pozwala ustawić to, co nazywa Tunele czasoprzestrzenne. Możesz skonfigurować jedną dla każdej nieproduktywnej witryny i wybrać jedną z trzech kar za każdym razem, gdy ją odwiedzasz.

Możesz ustawić Timewarp, aby używał licznika czasu pokazującego, jak długo byłeś rozproszony. Ale jeśli to nie wystarczy, aby wrócić do pracy, Timewarp może wyświetlić Twój ulubiony cytat motywacyjny lub po prostu przekierować Cię na inną stronę internetową po określonym czasie.

Pobierać: Zakrzywienie czasoprzestrzeni

5. Noisli

Jeśli pracujesz w hałaśliwym otoczeniu, może ci być trudno się skupić. Zamiast rozpraszać się hałasem w tle, możesz użyć Noisli do stworzenia wolnej od rozpraszania listy odtwarzania dźwięków deszczu, grzmotu lub ogniska. Ponadto możesz dostosować głośność dla każdego dźwięku.

Noisli ma również dostępną płatną subskrypcję, ale bezpłatny plan ma wiele do zaoferowania. W chwili pisania tego tekstu bezpłatna wersja Noisli zawiera 16 dźwięków i umożliwia strumieniowe przesyłanie ich przez 15 godzin dziennie.

To rozszerzenie produktywności zawiera edytor tekstu, ale ponieważ nie jest to główny cel Noisli, możesz chcieć użyć innej aplikacji do robienia notatek z większą liczbą dostępnych funkcji.

Pobierać: Noisli

Scroll Stop pozwala walczyć z tymi niekończącymi się kanałami, ustalając limity przewijania. Gdy tylko wyczerpiesz ten limit, Scroll Stop może wykonać jedną z czterech akcji. Może po prostu zamknąć kartę, zmienić kartę w pustą stronę, przekierować do innej witryny lub wydrukować wiadomość przypominającą, aby wrócić do pracy.

Możesz dodać tyle ograniczeń, ile chcesz, a Scroll Stop będzie szukał możliwości wyciągnięcia Cię z tej otchłani treści.

Rekommenderad:  14 najlepszych biznesowych kart kredytowych w Kanadzie na rok 2023

Pobierać: Przewiń Zatrzymaj

7. rura DF

DF Tube to najlepszy środek przeciw-YouTube rozszerzenie. To jest ściśle dla osób, które zatrudniają YouTube do celów badawczych lub edukacyjnych (Czytaj, że nie dla zabicia czasu). Narzędzie jest w stanie pozbyć się wszystkich uzależnień YouTube elementy, takie jak spersonalizowany kanał, rekomendacje, komentarze, subskrypcje i inne.

Ponadto DF Tube może się obracać YouTubeekranu głównego na białą stronę z paskiem wyszukiwania, co jest całkiem przydatne, biorąc pod uwagę, jak bardzo rozprasza.

Pobierać: rura DF

8. Analogowy zegar procentowy

Twój czas jest ograniczony i możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, oglądając filmy z kotami w 4 PO POŁUDNIU. Rozszerzenie o nazwie Analogowy zegar procentowy jest tutaj, aby Ci przypomnieć. Robi to, zastępując nową stronę zegarem analogowym i procentem dnia, który do tej pory Ci umyka.

Co więcej, rozszerzenie ma przejrzysty wygląd, który jest przyjemny dla oczu i nie obciąża komputera.

Pobierać: Analogowy zegar procentowy

9. Wstrzymaj Gmaila

Próba pracy, podczas gdy alert e-mail pojawia się co drugą minutę, może być bolesna. Dlaczego więc nie wyeliminować tego ostatniego?

Wstrzymaj Gmaila, bezpłatne rozszerzenie Chrome, pozwala wstrzymać napływ wiadomości e-mail do Gmaila na pewien czas. Po aktywacji Twoja skrzynka odbiorcza nie będzie aktualizowana i nie będziesz otrzymywać żadnych nowych wiadomości e-mail. Gdy będziesz gotowy, aby ponownie stawić czoła rzeczywistości, możesz po prostu wznowić usługę i zająć się wszystkimi setkami oczekujących e-maili.

Pobierać: Wstrzymaj Gmaila

10. Skala szarości w sieci

Jedną ze sprawdzonych technik ograniczania użycia ekranu jest nałożenie powłoki w skali szarości na te urzekające kolory. Możesz zrobić to samo w Google Chrome z rozszerzeniem zatytułowanym Grayscale the Web.

Skala szarości w Internecie, jak można się domyślić, eliminuje wszystkie kolory i umożliwia przeglądanie sieci w trybie monochromatycznym. Działa na każdej stronie internetowej i można ją indywidualnie skonfigurować, aby wykluczyć konkretną. Możesz także zastosować się do określonej karty lub włączyć ją dla wszystkich.

Rekommenderad:  15 najlepszych aplikacji do dodawania muzyki do filmów 2020

Pobierać: Skala szarości w sieci

11. xTab

Spośród setek menedżerów kart dostępnych dla Google Chrome, tym, który powinieneś zainstalować, aby zachować nawyki zarządzania kartami, jest xTab.

xTab ma możliwość ustawienia ograniczeń liczby kart, które można uruchomić podczas jednej sesji. Po przekroczeniu tej liczby xTab automatycznie zamyka jedną z aktywnych kart lub blokuje otwieranie kolejnych. Ta pierwsza odbywa się na podstawie jednego z trzech dostępnych kryteriów, takich jak najmniej używana karta, najstarsza karta i najmniej dostępna karta.

Pobierać: xTab

12. Skupienie45

Czasami wystarczy skupić się na swojej pracy, aby dotrzymać terminów. Ale jeśli się znajdziesz, sprawdzaj dalej Twitter Lub Facebookpowinieneś użyć Focus45, aby wrócić na właściwe tory.

Focus45 działa podobnie do metody Pomodoro, ale ma coś więcej. Pomaga pracować bez rozpraszania uwagi, blokując odwiedzanie stron internetowych przez określony czas. Ustawienie domyślne to 45 minut, ale można je dostosować do swoich nawyków pracy.

Focus45 nadal pozwala odwiedzać zablokowane strony internetowe po wpisaniu kodu, ale zmusza do zastanowienia się, czy naprawdę musisz to sprawdzić Facebook lub jakąkolwiek inną stronę niezwiązaną z pracą.

Pobierać: Skupienie45

Zdrowsze środowisko Chrome

Siła woli ma swoje granice. Lepszym podejściem jest budowanie rutyn i nawyków. Mamy nadzieję, że te rozszerzenia wydajności Chrome pomogą ci. Bez względu na to, jak produktywny możesz być przez długi czas, zawsze powinieneś pamiętać o zrobieniu przerwy i rozciągnięciu się lub spacerze, zwłaszcza jeśli masz pracę przy biurku.

Table of Contents