12 najlepszych ustawień ekranu blokady Google Pixel, które musisz znać

Ekran blokady w telefonach Google Pixel nie tylko zapewnia warstwę zabezpieczeń telefonu, ale można go również używać do innych celów. Możesz na przykład wyświetlać powiadomienia na ekranie blokady, identyfikować utwory odtwarzane w pobliżu, sprawdzać datę i godzinę, uruchamiać aparat i nie tylko. Sprawdźmy najlepsze wskazówki i ustawienia dotyczące używania i dostosowywania ekranu blokady w telefonach Google Pixel.

1. Użyj tapety na żywo na ekranie blokady

Podobnie jak na ekranie głównym, możesz używać animowanej tapety na ekranie blokady Pixela. Jedyną wadą jest to, że będziesz musiał użyć tej samej tapety zarówno na ekranie głównym, jak i ekranie blokady.

Aby zmienić tapetę ekranu blokady, wykonaj następujące kroki:

1. otwarty Ustawienia w telefonie.

2. Iść do Tapeta i styl. Stuknij w Zmień tapetę.

Tapeta pikselowa

3. Wybierz tapetę z dostępnej kolekcji. Dotknij dowolnej tapety, aby wyświetlić jej podgląd. Jeśli tapeta nie została jeszcze pobrana, dotknij Pobierać ikona na dole.

Ekran blokady tapety pikseli

4. Po pobraniu dotknij Ekran blokady przycisk. Następnie dotknij ikony znacznika wyboru, aby zastosować tapetę. Pojawi się wyskakujące okienko. Wybierać Ekran główny i ekran blokady z opcji.

Ekran blokady tapety pikseli

2. Zmień styl zegara na ekranie blokady

Wcześniej użytkownicy Pixela utknęli w ogromnym zegarze na ekranie blokady. Na szczęście nowsze aktualizacje zmieniłem to i można teraz przełączyć się na zwykły styl zegara.

1. Iść do Ustawienia > Wyświetlacz > Ekran blokady.

Ustawienia ekranu blokady pikseli

2. Wyłącz przełącznik obok Zegar dwuwierszowy.

Zegar z podwójną linią pikseli

3. Dodaj wiadomość na ekranie blokady

Telefony z Androidem, w tym telefony Google Pixel, umożliwiają dodanie niestandardowego tekstu na ekranie blokady. Możesz nawet dołączyć emotikony do tej wiadomości.

Wiele osób dodaje w tej wiadomości swoje informacje kontaktowe lub kontakty alarmowe na wypadek utraty telefonu. Inni mogą łatwo wyświetlić tę wiadomość bez odblokowywania telefonu. Możesz też po prostu bawić się z przyjaciółmi.

1. Iść do Ustawienia > Wyświetlacz > Ekran blokady.

2. Stuknij w Dodaj tekst na ekranie blokady i wpisz swoją niestandardową wiadomość.

Tekst na ekranie blokady pikseli

4. Pokaż lub ukryj powiadomienia na ekranie blokady

Niektórzy użytkownicy lubią wyświetlać powiadomienia na ekranie blokady, podczas gdy inni nienawidzą ich ze względu na obawy dotyczące prywatności. Niezależnie od tego, czy chcesz pokazać, czy ukryć powiadomienia na ekranie blokady, Pixel oferuje obie opcje prywatności.

1. Aby ustawić prywatność powiadomień, przejdź do Ustawienia > Wyświetlacz > Ekran blokady.

2. Stuknij w Prywatność. Wybierz żądaną opcję.

Powiadomienia na ekranie blokady pikseli

5. Wybudź ekran dla nowych powiadomień

Jeśli wolisz otrzymywać powiadomienia na ekranie blokady, możesz ustawić ekran tak, aby wybudzał się, gdy nadejdą nowe powiadomienia.

Aby włączyć tę funkcję, przejdź do Ustawienia > Wyświetlacz > Ekran blokady. Włącz przełącznik obok Wybudź ekran dla powiadomień.

Wybudzenie ekranu blokady pikseli

6. Włącz lub wyłącz skróty na ekranie blokady

Przed Androidem 12 telefony Pixel oferowały skróty do telefonu i aparatu na ekranie blokady. Teraz masz skróty do sterowania inteligentnym urządzeniem domowym i portfela na ekranie blokady.

Możesz je włączyć lub wyłączyć, przechodząc do Ustawienia > Wyświetlacz > Ekran blokady. Włącz lub wyłącz przełączniki obok opcji Pokaż portfel i Pokaż kontrolki urządzenia.

Skróty ekranu blokady pikseli

Note: Sprawdź najlepsze wskazówki, jak dostosować Androida 12.

7. Uruchom aparat na ekranie blokady

Niestety, jak wspomniano powyżej, w systemie Android 12+ nie pojawia się skrót do aparatu na ekranie blokady. Ale nie martw się. Nadal możesz uruchomić Aparat z ekranu blokady bez skrótu do ekranu blokady. W tym celu musisz dwukrotnie nacisnąć przycisk zasilania.

Note: Ta metoda uruchamiania aparatu będzie działać z dowolnego ekranu.

Jeśli dwukrotne naciśnięcie przycisku zasilania nie uruchamia aplikacji Aparat, wykonaj następujące czynności:

1. Iść do Ustawienia > System > Gesty.

Gesty pikseli

2. Stuknij w Szybko otwórz aparat i włącz przełącznik dla Szybko otwórz aparat na następnym ekranie.

Kamera z otwartą pikselem

8. Pokaż utwory odtwarzane w pobliżu

Podobnie jak Shazam, telefony Google Pixel są wyposażone w interesującą funkcję, która rozpoznaje dźwięki odtwarzane w pobliżu i wyświetla utwór oraz nazwę wykonawcy na ekranie blokady.

Aby włączyć tę funkcję, otwórz Ustawienia > Wyświetlacz > Ekran blokady > Teraz odtwarzane. Włącz przełącznik Identyfikuj utwory odtwarzane w pobliżu.

Pixel teraz odtwarzany

9. Wyświetl ekran blokady, dotykając lub podnosząc telefon

Możesz szybko wyświetlić godzinę, powiadomienia i inne informacje na ekranie blokady, dotykając ekranu lub podnosząc telefon. Te dwie funkcje są dostępne osobno i możesz je włączyć lub wyłączyć, przechodząc do Ustawienia > Wyświetlacz > Ekran blokady. Stuknij w Dotknij, aby sprawdzić telefon lub Podnieś, aby sprawdzić telefon i wyłącz je lub wyłącz w zależności od potrzeb.

Ekran blokady pokazu pikseli

10. Włącz zawsze włączony wyświetlacz

Możesz ustawić datę i godzinę, pogodę i ikony powiadomień na ekranie Pixela, nawet gdy go nie używasz. Jest to możliwe dzięki funkcji Always-on display. Sprawdź najlepsze zawsze aktywne aplikacje do wyświetlania na Androida.

Aby go włączyć, przejdź do Ustawienia > Wyświetlacz > Ekran blokady. Włącz przełącznik dla Zawsze pokazuj czas i informacje.

Note: Na pikselu 4 telefony, dotknij ekranu blokady bezczynności i włącz go.

Pixel zawsze na wyświetlaczu

11. Zmień czas blokady ekranu

Ekran Twojego Pixela wyłączy się lub zablokuje automatycznie w zależności od czasu ustawionego dla limitu czasu ekranu. Aby przedłużyć czas blokady, przejdź do Ustawienia > Wyświetlacz > Wygaszanie ekranu. Wybierz żądany limit czasu.

Limit czasu ekranu pikseli

12. Wyłącz ekran blokady

Jeśli nie chcesz używać ekranu blokady na telefonie Pixel, możesz go wyłączyć. Należy pamiętać, że wyłączenie ekranu blokady spowoduje wyłączenie wszystkich rodzajów zabezpieczeń ekranu blokady, takich jak kod PIN, wzór, odcisk palca itp.

1. Iść do Ustawienia > Bezpieczeństwo > Blokada ekranu.

Blokada ekranu pikseli

2. Wprowadź swoje istniejące hasło lub wzór. Następnie wybierz Nic.

Wyłącz blokadę ekranu pikseli

Często zadawane pytania (FAQ)

1. Jak dodać widżety ekranu blokady na telefonach Pixel?

Niestety telefony Pixel nie obsługują widżetów ekranu blokady. Możesz je dodać tylko na ekranie głównym. Sprawdź najlepsze widżety zegara na Androida.

2. Jak usunąć pogodę z ekranu blokady pikseli

Pogody nie można wyłączyć na ekranie blokady na telefonie Google Pixel.

Chroń swój telefon

Oprócz korzystania z ekranu blokady musisz włączyć i używać innych ważnych ustawień prywatności na telefonie Pixel. Możesz nawet przełączyć się na przeglądarki, które chronią Twoją prywatność. Ponadto dowiedz się, jak ukrywać aplikacje na telefonie z Androidem.