Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

12 pomysłów na wielkie otwarcie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 12 pomysłów na wielkie otwarcie

Założenie nowej małej firmy wymaga dużo ciężkiej pracy. Po miesiącach lub więcej zabezpieczania lokalizacji, ubiegania się o licencje i tworzenia idealnego logo, w końcu jesteś gotowy do otwarcia… i chcesz to zrobić z przytupem. Jak zapewnić udany i niezapomniany dzień otwarcia? Możesz zacząć od świetnego pomysłu na wielkie otwarcie.

Jeśli chcesz zorganizować spektakularne wielkie otwarcie swojej małej firmy, nie możesz zostawić wielkiego dnia przypadkowi. Starannie planując wielkie otwarcie i wybierając jedno lub więcej ekscytujących wydarzeń z okazji wielkiego otwarcia, aby przyciągnąć tłumy, możesz zapewnić, że Twój nowy biznes zacznie się dobrze.Dlaczego Twoja firma powinna mieć wielkie otwarcie

Najprawdopodobniej przeszedłeś przez proces zakładania firmy krok po kroku, aby upewnić się, że uwzględniłeś wszystkie swoje podstawy. Nie powinno być inaczej, jeśli chodzi o organizację wielkiego otwarcia. Chociaż zorganizowanie wielkiego otwarcia może zająć trochę więcej czasu i wysiłku, udana inauguracja może przynieść korzyści nowej firmie w następujący sposób:

  • Stwórz świadomość marki – Stworzenie marki może być trudne. W jaki sposób przyciągasz ludzi do swojej lokalizacji lub tworzysz w ich umysłach potrzebę korzystania z Twojego produktu, skoro nigdy o Tobie nie słyszeli? Uroczyste otwarcie to sposób na przyciągnięcie uwagi i przyciągnięcie publiczności.
  • Promuj emocje – Każdy nowy właściciel małej firmy marzy o tym, by zostać przyjętym przez lokalną społeczność. Uroczyste otwarcie może wzbudzić zainteresowanie, wzbudzić zainteresowanie i przyciągnąć markę do lokalnej publiczności, niezależnie od tego, czy jest to wyraz uznania dla marki, która się odwdzięcza, czy jako wyraz uznania dla ekscytującej przygody.
  • Budować relacje – Odnosząca sukcesy mała firma to taka, która buduje relacje, zarówno z klientami, jak i innymi organizacjami oraz szerszą społecznością. Uroczyste otwarcie daje możliwość współpracy z innymi małymi firmami i liderami społeczności.

Jak ogłosić wielkie otwarcie?

Wielkie otwarcie nie może być skuteczne, jeśli nikt o nim nie wie. Bardzo ważne jest, aby reklamować swoje wielkie otwarcie, aby zwiększyć świadomość marki i wzbudzić zainteresowanie nowej firmy. Ale jak najlepiej ogłosić wielkie otwarcie? Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów promowania wydarzenia z okazji otwarcia, w tym tradycyjne reklamy, takie jak ulotki i reklamy drukowane, oraz nowoczesne metody, takie jak posty w mediach społecznościowych. Aby mieć największe szanse na sukces, poinformuj o uroczystym otwarciu swojej firmy na różne sposoby.

Jak urządzić udane przyjęcie z okazji wielkiego otwarcia

Planowanie wydarzeń ma kluczowe znaczenie dla pomyślnego otwarcia Twojej nowej firmy. Nie czekaj do dnia wielkiego otwarcia i oczekuj, że wszystko się ułoży. To po prostu przepis na katastrofę, ponieważ wszystko, co może pójść nie tak, prawdopodobnie wydarzy się bez przygotowania. Poniższe pięć wskazówek pomoże ci w udanym wielkim otwarciu:

  • Wyznaczone cele na wielkie otwarcie – Co chcesz osiągnąć podczas swojego wielkiego otwarcia? Ustal konkretne cele przed zaplanowaniem działań, które je wspierają.
  • Ustal swoje wielki budżet otwarcia – Ile pieniędzy planujesz wydać na wielkie otwarcie? Koszty wydarzenia mogą szybko się sumować, dlatego ważne jest ustalenie budżetu przed zaplanowaniem działań, gości i prezentów.
  • Zarezerwuj termin na wielkie otwarcie – Nie możesz zapewnić partnerom, gościom lub klientom udziału w uroczystym otwarciu bez starannego wybrania daty z dużym wyprzedzeniem.
  • Promować twoje wielkie wydarzenie otwierające – czy to poprzez tradycyjne reklamy, takie jak reklamy drukowane i radiowe, czy posty w mediach społecznościowych Facebook imprezy, rozdawanie ulotek lub poczta pantoflowa, wielkie otwarcie może odnieść sukces tylko wtedy, gdy publiczność jest tego świadoma i zachęcana do udziału.
  • Zaproś prasę na wielkie otwarcie – nie przestawaj promować swojego wielkiego otwarcia, gdy nadejdzie ten wielki dzień. Zaproś liderów lokalnego biznesu, osoby wpływowe i członków tradycyjnych kanałów medialnych do wzięcia udziału w uroczystym otwarciu i podziel się swoimi doświadczeniami z odbiorcami, jeszcze bardziej zwiększając świadomość marki po zakończeniu wielkiego otwarcia.
Rekommenderad:  Google twierdzi, że kierowanie geograficzne Search Console może zaszkodzić Twojej strategii SEO

12 niesamowitych pomysłów na wielkie otwarcie dla małych firm

Chcesz zorganizować wielkie wydarzenie otwierające, które wywoła wiele szumu wokół Twojej marki i zachęci społeczność do powitania Twojej nowej firmy? Dostępnych jest mnóstwo pomysłów na wielkie otwarcie, chociaż nie każdy rodzaj wielkiego otwarcia idealnie pasuje do każdego rodzaju małej firmy. Poniższe 12 wyjątkowych pomysłów na wielkie otwarcie może służyć jako przewodnik po rodzajach wydarzeń, które możesz zorganizować:

1. Pobij rekord świata

W dniu swojego wielkiego otwarcia spróbuj pobić rekord świata związany z Twoją firmą. Nie musisz być ekspertem od nagrań, aby o nim pomyśleć, po prostu odwołaj się do Księgi Rekordów Guinnessa i wybierz nagranie, które w jakiś sposób dotyczy Twojej branży. Na przykład restauracja może spróbować pobić rekord świata związany z jedzeniem. Promuj wydarzenie, nie tylko posłuży jako chwyt reklamowy i przyciągnie tłumy, ale prasa pomoże zwiększyć świadomość marki po fakcie.

2. Zorganizuj ogromne rozdanie

Kto nie lubi darmowych rzeczy? Organizowanie prezentów to skuteczny sposób na przyciągnięcie tłumu na wielkie otwarcie Twojej firmy. Organizowanie loterii lub oferowanie nagród dla uczestników wydarzenia to świetny sposób na przyciągnięcie odbiorców do Twojej firmy na wielkie otwarcie. Co powinieneś oddać? Postaraj się wybrać nagrody związane z Twoją działalnością. Na przykład biuro podróży może rozdać wycieczkę, restauracja może rozdać bon upominkowy lub kosz z jedzeniem, a sklep detaliczny może zaoferować zakupy. Oczywiście prezenty nie zawsze muszą być drogie. Zdziwiłbyś się, jak skutecznym prezentem, takim jak darmowe próbki, może być przyciąganie tłumów.

3. Zorganizuj bezpłatny koncert dla swojej lokalnej społeczności

Społeczności doceniają bezpłatne wydarzenia, a muzyka jest prawie zawsze skutecznym sposobem na przyciągnięcie publiczności. Rezerwując zespół lub dwa, które wystąpią na twoim wielkim otwarciu, prawie na pewno zwiększysz frekwencję. Współpracuj z lokalnymi artystami, ponieważ wygląd może być korzystny dla każdej z Twoich marek, i pamiętaj o wcześniejszym promowaniu wyglądu.

Rekommenderad:  Zagrożenie ransomware powoduje wielkie przebudzenie

4. Promuj występy celebrytów i influencerów

Twoja nowa firma może jeszcze nie mieć rozpoznawalności marki, aby przyciągnąć własne tłumy, ale nadal możesz wykorzystać moc większych nazwisk, aby przyciągnąć docelowych odbiorców na swoje wielkie otwarcie. Wiadomo, że celebryci przyciągają tłumy, gdziekolwiek się udają, a poparcie wielkiego nazwiska może znacznie przyczynić się do promowania sukcesu Twojej małej firmy. Skontaktuj się z lokalną gwiazdą, aby pojawiła się na twoim wielkim otwarciu, a następnie pamiętaj, aby promować ten występ. Zamiast celebryty, takiego jak gwiazda rocka lub słynna aktorka, zaproś gości specjalnych, takich jak influencerzy z mediów społecznościowych, lokalni artyści i filantropi ze społeczności.

5. Zorganizuj pokaz sztuki

Okazanie uznania dla sztuki to pozytywne pierwsze wrażenie, jakie można wywrzeć na społeczności, a zorganizowanie pokazu sztuki to niezapomniane wielkie otwarcie. Zaproś lokalnych artystów, aby zaprezentowali swoje ulubione prace podczas wielkiego otwarcia i koniecznie zaproś prasę na bezpłatną reklamę. Twoja wystawa sztuki może być zarezerwowana dla profesjonalnych artystów lub możesz zorganizować wystawę sztuki dla studentów lub wystawę sztuki otwartą dla całej społeczności.

6. Zorganizuj imprezę charytatywną lub zbiórkę pieniędzy

Organizacja imprezy charytatywnej lub zbiórki pieniędzy na rzecz społeczności to kolejny wyjątkowy pomysł na wielkie otwarcie. To nie tylko przyciąga potencjalnych klientów, ale także ustanawia Twoją markę jako honorowego członka lokalnej społeczności biznesowej, marki, którą klienci chcą wspierać swoimi ciężko zarobionymi dolarami. Współpracując z organizacją charytatywną podczas wielkiego otwarcia, możesz budować relacje z lokalnymi liderami biznesu i wywrzeć pozytywne wrażenie na uczestnikach wydarzenia. Możesz zorganizować wydarzenie zaprojektowane specjalnie w celu zebrania pieniędzy na cele charytatywne lub po prostu ogłosić, że dochody z głównego wydarzenia wielkiego otwarcia zostaną przekazane na konkretny cel charytatywny, najlepiej związany z małą firmą lub jej niszą.

7. Współpracuj z lokalnymi małymi firmami

Współpraca z innymi lokalnymi firmami w celu wzięcia udziału w uroczystym otwarciu jest pozytywną strategią marketingową i służy jako droga do rozwijania długoterminowych relacji zawodowych. Poszukaj lokalnych firm, których nisza uzupełnia Twoją własną, i zaproś je do udziału w wielkim otwarciu, niezależnie od tego, czy robią to poprzez uczestnictwo, ustawianie stołów i stoisk, rozdawanie towarów, a nawet współorganizowanie wydarzenia. Nie tylko wasza dwójka nawiąże współpracę, ale także skorzystają na tym ich działania marketingowe.

8. Zorganizuj ceremonię przecięcia wstęgi

Tradycyjne wielkie otwarcie dla tradycyjnych firm, ceremonia przecięcia wstęgi, jest uhonorowaniem oficjalnego otwarcia Twojej nowej firmy i oferuje uczestnikom niezapomniane wydarzenie, które kojarzy się z Twoją marką. Włączenie ceremonii przecięcia wstęgi do programu wielkiego otwarcia daje społeczności określony czas i miejsce, aby pojawić się w celu wsparcia Twojej małej firmy i tworzy moment warty opublikowania, aby przyciągnąć uwagę prasy.

Rekommenderad:  Korea — nowe uruchomienie Hub w Azji | Wielkie Wyzwanie K-Startupów 2023

9. Utwórz hashtag

Każda nowa marka chce wywołać szum w kanałach mediów społecznościowych, a hashtag to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zaistnienie. Utwórz markowy hashtag, aby promować swoje wielkie otwarcie i pamiętaj, aby zacząć go używać przed wydarzeniem. Upewnij się, że hashtag jest udostępniany i promowany przez Ciebie, Twoich partnerów biznesowych, pracowników, sympatyków i klientów przed i po wielkim otwarciu małej firmy, aby zwiększyć świadomość marki. Aby wygenerować dodatkowy szum, stwórz zniżkę lub inną nagrodę lojalnościową dla tych, którzy udostępniają hashtag.

10. Rozdaj darmowy łup

Jeśli jeszcze o tym nie wspomnieliśmy, ludzie uwielbiają darmowe rzeczy. Jest powód, dla którego można znaleźć prawie każdy rodzaj towarów z nadrukiem czyjejś marki, i to nie dlatego, że firmy czują się charytatywnie. Rozdawanie produktów promocyjnych, AKA swag, na Twojej imprezie to prezent marketingowy, który wciąż daje. W miarę upływu czasu produkty służą jako dodatkowa reklama i promocja marki. Ponadto promowanie darmowego gadżetu to skuteczny sposób na przyciągnięcie większego tłumu na wielkie wydarzenie otwierające.

11. Przytrzymaj miękki start

Chcesz mieć pewność, że Twoje wielkie otwarcie przebiegnie bez żadnych problemów? Najpierw zorganizuj miękkie otwarcie na rundę próbną, zapraszając tylko kilku członków rodziny, przyjaciół i bliskich współpracowników. Miękki start to próbny przebieg wielkiego otwarcia, który pozwala nowemu właścicielowi firmy przećwiczyć wydarzenie bez obawy o utratę potencjalnych klientów z powodu błędów i błędów. Uczestnicy miękkiego otwarcia powinni jednak polegać na szczerych opiniach, dzięki którym możesz ulepszyć swoje główne wydarzenie.

12. Promuj wydarzenie w mediach społecznościowych

Fizyczne wielkie otwarcie nie jest odpowiednie dla każdej firmy. W końcu wiele nowoczesnych małych firm nie ma fizycznej lokalizacji i może nigdy nie wejść w fizyczny kontakt z klientami. Firmy internetowe i ci właściciele małych firm, którzy chcą wielkiego otwarcia bez fizycznego zamieszania, mogą organizować wydarzenia w mediach społecznościowych, aby uhonorować ich premiery. Tworząc Facebook Wydarzenie, na którym regularnie publikujesz aktualizacje dotyczące otwarcia Twojej firmy, jest jednym ze sposobów na wywołanie szumu, a wydarzenie w mediach społecznościowych może być również wykorzystane do dodatkowej promocji w połączeniu z innymi uroczystymi uroczystościami otwarcia.